Najlepšie ústne sprchy 2020 – recenzie, test, porovnanie

Okrem kvalitnej zubnej kefky netreba zabúdať ani na doplňujúcu hygienu. Dentálne nite a medzizubné kefky určite poznáte. Hovorí vám však niečo aj ústna sprcha. Ústne sprchy sa líšia hlavne intenzitou tlaku, frekvenciou čerpadla (počtom pulzov za minútu), počtom a druhmi trysiek, kombináciou vody a vzduchu. Pri ich výbere zavážia ja ďalšie faktory.

Ako vybrať ústnu sprchu?

Pripravili sme pre vás sprievodcu výberom ústnej sprchy a pozreli sme sa aj na niekoľko obľúbených modelov.

Najlepšie ústne sprchy

Názov Hodnotenie Detail
Dr. Mayer WT5000   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Philips Sonicare HX8331   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
TrueLife AquaFloss   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
ORAL-B OxyJet MD 20   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Panasonic EW1211W845   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt

Ústne sprchy – recenzie

Ústna sprcha by mala byť sučasťou pravidelnej starostlivosti o ústnu dutinu. O tomto prístroji sa veľa nehovorí, preto sme rozhodli vám ho predstaviť trochu bližšie. Vyskúšali sne obľúbené modely z tejto kategórie. Dúfame, že vám naše krátke recenzie pomôžu sa v problematike aspoň trochu zorientovať a vyberiete si vďaka tomu model vhodný práve pre vás. Ak už nejaké skúsenosti s ústnymi sprchami máte, budeme radi, ak sa o ne podelíte v komentároch.

Ako vybrať ústnu sprchu

Rozhodli ste sa začať používať ústnu sprchu, prípadne vám to odporučil váš zubný lekár či dentálny hygienik? Viete však, ako si máte ústnu sprchu vybrať? Určite musíte zvážiť, prečo presne chcete sprchu používať - chcete ju len na čistenie medzizubných priestorov, alebo aj na masáž ďasien? Dôležité je tiež to, aký priestor v kúpelni na prístroj máte, a či sa so sprchou chystáte aj cestovať.

Použitie ústnej sprchy

Ústnu sprchu môžete použiť na dva základné úkony – čistenie medzizubných priestorov a masáž ďasien. Buď si ju kúpte na jednotlivé úkony, alebo si kúpte model, s ktorým môžete odstraňovať povlak aj masírovať ďasná.

Čistenie medzizubných priestorov

Ústna sprcha je vhodná na čistenie medzizubných priestorov v prípade, že do medzizubného priestoru nedostanete medzizubnú kefku ani zubnú niť.

Cestovná ústna sprcha

Ak ju potrebujete na tento účel, musíte si zvoliť ústnu sprchu, ktorá má silný tlak vody. Prúd musí byť dostatočne silný, aby dokázal odstrániť povlak z medzizubných priestorov.

Masáž ďasien

Problémy s ďasnami majú ľudia v rôznom veku. Ich masáž môže byť doplnkom liečby zápalu ďasien, ale aj jeho prevenciou. Na masáž ďasien sú vhodné ústne sprchy, ktoré vytvárajú nižší tlak, prípadne majú program s pulzujúcim prúdom vody, ktorý je jemnejší. Masáž ďasien je dobrá na zlepšenie ich kondície a pevnosti.

Odstraňovanie povlaku i masáž ďasien

V prípade, že chcete, aby ústna sprcha vedela oboje, ideálne je zvoliť si sprchu s nastaviteľným tlakom od veľmi nízkeho až po silný. Podľa úkonu, ktorý budete chcieť vykonávať, si budete môcť zvoliť tomu zodpovedajúci tlak.

Miesto v kúpeľni

Stolová ústna sprcha si vyžaduje pomerne veľa priestoru. Ak ho v kúpelni nemáte, zvoľte si ústnu sprchu na vodovodný kohútik či cestovnú ústnu sprchu.

Ústna sprcha

Pokiaľ však problém s nedostatkom miesta nemáte, tak môžete voliť aj stolné sprchy, ktoré majú väčšiu nádržku než cestovné ústne sprchy. Takéto sprchy majú často viac možností nastavenia intenzity čistenia a tiež priestor na uloženie trysiek.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Ústna sprcha – áno, či nie? Za nás určite áno. Čistenie zubnou a medzizubnou kefkou je skvelou voľbou, netreba však zabúdať ani na čistenie ústnej dutiny celkovo. Parametre výberu si pri hľadaní najlepšej ústnej sprchy veľmi nápomocné, nie vždy sa vďaka nim dozviete všetko, čo potrebujete vedieť. Na najčastejšie otázky ohľadom ústných spŕch vám odpovieme na tomto mieste. Chcete vedieť niečo viac? Napíšte nám svoje otázky do komentárov, zodpovieme ich čo najskôr.

Ako ústna sprcha funguje?

Ide o zariadenie, ktoré pomocou trysky (hlavice) vstrekuje vodu, čím rozrušuje povlak na zuboch. Ak máte tú možnosť, vyberte si radšej ústnu sprchu, ktorá poskytuje možnosť meniť intenzitu prúdu vody. Vyšší tlak môžete použiť pri čistení medzizubných priestorov, nižší zas na masáž ďasien.

Môžem ústnu sprchu používať aj v prípade, že mám problém s ďasnami?

Áno, dokonca je to vhodné. Ak máte zápal alebo krvácanie ďasien, pomocou ústnej sprchy si môžete ďasná masírovať. Ústnu sprchu môže používať každý, kto chce udržiavať svoje ústa v dobrej kondícii.

Môžem zubnou sprchou nahradiť používanie medzizubných kefiek?

Napriek tomu, že ústna sprcha vás zbaví zvyškov jedla a čiastočne aj zubného povlaku, medzizubné kefky úplne nenahradí. Najvhodnejšie je tieto dve techniky čistenia kombinovať.

Vaše hodnotenie:
(87.4%)
Dátum publikovania: 24.08.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 24.09.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár