Najlepšie bezdrôtové slúchadlá cez hlavu 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Hudba je súčasťou nášho života. Každý z nás má svoj obľúbený hudobný žáner a rád si svojho obľúbeného interpreta vypočuje kedykoľvek a kdekoľvek. Počúvanie hudby sa často postará o to, že čas ubieha rýchlejšie. Aby ste hudbu mohli počúvať kedykoľvek a kdekoľvek, ideálnym riešením sú bezdrôtové bluetooth slúchadlá cez hlavu. Tento druh slúchadiel aktuálne zažíva obrovský „boom“, a preto je dobre vedieť, aké slúchadlá tohto druhu sú vlastne tie najlepšie.

Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá cez hlavu

Prvé volkmeny, diskmeny, potom MP3 prehrávače a napokon mobilné telefóny a smartfóny. Tieto médiá boli a telefóny stále sú, najčastejšími sprostredkovateľmi hudby. K nim nepochybne patrili slúchadlá. Jednoduché káblové slúchadlá s 3,5 mm jack konektorom, ktoré svoj účel plnili statočne. Dnes okrem klasických káblových slúchadiel máme aj bezdrôtové slúchadlá, ktoré si získavajú čoraz viac fanúšikov.

Trh ponúka obrovské množstvo slúchadiel. Nám však tentoraz ide o tie bezdrôtové, ktoré fungujú na princípe bluetooth signálu. V tomto segmente delíme slúchadlá na dve základné kategórie. Bezdrôtové slúchadlá do uší a bezdrôtové slúchadlá cez hlavu. Oba tieto druhy majú svoje výhody a nevýhody. Aké to sú?

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá cez hlavu

Názov Hodnotenie Detail
JBL Tune 520BT   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Beats Solo3 Wireless   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Buxton BHP 7300   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
QCY H4 Black   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Sony WH-XB910N   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt

Najlepšie slúchadlá cez hlavu káblové

Názov Hodnotenie Detail
Beyerdynamic DT 990 PRO   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Koss Porta Pro   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
JBL Tune 500   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Plantronics Blackwire 3220   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Sony MDR-ZX110   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Bezdrôtové slúchadlá cez hlavu – recenzie

Vybrať najlepšie bezdrôtové slúchadlá cez hlavu môže byť pomerne náročné. Náš test vám napovie, ktoré bluetooth slúchadlá cez hlavu sú kvalitné. Vyskúšali sme viacero modelov bezdrôtových slúchadiel a pripravili pre vás recenzie. Dúfame, že vám pri výbere pomôžu. O svoje osobné skúsenosti s týmito i ďalšími modelmi sa môžete podeliť v komentároch pod článkom.

Prečo bezdrôtové slúchadlá cez hlavu?

Bezdrôtové slúchadlá, či hovoríme o tých cez hlavu alebo do uší, majú isté spoločné atribúty. Jedným z nich je ich výhoda, že nie je nutné riešiť žiadny kábel. Bezdrôtové slúchadlá vás tak nijakým spôsobom neobťažujú a neobmedzujú v pohybe. Na základe parametrov a hodnotení treba povedať, že bezdrôtové bluetooth slúchadlá cez hlavu ponúknu kvalitnejšiu reprodukciu hudby. Ich zvukové podanie je teda na vyššej úrovni.

Ďalším podstatným parametrom je výdrž batérie. U slúchadiel cez hlavu je kapacita batérie väčšia, a teda aj samotná doba aktívneho používania je neraz aj násobne vyššia. Predsa len, malé štuple do uší nemajú priestor pre batériu s vyššou kapacitou. Aktívna doba používania sa predlžuje nabíjateľným puzdrom. Menšou nevýhodou bezdrôtových slúchadiel cez hlavu môže byť ich veľkosť a kompaktnosť. Oproti menšej bezdrôtovej konkurencii v tomto smere teda strácajú. Je to však prirodzené a pred kúpou s týmto musíte rátať.

Výhody bezdrôtových slúchadiel cez hlavu

Všeobecne je vyššia i hodnota citlivosti. Hlasitosť je vyššia a takisto ich frekvenčný rozsah je vyšší. To spôsobuje, že kvalita zvuku je u bezdrôtových bluetooth slúchadiel cez hlavu kvalitnejšia. Zabudovaný mikrofón je často samozrejmosťou a v prípade, že máte slúchadlá spárované so smartfónom, nemusíte slúchadlá dávať z hlavy hore a pokojne môžete aj telefonovať. Existujú takisto hráčske bluetooth slúchadlá cez hlavu, ktoré majú zabudovaný aj samostatný mikrofón, ide o tzv. headsety.

Pri výbere je dôležité takisto si uvedomiť, že náušníky nemusia každému vyhovovať rovnako. Podobne je to aj so štupľami. Niekomu môžu po dlhšej dobe prekážať. Dobré je si slúchadlá pred kúpou vyskúšať priamo na svojich ušiach.

Hlavné výhody

 • Kvalita zvuku,
 • bezkáblové riešenie,
 • výdrž batérie,
 • dosah,
 • pevnejšia konštrukcia,
 • dobrá izolácia zvuku.

Hlavné nevýhody

 • Väčšie rozmery/kompaktnosť,
 • odlišná kvalita náušníkov,
 • môžu tlačiť.

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá cez hlavu

Bezdrôtové slúchadlá sa tešia väčšej a väčšej popularite. Vybrať tie najlepšie bezdrôtové bluetooth slúchadlá zrejme ani nie je možné, pretože každý hľadá to ideálne pre seba. Niekto chce malé slúchadlá do uší, niekto ich chce na šport, ďalší chce zasa profesionálnu kvalitu zvuku. Jednoducho, výber je potrebné prispôsobiť istým potrebám. Ako teda pri výbere postupovať?

Bezdrôtové slúchadlá cez hlavu na šport

Využitie slúchadiel

Slúchadlá cez hlavú majú všestranné využitie. Cestovanie, relaxovanie či športovanie. Vďaka ich konštrukcii ich možno využívať pri akejkoľvek aktivite. Je však pravda, že vďaka skvelej izolácii zvuku do okolia, slúchadlá majú perfektné uplatnenie pri cestovaní alebo na miestach, kde sa zdržiava veľa ľudí.

Niektorí ľudia využívajú tieto slúchadlá i na športovanie. Je však potrebné myslieť na to, že ušnice sa potia, preto to nemusí vyhovovať každému. Časom majú tendenciu aj viac tlačiť. Používať ich môžete doma, v kancelárii pri počítači alebo v hlučnej kaviarni.

Výdrž batérie

Tu hrá rolu často cena. Bohužiaľ, čím sú slúchadlá drahšie, tým je výdrž slúchadiel lepšia. Lacnejšie modely majú výdrž zhruba 7 až 10 hodín na jedno nabitie, čo nie je zlé. Pre bežné cestovanie to rozhodne postačí. Potom sú tu modely, ktorých výdrž sa pohybuje okolo 15 až 20 hodín. No a tie najdrahšie dokážu pri aktívnom používaní vydržať aj viac ako 30 hodín.

Výdrž bezdrôtových slúchadiel cez hlavu dosahuje až 30 hodín

Čím je vyššia kapacita batérie, tým je dlhšia doba prehrávania a tým sa predlžuje aj doba nabíjania. Nabíjanie u modelov s výdržou 15 – 30 hodín trvá zhruba 2-3 hodiny. Prirodzene u slúchadiel s dlhšou dobou prehrávania môže byť táto doba nabíjania väčšia.

Dosah slúchadiel

Ten sa pohybuje štandardne okolo 10 metrov. Vzdialenosť od zdroja, s ktorým sú slúchadlá spárované prostredníctvom bluetooth, vplýva i na kvalitu zvukovej reprodukcie. Pri vyššej vzdialenosti je kvalita horšia a dokonca môže prísť k úplnej strate bluetooth signálu.

Kvalita náušníkov

Predtým, ako sa dostaneme ku kvalite zvuku, dôležité je myslieť na pohodlie, ktoré bezdrôtové bluetooth slúchadlá cez hlavu ponúknu. Darmo bude kvalita zvuku skvelá, keď so slúchadlami nevydržíte dlhšie ako hodinu. Takisto ide aj o vec vkusu. Dizajn je však individuálny parameter. Ak hľadáte teda módny doplnok, musíte sa rozhodovať na základe vizuálnych preferencií.

 • Plastové náušníky – sú prirodzene najlacnejším materiálom, ktorý je súčasťou všetkých slúchadiel. Ak sú však náušníky iba zo samotného plastu, majú tendenciu tlačiť, izolácia nie je najlepšia a aj keď sa materiál ľahko udržiava o komforte hovoriť príliš nemožno.

Bezdrôtové slúchadlá cez hlavu s plastovými náušníkmi

 • Kožené náušníky – sú odolné, pohodlné a majú perfektné izolačné vlastnosti. Okrem iného vyzerajú dizajnovo veľmi lákavo. Problémom je izolácia tepla. Pri dlhšom počúvaní sa vám ušnice budú potiť. Ťažia je aj ich údržba a takisto menej kvalitné kožené náušníky nemajú takú výdrž.
 • Textilné náušníky – väčšinou veľmi komfortné, trvácne a cenovo dostupné typy náušníkov. Dobre izolujú, sú priľnavé a pohlcujú pot. Práve to je výhoda i nevýhoda. Problém býva s ich údržbou. Nášuníky je potrebné čistiť, inak môžu začať páchnuť.

Kvalita zvukového prejavu

Reprodukcia zvuku závisí od rôznych parametrov. Môžeme ich označiť za fyzikálne, pretože často závisia od konštrukčných vlastností a parametrov, ktoré ponúka daný model.

 • Frekvenčný rozsah – čím je tento rozsah väčší, tým sa predpokladá vyššia kvalita zvuku. Samozrejme, vplyv na to majú i iné technické vlastnosti. Frekvenčný rozsah sa pohybuje na úrovni od 10 Hz po 40 kHz. Dolná hranica je smerodajná pre kvalitu prehrávania basov.
 • Citlivosť – ide o maximálny akustický výkon. Ten sa uvádza v decibeloch. Vyjadruje v podstate hlasitosť slúchadiel. Maximálny výkon je najčastejšie na úrovni od 80 do 100 dB.
 • Zvuková izolácia – odvíja sa aj od kvality konštrukcie a náušníkov. Izolácia sa postará o to, že zvuk nebude počuť vaše okolie a takisto kvalita reprodukcie je značne lepšia, pretože počúvanie hudby nerušia zvuky z okolia.
 • Impedancia – ide o údaj, ktorý definuje jednotka ohm. Ide o parameter, ktorý hovorí o tom, ako výkon slúchadiel zaťažuje akumulátor. Súvisí s elektrickým odporom. Pri výbere je lepšie, ak je impedancia nižšia.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

O výbere bezdrôtových slúchadiel sme vám prezradili už všetko podstatné. Na záver vám ešte odpovieme na zopár často kladených otázok.

Na čo si dať pozor pri Bluetooth slúchadlách?

Ak ich plánujete používať pri počítači, je potrebné, aby bol Bluetooth technológiou vybavený aj váš počítač. Pri telefóne tento problém mať nebudete.

Ako sú na tom bezdrôtové slúchadlá s kvalitou zvuku?

Hovorí sa, že bezdrôtové slúchadlá majú horšiu kvalitu zvuku ako káblové. Je pravda, že medzi zariadením, ktoré hudbu púšťa a slúchadlami, ktoré signál prijímajú, nie je priame spojenie. Dátový tok nie je dostatočne rýchly, aby dokázali bezdrôtové slúchadla prehrať hudbu tak kvalitne, avšak bežný používateľ si rozdiel pravdepodobne ani nevšimne, resp. je s ňou zmierený, keďže bezdrôtové slúchadlá majú ďalšie výhody.

Sú na športovanie lepšie bezdrôtové alebo káblové slúchadlá?

Káblové síce ponúkajú o niečo lepší zvuk, pri športových slúchadlách je však dôležitejšie pohodlie ako kvalita reprodukcie. Bezdrôtové slúchadlá sú na behanie pohodlnejšie.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(91.2%)
Dátum publikovania: 23.03.2019
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

19/07/2022 20:18
Denis

Mám LAMAX Base1, kupoval som ich na základe dobrej ceny. Páči sa mi, že majú dlhú výdrž batérie, veľmi dobre mi sedia na ušiach a majú aj slušný zvuk. Plusom je možnosť používania slúchadiel cez kábel. Navyše dobre vyzerajú, na tú cenu som až prekvapený. Na žiadne negatíva som zatiaľ neprišiel.

12/10/2021 21:01
Libor

Dávam prednosť káblovým slúchadlám, aj tak ich používam len doma pri počítači, takže voľný pohyb nie je pre mňa podstatný, káble je navyše dostatočne dlhý. Mám SteelSeries Arctis 5 Black, sú veľmi pohodlné, na hlave skoro ako vankúš. :-) Dizajn je originálny, zvuk dobrý a konštrukcia pevná. Chýbajú mi však basy, takže ak radi počúvate pesničky, kde hrajú prím basy, tieto slúchadlá si nekupujte.

12/10/2021 19:13
Ondrej

Za mňa je JBL topka. Zvuk je super a konštrukcia slúchadiel presne podľa mojich predstáv. Na hlave sedia dobre a uši netlačia. Sú pohodlné aj po niekoľkých hodinách nosenia. Plusom je dobrá výdrž batérie.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok