Najlepšie zastrihávače nosných chĺpkov 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Chĺpky, či už v nose alebo v ušiach, predstavujú pre mnohých problém – sú jednoducho nevzhľadné a kazia celkový dojem. Hoci nepôsobia veľmi esteticky, v skutočnosti sú chĺpky v nose potrebné, predstavujú totiž akýsi filter na špinu, teda chránia citlivé miesta před prachom a znečisteniami, preto nie je vhodné sa ich zbaviť úplne (epiláciou). Zastrihávače chĺpkov sú výborným spôsobom, ako si s nimi poradiť.

Ako vybrať zastrihávač nosných chĺpkov?

Chĺpky začnú u väčšiny mužov (týka sa to najmä, ale nielen ich) „vykúkať“ postupom veku a sú signálom starnutia. Ide, našťastie, o problém, ktorý sa dá veľmi jednoducho odstrániť. Starostlivosť o telo je pre mnohých každodennou záležitosťou, zastrihávače chĺpkov sú preto už bežnou súčasťou kúpeľní. Poradíme vám, ako postupovať pri výbere zastrihávačov chĺpkov, a pozrieme sa aj na najlepšie zastrihávače pre mužov i ženy.

Najlepšie zastrihávače nosných chĺpkov

Názov Hodnotenie Detail
Philips Series 5000 NT5650/16   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Remington NE3150   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Remington NE3850   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Beurer HR 2000   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Adler AD 2911   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Zastrihávače nosných chĺpkov – recenzie

Kúpiť zastrihávač nosných chĺpkov je jednoduché. Nejde o drahú záležitosť, preto si môžete kúpiť viacero modelov, aby ste si ich odskúšali a vybrali taký, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Načo si však situáciu komplikovať? Aby sme vám s výberom pomohli, rozhodli sme sa otestovať niekoľko obľúbených modelov zastrihávačov nosných chĺpkov za vás. O našich skúsenostiach s nimi si môžete prečítať v nasledujúcich recenziách. Pokiaľ ste niektorý zo spomínaných či ďalších modelov vyskúšali, budeme radi, ak sa o svoje skúsenosti podelíte v komentároch.

Ako vybrať zastrihávač nosných chĺpkov?

Otázka, ktorú si kladú mnohí starší páni, ktorí nad kúpou zastrihávača uvažujú, prípadne ho chcú aspoň vyskúšať. Tí šťastnejší sa nemusia chĺpkami v nose a ušiach zaoberať, kým nedosiahnu vek okolo 50 – 60 rokov. Väčšina mužov (niekedy aj žien) však skôr či neskôr bude riešiť spôsob, ako tieto nevzhľadné chĺpky odstrániť.

Použitie zastrihávača nosných chĺpkov

S používaním zastrihávačov by ste nemali váhať, pomôžu vám s tým, čo potrebujete, a vy sa budete cítiť ako „znovuzrodení“. Zastrihávanie by malo byť rýchle, efektívne a bezbolestné, a práve s tým vám pomôže prístroj na to určený. Pri výbere trimmera je dôležitý typ strojčeka, jeho výkon, rozmery, jednoduchosť údržby, ale napr. aj príslušenstvo. Čítajte.

Typ zastrihávača chĺpkov

Špeciálne hygienické alebo detailné zastrihávače sú malé zariadenia, ktoré sú nenáročné na údržbu a zvyčajne akumulátorové. Zastrihávač nosných chĺpkov je vybavený jemnými, avšak ostrými čepeľami, takže nechcené chĺpky odstráni šetrne bez zbytočného ťahania. Zastrihávače sa delia na niekoľko typov:

  • zastrihávače s rotačnou hlavicou – vo vnútri cylindra majú vertikálne umiestnené rotujúce čepele. Tvar zastrihávača je prispôsobený tak, aby sa s ním poľahky dalo dostať do nosnej dierky či ucha a chĺpky šetrne zastrihnúť bez podráždenia pokožky.
  • zastrihávače s fóliovanou hlavicou – disponujú horizontálne vibrujúcimi čepeľami, ktoré sú obalené vo vrúbkovanej kovovej fólii. Chĺpky musia mať aspoň takú dĺžku ako vrúbky. Zvládnu zastrihávanie chĺpkov v nose, ušiach i zastrihávanie obočia.

Napájanie

Keďže trimmery sú malé zariadenia, potrebujú na svoj chod menej energie ako napr. zastrihávač fúzov či vlasov. Zvyčajne sú napájané batériou AA alebo AAA, nájdete však aj dobíjateľné, teda akumulátorové modely a aj zastrihávače chĺpkov s napájaním zo zásuvky. Je teda len na vás, ktorý typ napájania vám viac vyhovuje. Ak uprednostníte poháňanie bateriámi, dbajte na to, aby zastrihávač vydržal v chode minimálne 30 min., v prípade zastrihávača s klasickým napájaním by malo zariadenie mať dostatočne dlhý napájací kábel.

Zastrihávač s fóliovanou hlavicou

Veľkosť a dizajn strojčeka

Rozmer zastrihávača netreba pri výbere opomínať. Zastrihávač by mal byť kompaktný, aby dobre padol do ruky, jeho veľkosť je rozhodujúca aj v prípade, že si ho plánujete brať so sebou na cesty. Menší zastrihávač jednoduchšie uskladníte v batožine, ľahko sa vám bude taktiež skladovať v kúpeľni. Malá veľkosť má aj svoju nevýhodu – takéto zastrihávače majú často menší výkon, čo značí, že pracujú pomalšie. Zastrihávanie môže trvať dlhšie ako by ste si želali. Keďže sú zastrihávače dostupné v mnohých tvaroch a veľkostiach, môžete si vybrať taký, ktorý bude kompaktný a aj dostatočne výkonný. Dizajn by mal byť štíhly, úchop bezpečný a manipulácia pohodlná.

Namokro i nasucho

Pokiaľ chcete používať zastrihávač chĺpkov v sprche, mali by ste hľadať taký, ktorý je vodotesný. Model, ktorý je vodoodolný, môžete používať v mokrom i suchom prostredí. Vodotesnosť je dôležitá aj kvôli pohodlnému a rýchlemu umývaniu strojčeka.

Príslušenstvo

Modely s rôznymi holiacimi hlavami a hrebeňmi na zastrihávanie jednotlivých oblastí sú praktickejšie, pretože sa dajú použiť na viac spôsobov. Trimmery s príslušenstvom môžete zvyčajne použiť aj na zastrihávanie brady, fúzov či obočia.

Zastrihávač chĺpkov v nose a ušiach

Údržba

Ak chcete, aby vám zastrihávač vydržal čo najdlhšie a dosahoval potrebnú úroveň výkonu, musíte sa oň starať. Čistenie, ktoré je hlavnou časťou údržby, by malo byť nenáročné. Súčasťou príslušenstva by mala byť čistiaca kefka na jednoduchšie čistenie. K dispozícii sú taktiež samočistiace modely s oddelenými priehradkami, v ktorých sa chĺpky hromadia. Stačí ich vysypať a opláchnuť vodou.

Ďalšie parametre

Pre niekoho podstatný parameter, pre niekoho o niečo menej je hlučnosť prístroja. Vzhľadom na to, že zastrihávanie nosných chĺpkov netrvá veľmi dlho, hlučnosť prístroja je skôr okrajovou záležitosťou. Tichý zastrihávač na trhu nenájdete, třeba si uvedomiť, že každý vydáva istý hluk. Dôležité je len to, aby boli tieto zvuky znesiteľné.

Zastrihávač nosných chĺpkov príslušenstvo

Zastrihávač by mal pracovať nielen rýchlo, ale aj bezpečne. Súčasťou niektorých trimmerov je mechanizmus automatického vypnutia. V prípade, že dôjde ku kontaktu s pokožkou, sa zastrihávač zastaví, aby nedošlo k porezaniu.

Cena a najlepšie značky zastrihávačov chĺpkov

Zastrihávače chĺpkov sú dostupné za pomerné nízke ceny. Najlacnejší je k dispozícii už od cca 6 eur, cena súvisí s funkciami a príslušenstvom. Pri výbere by ste mali mať o zvažovaných modeloch určitú predstavu a vedieť všetko o ich plusoch i prípadných mínusoch. Určite by ste nemali kupovať zastrihávač len kvôli tomu, že je lacný, aby namiesto strihania chĺpky nevytrhával.

Zastrihávače chĺpkov sú dostupné v kamenných i internetových obchodoch, nie je preto podstatné, kde si ich kúpite. K obľúbeným značkám patria Phillips, Remington, Braun či Rowenta. Dobré ohlasy majú aj zastrihávače chĺpkov značky Sencor.

Tipy na predĺženie životnosti zastrihávača chĺpkov

Životnosť strojčeka úzko súvisí s jeho údržbou. Keď sa budete o strojček patrične starať, zabezpečíte si jeho dlhodobé fungovanie.

  • Olejovanie: Hoci si to trimmer nevyžaduje, čepele zastrihávača by ste mali pred použitím naolejovať. Vďaka tomu zostanú čepele ostré dlhšie.
  • Utieranie: Po každom použití treba zastrihávač vyčistiť a utrieť ho do sucha, aby časom nedošlo ku korodovaniu čepelí.
  • Rozoberateľnosť: Kvôli čisteniu je dôležitá možnosť stroj rozobrať. Dôležité je nielen čistenie čepelí, ale aj motora, ku ktorému sa bez rozobratia stroja nedostanete.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Po zastrihávači chĺpkov v nose sa neobzerajú len páni v rokoch, často ho potrebujú aj mladšie ročníky. Ohľadom jeho výberu, ale aj použitia máte viacero otázok. Výber totiž nie je vždy len o parametroch. Na vaše najčastejšie otázky sme sa rozhodli odpovedať, aby sme vám voľbu ešte viac uľahčili. Pokiaľ ešte niečo chcete vedieť, k dispozícii sú vám komentáre pod článkom.

Ako mám zastrihávač chĺpkov používať?

Zastrihnutie chĺpkov v nose je otázkou pár chvíľ. V prvom rade si vyčistite nos, aby ste sa zbavili všetkých hlienov. Zakloňte trochu hlavu a chĺpky zastrihávajte smerom dole. Následne si nos niekoľkokrát vyfúkajte, aby ste z neho dostali von zvyšky chĺpkov.

Môžem zastrihávač chĺpkov použiť aj na iné chĺpky na tvári?

Zastrihávač je určený iba na chĺpky nose a v ušiach, prípadne na obočie. Neodporúčame ho na úpravu iného porastu na tvári.

Je zastrihávanie chĺpkov v nose bezpečné? Nakoľko je efektívne?

Zastrihávanie je bezpečné. Samozrejme, keď strojčeku dochádzajú baterky, môže dochádzať k ťahaniu chĺpkov namiesto ich strihania, ale po výmene batérii bude strojček opäť fungovať, ako má. Zastrihávaním chĺpkov sa zbavíte najviditeľnejších chĺpkov v nose bez zranenia pokožky vo vnútri nosa. Účinnosť sa líši, keďže každému rastú chĺpky inak rýchlo.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(92%)
Dátum publikovania: 11.03.2019
Dátum poslednej aktualizácie: 11.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/08/2022 11:02
Juraj H.

Babyliss E650E je fajn zastrihávač chĺpkov. K jeho kladom patrí, že má odnímateľnú hlavu, pekný minimalistický dizajn a nízku hmotnosť. Dobre sa drží v ruke a dobre sa s ním manipuluje. Mínusom je, že som si musel dokúpiť batérie, lebo v balení neboli (AA) a asi najviac mi vadí, že nie je vodotesný a teda sa nedá používať v sprche. Za tie peniaze som ale spokojný.

26/07/2022 10:25
Peter

"super" recenzia .. keď sa ani nedozvieš o modeloch, ktoré sú v tabuľke a hodnotené ako náš tip napr...

03/12/2021 09:49
Ján

Kvalitný zastrihávač chĺpkov v nose je Remington NE3850. Bol za prijateľnú cenu a kúpil som ho otcovi. Ten sa mu veľmi potešil, pretože prístroj spĺňa to, čo sľubuje. Manipulácia so strojčekom je dobrá. Sú tu dva zastrihávacie nadstavce a pohon je na jednu AA batériu. Plusom je, že je vodeomývateľný.

01/10/2021 19:02
Denis

Malý, jednoduchý, no zároveň funkčný je zastrihávač Wahl. Splnil moje očakávania, no zvuk motora je pre mňa trocha zvláštny. Zatiaľ som ho použil párkrát a všetko bolo v pohode. Baterka bola navyše súčasťou balenia.

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok