Otto.sk - skúsenosti a recenzia

Spoločnosť bola založená v roku 1949 a za jej vznikom stojí pán Werner Otto. Z pôvodnej zásielkovej spoločnosti, ktorej sortiment tvorilo iba 28 párov topánok, sa za 10 rokov stala veľmi úspešná firma s tisíckou zamestnancov. V roku 1950 predstavilo vedenie spoločnosti, ktorej motto znelo "Dôvera za dôveru", naozaj kreatívny nápad - platbu faktúrou. 

V šesťdesiatich a sedemdesiatich rokoch pokračuje masívna expanzia spoločnosti. V 1980 je Otto najväčšou zásielkovou spoločnosťou na svete - od začiatku zásielkového predaja sa totiž počet doručených balíčkov vyšplhal na neuveriteľných 100 miliónov.

Začiatkom 90. rokov skupina Otto expanduje aj do Ázie. Okrem toho výrazne rozširuje ponuku svojho tovaru. V súčasnej dobe patrí medzi najväčších hráčov na trhu predaja módneho oblečenia, obuvi, bytového textilu, dekorácií či potrieb pre domácnosť.

Hodnotenie na heureke

Hodnotenia internetového obchodu možno nájsť na slovenskej aj českej heureke. Zákazníci oceňujú najmä kvalitu a veľký výber tovaru, množstvo značiek na jednom mieste, prehľadnosť webu, možnosť objednávania z domu, možnosť hodnotenia tovaru priamo na stránke či fakt, že dodaný tovar presne korešponduje s popisom a fotografiami na internete. 

Najčastejšie spomínaným negatívom je dlhá doba dodania resp. dokonca jeho nedodanie, horšia komunikácia s obchodom, dlhá lehota na vrátenie peňazí zákazníkovi, vysoká cena poštovného a vysoký limit na získanie poštovného zdarma. Zákazníkom vadí aj to, že im častokrát nesadne ich štandardná veľkosť a preto musia tovar objednávať viackrát, čo ho zároveň predražuje. 

Doprava zdarma a darček za odber newslettra

Zákazníci, ktorí v eshope otto.sk nakúpia aspoň za 85 €, získavajú dopravu zdarma. Doručenie objednávky v celkovej hodnote do 85 € je spoplatnené sumou od 4,25 €.

Lehota dodania tovaru je však pomerne dlhá - 10 až 15 dní. Tovar možno vrátiť do 14. dní od jeho doručenia.

Otto.sk venuje darček všetkým zákazníkom, ktorí sa prihlásia na odber noviniek prostredníctvom newslettra - 15 € zľavu na nákup. Kupón možno využiť iba na nákup v hodnote nad 60 € a nemožno ho kombinovať s ostatnými zľavami. Jeho platnosť je 30 dní od doručenia do emailovej schránky.

Hodnotenie článku:
(80%)

Komentáre

12/12/2018 13:26
Alexandra Langová

Pridávam recenziu obchodu objednavala som bundu ,ktorá po dvojmesačnom nosení začala vypúšťať vlakno ktorou bola bunda plnená plus začali povoľovať švi ,tak som písala mail že ako postupovat na ktorý mi ani po týždni neboli schopný odpísať ,tak som ich kontaktovala telefonicky tam ma pani odbila že oni riešia maily postupne .Objednavam väčšinou cez eShop a nestalo sa mi aby bola komunikácia taká zlá .

Pridať komentár