Najlepšie herné kreslá 2024 – recenzie, test, porovnanie

Ak ste vášnivým hráčom počítačových hier, vo vašej výbave by nemala chýbať ani kvalitná herná stolička alebo herné kreslo. Sedenie s dostatočnou ergonómiou vám vďaka pohodliu zabezpečí ešte väčší pôžitok z hry a najmä eliminujte možné bolesti chrbtice. Herné kreslo však nemusí byť určené len hráčom, oceníte ho napríklad aj v kancelárii.

Ako vybrať herné kreslo?

Pri výbere vhodného herného kresla treba sledovať niekoľko parametrov. V prvom rade si overte zhotovenie kresla, použité materiály, jeho ergonómiu, funkcie a ďalšie vymoženosti, ktoré ponúka. Každá herná stolička je rozdielna a každému používateľovi vyhovuje niečo iné, preto je ideálne pred kúpou zájsť do obchodu a stoličku si vyskúšať osobne.

Najlepšie herné kreslá a stoličky

Názov Hodnotenie Detail
HP Omen Citadel   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Cougar Ranger   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Yenkee YGC 100RD   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
White Shark Monza   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
DXRacer OH/FD01/N   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt

Herné stoličky – recenzie

Aby ste sa pri výbere správnej hernej stoličky alebo herného kresla ľahšie zorientovali, vybrali sme pre vás päť produktov. Ku každému uvádzame jeho výhody aj nevýhody a obstarávaciu cenu, vaše rozhodovanie tak bude o čosi jednoduchšie. Ktoré z herných kresiel vás najviac zaujalo?

Herné kreslo verzus herná stolička

Na trhu sa stretnete s pojmom herné kreslo aj herná stoličkaMedzi týmito dvoma výrobkami je určitý rozdiel, hoci predajcovia ho zväčša nevnímajú a obidva pojmy používajú na označenie toho istého produktu. Herné kreslo je určené na krátkodobejšie sedenie a od hernej stoličky sa líši svojou konštrukciou. Jeho konštrukcia môže pripomínať hojdacie kreslo. Herné kreslá sú preto vhodné na relaxáciu a ako sme naznačili – na menej časté používanie. Na druhej strane, herná stolička je určená na dlhšie sedenie, a práve v tom je medzi nimi podstatný rozdiel. Tvar aj ergonómia hernej stoličky je vyhotovená tak, aby bolo sedenie na nej pohodlné aj po dobu niekoľkých hodín.

Herné kreslá majú ergonomické tvarovanie a rovnako sú na tom aj ich boky, ktoré zaistia stabilnú polohu pri intenzívnejšom hraní hier. Ponúkajú menšie množstvo prispôsobenia, nastavíte si na nich výšku, možnosť hojdania či tuhosť hojdania. Výhodou herných stoličiek je, že sčasti môžu eliminovať poškodenie chrbtice a následne s tým spojené bolesti. Vďaka ergonomickému tvaru a použitým materiálom sa na stoličke cítite pohodlne aj po niekoľkých hodinách sedenia.

Ak by sme si to zhrnuli, herné kreslá sú vhodné na občasné hranie hier a relax. K pohodlnému oddychu prispieva hojdacia mechanika, výrazné tvarovanie aj dizajn. Výhodou herných kresiel je nižšia obstarávacia cena oproti herným stoličkám. Zamrzí jednoduchá konštrukcia, ktorá poskytuje málo možností prispôsobenia ergonómie. Herné stoličky vám na druhej strane poskytnú pohodlné hranie s ergonomickým prispôsobením, rôzne funkcie a nastaviteľnosť polohovania, tvarovanie prispôsobené vášmu telu či exkluzívny herný dizajn. Cena herných stoličiek je vzhľadom na ich funkcie vyššia.

Ako si vybrať herné kreslo či hernú stoličku

Ak rozmýšľate nad kúpou herného kresla alebo hernej stoličky, vaše rozhodovanie nebude jednoduché, pretože na trhu existuje množstvo modelov. Medzi hráčmi sa tieto stoličky nazývajú aj „gaming chair“ (z angličtiny) a oproti klasickej či kancelárskej stoličke poskytujú oveľa lepšiu ergonómiu. K nesporným výhodám herných stoličiek patria bočné časti, ktoré sa telu viac prispôsobia, čo oceníte pri dlhom sedení za počítačom. Navyše, tieto stoličky poskytujú ideálny sklon a vy tak lepšie vidíte na obrazovku v požadovanom uhle. Ako si teda vybrať správne herné kreslo alebo stoličku a na čo sa pri výbere zamerať?

Zdravé sedenie na hernej stoličke

Zdravé sedenie

Keďže sa predpokladá, že hráč pri hraní hier strávi dlhší čas, v prvom rade by sa malo myslieť na zdravé sedenie. Ak siahnete po správnej stoličke, vyhnete sa bolestiam chrbtice, krčného svalstva aj hlavy. Podstatné je, aby sa používateľ pri sedení nehrbil. Herné ergonomické stoličky spĺňajú väčšinu kritérií pre zdravé sedenie, a preto sú vhodným výberom pri hraní hier či inej práci na počítači. Herné stoličky navyše disponujú rozšírenými funkciami a možnosťami. Svojím vyhotovením sú prispôsobené na sedenie pri dlhých herných sériách. Ich funkcie dopomáhajú k stabilite tela a vďaka rôznemu polohovaniu máte pri hre vhodný sklon a pozorovací uhol.

Komfort pri sedení

Hernú stoličku alebo herné kreslo je vhodné pred kúpou odskúšať. Komfort, teda to, ako sa na stoličke či v kresle cítite, je podstatný a bez priameho odskúšania len ťažko zistíte, ktoré kreslo vám najviac vyhovuje. Pre čo najlepší komfort by preto vhodná herná stolička mala byť vyrobená z kvalitných materiálov, ktoré sú zároveň príjemné na dotyk. Je vhodné, ak obsahuje aj krčný a bedrový vankúš, má nastaviteľné operadlo, výškovo nastaviteľné podrúčky, nastaviteľnú výšku sedlala či tiché kolieska, ktoré vás pri posúvaní sa nebudú rušiť.

Ergonómia kresla

Kvalitné herné kreslá a stoličky majú ergonomické operadlo, ktoré je schopné prispôsobiť sa tvaru vašej chrbtice. Niektoré stoličky pre ešte lepšie pohodlie disponujú opierkami hlavy alebo bedier. Ak tieto opierky nie sú priamo súčasťou stoličky, výrobcovia zvyknú pridávať vankúše, ktoré tieto funkcie nahradia. Pri stoličke s asynchrónnou mechanikou môžete nastaviť sklon, aby sa vám čo najlepšie sedelo a aby ste mali aj ideálny pozorovací uhol na monitor počítača. Iné stoličky umožňujú nastavenie výšky či hĺbky, všetko však závisí od typu mechaniky a konkrétneho modelu.

Nosnosť herného kresla

Nosnosť herných kresiel a stoličiek je ďalším dôležitým parametrom, ktorý by ste pri výbere nemali zanedbať. Najčastejšie sa stretnete s nosnosťou od 100 do 200 kilogramov. Kreslá s nosnosťou 200 kg sa vyznačujú robustnosťou a veľkou pevnosťou, aby bez problémov udržali aj používateľov s vyššou váhou. Ideálne je, ak si vyberiete kreslo s väčšou nosnosťou. V tomto prípade môže kreslo využiť aj niekto ďalší z vašej domácnosti, prípadne kamaráti, ktorí si s vami prídu zahrať. Nemusíte tak mať obavy z poškodenia kresla a navyše, ak si vyberiete kreslo s rezervou nosnosti, predĺži sa tým jeho životnosť. Nosnosť herného kresla by mala byť aspoň o 20 kilogramov väčšia než je vaša hmotnosť.

Červeno-čierne herné kreslo s opierkou hlavy

Prekračovanie maximálnej nosnosti udávanej výrobcom sa nemusí vyplatiť. Ak by k nej dochádzalo často, môžu vám popraskať jednotlivé diely na kríži a kolieskach, prípadne môže dôjsť k ich deformácii. V dôsledku častého preťažovania kresla nie je neobvyklé, že piest zíde až k podlahe, čím sa stráca možnosť výškového nastavenia. Keďže herné kreslo nie je najlacnejšou záležitosťou, radšej myslite na rezervu v nosnosti, predídete tak prípadnému poškodeniu kresla.

Mechanika kresla

Herné kreslá disponujú rôznou mechanikou, od toho sa odvíjajú ich funkcie. Mechanika hernej stoličky určuje, či si ju budete môcť nastaviť, resp. aký sklon stoličky, hĺbku operadla či výšku sedadla môžete zvoliť. S akou mechanikou sa pri kreslách stretnete?

 • Hojdacia mechanika – ako sme v úvode naznačili, herné kreslá disponujú funkciou hojdania. Hojdanie môže hráčom dočasne uľaviť od nepríjemného pocitu v oblasti chrbta a taktiež naruší nezdravé strnulé sedenie v jednej pozícii. Na trhu existujú tiež kreslá, pri ktorých si môžete nastaviť silu protiváhy. To znamená, že si zvolíte, akú veľkú silu musíte vynaložiť pri hojdaní sa. Treba podotknúť, že kreslá s hojdacou mechanikou nie sú vhodné pre dlhodobé a časté sedenie. Dôvodom je, že váš chrbát zviera so zvyškom tela rovnaký uhol. Niektorým používateľom však takáto mechanika vyhovuje, pretože hojdanie považujú za odpočinok a relax.
 • Tilt – umožňuje zamknutie hojdania, ktorým sa hojdacie kreslo premení na klasickú stoličku. Ak chcete na stoličke sedieť niekoľko hodín v kuse, herné kreslo s funkciou uzamknutia polohy bude správnou voľbou. Zamknutie neumožňuje stoličkou pohybovať, pohyb je opäť možný až po následnom odomknutí.
 • Multilock – takýto mechanizmus umožňuje priamo v zosunutej polohe zamknúť alebo odomknúť stoličku. Stolička so zámkom je vhodná pre časté používanie, pretože sedenie v záklone bez hojdania ocení vaša chrbtica.
 • Synchrónna mechanika – tento typ sa považuje za najkomfortnejší, pretože stolička kopíruje váš sed, sklon operadla a taktiež úprava náklonu sedadla sa deje automaticky. Funguje to teda tak, že čím viac sa zakloníte, tým viac sa nadvihne aj sedadlo a naopak. Výhodou je, že sa dá nastaviť tuhosť nakláňania a pokiaľ vám z nejakého dôvodu takého nakláňanie vadí, je možné stoličku nastaviť „na pevno“ do takej polohy, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Kreslo so synchrónnou mechanikou je najideálnejšou voľbou pri dlhodobom sedení.
 • Asynchrónna mechanika – stoličky s touto mechanikou sa vyznačujú veľkými možnosťami prispôsobenia, toto sa deje spravidla tromi páčkami, ktorými si nastavíte výšku stoličky, sklon operadla i sklon sedadla. Vďaka týmto funkciám podporujú takzvané dynamické sedenie, pri ktorom neustále meníte polohu sedu a sú teda ideálne na dlhé sedenie.
 • Kĺbová mechanika – umožňuje nastaviť sklon, výšku a hĺbku operadla, toto nastavenie sa deje pomocou skrutiek, no k veľkej nevýhode tejto mechaniky patrí pomerne častá poruchovosť.
 • Pevná mechanika – patrí k základnej mechanike, ktorá sa vyznačuje najmenšou poruchovosťou, na stoličke môžete nastaviť jedine výšku operadla, preto je často využívaná pri detských stoličkách.
 • Mechanika extrem alebo hard – tieto mechaniky sa používajú výhradne v herných stoličkách, ktoré majú vysokú nosnosť a sú určené pre ľudí s robustnejšou postavou a vyššou hmotnosťou. Mechanika extrem umožňuje nastaviť si aj negatívny sklon sedadla. Takýto sklon je vhodný pre ľudí, ktorí trpia bolesťami bedier či krčnej chrbtice.

Nastaviteľné rúčky

Podrúčky prinášajú hráčom o čosi vyšší komfort, ocenia ich najmä ruky, ktoré sú vďaka podpere menej namáhané, ak sú navyše podrúčky nastaviteľné, je to plus. Niektoré herné kreslá sa predávajú bez nich a ak ich chcete, musíte si ich dokúpiť samostatne. Mnohé herné kreslá neponúkajú možnosť nastavenia podrúčok a umožňujú len výškové polohovanie. Ak má kreslo nastaviteľné rúčky, bude sa vám pohodlnejšie sedieť aj lepšie hrať.

Herné kreslo s hojdacou mechanikou

Nastaviteľné podrúčky sa delia na tieto základné typy:

 • 2D podrúčky – môžete nastaviť výšku a otáčať vrchnú časť.
 • 3D podrúčky – umožňujú rotáciu a navyše horizontálny posun dopredu alebo dozadu, samozrejmosťou pri tomto type je aj nastavenie výšky.
 • 4D podrúčky – tešiť sa môžete z rozšíreného nastavenia podrúčok z kategórie 3D, k tomu je umožnený tiež horizontálny posun nahor a nadol.

Materiál konštrukcie

Konštrukcie herných kresiel sa najčastejšie vyrábajú z troch materiálov, stretnúť sa môžete s plastom, hliníkom a oceľou. Plastové konštrukcie sú najlacnejšie, avšak ich životnosť je obmedzená, a preto nie sú pre aktívnych a častých hráčov vhodné. Ak chcete herné kreslo s dlhou životnosťou, siahnite po tom, ktoré má konštrukciu z ocele alebo hliníka. Práve vyhotovenie kríža je pri výbere často podceňované a to napriek tomu, že ide o dôležitú súčasť kresiel i stoličiek. Na kríži sú prichytené kolieska aj piest, ktorý umožňuje výškové polohovanie kresla. Ako sme už uviedli, vhodné je siahnuť po kovovom kríži a obzvlášť to platí, ak máte robustnejšou postavu. Výhodou kovových konštrukcií je aj reprezentatívnejší vzhľad.

Druh poťahu

Čo sa týka materiálu poťahu, stretnúť sa môže s pravou alebo syntetickou kožou a textilom či sieťovinou. Každý z týchto materiálov má svoje výhody i nevýhody. Koža pôsobí krajšie a elegantnejšie, no v zimnom období chladí a v lete sa naopak pri dotyku s ňou telo potí. Umelá koža sa ľahko čistí, ak zvolíte vhodné prípravky. Textil a sieťovina sa vyznačujú priedušnosťou, preto sú ideálnym materiálom počas leta, avšak pri znečistení ich vyčistíte o niečo ťažšie.

Kolieska kresla

Najčastejšie sa pri herných kreslách stretnete s pogumovanými alebo plastovými kolieskami. Pre tvrdšie typy podláh, ku ktorým patria napríklad parkety, linoleum a ďalšie, sú vhodnejšie pogumované kolieska, vďaka nim nehrozí poškodenie (poškriabanie) podlahy. Pri mäkkých povrchoch, resp. na kobercochmôžete bez obáv použiť plastové kolieska bez pogumovania.

Drahšie herné kreslá disponujú kolieskami s brzdou, čo zabráni nechcenému posúvaniu stoličky. Takéto brzdy fungujú nasledovným spôsobom – ak na stoličke nikto nesedí, kolieska sú zabrzdené a odblokujú sa až pri dosadnutí. Ak ste si z akéhokoľvek dôvodu vybrali kreslo s plastovými kolieskami, no používate ho na tvrdej podlahe, je vhodné zaobstarať si špeciálnu podložku, ktorá zabráni poškodeniu podlahy. Odolná plastová podložka sa však hodí aj pri koberci, lebo zabráni jeho opotrebovaniu.

Dizajn kresla

Dizajn herného kresla alebo hernej stoličky je čisto subjektívny parameter, ktorý nijako neovplyvní funkcie. Na výber máte, našťastie, z množstva herných kresiel rôznych tvarov, použitých materiálov i farebných prevedení. S výberom modelu, ktorý by sa vám páčil svojím vzhľadom, by ste preto nemali mať problém. Väčšina výrobcov však navrhuje dizajn herných kresiel podľa sedadiel, ktoré môžete nájsť v športových automobiloch. Najčastejšie sa preto používa farebné prevedenie, kde prevláda čierna v kombinácii s červenou, modrou alebo zelenou farbou.

Herné kreslá – cena

Najlacnejšie herné kreslá získate od 55 eur, v tejto cenovej kategórii však nájdete len detské kreslá s nosnosťou do 90 kilogramov. Vaše ratolesti ich ocenia pri hraní počítačových hier, príprave úloh do školy či pri surfovaní po internete. Herné kreslá určené dospelým začínajú na sume 80 eur. V tomto prípade získate ergonomické kreslo vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré má vystužené operadlo hlavy i krčnej chrbtice. Nechýba hojdací mechanizmus, no rátajte s menším počtom prídavných nastavení a funkcií.

Herné kreslo s látkovým poťahom a kovovým krížom

Podľa porovnávacieho portálu Heureka patria v rámci predajnosti k najlepším herným stoličkám DXRacerOzgeRacing ProMalatecGenesisRed FighterYenkee či DiabloCena týchto kresiel sa pohybuje od 100 do 250 eur a sú zárukou pohodlného sedenia. Kreslá si môžete rôzne nastaviť i prispôsobiť, čo zvyšuje ich komfort.

Cena najdrahších herných kresiel sa môže vyšplhať až na 1 000 eur, v tomto príde ide o kreslá prémiovej kvality, ktoré ocenia najmä profesionálni hráči, prípadne vysoko postavení manažéri, ktorí sa chcú popýšiť exkluzívnym kreslom vo svojej kancelárii.

Obľúbené značky herných kresiel

K veľmi obľúbeným patria herné kreslá DXRacer, o čom svedčí ich predajnosť, no najmä kvalitné prevedenie. Kreslá tejto značky používajú počítačoví hráči po celom svete a môžu sa popýšiť aj tým, že sa dostali na známe herné turnaje. Kreslá DXRacer majú v ponuke mnohé internetové i kamenné obchody, preto s ich kúpou nebudete mať problém.

Herné kreslá má v ponuke aj Jysk a medzi používateľmi sa najviac darí hernému kreslu Vojens. Používatelia ocenili pohodlné sedenie, sklápacie podrúčky a využitie pri hraní hier i v kancelárii. Toto kreslo kúpite za 135 eur. Výrobca Jysk má v ponuke tiež herné kreslo Snertinge, ktoré patrí do nižšej cenovej kategórie a jeho obstarávacia cena je 75 eur. Kreslo má kovovú základňu, nosnosť 110 kilogramov a používateľom poskytne pohodlné sedenie, avšak bez väčších možností prispôsobenia. K ešte lacnejšej alternatíve patrí herné kreslo Harlev, ktorého obstarávacia cena je 60 eur. Ide o základný model s nastaviteľnou výškou a plynulým naklápacím mechanizmom.

Herné kreslá nechýbajú ani v ponuke obchodu Tempo Kondela. K vydareným kúskom patrí herné kreslo Tarun, ktoré si kúpite za 85 eur. Kreslo disponuje polohovacou opierkou chrbta, výsuvnou podnožou, nastaviteľnou výškou sedu, opierkou hlavy a vankúšikmi v oblasti chrbta. Disponuje taktiež hojdacím mechanizmom, čo oceníte pri oddychu medzi jednotlivými hrami. Kreslo je potiahnuté ekokožou a jeho nosnosť sa zastavila na hodnote 110 kilogramov.

Ako sme spomenuli vyššie, k obľúbeným a predávaným značkám patria najmä herné kreslá DXRacer, Genesis, Yenkee, Ozge, Racing Pro, Malatec, Red Fighter či Diablo. Ďalej sú to Connect IT, Hawaj alebo Vojens.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Herné kreslá a herné stoličky sú investíciou na dlhšiu dobu, preto ich výber nepodceňte. Pri správne zvolenom modeli sa vám odvďačí najmä váš chrbát, ktorý pri sedení nebude trpieť. Ak ešte váhate nad kúpou, prípadne sa neviete rozhodnúť, po ktorom produkte siahnuť, skúste si prečítať odpovede na najčastejšie kladené otázky.

Podľa čoho môžem vyberať hernú stoličku či herné kreslo?

Výber vhodnej hernej stoličky či kresla je čisto subjektívny, každému sa páči a vyhovuje niečo iné. Vyberať môžete podľa vyhotovenia kríža, tvarovania sedačky a opierky, použitej mechaniky, možnosti sklopenia, druhu poťahového materiálu, dizajnu, resp. farebného prevedenia. Pamätajte však na to, že ak chcete kreslo či stoličku používať niekoľko hodín denne, mala by mať dostatok nastavení, ktoré predídu bolestiam chrbta, nesprávnemu sedeniu, pri ktorom sa hrbíte, a podporia vaše zdravé sedenie.

Akým spôsobom funguje hojdacia mechanika?

Hojdacia mechanika umožňuje hráčom hojdanie sa, aby sa dočasne uľavilo chrbtici a napätým svalom. Sedenie v jednej strnulej polohe je totižto nezdravé a práve hojdanie ho môže narušiť. Herné kreslá ponúkajú rozdielnu hojdaciu mechaniku a pri výbere je vhodné siahnuť po takom kresle, pri ktorom si môžete nastaviť silu protiváhy. Ak chcete kreslo využívať na dlhodobé sedenie, odporúča sa hojdacia mechanika s možnosťou uzamknutia.

Prečo je pri hraní dôležité zdravé sedenie?

Jedna herná séria môže trvať aj niekoľko hodín, určite po nej nechcete odchádzať od počítača s bolesťami v oblasti chrbta, bedier či krčnej chrbtice. Zdravé sedenie je dynamické, to znamená také, že stolička sa vie prispôsobiť vášmu telu. Dynamické sedenie zabezpečuje, že chrbát si nenamáhate strnulou polohou, ale precvičujte si chrbtové a brušné svalstvo. Takéto sedenie podporujú stoličky s mechanikou multilock.

Aký je rozdiel medzi hernou a kancelárskou stoličkou?

Herné stoličky majú lepšiu ergonómiu, vyznačujú sa výrazným dizajnom i tvarovaním, ktoré pripomína sedačky v pretekárskych autách. Na výber máte rôzne mechaniky a nastavenia, vďaka ktorým sa vám bude sedieť pohodlne aj po dobu niekoľkých hodín. Herné stoličky okrem iného umožňujú sklopenie a pri tých kvalitnejších modeloch je to až do 180-stupňového uhla.

Oplatí sa mi investovať do drahšej hernej stoličky?

Drahšie modely majú oveľa viac nastavení, ktorými si kreslo prispôsobíte presne podľa vašich predstáv. Sedí sa vám preto pohodlne a najmä netrpí váš chrbát. Tieto modely majú zvyčajne robustnú kovovú konštrukciu, ktorá zabezpečuje stabilitu, ponúkajú výškové nastavenie nielen sedadla a operadla, ale aj podrúčok. Spravidla majú výraznejšie tvarovanie, luxusnejší dizajn, opierky hlavy a bedier či možnosť nastaviť si tuhosť operadla.

Staršie modely, ktoré už nie sú v predaji

Zoznam článkov

Aké vybavenie pre hráča videohier? Herný stôl, herné kreslo/stolička, počítač, klávesnica, konzola a okuliare

Aké vybavenie pre hráča videohier? Herný stôl, herné kreslo/stolička, počítač, klávesnica, konzola a okuliare

Začínate s hraním počítačových hier, plánujete s touto zábavkou začať alebo máte doma maniaka, ktorého chcete potešiť praktickou hernou výbavou? Náš článok je v tom prípade určený práve vám. Pripravili sme si pre vás stručný návod na výber herného vybavenia pre hráča videohier, a to... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(88%)
Dátum publikovania: 07.10.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

15/06/2022 09:01
Kamil

Canyon Nightfall je herná stolička za pomerne dobrú cenu. Vo vnútri je penová výplň s pamäťovým efektom a na vrchu ekologická koža. Super sú aj podrúčky, ktoré sú nastaviteľné. Operadlo sa dá sklopiť až o 160 stupňov. Nechýba opierka hlavy a spodné operadlo. Na stoličke sa mi sedí pohodlne, používam ju pri hraní hier, ale aj pri práci za počítačom. Oceňujem nosnosť do 150 kg. Páči sa mi aj farba, kombinácia čiernej s oranžovou.

17/11/2021 20:20
Alex

Jednoduché a zároveň maximálne pohodlné kreslo je pre mňa Cougar RANGER. Už na prvý pohľad ma zaujal dizajn a kombinácie čiernej s oranžovou je fakt skvelá. Povrch kresla je príjemný na dotyk a plusom je bedrová a hlavová opierka aj pevné podrúčky. Kreslo je stabilné a mohutné, nemám mu čo vytknúť. Ak vám nevadí, že nemá kolieska a nebudete ho prenášať hore dole, tak toto kreslo je super voľbou.

09/11/2021 23:33
dagmara

synovi som kupila diablo a je uzasna velmi pevná a robustná pritom pohodlná

25/07/2021 16:55
Tibor D.

Mám ergonomickú stoličku DXRacer OH/FD01/NR, ktorá je veľmi pohodlná a vďaka nej ma nebolí chrbát či krčná chrbtica ani počas dlhšieho sedenia. Stolička je odolná a zvládne aj vyššiu záťaž. Konštrukcia je pevná a výrobca si dal na nej záležať. V rámci voliteľného príslušenstva som si ešte dokúpil lepšie gumové kolieska, ale aj tie pôvodné boli fajn. Páči sa mi dizajn stoličky, celkové prevedenie, jednoduchá montáž, ktorá bola hotová za pár minúť a, samozrejme, pohodlné sedenie bez bolestí. Oceňujem pekný kovový rám aj možnosť naklápania až o 150 stupňov. Treba dodať, že stolička je pomerne ťažká a váži až 25 kilogramov. Na bedrový vankúš, ktorý bol súčasťou, som si zvykal trocha dlhšie, ale už som s ním spokojný. Predtým som mal hlavne lacnejšie stoličky, no cena sa nich vždy odzrkadlila a po pár mesiacoch začala stolička vŕzgať, ani komfort nebol najlepší. A tak som sa rozhodol, že teraz zainvestujem viac, čo sa mi vyplatilo. Stolička je super a odporúčam ju aj ostatným.

29/06/2021 16:41
Peter K.

Ja mám teraz Ergohuman G-Racer Black zo stolicky24 a je perfektné ! Perfektne opiera chrbticu a má nastaviteľnú opierku nôh čo je tiež plus

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok