Najlepšie športové outdoorové kamery 2020 – Veľký test a porovnanie

Najlepšie ✅ outdoorové kamery 2019. Recenzie, Skúsenosti a Test ⭐ poradia, ako vybrať lacné, kvalitné a overené produkty.

Chcete kvalitnú kameru, ale nechce sa vám čítať stovky recenzií, hodnotení a platených výsledkov testov? Ak áno, tak ste na správnom mieste. Toto všetko sme za vás absolvovali, zozbierali sme testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom.

Outdoorová kamera

Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.

Najlepšie outdoor kamery 2019

Názov Hodnotenie Detail
Lamax X10.1   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
GoPro Hero7 Black   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
YI 4K+ Action Camera   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Yi Mi Action Camera 4K   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
DJI OSMO   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt

Ako vybrať outdoorovú kameru

Žijete aktívnym spôsobom života a svoje dobrodružstvá a adrenalínové zážitky by ste chceli mať zachytené? Outdoorová kamera vám to poľahky splní – je totiž prispôsobená tomu, aby zachytila každý jeden okamih z vašej perspektívy. Ako si však vybrať kameru, aby spĺňala všetko, čo si želáte? Čo presne je dôležité pri výbere outdoorovej kamery sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Outdoorová/akčná/športová kamera

Všetky tri označenia kamier sú len synonymickými názvami toho istého typu kamery. Ak teda hľadáte kameru na zachytenie svojich adrenalínových zážitkov, potrebujete kameru s jedným z týchto troch označení. Pri presnejšom výbere potom zohrávajú rolu technické parametre.

Outdoor kamera

Ujasniť si však ako prvé treba, na čo presne kameru potrebujete. Outdoorovú kameru niekto potrebuje na potápanie, niekto na zachytenie zoskokov z lietadla a niekto ju potrebuje len na túru v lese či na bicykel (od toho sa následne líši aj pripevnenie kamery – na odev, prilbu či na športové zariadenia). Zvážiť preto treba veľkosť kamery, jej odolnosť, vodotesnosť, kvalitu videa, výdrž batérie alebo kvalitu zvuku.

Odolnosť outdoorovej kamery

Keďže outdoorová kamera s vami zažíva všetko, mali by ste pri výbere poriadne zvážiť jej odolnosť. Mala by odolať nárazom, mechanickému poškodeniu, poškriabaniu a byť vodotesná. Mechanická odolnosť je často zvýšená ochranným obalom, tzv. šasi, ktorý ju chráni pred pádmi, nárazmi či tlakom.

Vodoodolnosť je individuálny parameter. Nájdete outdoorové kamery, ktoré odolajú iba obyčajnému dažďu, ale aj také, s ktorými sa môžete ponárať pod morskú hladinu až do hĺbky desiatok metrov.

Veľkosť kamery

Rozmery i hmotnosť sú v prípade outdoorových kamier prirodzene omnoho nižšie ako u klasických kamier. Aj tu si však môžete vyberať. Ak hľadáte kameru na pripevnenie do auta či na motorku, hmotnosť nie je až taká dôležitá. V prípade, že ju chcete nosiť na hlave, prilbe či na ramene alebo hrudi, oceníte, ak bude mať čo najmenej gramov.

Malá outdoorová kamera

Kvalita záznamu, rozlíšenie, počet snímok za sekundu

Keďže kameru potrebujete na zachytenie svojich zážitkov, mala by poskytovať čo najväčšie rozlíšenie obrazu a kvalitu záznamu. K najkvalitnejším druhom výstupov patria Full HD (1 920 x 1 080 p), Ultra HD (3 840 x 2 160 p) alebo 4K (4 096 x 2 160 p). Vybrať si však môžete aj z klasického HD (720 p). V prípade, že plánujete s kamerou robiť fotografie, pozrite sa aj na rozlíšenie fotografií.

Snímková frekvencia FPS (Frame per second) sa mení podľa kvality záznamu a rozlíšenia. Platí, že čím je FPS menšie, tým menšia je kvalita obrazu. Priemer je okolo 30 až 60 FPS, stretnúť sa však môžete u kvalitných výrobcov a modelov aj s FPS 150 či až 240 pri Full HD.

Kvalita zvuku

Outdoorové kamery sú v prvom rade určené na zachytenie obrazu, to znamená, že zvuk trochu zaostáva. Väčšina kamier poskytuje nahrávanie zvuku na stereo vlnách, mikrofón zvyčajne nie je veľmi kvalitný (bez ohľadu na cenu kamery). Kvalita zvuku však závisí aj od využitia kamery, ak budete nahrávať záznam pri zoskoku z lietadla, bude zvuk horší, ako keby ste ho nahrávali pri pokojnej jazde na bicykli. Niektoré modely majú funkcie redukcie šumu alebo nárazového vetra.

Výdrž batérie

Najčastejšie ide o externý, teda vymeniteľný prvok. Väčinou majú kamery bežne v balení dva akumulátory, keď sa vám jeden vybije, stačí ho nahradiť druhým. Dôležitá je kapacita batérie, tie s 1 000 mAh vydržia v plnej prevádzke trištvrte až hodinu, tie s väčšou kapacitou majú výdrž okolo dvoch hodín.

Outdoorová kamera na prilbu

Úložisko kamery

Určite by ste pri výbere nemali zabúdať na pamäť kamery, jej zdrojom bývajú spravidla SD karty s kapacitou 4, 8, 32 a 64 GB. Veľkosť úložiska si môžete meniť, myslite však na to, že kapacitu treba prispôsobiť kvalite obrazu. Na vyššiu kvalitu potrebujete aj viac miesta.

Pribalené príslušenstvo

Vybrali ste už nejaký konkrétny model? Zaujímajte sa o to, čo v základnom balení dostanete, ale tiež o to, aké doplnkové príslušenstvo si môžete zakúpiť. Tu je dôležitá taktiež cena. Zbytočne si zakúpite pomerne lacnú kameru, keď potom za doplnky zaplatíte rovnakú sumu ako za novú kameru.

Krátke recenzie

Zoznam článkov

Akú kameru na prilbu - najlepšie kamery 2020

Akú kameru na prilbu - najlepšie kamery 2020

Kamery na prilby sa v poslednom období stali obľúbenou súčasťou športu. Ich odolnosť a kvalitný záznam Vašich výkonov v extrémnych podmienkach, iste poteší nejedného milovníka divokých aj pokojnejších športov. No tak, ako iná elektronika aj tieto kamery disponujú množstvom vlastností v ktorých... Prečítať článok

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú

Outdoorová kamera je veľmi šikovnýnm zariadením, ktoré umožňuje vytvárať unikátne zábery z rôznych oblastí, no využitie nachádza predovšetkým pri športe. Ide o kompaktné, nesmierne odolné zariadenie predurčené na to, aby zhotovovalo záznamy z ťažko dostupných miest, resp. také zábery, ktoré by... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(87.2%)
Dátum publikovania: 19.02.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 24.06.2019
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár