Test zvlhčovačov - Najlepšie zvlhčovače 2017

Test zvlhčovačov vzduchu ponúka rebríček toho najlepšieho, čo je momentálne na trhu v tomto segmente k dispozícii. Zozbierali sme výsledky testov, recenzie a vaše hodnotenia. Prečítali sme stovky diskusií a komentárov jednotlivých modelov a zostavili tento unikátny rebríček. Dúfam že vám pomôže správne sa rozhodnúť a vyberiete si zvlhčovač, ktorý zlepší ovzdušie u vás doma alebo v práci. Stojí to naozaj za to.

 

Test - najlepšie zvlhčovače vzduchu

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Beuer LB 88 Najlepšie Zobraziť produkt
2. Guzzanti GZ 988 Najlepšie Zobraziť produkt
3. Hyundai HUM 770 Najlepšie Zobraziť produkt
4. Professor Z70 Najlepšie Zobraziť produkt
5. De Longhi UH 800 E Najlepšie Zobraziť produkt
6. Gorenje H17Y Najlepšie Zobraziť produkt
7. Steba LB 5 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Boneco Air-O-Swiss 2055D

Boneco patrí k popredným výrobcom prémiových riešení na úpravu vzduchu vyvinutých vo Švajčiarsku. Model Boneco Air-O-Swiss 2055D je diskovým výkonným zvlhčovačom s digitálnym displejom a zabudovaným vlhkomerom. Moderný dizajn vo veľmi peknom tvare ma hneď zaujal, oproti zvlhčovaču, ktorý doma používame už roky je tento dizajn hodiaci sa do akéhokoľvek priestoru. Ďalším plusom sú kompaktné rozmery a modro podsvietený displej, ktorý prehľadne zobrazuje údaje. Ovládanie je jednoduché pomocou otáčacieho ovládača, ktorý sa prepína z off stavu do stavu plný výkon a stavu polovičný výkon, ktorý je vhodný na noc. Na displeji sa zobrazí hneď údaj vlhkosti v percentách. Nechýbajú ani dve tlačidlá pre reguláciu vlhkosti a to smerom hore a dole. Zvlhčovač automaticky udržiava vlhkosť a pri poklese sa automaticky zapína. Z prístroja nevychádza žiadna para, ale vzduch v ktorom je už vlhkosť rozptýlená. Veľmi jednoducho sa plní voda do zásobníka, ktorý je na 4, 5 l vody. Môžete ju naplniť vodou z vodovodu bez potreby filtru alebo špecifickej vody. O baktérie sa stará ionizačná tyčinka vo vnútri zvlhčovača. Čo sa mi veľmi páči je vnútri malá nádobka na vatu s vonným olejom pre prevoňanie miestnosti vôňou. Zvlhčovač má nízku hlučnosť a neruší. Výrobca odporúča tento model pre priestory do 50m2 alebo 150 m3. Ide o veľmi moderný jednoduchý zvlhčovač, ktorý zároveň okrem vlhkosti aj prečisťuje vzduch. Jediným mínusom je vyššia cena.

Boneco Air-O-Swiss 1355

Tento model používame v domácnosti už dosť dlhú dobu a k spokojnosti prispieva jeho spoľahlivosť, jednoduché ovládanie a ľahká údržba. Ide o diskový zvlhčovač s ionizačnou tyčinkou pre eliminovanie množenia baktérií. Zásobník vody je pre 4 l vody, plus 3l vojde do samotnej vane zvlhčovača, čo je veľkým plusom, pretože máte naraz až 7 l vody na použitie. Celé ovládanie spočíva v jedinom mechanickom posuvnom prepínači, ktorým posúvate z vypnutého stavu do mierneho výkonu (nočný režim)a plného výkonu. Tento zvlhčovač pokryje svojím výkonom priestor do 125 m3. Tichý chod, veľký zásobník, jednoduchá údržba a ovládanie sú najväčšími plusmi. Odpadá vymieňanie filtrov a funguje s akoukoľvek vodou. Menším mínusom je vyššia cena a veľkosť.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Guzzanti GZ 987

Vo výbornom pomere výkon a cena je na trhu zvlhčovač Guzzanti GZ 987 s moderným okrúhlym dizajnom s efektným podsvietením. Stredom zásobníka na vodu vychádza trubica, ktorú si môžete nastaviť na sme, akým má para vychádzať von. Okrem napájacieho káblu je k zvlhčovaču pripojený aj senzor, ktorý má funkciu snímania vlhkosti a teploty. Ovládací panel s tlačidlami a malým displejom na prednej strane je ľahko ovládateľný a okrem funkcii, ako zapnúť/ vypnúť, ionizéra, tlačidla mode a zvyšovanie a znižovanie hodnôt ponúka aj tlačidlo svetlo. To po zapnutí jemne podsvieti trubicu a mení farby, čo vyzerá v tme veľmi pekne. Tento zvlhčovač pracuje na princípe ultrazvukového systému a výkonom pokryje priestor do 123m3. Na trhu je za veľmi priaznivú cenu a čo môžem považovať za menšie mínus je trošku vyššia hlučnosť pri zvýšenom výkone a malý zásobník na vodu, ktorý má iba 2 l.

Sencor SHF 900

Najobľúbenejší model na trhu, ktorý boduje svojou nízkou cenou je dostupný naozaj pre každého. Ide o ultrazvukový zvlhčovač vzduchu v peknom modernom dizajne od japonského výrobcu Sencor. Vhodný je skôr do menšej izby, výrobca udáva pokrytie pre priestor do 50 m3. Výhodou sú kompaktné rozmery, jednoduché ovládanie a možnosť smerovania pary otočnou krytkou a jemné zelené podsvietenie. Tento zvlhčovač má relatívne nízku hlučnosť a jediným mínusom je malý zásobník 0,8 l. Nečakajte však žiadne regulovanie vlhkosti. Zvlhčovač sa jednoducho zapína a vypína jediným tlačidlom a tam jeho funkčnosť začína aj končí. Napriek tomu ide o veľmi zaujímavý model vhodný do detskej izby za dostupnú cenu.

Špeciálny tip

Ako špeciálny tip sme pre vás pripravili dva modely a to sparťanský Beurer LB 12 Mini a ionizačný vysoko účinný čistič vzduchu model Högner Ionic-CARE Triton X6.

Beurer LB 12 Mini

Najjednoduchšie riešenie zvlhčovania vzduchu, vám ponúka výrobca Beurer. Ide o rozmerovo malé zariadenie napájané pomocou adaptéra do siete. Svojími rozmermi je vhodný aj na cesty. Pol litrovú fľašu, ktorá má klasický vzhľad naplníte vodou a uzavriete adaptérom. Otočením ju zasuniete do malého zariadenia a jediným otočným ovládačom zapnete a regulujete pomocou otáčania od min do max. Tento zvlhčovač má veľmi nízku hlučnosť a najväčším plusom sú malé rozmery, vhodný aj na cesty.

Högner Ionic-CARE Triton X6

Vysokoúčinná čistička alebo práčka vzduchu s ionizátorom a elektrostatickým filtrom bez potreby výmeny dokonale prečistí vzduch v miestnosti. Toto zariadenie pracuje na princípe nasávania vzduchu, prefiltrovaní a späť do miestnosti už vypúšťa čistý vzduch zbavený nečistôt a baktérií. Hlavnými výhodami je vysoká účinnosť, nízka skoro žiadna hlučnosť a jednoduchá údržba. Tento model je vhodný najmä pre alergikov a astmatikov. Vďaka záporným iónom sa tak stáva vzduch svieži a lepšie dýchateľný, hlavne v zimnom vykurovacom období, keď vetráme menej je takéto zariadenie veľkým prínosom.

 

Vaše hodnotenie:
(87.6%)

Obľúbené produkty

Beurer LB 44

Beurer LB 44
  • Zľava

Professor Z70

Professor Z70
  • Zľava

Guzzanti GZ 987

Guzzanti GZ 987
  • Zľava

Steba LB 5

Steba LB 5
  • Zľava

Pridať komentár