Test sušičiek prádla 2017

Sušička je perfektný nástroj do každej domácnosti. Dokáže prádlo dokonale vysušiť a vyrovnať. Často nie je potrebné prádlo vybraté zo sušičky ani žehliť. Problém nastáva až v prípade, ked si vyberieme nekvalitný model. Ten nám môže narobiť viacej starostí ako radosti. Aj preto sme zozbierali svetové rebríčky, testy sušičiek prádla, recenzie a hodnotenia užívateľov a vybrali sme tie najlepšie sušičky pre rok 2016. Tu sú.

 

Test - Najlepšie sušičky prádla

ModelHodnotenieCenaRecenzie
Beko DPY 8506 GXB1 Najlepšie 595,- Pozrieť v eshope
AEG Lavatherm T 97689 IH 3 Najlepšie 746,- Pozrieť v eshope
Electrolux EDH 3498 RDE Najlepšie 507,90 Pozrieť v eshope
Electrolux EDH 3684 PDE Najlepšie 382,- Pozrieť v eshope
Gorenje Essential D7564 Najlepšie 366,90 Pozrieť v eshope
Gorenje D 8665 N Najlepšie 522,50 Pozrieť v eshope
Whirlpool HSCX 80420 Najlepšie 468,90 Pozrieť v eshope

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame


 

AEG Lavatherm 97689 IH 3

Výborná sušička s funkciou ProTex Plus, ktorá zaručí najšetrnejší spôsob sušenia bielizne. Vďaka tepelnému čerpadlu ide o najvýkonnejšiu a najrýchlejšiu sušičku na trhu. TechnológiaSilent System Plus, ktorá zaisťuje minimálnu hlučnosť vám zaručí pri sušení na extra tichom programe nízku hlučnosť.

 

 

LG RC9155AP2F

Sušička bielizne LG RC9155AP2F s tepelným čerpadlomECO hybridným sušením. Medzi funkciami nájdete samočistenie kondenzátora. Ak milujete Smart technológie, prepojenie mobilu s inými domácimi zariadeniami, určite sa potešíte inteligentným funkciám vďaka NFC technológii.

 

Miele TMV 840 WP XL

So sušičkou bielizne s tepelným čerpadlom od výrobcu Miele určíte neurobíte chybu. Kvalitný produkt overeného výrobcu v energetickej triede A+++s ProfiEco motorom, ktorý zabezpečuje, že sušenie je nielen efektívne, ale aj šetrné a úsporné. Určite oceníte funkciu FragranceDos, vďaka ktorej bude bielizeň nielen dokonale suchá, ale aj nadýchaná a voňavá.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Nie každý je ochotný investovať vyššiu sumu do sušičky bielizne. Zaváži aj počet osôb v domácnosti a celkové využitie tohto spotrebiča. Ak nechcete investovať veľa, ale napriek tomu hľadáte výrobok v dobrom pomere výkon a cena, overený užívateľmi a obľúbený u predajcov, nemali by vašej pozornosti uniknúť tieto modely.

 

Gorenje D 7564

Sušička s tepelným čerpadlom, ktorá vám ponúkne Inteligentnú technológiu SensorIQ,AutoDrain ,priame vypúšťanie kondenzátu z nádoby, ako aj efektívne sušenie bielizne pomocou TwinAir, prehľadný displej a jednoduché ovládania za prijateľnú cenu.

 

Electrolux EDH 3684 PDE

Vhodná do viacčlennej domácnosti s obsahom bubna, ktorý na jedno sušenie zvládne 8 kg bielizne. Je vybavená tepelným čerpadlom. Ovládanie zvládne každý vďaka dotykovému displeju. V konečnom dôsledku v pomere výkon a cena ide o zaujímavý produkt, pri ktorom budete musieť trochu privrieť oči nad hlučnosťou.

 

Každá sušička má svoje plusy aj mínusy. Pokiaľ plusy prevládajú nad mínusmi a je dobrá cena, je tu priestor aj na určité kompromisy. Vyššia hlučnosť výmenou za lepšie vysušenú bielizeň alebo vyššia spotreba za komfort ovládania. Je na každom, k akému kompromisu pristúpi. Zvážte však výber z dopredaja sušičiek, ktoré už majú zastaralé funkcie, veľmi vysokú spotrebu energie a hlučnosť, ktorá postaví na nohy aj susedov. Určite neurobíte chybu so sušičkou od renomovaných výrobcov, ako sú AEG, Gorenje, Electrolux, Siemens, Bosch, Miele alebo Whirpool, Samsung a LG. Priestor na trhu je však aj pre iných výrobcov, ktorí majú aj lepšie aj horšie modely.

 

Lacné modely plné kompromisov

Na našom trhu je bohatá ponuka sušičiek bielizne, a preto je tu veľkorysý priestor pre zákazníka, o aký výrobok má záujem. Na základe požadovaných kritérií sa dá rozhodnúť veľmi rýchlo. Je tu však ďalší faktor a tým je cena, tu už sme prístupní kompromisom. Vždy však treba zvážiť výkon, cenu a ročné výdaje na energiu a celkovú návratnosť v ušetrenom čase. Nie vždy je výhodná počiatočná investícia výhodnou aj v dlhodobejšom časovom období, čo sa týka nákladov do energie.

Whirpool AZB 788

Sušička, ktorá má svoje najlepšie časy za sebou. Síce od overeného výrobcu, ale model, ktorý sa už dopredáva. Za viac než výbornú cenu však získate spotrebič triedy B, s vyššou hlučnosťou 74 dB a spotrebou 3, 92 kWh.

Candy GCC 581 NB

Najväčším plusom je cena a ani dizajnovo nesklame. Bohužiaľ horšie je to s hlučnosťou aj so spotrebou energie.

Beko DCU 7330

Značka Beko u nás nie je neznámou, len málokto vie, že ide o tureckého výrobcu. Ten expandoval svojimi výrobkami v rámci Európy. Beko patrí pod krídla spoločnosti Arςelik. V tejto cenovej hladine ide naozaj o sušičku síce s dostatočnými, skôr základnými funkciami, ale v triede B s vyššou spotrebou energie s kapacitou maximálnej náplne 7 kg.

 

 

 

 

 

 

Vaše hodnotenie:
(89%)

Obľúbené produkty


Komentáre

01/12/2017 07:41
Jaja

Súhlas so Sajmonom a mňa nielen tento nesprávny názov "prádlo" namiesto bielizeň, doslova irituje. Obchodníci kašlú na slovenskú gramatiku a používajú tzv. čechizmus alebo iné cudzie názvy.

21/11/2017 19:35
Sajmon

Mal by som len gramatickú poznámku, že sa nejedná o sušičky prádla ale o sušičky bielizne. Máme krásny jazyk, tak sa ho naučme aj používať.

Pridať komentár