Ktoré hodinky od Apple sú najlepšie? Porovnanie Apple Watch 9, 8, SE aj Ultra 2

V technológiách je pokrok základom inovácie. Inteligentné hodinky Apple Watch patria k najpredávanejším a najobľúbenejším smart hodinkám vo svojej triede. Každoročne Apple predstaví niekoľko modelov, ktorými sa snaží zaujať potenciálneho zákazníka. Majitelia týchto hodiniek preto často zvažujú, či nová generácia Apple Watch stojí za obmenu. Apple je známy filozofiou prichádzania s postupnými vylepšeniami. V prípade inteligentných hodiniek to nie je inak. V čom sa jednotlivé hodinky Apple Watch odlišujú?

Apple Watch porovnanie

Pozrite sa na naše praktické porovnanie najnovších modelov Apple Watch 9, 8 alebo 7. Takisto sa môžete pozrieť na postupný vývoj starších modelov. Niektoré zo starších generácií už dnes nie sú v predaji. Ak však máte niektoré z novších modelov, porovnanie vám môže pomôcť rozhodnúť sa, či má takýto prechod na novšiu generáciu zmysel. Je nová generácia Apple Watch 9 oproti Apple Watch 8 v toľkom iná? Oplatí sa siahnuť po nových Apple Watch Ultra 2?

Rôzne generácie Apple Watch

Apple Watch Series 9, 8 alebo 7?

Najžiadanejšie modely sú štandardne tie najnovšie. Je potrebné konštatovať, že Apple z hľadiska inovácií, zvlášť pri nových generáciách, zvolil minimalistický prístup. Dizajnové zmeny sa týkajú niekoľkých gramov či milimetrov oproti starším modelom. Dizajn hodiniek sa dlhodobo výraznejšie nezmenil, čo však nie je negatívom. Rozdiel staršej a novšej generácie je primárne vo funkcionalite. Výdrž batérie je celé generácie nemenná a s priemernou výdržou 18 hodín by už Apple mohol pohnúť.

Vylepšení sa však pravidelne dočká hardvér, ktorý je výkonnejší a poskytuje tak skvelé parametre aj náročným používateľom. Vylepšené sú aj displeje. Novšie rady už disponujú úspornejšími a kvalitnejšími displejmi LTPO OLED a bonusom je aj prítomnosť technológie Always-On. Oproti klasickým Retina OLED displejom sa zvýšil u novších modelov jas a čitateľnosť na slnku je tak lepšia. Sú Apple Watch Series 9 výhodnou náhradou za Apple Watch Series 8?

Apple Watch 7, 8 a 9 porovnanie

Najodolnejšie Apple Watch Ultra 2 a výhodný model SE (2022)

Vzhľadom na to, že Apple Watch patria do prémiovej triedy inteligentných hodiniek, spotrebitelia si z dôvodu cenovej dostupnosti obľúbili aj modely Apple Watch SE. Prvý model SE sa na trhu objavil s príchodom Apple Watch 6. Hlavným dôvodom nižšej ceny týchto modelov je, že disponujú nižším výkonom, vybavené sú slabším procesorom a chýbajú im aj viaceré funkcie, ktorou sú štandardné modely vybavené. Menšie tiež býva rozlíšenie displeja. Najnovší model SE (2022) disponuje dvoma veľkosťami puzdra 40 a 44 mm.

Apple Watch SE a 9 porovnanie

Modely hodiniek Apple Watch Ultra sú na opačnej strane stavané na používanie v náročnejších podmienkach. Disponujú rozšírenou funkcionalitou aj oproti štandardným modelom. Majú zvýšenú odolnosť, dlhšiu výdrž batérie, dokážu snímať teplotu vody, sú vybavené sirénou alebo umožňujú potápanie až do hĺbky 40 metrov. Prvýkrát bol model Ultra na trh uvedený v roku 2022 a následne druhá generácia Ultra 2 prišla do ponuky v septembri 2023. Pochopiteľne, tieto prídavné funkcie sa odrazia aj na vyššej obstarávacej cene.

Apple Watch Ultra, Ultra 2 a 9 porovnanie

Apple Watch Series 6, 5 a 4

Predošlé generácie modelov Apple Watch sa už s najnovšími nemôžu porovnávať ani z hľadiska výkonu či funkcionality. Hoci dizajnom sú to stále rovnaké smart hodinky a dokonca aj s rovnakou výdržou batérie. Pozrite sa v porovnaní Apple Watch na to, akým vývojom si Apple hodinky prešli.

Apple Watch Series 4, 5 a 6 porovnanie

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Veríme, že v našom článku ste našli potrebné informácie a porovnanie Apple Watch hodiniek vám uľahčilo výber a možno pomohlo rozhodnúť sa. Ak máte otázky, neváhajte sa zapojiť do diskusie a radi vám na ne odpovieme. Taktiež budeme radi, ak nám dáte vedieť o svojich skúsenostiach s používaním hodiniek Apple Watch. Vašimi radami a odporúčaniami môžete pomôcť ostatným čiateľom.

Ako vypnúť Apple Watch?

Ak hodinky potrebujete vypnúť, stačí, ak podržíte bočné tlačidlo, kým sa nezobrazí lišta s posuvníkom. Následne ťuknete na ikonu so symbolom vypnúť a posuniete posuvníkom doprava. Hodinky zapnete podržaním bočného tlačidla, kým sa nerozsvieti logo Apple.

Ako môžem platiť hodinkami Apple Watch?

Dôležité je mať aktívnu aplikáciu Apple Pay. Ak máte platobné karty uložené, na hodinkách Apple Watch otvorte aplikáciu peňaženka a kliknite na „pridať kartu“. Vyberiete možnosť Apple účet, druh karty a postupujete podľa inštrukcií. Pre funkčné platby si môžete zvoliť predvolenú kartu cez aplikáciu Peňaženka.

Čím sú špecifické hodinky Apple Watch Nike?

Ide o spoluprácu dvoch veľkých značiek Apple a Nike. Hodinky sa oproti klasickým vyznačujú unikátnym športovým náramkom a takisto sa na ich puzdre nachádza logo Nike. Softvér v základe disponuje aplikáciou Nike Run Club. Hodinky Apple Watch Nike tak poskytujú totožné parametre, ale odlišujú sa hlavne dizajnom.

Vaše hodnotenie:
(89.4%)
Dátum publikovania: 13.10.2023
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok