Kosačky - Recenzie kosačiek, vaše skúsenosti, hodnotenia, diskusia

Kosačka nie je práve lacný produkt, pri ktorom by vás zlý výber nezamrzel. Preto vám ponúkame recenzie viacerých modelov, aby ste mali predtavu, čo od nich môžete očakávať, v čom sú dobré a kde sú naopak ich slabé stránky.

Druhy kosačiek

Elektrické kosačky - Majú nízku hmotnosť a v teréne sa s nimi ľahko manipuluje. V porovnaní s ostatnými typmi sú spravidla lacnejšie a zároveň majú minimálne nároky na údržbu. Sú však limitované dostupnosťou zásuvky, prípadne výdržou batérie.

Benzínové tlačené kosačky - Vhodné na menšie pozemky a do ľahkého terénu. Na nerovný alebo kopcovitý terén nie sú ideálnym riešením.

Benzínové samochodné kosačky (s pojazdom) - Uľahčia vám prácu v náročnejšom teréne alebo na väčšm pozemku. Často majú doplnkové funkcie, väčšie a kvalitnejšie kolesá, tie drahšie viacstupňovú prevodovku alebo variátor a pod.

Záhradná kosačka

Ridery - Rider, alebo kosačka, na ktorú si sadnete. Výhodou je pohodlie, väčší výhľad, jednoduché ovládanie, vyššia rýchlosť, širší záber a väčší zberný kôš. Najlepšie sú vybavené automatickou prevodovkou.

Záhradné traktory - V porovnaní s riderom vám záhradný traktor so zodpovedajúcim príslušenstvom poslúži aj pri iných činnostiach ako kosení. Napríklad pri preprave materiálu, odpratávaní snehu a pod. Traktory majú často pokročilejšie funkcie pre náročných užívateľov, ako sú tempomat, palubný počítač a pod.

Robotické kosačky - Kosačku položíte na trávnik a vyložíte si nohy na stôl. Ostatné je jej starosť. Kosená plocha je spravidla vymedzená vodiacim drôtom, inteligentnejšie modely si v určitom rozsahu poradia aj bez neho. Dôležitá je výdrž batérie, možnosti nabíjania, a v našich končinách aj ochrana pred neoprávneným použitím.

Zoznam článkov

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Naši predkovia to mali jednoduché. Ráno, ešte za rosy, sa vzala kosa na plece a išlo sa kosiť. Áno, musela byť nabrúsená, naklepaná. Kosisko dobre sedieť v rukách. A počas kosenia ešte čepeľ občas prebrúsiť oslou. Ale tým sa starosti končili. Dnes však žijeme v 21. storočí a mnohí z nás už takú... Prečítať článok