Najlepšie chladničky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Nie je lepší spôsob výberu produktu ako na základe nestranných recenzií a testov. My sme niektoré modely otestovali, ale inšpirovali sme sa aj testami chladničiek od domácich a svetových špecializovaných spoločností. Na základe týchto testov, vašich skúseností a našich recenzií vám prinášame tipy na najlepšie produkty v tejto oblasti.

Veľká chladnička

Tabuľku pravideľne aktualizujeme. Zapojte sa do diskusie v spodnej časti tejto stránky. Pýtajte sa otázky, ktoré vás zaujímajú. Diskusia je tu pre vás.

Najlepšie voľne stojace chladničky

Názov Hodnotenie Detail
Gorenje NRK62CAW4   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Samsung RB38C607AS9   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Miro XL   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Gorenje NRC61CSXL4   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Whirlpool W7X 82I K   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Najlepšie vstavané chladničky

Názov Hodnotenie Detail
Beko BCSA285K4SN   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Electrolux LRB3DE18S   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Samsung BRB30705EWW/EF   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Bosch KIV86NSF0   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Whirlpool ART 9811 SF2   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Najlepšie americké chladničky

Názov Hodnotenie Detail
Samsung RS68A884CB1   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Hisense RQ515N4AC2   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
LG GSLV50PZXE   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
LG GMX844MCKV   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Samsung RS67A8811B1   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt

Chladničky – recenzie

Malá chladnička, americká chladnička, retro, mini alebo chladnička s mrazničkou? Výber je bohatý, preto nemusí byť jednoduché vybrať si ten najlepší model. Vyskúšali sme rôzne typy chladničiek a pripravili recenzie. Dúfame, že vám budú pri rozhodovaní nápomocné.

Typy chladničiek 

Vzhľadom na to, že poznáme niekoľko typov chladničiek, by ste si mali odpovedať na otázku, či chcete iba chladničku, alebo potrebujete chladničku s mrazničkou. Dôležité je taktiež vedieť, či chcete voľne stojacu, alebo vstavanú chladničku.

Voľne stojaca kombinovaná chladnička

Najpoužívanejší typ chladničky v domácnostiach má len jednu nevýhodu – nedá sa zabudovať do kuchynskej linky. V prípade, že by ste tak chceli po nejakom čase urobiť, budete potrebovať nový model. Kombinovaná chladnička má chladiacu a mraziacu časť (je umiestnená dole alebo hore). Okrem dizajnu, farby, rozmerov, vnútorného objemu, spotreby elektrickej energie by ste si pri výbere mali všímať aj jej funkcionalitu.

Kombinovaná chladnička

Kombinovaná chladnička môže byť jednokompresorová – ovládaná jedným termostatom, vypína sa vždy celý spotrebič; s jedným kompresorom a elektroventilom – je ovládateľná 2 termostatmi, čo znamená, že sa dá vypnúť chladnička a mraznička stále pobeží, opačná funkcia však nie je možná, pri vypnutí mrazničky sa vypína celý spotrebič a dvojkompresorová – je ovládaná dvoma ventilmi, chladničku aj mrazničku môžeme zapínať i vypínať samostatne.

Vstavaná chladnička

Ide o kombinovanú chladničku, ktorá je vhodná na zabudovanie do kuchynskej linky. Je potrebné, aby skriňa, v ktorej chladnička bude, bola dostatočne široká a mala vetracie otvory. Vstavané chladničky s mrazničkou mávajú spravidla menší objem a sú aj drahšie, oceníte však to, že nenarúšajú celkový dizajn kuchyne a kuchynskej linky.

Americká chladnička

Na tento typ potrebujete v kuchyni dosť veľký priestor, ak však máte veľkú rodinu a potrebujete uskladniť veľké množstvo jedla, je pre vás ideálna. Skladá sa z dvoch samostatne sa otvárajúcich dverí, pričom vpravo je chladnička a  vľavo mraznička. Výrobník ľadu a zásobník vody (v prípade, že ho majú, je nutné, aby bola chladnička napojená na prívodný ventil) bývajú bežnou súčasťou amerických chladničiek.

Ako vybrať chladničku

Pokiaľ ste si vybrali typ chladničky, mali by ste bližšie pozrieť na jednotlivé parametre, ktoré vám výber ešte viac uľahčia. Nielen umiestnenie či objem chladničky, ale aj energetická trieda a šppeciálne funkcie by vás mali zaujímať.

Umiestnenie a rozmery

Ešte pred kúpou si musíte ujasniť, kam chladničku dáte. Rozmer priestoru si premerajte, kvôli bezpečnosti (dôležitá je správna cirkulácia vzduchu) si však nechajte párcentimetrovú rezervu na každej strane. Premyslite si aj to, do ktorej strane chcete, aby sa dvere otvárali.

Americká chladnička

Hoci väčšina chladničiek umožňuje montáž dverí na obe strany, nie je to pravidlom. Pri kúpe konkrétneho modelu si radšej overte, či práve ten váš nie je výnimkou.

Objem chladničky

Čím viac ľudí, tým väčšia chladnička. Pre každého člena rodiny rátajte s 50 – 70 l chladiaceho priestoru, pri mrazničke je to okolo 40 – 60 l. Výrobca síce udáva maximálnu hodnotu objemu chladničky, myslite však na to, že hodnota je vždy iba teoretická. Z objemu totiž „ukroja“ poličky aj špeciálne zásuvky.

Energetická trieda

Spotreba chladničky, keďže ju budete mať zapnutú celoročne, je dôležitým faktorom výberu. Novšie a modernejšie chladničky oplývajú inteligentnejšími technológiami, ktoré spotrebu energie znižujú. Na tzv. energetickom štítku chladničky nájdete všetky potrebné údaje – najúspornejšie chladničky patria do triedy A+++ až A+, stupnica energetických tried končí písmenom G. Vhodnejšie je, samozrejme, vyberať chladničky so spotrebou A.

Pri výbere konkrétneho modelu si všímajte údaj o spotrebe, ktorý sa udáva v kWh/rok. Z toho si môžete vypočítať približné náklady v eurách na ročnú prevádzku spotrebiča.

Klimatické triedy chladničky

V prípade, že kupujete spotrebič do chladnejších priestorov, akými sú pivnice, komory či nepravidelne vykurované chaty a chalupy, odmerajte si teplotu miestnosti, teda priestoru, v ktorom bude chladnička umiestnená.

Biela chladnička

Chladničky a mrazničky sa totiž delia do 4 tried: SN – teplota okolia +10 až +32 °C; N   – teplota okolia +16 až +32 °C; ST – teplota okolia +18 až +38 °C; T   – teplota okolia +18 až +43 °C. Jedna chladnička môže spadať do viacerých klimatických tried. V takomto prípade si treba všímať výsledný interval (napr. ak ide o triedy ST a T, výsledný interval teplôt je +18°C až +43 °C).

Hlučnosť

Údaj sa udáva v dB, platí pri ňom, že čím menšie číslo, tým menej vás bude spotrebič obťažovať svojou prevádzkou. Tichosť spotrebiča oceníte najmä vo večerných hodinách a v noci, keď je človek na zvuky citlivejší ako počas rušného dňa.

Špeciálne funkcie chladničky

Pokiaľ chcete len základny model chladničky, táto kategória vás nebude zaujímať. Ak však chcete chladničku s LED displejom a rôznymi špeciálnymi funkciami, poobzerate sa po týchto možnostiach.

 • Anti-Bacteria systém – ochrana pred množením nebezpečných baktérií, ktoré sa množia v tesnení vo dverách, v boxoch, na policiach či na drobných kúskoch a zvyškoch potravín.
 • Nulová zóna – priehradka alebo box s nižšou teplotou, ktorá potraviny uchováva čerstvé po dlhšiu dobu. Využívame ju na odkladanie zeleniny, ovocia a syrov.
 • SuperFreeze – prudké zmrazenie potravín, výsledkom čoho je uchovanie ich pôvodnej kvality.
 • SuperCool – nárazové zníženie teploty v chladničke – ideálne pri umiestnení väčšieho množstva potravín s vyššou teplotou, ktoré narušia stabilné prostredie chladničky.
 • Režim ECO – program, ktorý nastaví spomínanú ideálnu teplotu chladničky a mrazničky (+5°C a  -18°C).
 • Režim Holiday – automatické nastavenie teploty na + 15°C – ideálne, ak je v chladničke málo potravín, eliminácia nepríjemných pachov.
 • MultiAirFlow – cirkulácia vzduchu v chladničke. Výsledkom udržiavania stálej teploty v celom priestore chladničky je predĺženie čerstvosti potravín.
 • MultiFlow 360° - pokročilejší ventilačný systém so 14. tryskami, ktorý zabezpečuje stabilnú teplotu v celej chladničke.
 • No Frost – eliminácia tvorby námrazy.
 • Samoodmrazovanie – námraza na stenách znižuje účinnosť chladničky. Táto funkcia pomáha znižovať vlhkosť vo vnútri chladničky a tak zamedzuje tvorbe nežiaducej námrazy.
 • IonAir – dodávanie záporných iónov, ktoré odstraňujú zápachy, čistia vzduch, predlžujú trvanlivosť a čerstvosť potravín.
 • AdaptTech – znižovanie teplotných výkyvov po otvorení dvierok sa stará o predĺženie trvanlivosti potravín.
 • Režim Party – časovač, ktorý vychladí nápoje na žiadanú teplotu a čas.

Najčastejšie otázky a odpovede – FAQ

Chladnička je jeden zo spotrebičov, ktorý nechýba v žiadnej domácnosti. Kúpe novej chladničky zodpovedá prieskum a zvažovanie všetkých za a proti. Do redakcie nám chodia na túto tému rôzne otázky, ktoré sme sa rozhodli zodpovedať. Ak sa aj vy chcete niečo opýtať, napíšte nám do komentárov a my vám otázky čo najskôr zodpovieme.

Retro chladničky – sú rovnako kvalitné?

Retro je len záležitosťou dizajnu, s kvalitou chladničky nesúvisí. Odpoveďou je preto áno. Takéto chladničky sú rovnako kvalitné ako tie s klasickým dizajnom.

Aké sú najčastejšie poruchy chladničiek?

K najčastejším poruchám sa radí nedostatočné chladenie, praskanie a pukanie v chladničke, namŕzanie, vibrácie a pazvuky v chladničke a voda na dne spotrebiča. Pri nedostatočnom chladení môže byť príčinou zle nastavený termostat, umiestnenie v blízkosti zdroja tepla či nedostatočný odstup od okolitých predmetov. Praskanie a pukanie v chladničke sú väčšinu spôsobené tepelnou rozťažnosťou materiálu, čiže ide o bežný prevádzkový stav. Namŕzanie chladničky je spôsobené kondenzáciou vlhkosti vo vnútornom priestore alebo tým, že do nej ukladáte teplé potraviny. Vibrácie a pazvuky z chladničky môžu byť spôsobené chladením (vibrujú hrnce a pokrievky, prípadne samotný kovový plášť chladničky). Niekedy stačí vyrovnať nastaviteľné nožičky. Zdrojom vibrácií môže byť taktiež beznámrazová technológia spotrebiča. Ak sa vám objaví na dne chladničky voda, jej nahromadenie môže byť spôsobené vplyvom skondenzovanej vlhkosti, toho, že sa upchá výpustný otvor na odvod kondenzátu. K častým chybám patrí zlyhávajúce osvetlenie, nadmerná hlučnosť chladničky, poruchy výrobníka ľadu či nechladenie chladničky.

Kde kúpiť chladničku?

Máte dve možnosti – kamenný obchod a internet. Nakupovanie cez internet je pohodlnejšie, keďže si môžete porovnať viacero produktov, pozrieť si ich recenzie a tovar vám prinesú priamo domov. E-shop e-spotrebice.sk dokonca ponúka možnosť porovnania, produkty, ktoré si vyberiete, uvidíte v tabuľke, kde si budete môcť pozrieť jednotlivé parametre vedľa seba. Dopravu má pri väčšine tovaru zdarma. Napr. aj Klarstein, TPD či Hej ponúkajú kvalitné služby i produkty.

Aké majú Klarstein chladničky recenzie?

Chladničky Klarstein sa tešia zo strany používateľov dobrým recenziám. Napr. mini chladnička Klarstein Geheimversteck 17 l, kombinovaná chladnička Klarstein Luminance 98/52l či Klarstein PopArt Cream retro 108 l majú viac ako 90-percentné hodnotenia.

Kedy je chladnička hlučná, kedy tichá?

Ideálna hlučnosť je menšia ako 40 decibelov. Ak sa hlučnosť chladničky pohybuje okolo tohto čísla, možno ju považovať za tichú. V prípade, že dosahuje hlučnosť 45 dB a viac, mohol by vás spotrebič svojím chodom rušiť.

Jedno- a dvojkompresorová chladnička. Aký je rozdiel?

Jednokompresorová chladnička je ovládaná jedným termostatom, vypína sa vždy celý spotrebič. Chladnička s jedným kompresorom a elektroventilom je ovládateľná 2 termostatmi. Znamená to, že sa dá vypnúť chladnička a mraznička stále pobeží, opačná funkcia však nie je možná. Dvojkompresorová chladnička je ovládaná dvoma ventilmi, chladnička aj mraznička sa dajú zapínať i vypínať samostatne.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Najnovšie modely chladničiek sú v otázke spotreby neporovnateľne nízke v porovnaní s tými, ktoré ste kúpili pred dekádou. Ak sa však nazdávate, že všetko to končí kúpou a nič viac nemusíte riešiť, náklady za energiu vás môžu prekvapiť. Pokiaľ sa totiž o chladničku nestaráte a nezabezpečíte jej... Prečítať článok

Ako nastaviť optimálnu teplotu v chladničke Whirlpool, Samsung, Electrolux, Gorenje, Beko či LG

Ako nastaviť optimálnu teplotu v chladničke Whirlpool, Samsung, Electrolux, Gorenje, Beko či LG

Podozrivo vysoké účty za elektrinu, nie najchutnejšie jedlo, ktoré sa navyše pokazí už po 2 dňoch od nákupu. Aj za takýmito patáliami môže stáť jedna jediná drobnosť, nesprávna teplota v chladničke. Pozrite sa, ako ju nastaviť čo najlepšie, ako odstrániť problémy, ktoré stoja za jej... Prečítať článok

Chladnička nechladí. Najčastejšie poruchy chladničiek

Chladnička nechladí. Najčastejšie poruchy chladničiek

Búchanie, cvakanie, hučanie, vrčanie, vytekajúca voda, ľad na potravinách a stenách či horúca chladnička, to sú javy, s ktorými sa stretne takmer každý majiteľ tohto spotrebiča. Práve preto sme si pre vás pripravili súhrn najčastejších problémov s chladničkami i mrazničkami a taktiež... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(87.8%)
Dátum publikovania: 19.05.2016
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

22/08/2022 17:29
Miška

Whirlpool SP40 801 má väčší rozmer ako chladnička, ktorú som mala predtým. Som spokojná, lebo teraz mám viac priestoru aj na hrnce či väčšie potraviny. Zatiaľ som spokojná, cena bola výhodná a aj v recenziách ju chválili. Kapacita 400 litrov úplne postačuje pre bežnú rodinu. Veľkým mínusom je ale vyššia hlučnosť, bola som nemilo prekvapená. Našťastie, v kuchyni sa príliš často nezdržiavam, takže mi to až tak neprekáža, ale kto rád trávi čas v kuchyni, bude ho chladnička rušiť. Čiže v tomto prípade odporúčam dať prednosť inej.

18/05/2022 16:35
Táňa

Máme doma Liebherr CN 3915 a funguje bez problémov. V mrazničke sú štyri šuflíky, čo je praktické. Prehadzovali sme aj otváranie dverí na opačnú stranu a išlo to ľahko. Bola som však prekvapená z toho, že mraznička začala mraziť až niekoľko hodín po zapnutí, pričom chladnička bola už dávno vychladená na požadovanú teplotu. Plusom je výkonný kompresor a nízka hmotnosť.

04/01/2022 09:09
Kamilka

GUZZANTI GZ 44 je kvalitne spracovaná a nehlučná chladnička. Je malá, ľahko sa ovláda a nezaberá veľa miesta, hodí sa pre jednotlivcov, prípadne pre páry. Zatiaľ funguje spoľahlivo, no škoda, že ovládač výkonu je zozadu, viac by sa hodil na inom mieste. Mínusom je tiež to, že poličky nie je možné dodatočne nastaviť, toto som však vedela pred kúpou. Je to lacná, no spoľahlivá chladnička pre nenáročných.

03/11/2021 17:07
Vilma

Priestranná a luxusne pôsobiaca chladnička je LG GMX844MCKV. Zvonku je pomerne malá, ale vo vnútri postačujúca aj pre väčšiu rodinu. K nevýhodám patrí vyššia cena a aplikácia, pretože cez WiFi vie kontrolovať len nastavenú teplotu, avšak nie aktuálnu. Plus dávam za veľmi dobré rozdelenie chladničky a mrazničky či za super otváranie dverí.

03/11/2021 15:28
Beáta

Chladnička s mrazničkou Gorenje sa mi jednoducho ovláda a páči sa mi jej vnútorné usporiadanie aj osvetlenie. Kompresor je občas trocha hlučnejší, no svoj účel plní na maximum. Niekomu môže prekážať menšie množstvo políc, či mraznička v spodnej časti. Ja som spokojná, je to úsporný spotrebič.

03/11/2021 08:33
Marika

Zatiaľ sme spokojní s chladničkou Samsung RB30J3215WW, ktorá má pekný dizajn a veľmi jednoduché nastavenie teploty. Oceňujeme, že chladnička je priestranná a má samostatný box na mäso a údeniny. Chladnička je veľmi tichá a vnútorné usporiadanie je prehľadné, len by sme privítali ešte o čosi vyššiu poličku v chladiacej časti, aby sme sem mohli odkladať krabicu mlieka. Takto ju musíme odkladať len do dverovej časti.

04/07/2021 13:49
Alica Z.

Odporúčam kombinovanú chladničku s mrazničkou Bosch KIS 86 AF30, ktorú mám cca. rok. Je to kvalitná chladnička, ktorá bola za rozumnú cenu a myslím si, že jej nechýba nič zásadné, čo by mala konkurencia v podobnej cenovej kategórii. Vyzdvihujem dobré vnútorné usporiadanie, vďaka ktorému si môžem prehľadne uložiť potraviny. Chod chladničky je tichý a plus dávam aj za zónu na ovocie a zeleninu. Chladnička je úsporná a má alarm, ktorý upozorňuje na otvorenie dvierok. Celkovo som spokojná a pokiaľ nepoužívate príliš veľké hrnce, budete s chladničkou spokojní. Samozrejme - uložíte sem aj väčšie hrnce - avšak treba vybrať jednu poličku. Bosch je kvalitná značka, takže nie je o čom. :-)

31/03/2020 17:45
Eva Matejčíková

odporúčam našu štýlovú kombinovanú chladničku samsung no frost rgo

27/10/2019 14:33
Mária

Odporúčam značku chladničky LG. My ju máme (GBB72PZDFN) a je to unikát. Prvotriedna kvalita! Tichý chod, veľký priestor - až 277 litrová, skladaná polica, inteligentné šuflíky (nastavenie teploty podľa typu potraviny, nastavenie vlhkosti), nastavenie teploty na vonkajšom displeji, úspora energie až o 30%, kontrola chladničky cez aplikáciu, samozrejmosť je, že netreba rozmrazovať. Zase sme sa presvedčili, že LG je kvalita.

22/07/2019 11:11
slavomir

LG GBB62SWFFN potrebujem poradit s vyberom..test..dakujem

10/11/2018 10:59
Jaroslav Císar

Dobrý deň,

poprosím o recenziu na americkú chladničku Hisense RF 697 N4 ZS1.

30/10/2018 11:29
Mária Zimová

Dobrý deň,
chcem si zakúpiť chladničku Elektrolux EN3453MOW, vo Vašom teste chladničiek sa ani jedna chladnička zn. Elektrolux neobjavila, čo ma trošku "zmiatlo" a som teraz na pochybách, či si ju objednať. Môžem Vás poprosiť o otestovanie tejto chladničky?
ďakujem Vám a prajem príjemný deň

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok