Najlepšie žehliace kefy na vlasy 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Žehličku na vlasy určite poznáte, tento výrobok je na trhu desiatky rokov. Existujú však aj iné účinné produkty, ktoré dokážu vlasy efektívne vyrovnať. K nim patria napríklad žehliace kefy na vlasy, ktoré si u spotrebiteľov získavajú čoraz väčšiu obľubu.

Ako vybrať žehliacu kefu na vlasy?

Pomocou žehliacej kefy na vlasy si jednoducho a rýchlo odstránite kučery alebo záhyby vlasov. Samozrejme, zmena účesu je dočasná. V čom má žehliaca kefa navrch oproti klasickej žehličke a ako si vybrať správnu kefu? To všetko sa dozviete v našom článku.

Najlepšie žehliace kefy

Názov Hodnotenie Detail
Orava ZVK-207   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Bellissima 11539   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Philips BHH880/00   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
BaByliss H130E   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
BaByliss H150E   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Žehliace kefy na vlasy – recenzie

Elektrická kefa na vlasy je skvelou náhradou za klasickú žehličku. Na trhu nájdete mnoho žehliacich kief a nie vždy je jednoduché sa v nich zorientovať. Každý výrobca ponúka rozdielne parametre, z čoho plynú aj iné výhody a, samozrejme, tiež odlišné nevýhody produktu. My sme sa pozreli na päť vybraných žehliacich kief na vlasy a podrobili sme ich mini testu. Ako jednotlivé kefy na vlasy obstáli?

Rozdiel medzi žehličkou na vlasy a žehliacou kefou

Klasická žehlička na vlasy je najúčinnejšia pri veľmi hustých a kučeravých vlasoch, prípadne pri vlasoch, ktoré majú sklon ku krepovitosti. Oproti kefám na vlasy žehličky používajú vyššie teplo, čím môže dochádzať k vysušovaniu vlasov alebo k ich poškodeniu. Žehličky majú ploché dosky, medzi ktoré sa vložia vlasy a takpovediac sa zacvaknú. Z týchto žehliacich plôch sa začne prenášať teplo do vlasov. Teplo je veľmi efektívne, avšak pri častom používaní môže dochádzať k spomínanému poškodeniu vlasov. Na rozdiel od žehliacich kief, klasická žehlička nedodá vlasom objem. Ako plus môžeme označiť, že po vyrovnaní vlasov so žehličkou je tento efekt dlhodobejší.

Okrúhla žehliaca kefa

Žehliace kefy vlasy vyrovnajú a zároveň im dodajú objem, preto sú vhodné aj pre jemné vlasy. Samozrejme, rovnako dobre fungujú i pri hustých vlasoch. Kombinujú v sebe žehliacu plochu a kefu na vlasy, ktorá môže byť pri niektorých drahších modeloch vymeniteľná. Vďaka tomu si zvolíte taký typ štetín, ktorý vám najviac vyhovuje. Žehliace kefy na vlasy môžu mať plochý alebo okrúhly tvar, k ich nevýhodám patrí, že s nimi nedokážete vytvoriť vlny. Na druhej strane sú oveľa šetrnejšie k vlasom, vedia im dodať lesk a hebkosť. Kefy na vlasy majú i antistatické účinky, preto vám vlasy nebudú elektrizovať. Limity žehliacej kefy môžete spozorovať pri veľmi tvrdých kučeravých vlasoch.

Výhody žehliacej kefy na vlasy

Používanie žehliacej kefy na vlasy prináša niekoľko výhod. My sme sa zamerali na tie najpodstatnejšie plusy. Ktoré to sú?

  • Šetrnosť k jemným vlasom
  • Rýchle nahriatie v priebehu niekoľkých sekúnd
  • Vlasom dodá objem, lesk a hebkosť
  • Optimálne rozloženie tepla
  • Minimálne riziko poškodenia vlasov
  • Antistatické účinky (vlasy nebudú elektrizovať)
  • Bezpečnosť pre vlasy i pokožku hlavy
  • Prijateľná obstarávacia cena
  • Jednoduchá a pohodlná úprava účesu

Aby sme boli objektívni, treba spomenúť aj nevýhody žehliacej kefy. K nim však patrí len to, že v porovnaní so žehličkou vydrží upravený účes o čosi kratšie a žehliace kefy nie sú také účinné pri veľmi kučeravých a hrubých vlasoch. Môžu za to nižšie prevádzkové teploty.

Podľa čoho si vybrať žehliacu kefu na vlasy

Ak túžite po rovných vlasoch a dokonalom účese, ktorý vytvoríte v prebehu niekoľkých minút, siahnite po kvalitnej žehliacej kefe na vlasy. Podľa čoho si žehliacu kefu vybrať, čo všetko sledovať pred jej kúpou a na aké parametre a funkcie sa zamerať? To všetko vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Typ vlasov

Typ vlasov je pri výbere žehliacej kefy prvým aspektom, podľa ktorého by ste sa mali orientovať. Podľa toho, či máte vlasy jemné alebo hrubé, budete vyberať štetiny i povrch kefy. Netreba zabudnúť na rozsah teplôt a ochranné funkcie, akými sú ionizácia alebo napustenie žehliacich doštičiek olejom či ošetrujúcim sérom, ktoré vlasy chráni a zabraňuje vysušeniu. Pre narovnanie kučeravých a nepoddajných vlasov budete potrebovať kefu s vyššou teplotou, jemné a slabé vlasy zas potrebujú čo najnižšiu teplotu, aby pri úprave účesu nedošlo k ich poškodeniu.

Nadstavce na žehliacu kefu na vlasy

Príkon

Príkon žehliacej kefy ovplyvňuje rýchlosť zahriatia. Vo všeobecnosti platí, že čím je príkon vyšší, tým sa kefa rýchlejšie zahreje na požadovanú teplotu. Rýchlosť zahriatia sa pohybuje od 15 do 90 sekúnd. Väčšina žehliacich kief je však zahriata a pripravená na použitie za menej než jednu minútu.

Regulácia teploty

Každá žehliaca kefa udáva v parametroch svoju minimálnu aj maximálnu teplotu. Mnoho z nich pracuje v rozmedzí od 80 do 220 °C. Niektoré modely ponúkajú na výber len z dvoch teplôt, no štandardom sú skôr tri možné teploty. Drahšie kefy možnosti regulácie rozširujú ešte viac a vyberať môžete z niekoľkých teplôt.

Štetiny

Štetiny kefy patria k podstatným parametrom, ak si vyberiete kefu s nevhodnými štetinami, môže to mať za následok poškodenie vlasov, napríklad lámavosť, nadmerné vysušenie či nepekné rozštiepenie končekov. Nekvalitné štetiny navyše môžu časom vypadnúť, čím sa nevyhnete reklamácii, kúpe novej kefy alebo zníženému komfortu pri úprave účesu. Dobrá elektrická kefa na vlasy musí mať štetiny pevne zasadené do spodnej časti kefy.

Pri štetinách kefy nezabudnite sledovať aj ich hroty. Ak máte veľmi citlivú pokožku hlavy, je vhodné poobzerať sa po kefe s nylonovým zakončením štetín. Takéto štetiny vám nepoškodia pokožku hlavy a dodajú vlasom hladkosť a jemnosť. Naopak pre ľudí s hustými a pevnými vlasmi sú ideálne kefy, ktoré majú na konci hrotov guľôčky. Tie zabránia zamotávaniu vlasov a nebudú sa o vlasy počas úpravy účesu zachytávať.

Povrch

Tanier kefy, resp. povrch, je tá časť prístroja, ktorá sa zahreje a príde do kontaktu s vašimi vlasmi. Mnoho kvalitných kief používa moderné technológie v podobe keramického alebo turmalínového povrchu pre optimálnu teplotu a zníženie rizika tepelného poškodenia.

Keramická technológia je cenovo dostupnejšia, preto na ňu vsádza väčšina výrobcov. Navyše účinkuje tým spôsobom, že uvoľňuje negatívne ióny, čím minimalizuje elektrizáciu vlasov a popritom im dodá aj lesk a hebkosť. Kefy s keramickým povrchom sa zvyčajne rýchlejšie zahrejú, preto sú v krátkej dobe uspôsobené na použitie, ráta sa to v desiatkach sekúnd. Vy sa tak nemusíte zdržiavať otravným čakaním, ale prakticky hneď po uvedení kefy do prevádzky začať s úpravou účesu.

Žehliaca kefa na vlasy s keramickým povrchom

Rovnako turmalínový povrch vytvára a uvoľňuje negatívne ióny, má teda antistatické účinky a redukuje krepovitosť vlasov, ktorá nevyzerá esteticky. Po úprave vlasov s kefou s turmalínovým povrchom budú vaše vlasy vyzerať hladko a elegantne.

Rukoväť

Rukoväť kefy by mala mať taký tvar a povrch, aby sa vám v rukách dobre a pohodlne držala. Musí byť aj dostatočne dlhá, vďaka čomu bez problémov dosiahnete na každú časť vlasov bez toho, aby ste svoju ruku vykrúcali do neprirodzených uhlov. Ak je rukoväť pohodlná, zvýši to váš komfort pri úprave vlasov. Naopak, ak sa vám s ňou pracuje obtiažne, po krátkom čase sa vaša ruka unaví a vy stratíte radosť zo žehlenia vlasov. Niektoré žehliace kefy (najmä tie drahšie) ponúkajú polstrovanie rukoväte. Manipulácia s kefou musí byť príjemná a intuitívna.

Tvar

Žehliaca kefa na vlasy má najčastejšie plochý tvar, ktorý pripomína lopatku, no stretnete sa aj s okrúhlou žehliacou kefou. Tie v tvare lopatky umožňujú na jeden ťah vyrovnať väčšie množstvo vlasov, čím je úprava účesu rýchlejšie ukončená. Tvar kefy môžete vyberať aj podľa typu, resp. dĺžky vašich vlasov. Okrúhle žehliace kefy na vlasy sa vo všeobecnosti považujú za vhodnejšie pre dlhé vlasy. Ak máte krátke alebo stredne dlhé vlasy, ideálne je zvoliť si plochú (lopatkovú) kefu.

Doštičky s olejom

Žehliace doštičky môžu byť napustené sérom, keratínom alebo olejom, ktorý sa aktivuje pôsobením tepla. Počas žehlenia sa tieto látky postupne uvoľňujú do vlasov, čím podporujú ich vyhladenie aj lesk. Doštičky s olejom sú výsadou drahších prístrojov.

Prívodný kábel

Prívodný kábel by mal byť dostatočne dlhý, aby vás neobmedzoval pri používaní žehliacej kefy. Vhodnú dĺžku odhadnete podľa vzdialenosti zásuvky a zrkadla, pred ktorým si chcete vlasy upravovať. Je ideálne, ak je kábel otočný o 360 °C, čím sa zabráni jeho zamotaniu sa. Najčastejšie majú žehliace kefy kábel s dĺžkou 1,8 metra.

Ružová žehliaca kefa so sponami na prichytenie vlasov

Displej a tlačidlá

Displej v kombinácii s tlačidlami slúži na ovládanie teploty žehliacej kefy. Na ňom prehľadne vidíte, akú teplotu máte aktuálne nastavenú. Niektoré modely dokonca zobrazujú čas, ktorý zostáva do požadovaného nahriatia. Iné modely zas disponujú funkciou uzamknutia tlačidiel, čím nedôjde k nechcenému a neúmyselnému prepnutiu teplotných hodnôt. Displej by mal byť podsvietený, aby ste naň videli i pri zhoršených svetelných podmienkach. Tlačidlá by mali byť umiestnené tak, aby ste na ne pohodlne a intuitívne dosiahli.

Hmotnosť

Hmotnosť možno nie je pri žehliacej kefe na vlasy až takým podstatným parametrom. No čím má kefa nižšiu hmotnosť, tým pohodlnejšie sa vám s ňou bude pracovať. Vyberajte preto kefy, ktoré majú váhu pod 500 gramov. Na trhu sa totižto stretnete aj s kefami s vyššou hmotnosťou. Pri dlhšej úprave účesu by vás z takejto ťažšej kefy mohla bolieť ruka.

Ionizácia

Pri žehliacich kefách na vlasy ide o štandardnú funkciu a ponúkajú ju aj tie najlacnejšie modely. Kefa opatrená touto funkciou produkuje záporné ióny (anióny), ktoré neutralizujú nežiaduce katióny vo vlasoch a zároveň ich vyživujú. Vlasy vďaka ionizácii neelektrizujú, nelámu sa a sú lesklejšie.

Automatické vypnutie

Mnoho modelov ponúka automatické vypnutie. Ide o užitočnú bezpečnostnú funkciu, ktorá príde vhod vtedy, ak zabudnete v rannom zhone žehliacu kefu vypnúť. Doba, po ktorej sa kefa automaticky vypne, sa pri rôznych modeloch líši. Najčastejšie sa kefa automaticky vypne po hodine nečinnosti.

Ako správne používať žehliacu kefu

Predtým, než sa pustíte do úpravy vlasov so žehliacou kefou, mali by ste si vlasy umyť, vysušiť ich a rozčesať. Správne pripravené vlasy vám dopomôžu k rýchlejšiemu vyrovnávaniu a najmä minimalizujete riziko ich poškodenia. Pred úpravou si na vlasy nedávajte žiaden lak, tužidlo ani podobné stylingové prípravky. Ak máte veľmi jemné vlasy a bojíte sa ich poškodenia, môžete si na ne aplikovať ochranný prípravok.

Následne zapojte kábel žehliacej kefy do elektrickej siete, stlačte tlačidlo určené na uvedenie prístroja do chodu, nastavte požadovanú teplotu a počkajte, kým sa kefa zohreje. Potom môžete začať so samotnou úpravou. Suché vlasy naberajte po širokých prameňoch na kefu pri korienkoch a prečešte ňou vlasy až ku končekom. Žehlenie kefou je veľmi jednoduché, rýchle, efektívne a šetrné k vlasom.

Ako správne používať žehliacu kefu na vlasy?

Aby ste vlasy čo najmenej zaťažovali, je vhodné držať sa odporúčaných teplôt. Pre jemné vlasy sa odporúčajú nízke teploty, pre vlasy s normálnou štruktúrou stredné teploty a pre nepoddajné kučeravé vlasy vysoké teploty. Nikdy však neprekračujte teplotu 240 °C. Účinnosť jednotlivých teplôt na vaše vlasy si môžete vyskúšať pri prvom použití žehliacej kefy. Začínajte s najnižšou teplotou a ak neviete dosiahnuť želaný výsledok, postupne ju zvyšujte.

Po úprave účesu do požadovaného tvaru žehliacu kefu vypnite a odložte na bezpečné miesto. Vlasy si môžete zafixovať lakom alebo tužidlom, aby vám účes vydržal čo najdlhšie. Teraz môžete vyraziť do ulíc a očariť svoje okolie novým účesom, ktorý je rovný, no zároveň si zachoval svoj prirodzený objem.

Cena a obľúbení výrobcovia

Žehliace kefy na vlasy ponúkajú menej známi výrobcovia aj osvedčené značky, práve od toho sa vo väčšine prípadov odvíja cena. Najlacnejšiu žehliacu kefu si môžete kúpiť už od 7 eur. Lacné kefy sa nestretávajú zo strany zákazníkov s pozitívnymi ohlasmi, preto je lepšie si priplatiť. Ak chcete kvalitnú kefu od známeho výrobcu, ktorý pôsobí na trhu roky, vhodnou voľbou je napríklad Orava. Táto značka ponúka žehliacu kefu za približne 13 eur, čím sa stala najlacnejšou elektrickou kefou na vlasy s kladnými ohlasmi od spotrebiteľov. Za podobnú cenu, a síce okolo 13 eur, nájdete v ponuke aj žehliace kefy na vlasy od značky Silvercrest, ktorá je privátnou značkou známeho obchodného reťazca Lidl.

Najlepšie žehliace kefy sa pohybujú v cenovej relácii od 13 do 60 eur. Je to pomerne veľké cenové rozpätie, v ktorom si každý nájde ten správny výrobok. Ak sa neviete rozhodnúť, po akej kefe siahnuť, nápomocná vám môže byť Heureka, nielenže budete mať prehľad o cenách v jednotlivých obchodoch, ale môžete si prečítať aj skúsenosti používateľov. Suma za najdrahšiu žehliacu kefu na vlasy sa môže vyšplhať až na 100 eur.

K obľúbeným značkám žehliacich kief na vlasy patrí spomínaná Orava, taktiež ETA, Rowenta, Philips či Remington. Kladné ohlasy si vyslúžili aj kefy od AEG, Bellissima, Satin, Braun, Loréal, ProfiCare alebo BaByliss. Kvalitné elektrické kefy na vlasy nájdete v každom dobrom obchode s elektronikou, v ponuke ich má napríklad Datart, Nay, Alza, Mall či mnohí ďalší.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Ak stále váhate, či si žehliacu kefu na vlasy kúpiť alebo radšej vsadiť na klasickú žehličku, skúste si prečítať odpovede na často kladené otázky spotrebiteľov.

Je žehliaca kefa vhodná aj pre krátke vlasy?

So žehliacou kefou môžete bez problémov upravovať a vyrovnávať i krátke vlasy. Výhodou kief je ich tvar, vďaka ktorému sa dostanete od korienkov až ku končekom. Vlasy sú tak vyrovnané rovnomerne po celej dĺžke.

Po akej kefe mám siahnuť, ak mám dlhé vlasy?

Na trhu sa stretnete s kefami dvoch tvarov. Jedny sú ploché a pripomínajú lopatku, druhé sú okrúhle v tvare valca. Väčšina vlasových odborníkov odporúča pre použitie s dlhými vlasmi siahnuť po kefe v tvare valca.

Môžem so žehliacou kefou upravovať aj jemné a poškodené vlasy?

S kefou upravíte aj jemné a poškodené vlasy. Keďže kefa používa nižšie teploty než klasická žehlička, je k vlasom šetrnejšia. Pri úprave jemných vlasov sa odporúča nastaviť na kefe najnižšiu možnú teplotu a do úvahy pripadá aj použitie ochranného prípravku.

Ako si mám pripraviť vlasy pred vyrovnávaním?

Pred vyrovnávaním pomocou žehliacej kefy sa odporúča vlasy umyť a zbaviť ich nánosu laku, tužidla či iného vlasového prípravku. Vlasy by mali byť suché a rozčesané. Uľahčí to úpravu účesu, ktorá bude vďaka týmto prípravným úkonom trvať len niekoľko minút.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(87.8%)
Dátum publikovania: 08.12.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/08/2022 09:29
Tonka

Používam Bellissima 11539 MY PRO PB11 100 a mám z nej krásne vlasy. Ovládanie je jednoduché a dajú sa robiť aj vlnky. Je to pekná kefa vhodná na domáce použitie, na cesty veľmi nie, lebo je ťažšia. Dlhé vlasy dokáže pekne vyžehliť a dajú sa nastaviť rôzne teploty, takže za mňa super. Nechýba možnosť tvarovania končekov. Mínusom je dosť vysoká cena.

04/08/2022 04:45
Ivana

KOLKO WATOV JE OPTIMUM.Nasla som 70 watt,ale citala som aj 600w do 1000watt.Aj v Naj som porovnavala.

03/12/2021 15:28
Mária V.

Rowenta CF5820F0 Power Straight funguje veľmi dobre aj na husté, tvrdé a nepoddajné vlasy. Teplota 180 stupňov Celzia úplne stačí. K dispozícii sú ešte teploty 160 a 200 stupňov. Vlasy mám vyžehlené do 10 minút, čiže z mojej strany maximálna spokojnosť. S prístrojom sa mi pracuje pohodlne, nahriatie je rýchle a na žiadne negatíva som zatiaľ neprišla.

02/10/2021 12:06
Rebeka T.

Ľahko sa mi manipuluje s kefou Philips StyleCare Essential, ktorá sa rýchlo nahrieva, má pekný dizajn a nízku váhu, vďaka čomu sa mi dobre drží v ruke. Kefa je k vlasom šetrná, len škoda, že vlasy nevydržia dlhšie upravené. Pri mojom type je to len jeden deň.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok