Najlepšie odšťavovače 2018 - veľký test a porovnanie

V dnešnej dobe moderného zdravého stravovania sú súčasťou nášho jedálnička aj zdravé výživové nápoje. Na prípravu takýchto nápojov a 100 % štiav bez pridaného cukru a umelých farbív sa určite zíde aj dobrý odšťavovač. Ako si však zaobstarať ten správny odšťavovač a na čo sa pri výbere zamerať? Tieto spotrebiče sa môžu značne líšiť nielen dizajnom ale aj parametrami. Na čo si treba dať pozor pri nákupe dobrého odšťavovača a ktoré parametre je dobré zvážiť vám zhrniem v pár vetách.

Najprv vám ponúkame do pozornosti pár vynikajúcich modelov odšťavovačov. Zozbierali sme rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie odšťavovačov a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.


Výsledky testu odšťavovačov

MiestoModelHodnotenieDo eshopu
1. Bosch MES 25 Najlepšie Zobraziť produkt
2. Tefal ZC 500 H 38 Najlepšie Zobraziť produkt
3. G21 Juicer Perfect Najlepšie Zobraziť produkt
4. Catler JE 4011 Najlepšie Zobraziť produkt
5. Sencor SSJ 4042RD Najlepšie Zobraziť produkt
6. Philips HR1869 Najlepšie Zobraziť produkt
7. Sana Juicer Omega Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Catler JE 4011

Na prípravu kvalitnej a čerstvej šťavy doslova v priebehu niekoľkých sekúnd vám poslúži odšťavovač Catler JE 4011, s výkonným 1200 W motorom. Vďaka extra veľkému 8,4 cm širokému plniacemu otvoru je možné vkladať aj celé jablká alebo olúpané pomaranče bez krájania. Oceníte nerezový disk na výrobu pyré, ktorým môžete teraz spracovávať aj mäkké ovocie a zeleninu a veľký LCD displej, ktorý zobrazuje nastavenú rýchlosť. Navolíte si z 5 stupňov rýchlosti podľa druhu plodiny. Za pomoci nádoby s oddeľovačom peny vlejete do pohára čistú šťavu. Kryt na odšťavovač, nádobu aj zásobník na dužinu môžete umývať priamo v umývačke riadu. Nechýba ani ochrana proti preťaženiu a prehriatiu motora. Výborný výkonný odšťavovač s bohatou výbavou vás určite nesklame.

Tefal ZC 500 H 38

Vynikajúci odšťavovač Tefal ZC 500 H 38 hravo zvládne spracovanie ovocia a zeleniny. Plniace trubice majú otvor o veľkosti 4, 5 cm pre vkladanie aj nenakrájaného ovocia. Oceníte skvelú výbavu a to nádobu s objemom 1 liter a druhú nádobu s objemom 1 liter navyše s odstraňovačom peny, dva filtre, jeden na šťavu a druhý na džemy, externú nádobu na odpad a samozrejme nechýba ani viečko na uzavretie. Aj napriek svojmu kvalitnému a vysokému výkonu má tento odšťavovač nízku hlučnosť. Celkový príkon tohto pomocníka je 300 W. Dizajnovo ide o moderný výrobok z modelovej rady Infinity Pres Revolution. Pre pohodlné a jednoduché ovládanie obsahuje systém DripStopproti odkvapkávaniu. 

G21 Perfect Juicer

V tejto kategórii je výbornou voľbou za dostupnú cenu model G21 Perfect Juicers výborným výkonom 500 W, ktorý si poradí s veľkou škálou rôznych plodín a vhodný je aj pre priaznivcov RAW stravy.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Bosch MES 25

Vo výbornom pomere výkon, funkčnosť a cena je na trhu dostupný model Bosch MES25 ocenený užívateľmi aj ako produkt roka 2015. Vynikajúci pomocník pre výrobu zdravých čerstvých štiav plných vitamínov. S výkonom 700 W si poradí aj s tvrdším ovocím a zeleninou. Vo výbave nájdete nádobu s objemom 1, 25 l a veľkú vyberateľnú nádobu na dužinu s objemom 2 l. samozrejmosťou je umývanie týchto dielov v umývačke riadu. Jednoduché ovládanie, spoľahlivá stabilita pomocou gumených nožičiek a bezpečnosť za pomoci systému Safety Stop. Vypusť šťavy s DripStop zabraňuje kvapkaniu šťavy po extrakcii. Za výbornú cenu získate užívateľmi overený a obľúbený odšťavovač s dobrým výkonom.

Sencor SSJ 4042RD

V tejto cenovej skupine stojí za zmienku aj odšťavovač Sencor SSJ 4042RD,ktorý vám ponúknevýborný výkon odšťavovača so šekovým systémom s vysokou efektivitou odšťavovania a moderným dizajnom.

Sencor SJE 741SS

Ak uvažujete o niečom za nižšiu cenu určite je výhodným nákupom aj model SENCOR SJE 741SS, ktorý získate za naozaj dostupnú cenu.

 

Špeciálny tip

Sana Juicer EUJ 707

Je vynikajúci univerzálny odšťavovač s ktorým odšťavíte širokú skalu rôznych plodín. Disponuje aj výbornými doplnkovými funkciami ako je výroba zmrzliny, cestovín a detských pokrmov a rôznych ovocných dezertov. S výkonom 200 W si v tichej prevádzke poradí naozaj s každým druhom ovocia a zeleniny. Vďaka veľkému otvoru nemusíte krájať ovocie na menšie kusy, poradí si aj s celými plodmi. Okrem jemného sita nájdete vo výbave aj hrubé sito vhodné na mäkké druhy ovocia. Tento odšťavovač oceníte pri príprave čerstvej koreňovej a listovej zeleniny, byliniek aj mäkkých plodov a bobuľovitého ovocia. S týmto domácim pomocníkom si poradíte pri odšťavovaní ako aj pri príprave zmrzliny, sorbetov, rôznych detských pokrmov, cestovín a dokonca aj mletie kávy zvládnete s tým to odšťavovačom. K všetkým plusom môžeme ešte pridať jednoduchú údržbu a čistenie. Za mínus považujeme jedine vyššiu cenu.

Ak by ste napriek vysokej cene hľadali niečo výnimočné do svojej kuchyne určite krásnymi dizajnovými kúskami s výborným výkonom sú aj modely:

Angel Juicer 5500

Dvojšnekový celonerezový odšťavovací lis s nízkymi otáčkami, ktorý dokáže zo spracovaných surovín získať maximum štiav, pri zachovaní všetkých vitamínov, enzýmov a minerálov.

KitchenAid 5KVJ0111

Nízkootáčkový odšťavovač z modelovej rady Artisan vyznačujúci sa nielen vynikajúcim výkonom a funkčnosťou ale aj ikonickým luxusným dizajnom príznačným pre túto značku.

 

Typ odšťavovača podľa spôsobu spracovania

Odstredivý - Sú vysokootáčkové. Ovocie a zelenina sú najskôr nastrúhané a z toho sa oddeľuje šťava. Vhodné na rôzne ovocie aj zeleninu.

Šnekový - Šnekové odšťavovače sú jedno hriadeľové, volajú sa aj slimačie, pretože odšťavovanie prebieha v jednom väčšom hriadeli, ktorý má tvar špirály. Ovocie a zelenina sa postupne drví a z toho sa lisuje šťava. Sú nízkootáčkové, aj preto je šťava z nich kvalitná a zachováva si živiny. Odšťavia mäkké ovocie aj tvrdú zeleninu.

Okrem týchto typov nájdeme na trhu aj jednoúčelové citrusovače buď bezmechanickéhopohonu alebo  elektrické.

 

Dôležité parametre pri výbere

Výkon - Pretože sa prístroj musí popasovať aj s tvrdšími druhmi ovocia a zeleniny je dobré si vyberať odšťavovač s dostatočným výkonom aspoň 1 000 W.

Rýchlosť odšťavovania - Dobrý odšťavovač by mal mať možnosť meniť otáčky aspoň v dvoch rýchlostiach. Pre rôzne plodiny je vhodná iná rýchlosť otáčok, kým tvrdšie je dobré odšťavovať na vyšších otáčkach pre mäkké plodiny je lepšia nižšia rýchlosť.

Medzi parametre, ktoré by ste nemali prehliadnuť patrí tiež veľkosť plniaceho otvoru, hlučnosťčistenie. Je dobré ak sa dá odšťavovač rozobrať a niektoré časti je možné umývať v umývačke riadu. Samozrejme zaváži aj príslušenstvo.

Vaše hodnotenie:
(88.4%)

Obľúbené produkty


Komentáre

03/07/2018 16:30
Otto Klička

Chcem varovať pred odšťavňovačom Russel Hobbs! Tečie i tam kde nemá (napr. spodom okolo motora!), nedokonale odšťavňuje (velký odpad a málo získanej štiavy). Napr. pri spracovaní 10 kg rybezlí se získajú sotva 2 litre šťavy. Ešte raz: NEKUPOVAŤ!

02/06/2018 20:12
JuliaW

pani Porubčanová skúste sa pozrieť na nízkootačkový šnekový odšťavovač orava os150 my ho máme ale na bylinky so ho zatiaľ neskúšala, ale ovocie a zeleninu dokonca aj cviklu dáva bezproblémovo

10/01/2018 17:52
Eva Porubčanová

dobrý deň, mám záujem si kúpiť odšťavovač na ovocie, zeleninu aj bylinky. Poradte mi kvalitný odšťavovač pre súkromnú potrebu. Silnejší motor a nízkootáčkový. Veľmi pekne dakujem za informáciu. Porubčanová

Pridať komentár