Najlepšie športové outdoorové kamery 2021 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti
Obsah článku: + Zobraziť obsah článku
- Najlepšie outdoorové kamery
- Recenzia: GoPro HERO+LCD
- Recenzia: GoPro HERO8 Black
- Recenzia: Lamax X9.1
- Recenzia: DJI Osmo Action
- Recenzia: Insta360 ONE X2
- Recenzia: Niceboy VEGA 6 star
- Ako vybrať outdoorovú kameru
- Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
- Recenzia: Lamax Action X8 Electra
- Recenzia: GoPro HERO4
- Recenzia: GoPro HERO Session
- Recenzia: Lamax Action X7 Mira
- Recenzia: Xiaomi Yi Action Camera
Najlepšie ✅ outdoorové kamery 2021. Recenzie, Skúsenosti a Test ⭐ poradia, ako vybrať lacné, kvalitné a overené produkty.
Chcete kvalitnú kameru, ale nechce sa vám čítať stovky recenzií, hodnotení a platených výsledkov testov? Ak áno, tak ste na správnom mieste. Toto všetko sme za vás absolvovali, zozbierali sme testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom.
Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.
Najlepšie outdoorové kamery
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
GoPro Hero9 Black ✔ NAJPREDÁVANEJŠIE | ![]() |
Zobraziť produkt |
Sony FDR-X3000R ✔ PRE NÁROČNÝCH | ![]() |
Zobraziť produkt |
GoPro Hero8 Black ✔ DOBRÉ RECENZIE | ![]() |
Zobraziť produkt |
Lamax X9.1 ✔ ZLATÁ STREDNÁ CESTA | ![]() |
Zobraziť produkt |
Niceboy VEGA 6 ✔ ĽUDOVÁ VOĽBA | ![]() |
Zobraziť produkt |
Ako vybrať outdoorovú kameru
Žijete aktívnym spôsobom života a svoje dobrodružstvá a adrenalínové zážitky by ste chceli mať zachytené? Outdoorová kamera vám to poľahky splní – je totiž prispôsobená tomu, aby zachytila každý jeden okamih z vašej perspektívy. Ako si však vybrať kameru, aby spĺňala všetko, čo si želáte? Čo presne je dôležité pri výbere outdoorovej kamery sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.
Outdoorová/akčná/športová kamera
Všetky tri označenia kamier sú len synonymickými názvami toho istého typu kamery. Ak teda hľadáte kameru na zachytenie svojich adrenalínových zážitkov, potrebujete kameru s jedným z týchto troch označení. Pri presnejšom výbere potom zohrávajú rolu technické parametre.
Ujasniť si však ako prvé treba, na čo presne kameru potrebujete. Outdoorovú kameru niekto potrebuje na potápanie, niekto na zachytenie zoskokov z lietadla a niekto ju potrebuje len na túru v lese či na bicykel (od toho sa následne líši aj pripevnenie kamery – na odev, prilbu či na športové zariadenia). Zvážiť preto treba veľkosť kamery, jej odolnosť, vodotesnosť, kvalitu videa, výdrž batérie alebo kvalitu zvuku.
Odolnosť outdoorovej kamery
Keďže outdoorová kamera s vami zažíva všetko, mali by ste pri výbere poriadne zvážiť jej odolnosť. Mala by odolať nárazom, mechanickému poškodeniu, poškriabaniu a byť vodotesná. Mechanická odolnosť je často zvýšená ochranným obalom, tzv. šasi, ktorý ju chráni pred pádmi, nárazmi či tlakom.
Vodoodolnosť je individuálny parameter. Nájdete outdoorové kamery, ktoré odolajú iba obyčajnému dažďu, ale aj také, s ktorými sa môžete ponárať pod morskú hladinu až do hĺbky desiatok metrov.
Veľkosť kamery
Rozmery i hmotnosť sú v prípade outdoorových kamier prirodzene omnoho nižšie ako u klasických kamier. Aj tu si však môžete vyberať. Ak hľadáte kameru na pripevnenie do auta či na motorku, hmotnosť nie je až taká dôležitá. V prípade, že ju chcete nosiť na hlave, prilbe či na ramene alebo hrudi, oceníte, ak bude mať čo najmenej gramov.
Kvalita záznamu, rozlíšenie, počet snímok za sekundu
Keďže kameru potrebujete na zachytenie svojich zážitkov, mala by poskytovať čo najväčšie rozlíšenie obrazu a kvalitu záznamu. K najkvalitnejším druhom výstupov patria Full HD (1 920 x 1 080 p), Ultra HD (3 840 x 2 160 p) alebo 4K (4 096 x 2 160 p). Vybrať si však môžete aj z klasického HD (720 p). V prípade, že plánujete s kamerou robiť fotografie, pozrite sa aj na rozlíšenie fotografií.
Snímková frekvencia FPS (Frame per second) sa mení podľa kvality záznamu a rozlíšenia. Platí, že čím je FPS menšie, tým menšia je kvalita obrazu. Priemer je okolo 30 až 60 FPS, stretnúť sa však môžete u kvalitných výrobcov a modelov aj s FPS 150 či až 240 pri Full HD.
Kvalita zvuku
Outdoorové kamery sú v prvom rade určené na zachytenie obrazu, to znamená, že zvuk trochu zaostáva. Väčšina kamier poskytuje nahrávanie zvuku na stereo vlnách, mikrofón zvyčajne nie je veľmi kvalitný (bez ohľadu na cenu kamery). Kvalita zvuku však závisí aj od využitia kamery, ak budete nahrávať záznam pri zoskoku z lietadla, bude zvuk horší, ako keby ste ho nahrávali pri pokojnej jazde na bicykli. Niektoré modely majú funkcie redukcie šumu alebo nárazového vetra.
Výdrž batérie
Najčastejšie ide o externý, teda vymeniteľný prvok. Väčinou majú kamery bežne v balení dva akumulátory, keď sa vám jeden vybije, stačí ho nahradiť druhým. Dôležitá je kapacita batérie, tie s 1 000 mAh vydržia v plnej prevádzke trištvrte až hodinu, tie s väčšou kapacitou majú výdrž okolo dvoch hodín.
Úložisko kamery
Určite by ste pri výbere nemali zabúdať na pamäť kamery, jej zdrojom bývajú spravidla SD karty s kapacitou 4, 8, 32 a 64 GB. Veľkosť úložiska si môžete meniť, myslite však na to, že kapacitu treba prispôsobiť kvalite obrazu. Na vyššiu kvalitu potrebujete aj viac miesta.
Pribalené príslušenstvo
Vybrali ste už nejaký konkrétny model? Zaujímajte sa o to, čo v základnom balení dostanete, ale tiež o to, aké doplnkové príslušenstvo si môžete zakúpiť. Tu je dôležitá taktiež cena. Zbytočne si zakúpite pomerne lacnú kameru, keď potom za doplnky zaplatíte rovnakú sumu ako za novú kameru.
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
Pokiaľ sa radíte k vyznávačom adrenalínových športov a svoje dobrodružstvá si radi zaznamenávate, pravdepodobne už outdoroovou kamerou disponujete, resp. nad ňou aspoň uvažujete. Vhodná je však aj na dovolenky, koncerty či rodinné oslavy. Ako si ju vybrať správne? Parametre výberu už poznáte, napriek tomu máte ohľadom outdoorových kamier ešte množstvo otázok. Na tie najčastejšie vám odpovieme na tomto mieste. Samozrejme, nejde o konečný zoznam. Ak vás zaujíma ešte niečo, pokojne nám napíšte do komentárov.
K čomu slúži stabilizácia obrazu u outdoorových kamier?
Je na outdoorovej kamere potrebný displej?
Prečo je dôležitá snímková frekvencia kamery?
Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné
Zoznam článkov

Akú kameru na prilbu - najlepšie kamery 2021
Kamery na prilby sa v poslednom období stali obľúbenou súčasťou športu. Ich odolnosť a kvalitný záznam Vašich výkonov v extrémnych podmienkach, iste poteší nejedného milovníka divokých aj pokojnejších športov. No tak, ako iná elektronika aj tieto kamery disponujú množstvom vlastností v ktorých... Prečítať článok

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú
Outdoorová kamera je veľmi šikovnýnm zariadením, ktoré umožňuje vytvárať unikátne zábery z rôznych oblastí, no využitie nachádza predovšetkým pri športe. Ide o kompaktné, nesmierne odolné zariadenie predurčené na to, aby zhotovovalo záznamy z ťažko dostupných miest, resp. také zábery, ktoré by... Prečítať článok
Dátum poslednej aktualizácie: 06.04.2021
Pridať komentár