Najlepšie tablety 2018 - veľký test a porovnanie

Každý mesiac v našej redakcii čítame internetové recenzie, výsledky domácich aj zahraničných testov, vaše hodnotenia a skúsenosti, testujeme a to len preto, aby sme vám mohli ponúknuť rebríček toho najlepšpieho. Pozrite si porovnávací test tabletov, ktorý je výberom z najkvalitnejších a cenovo rozumných modelov. Tablety sú zoradené od najlepšieho a najobľúbenejšieho pre lepšiu orientáciu. V prvom rebríčku nájdete najlacnejšie najlepšie tablety, v druhom rebríčku sú najlepšie tablety od 100 do 200€ a posledný rebríček ukazuje výsledky porovnávacieho testu tabletov bez cenového stropu.

Najlepšie tablety 2018 do 100€

Najlepšie tablety 2018 do 300€ 

Nekompromisne najlepšie tablety podľa testov

Ako vyberať tablet?

Druhým najpoužívanejším zariadením sú v dnešnej dobe tablety. Vďaka mobilite, malým rozmerom a dobrému výkonu nimi dokážeme nahradiť notebooky. Zastúpia z polovice miesto mobilného telefónu a z časti aj notebooku. Sú ideálne na prezeranie internetu a kontrolu emailov. Na trhu ich nájdeme v rôznych veľkostiach aj konfiguráciách. Ako sa vyznať aspoň v základných parametroch a vedieť si poradiť pri výbere, sme vám zhrnuli do pár viet. Aj tu platí, čo užívateľ, to iné požiadavky. Niekomu stačí základný model na pár aktivít a prezeranie webových stránok a komunikáciu na sociálnych sieťach, niekto vyžaduje výkonnejší hardvér pre úpravu videí a hranie hier.

Dôležité parametre

Veľkosť displeja - Najčastejšie sa stretnete s uhlopriečkou displeja od 7“ až do 12, 9“. Väčšia uhlopriečka je vhodná na prezeranie multimédií. Taký štandardom je veľkosť 8“ až 10“. Pri displeji si samozrejme všímajte aj údaj rozlíšenia.

Konektivita pripojenia - Tablet je zariadenie, ktorým sa budete pripájať k internetu pomocou Wi-fi alebo mobilným dátovým pripojením. Ak budete využívať tablet iba doma stačí vám Wi-fi, ak však potrebujete byť v pohybe a viete, že budete tablet využívať aj v teréne zvážte si priplatiť za tablet s 3G/LTEkonektivitou.

Hardvérová výbava - Tu nájdete rôzne parametre, ale dôležitá je RAM pamäť, procesor a možnosť úložného priestoru, buď vstavanej pamäte alebo pomocou pamäťových kariet.

Výdrž batérie - Veľkosť kapacity batérie je určite jeden z dosť dôležitých parametrov. Hlavne ak sa budete pripájať iba prostredníctvom Wi-fi je dobré mať dostatočné silnú batériu.

Operačný systém - Aj operačný systém je jedným z kľúčových parametrov pre tablety. Na trhu nájdete najčastejšie tablety s Androidom, iOS aj Windowsom. Ak máte skúsenosti s niektorým alebo obľúbený operačný systém, zvoľte si to najlepšie pre vás.

Recenzie tabletov

Apple iPad Air 2 Wi-fi+ Cellular (64 GB)

iPad spoločnosti Apple vám určite netreba predstavovať. Model Air má luxusný štýlový dizajn, štíhle hliníkové telo a výborný Retina displej s uhlopriečkou 9,7“. Snímač odtlačkov prstov integrovaný do tlačidla pre rýchle odomykanie a výborná hardvérová výbava zabezpečujú pohodlnú prácu na tomto iPade. Operačný systém iOS je výborné odladený a prepracovaný. Plusom je, ako sme u zariadení Apple zvyknutý dlhá doba aktualizácii iOS. Cenovo je 64 GB verzia výhodná a čo je najväčším kladom je konektivita pripojenia nielen k Wi-fi ale aj k mobilnej dátovej sieti. Tu sa často užívateľ rozhoduje medzi tým, či zvoliť väčšiu vnútornú pamäť alebo si priplatiť pre možnosť pripojenia k dátovej mobilnej sieti. Pri iPade si môžete menšiu vnútornú pamäť vykompenzovať iCloudovým úložiskom, ktoré vám Apple ponúka. iPad je dielensky spracovaný na vysokej úrovni a reaguje svižne a rýchlo. Jediným mínusom je absencia rozšírenia pamäti pamäťovou kartou a manažovanie súborov iba cez program iTunes. Ale aj na tento systém sa dá veľmi ľahko zvyknúť a má svoje výhody, hlavne čo sa týka zálohovania. Batéria vydrží až 10 hodín aktívneho používania zariadenia s pripojením na internet.

Sony Xperia Z4 Wi-fi (SGP712)

Výborným tabletom je aj model Sony Xperia Z4 s kvalitným dielenským spracovaním a príjemným dizajnom Xperia. tento krát je ťahákom 8 jadrový výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8103GB RAM pamäť, ktoré sa starajú o rýchle reakcie tabletu. Krásny 10, 1“ displej s 2K rozlíšením vám ponúkne brilantný obraz s najmenšími detailmi. Oceníte výborné pozorovacie uhly vďaka panelu s technológiou IPS a o vernosť farieb sa postará technológia Live Colour LED, ktorou je tento tablet vybavený. Kvalitný fotoaparát, výborná výdrž batérie a certifikáciaIP68, ktorá vám zaručí odolnosť proti prachu, vibráciám a vode až do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút. S týmto tabletom sa nemusíte obávať ani pobytu blízko vody. Čo však musíte oželieť je pripojenie k mobilnej dátovej sieti, tento model obsahuje iba modul Wi-fi pre pripojenie k Wi-fi sieti. Každopádne ide o výborný tablet s výkonným hardvérom a vynikajúcim displejom, ktorý beží na operačnom systéme Android.

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE (SM-T815)

Za zmienku stojí aj tablet výrobcu Samsung model Galaxy Tab S2, ktorý má uhlopriečku 9,7“. Hardvérová výbava je na veľmi dobrej úrovni a tablet pracuje svižne s operačným systémom Android. Jeho výhodou je konektivita nielen k Wi-fi ale aj k rýchlej mobilnej dátovej sieti. Ani pri tomto modeli vás nesklame kvalitné spracovanie, pekný dizajn a dobrá výdrž batérie.

Výborný pomer výkon/ cena

Huawei MediaPad M2 8.0 Wi-fi(16 GB)

Tento model je vďaka výbornému pomeru výkon a cena jedným z najobľúbenejších na trhu. A čo vám ponúka? Jednoznačne veľmi pekný štýlový dizajn s kovovým rámom a 8“ displejom vo Full Hd rozlíšení. O svižné reakcie sa stará 8 jadrový procesor s frekvenciou 2,0 GHz pre všetky jadrá, RAM pamäť 2 GB a grafický výkonný čip Mali T628. Vnútorná pamäť je 16 GB, ktorú si môžete rozšíriť pomocou pamäťovej micro SD karty až do 128 GB. Tomuto modelu nechýba nič základné, ako je Bluetooth, GPS, gyroskop a samozrejme Wi-fi. Bohužiaľ chýba pripojenie k mobilne sieti. V cenovej rovine za ktorú je na trhu, ide o veľmi zaujímavý tablet s dobrým výkonom a operačným systémom Android. Huawei MediaPad M2 8.0 získal ocenenie produkt roka 2015, na základe kladných hodnotení užívateľov.

Apple iPad mini Retina Wi-fi (16GB)

Za dobru cenu môžete získať iPad vo verzii mini. Tento model ma kompaktné príjemné rozmery, štíhly dizajn a kvalitné hliníkové telo. Retina displej s uhlopriečkou 7, 9“ s rozlíšením 2048 × 1536 vám ponúkne jemný obraz s výborným podaním farieb a ostrými detailmi. Vo vnútri pracuje procesor A7so 64 bitovou architektúrou a vnútornou pamäťou 16GB. Nechýba Bluetooth, GPS, gyroskop, akcelerometer, kompas a veľmi rýchle pripojenie k sieti Wi-fi za pomoci dvojice antén a technológiiMIMO. Vo výbornom pomere cena a výkon získate kvalitné zariadenie s iOS v luxusnom dizajne a štyroch moderných farebných prevedeniach.

Špeciálny tip

Acer Predator 8 GT810 (NT.Q01EE.008)

Tablet Acer Predator 8 patrí do hernej modelovej rady Predator spoločnosti Acer. Tento zaujímavý hráčsky tablet dáva svojím dizajnom jasne najavo kam patrí. Kvalitné spracovanie a agresívny dizajn v ostrejšom štýle s originálnymi pogumovanými prvkami pre lepšie uchytenie a pevná konštrukcia je presne to, čo hráč očakáva. Tablet je kombináciou pevného plastu a zadnej kovovej strany. Displej s technológiou IPS má uhlopriečku 8“ a pozorovacie uhly a vernosť farieb je na výbornej úrovni. Zvuková stránka je na dobrej úrovni a reproduktory sú umiestnené pod kovovými mriežkami červenej farby a len tak ich neprehliadnete. Čo však je najdôležitejšie pri hraní hier je hardvér. O dostatočný výkon pri hrách sa stará 4 jadrový procesor Intel Atom x7-Z8700 s taktom 1,6GHz a Burst frekvenciou až 2,4 GHz spolu s RAM pamäťou 2 GB a vnútornou pamäťou 32 GB s možnosťou rozšírenia pomocou pamäťovej karty až do veľkosti 128 GB. Zaujímavým hardvérovým prvkom je dvojica vibračných motorčekov, umiestnených po stranách tabletu, ktoré výborne simulujú pri hraní hier nárazy. Tablet beží na operačnom systéme Android a nechýbajú ani predinštalované aplikácie od výrobcu, ako aj hra Asphalt 8, ktorá je pri nastavení na stredne detaily výborne hrateľná a plynulá. Ide určite o zaujímavý hráčsky tablet s výborným výkonom a zaujímavým dizajnom. Ako mínus však vidíme dosť ostré hrany. Vďaka pogumovaniu tablet nekĺže z rúk, ale nie každému musia ostrejšie hrany pri držaní vyhovovať.

Vaše hodnotenie:
(88.6%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár