Najlepšie zastrihávače nosných chĺpkov 2020 – recenzie, test, skúsenosti

Chĺpky, či už v nose alebo v ušiach, predstavujú pre mnohých problém – sú jednoducho nevzhľadné a kazia celkový dojem. Hoci nepôsobia veľmi esteticky, v skutočnosti sú chĺpky v nose potrebné, predstavujú totiž akýsi filter na špinu, teda chránia citlivé miesta před prachom a znečisteniami, preto nie je vhodné sa ich zbaviť úplne (epiláciou). Zastrihávače chĺpkov sú výborným spôsobom, ako si s nimi poradiť.

Ako vybrať zastrihávač nosných chĺpkov?

Chĺpky začnú u väčšiny mužov (týka sa to najmä, ale nielen ich) „vykúkať“ postupom veku a sú signálom starnutia. Ide, našťastie, o problém, ktorý sa dá veľmi jednoducho odstrániť. Starostlivosť o telo je pre mnohých každodennou záležitosťou, zastrihávače chĺpkov sú preto už bežnou súčasťou kúpeľní. Poradíme vám, ako postupovať pri výbere zastrihávačov chĺpkov, a pozrieme sa aj na najlepšie zastrihávače pre mužov i ženy.

Najlepšie zastrihávače nosných chĺpkov

Názov Hodnotenie Detail
Rowenta TN3500   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Babyliss E650E   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Philips Series 3000 NT3160/10   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Remington NE3850   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
Sencor SNC 101BL   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Ako vybrať zastrihávač nosných chĺpkov?

Otázka, ktorú si kladú mnohí starší páni, ktorí nad kúpou zastrihávača uvažujú, prípadne ho chcú aspoň vyskúšať. Tí šťastnejší sa nemusia chĺpkami v nose a ušiach zaoberať, kým nedosiahnu vek okolo 50 – 60 rokov. Väčšina mužov (niekedy aj žien) však skôr či neskôr bude riešiť spôsob, ako tieto nevzhľadné chĺpky odstrániť.

Použitie zastrihávača nosných chĺpkov

S používaním zastrihávačov by ste nemali váhať, pomôžu vám s tým, čo potrebujete, a vy sa budete cítiť ako „znovuzrodení“. Zastrihávanie by malo byť rýchle, efektívne a bezbolestné, a práve s tým vám pomôže prístroj na to určený. Pri výbere trimmera je dôležitý typ strojčeka, jeho výkon, rozmery, jednoduchosť údržby, ale napr. aj príslušenstvo. Čítajte.

Typ zastrihávača chĺpkov

Špeciálne hygienické alebo detailné zastrihávače sú malé zariadenia, ktoré sú nenáročné na údržbu a zvyčajne akumulátorové. Zastrihávač nosných chĺpkov je vybavený jemnými, avšak ostrými čepeľami, takže nechcené chĺpky odstráni šetrne bez zbytočného ťahania. Zastrihávače sa delia na niekoľko typov:

  • zastrihávače s rotačnou hlavicou – vo vnútri cylindra majú vertikálne umiestnené rotujúce čepele. Tvar zastrihávača je prispôsobený tak, aby sa s ním poľahky dalo dostať do nosnej dierky či ucha a chĺpky šetrne zastrihnúť bez podráždenia pokožky.
  • zastrihávače s fóliovanou hlavicou – disponujú horizontálne vibrujúcimi čepeľami, ktoré sú obalené vo vrúbkovanej kovovej fólii. Chĺpky musia mať aspoň takú dĺžku ako vrúbky. Zvládnu zastrihávanie chĺpkov v nose, ušiach i zastrihávanie obočia.

Napájanie

Keďže trimmery sú malé zariadenia, potrebujú na svoj chod menej energie ako napr. zastrihávač fúzov či vlasov. Zvyčajne sú napájané batériou AA alebo AAA, nájdete však aj dobíjateľné, teda akumulátorové modely a aj zastrihávače chĺpkov s napájaním zo zásuvky. Je teda len na vás, ktorý typ napájania vám viac vyhovuje. Ak uprednostníte poháňanie bateriámi, dbajte na to, aby zastrihávač vydržal v chode minimálne 30 min., v prípade zastrihávača s klasickým napájaním by malo zariadenie mať dostatočne dlhý napájací kábel.

Zastrihávač s fóliovanou hlavicou

Veľkosť a dizajn strojčeka

Rozmer zastrihávača netreba pri výbere opomínať. Zastrihávač by mal byť kompaktný, aby dobre padol do ruky, jeho veľkosť je rozhodujúca aj v prípade, že si ho plánujete brať so sebou na cesty. Menší zastrihávač jednoduchšie uskladníte v batožine, ľahko sa vám bude taktiež skladovať v kúpeľni. Malá veľkosť má aj svoju nevýhodu – takéto zastrihávače majú často menší výkon, čo značí, že pracujú pomalšie. Zastrihávanie môže trvať dlhšie ako by ste si želali. Keďže sú zastrihávače dostupné v mnohých tvaroch a veľkostiach, môžete si vybrať taký, ktorý bude kompaktný a aj dostatočne výkonný. Dizajn by mal byť štíhly, úchop bezpečný a manipulácia pohodlná.

Namokro i nasucho

Pokiaľ chcete používať zastrihávač chĺpkov v sprche, mali by ste hľadať taký, ktorý je vodotesný. Model, ktorý je vodoodolný, môžete používať v mokrom i suchom prostredí. Vodotesnosť je dôležitá aj kvôli pohodlnému a rýchlemu umývaniu strojčeka.

Príslušenstvo

Modely s rôznymi holiacimi hlavami a hrebeňmi na zastrihávanie jednotlivých oblastí sú praktickejšie, pretože sa dajú použiť na viac spôsobov. Trimmery s príslušenstvom môžete zvyčajne použiť aj na zastrihávanie brady, fúzov či obočia.

Zastrihávač chĺpkov v nose a ušiach

Údržba

Ak chcete, aby vám zastrihávač vydržal čo najdlhšie a dosahoval potrebnú úroveň výkonu, musíte sa oň starať. Čistenie, ktoré je hlavnou časťou údržby, by malo byť nenáročné. Súčasťou príslušenstva by mala byť čistiaca kefka na jednoduchšie čistenie. K dispozícii sú taktiež samočistiace modely s oddelenými priehradkami, v ktorých sa chĺpky hromadia. Stačí ich vysypať a opláchnuť vodou.

Ďalšie parametre

Pre niekoho podstatný parameter, pre niekoho o niečo menej je hlučnosť prístroja. Vzhľadom na to, že zastrihávanie nosných chĺpkov netrvá veľmi dlho, hlučnosť prístroja je skôr okrajovou záležitosťou. Tichý zastrihávač na trhu nenájdete, třeba si uvedomiť, že každý vydáva istý hluk. Dôležité je len to, aby boli tieto zvuky znesiteľné.

Zastrihávač nosných chĺpkov príslušenstvo

Zastrihávač by mal pracovať nielen rýchlo, ale aj bezpečne. Súčasťou niektorých trimmerov je mechanizmus automatického vypnutia. V prípade, že dôjde ku kontaktu s pokožkou, sa zastrihávač zastaví, aby nedošlo k porezaniu.

Cena a najlepšie značky zastrihávačov chĺpkov

Zastrihávače chĺpkov sú dostupné za pomerné nízke ceny. Najlacnejší je k dispozícii už od cca 6 eur, cena súvisí s funkciami a príslušenstvom. Pri výbere by ste mali mať o zvažovaných modeloch určitú predstavu a vedieť všetko o ich plusoch i prípadných mínusoch. Určite by ste nemali kupovať zastrihávač len kvôli tomu, že je lacný, aby namiesto strihania chĺpky nevytrhával.

Zastrihávače chĺpkov sú dostupné v kamenných i internetových obchodoch, nie je preto podstatné, kde si ich kúpite. K obľúbeným značkám patria Phillips, Remington, Braun či Rowenta. Dobré ohlasy majú aj zastrihávače chĺpkov značky Sencor.

Tipy na predĺženie životnosti zastrihávača chĺpkov

Životnosť strojčeka úzko súvisí s jeho údržbou. Keď sa budete o strojček patrične starať, zabezpečíte si jeho dlhodobé fungovanie.

  • Olejovanie: Hoci si to trimmer nevyžaduje, čepele zastrihávača by ste mali pred použitím naolejovať. Vďaka tomu zostanú čepele ostré dlhšie.
  • Utieranie: Po každom použití treba zastrihávač vyčistiť a utrieť ho do sucha, aby časom nedošlo ku korodovaniu čepelí.
  • Rozoberateľnosť: Kvôli čisteniu je dôležitá možnosť stroj rozobrať. Dôležité je nielen čistenie čepelí, ale aj motora, ku ktorému sa bez rozobratia stroja nedostanete.

Vaše hodnotenie:
(91.6%)
Dátum publikovania: 11.03.2019
Dátum poslednej aktualizácie: 14.01.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár