Najlepšie ústne sprchy 2020 – veľký test a porovnanie

Zostavili sme pre vás rebríček najlepších ústnych spŕch, ktorý je odrazom vašich skúseností a hodnotení. Zozbierali sme recenzie, hodnotenia a výsledky testov. Prečítali sme veľa diskusií na našich aj zahraničných stránkach a všetko sme spojili. Výsledkom je tento rebríček TOP 5 produktov v kategórii ústnych spŕch.

Najlepšie ústne sprchy

Názov Hodnotenie Detail
Philips Sonicare HX8331   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
TrueLife AquaFloss   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
ORAL-B OxyJet MD 20   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Panasonic EW1211W845   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
ETA Sonetic   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Philips Sonicare AirFloss Ultra Black   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Ako vybrať ústnu sprchu

Rozhodli ste sa začať používať ústnu sprchu, prípadne vám to odporučil váš zubný lekár či dentálny hygienik? Viete však, ako si máte ústnu sprchu vybrať? Určite musíte zvážiť, prečo presne chcete sprchu používať - chcete ju len na čistenie medzizubných priestorov, alebo aj na masáž ďasien? Dôležité je tiež to, aký priestor v kúpelni na prístroj máte, a či sa so sprchou chystáte aj cestovať.

Použitie ústnej sprchy

Ústnu sprchu môžete použiť na dva základné úkony – čistenie medzizubných priestorov a masáž ďasien. Buď si ju kúpte na jednotlivé úkony, alebo si kúpte model, s ktorým môžete odstraňovať povlak aj masírovať ďasná.

Čistenie medzizubných priestorov

Ústna sprcha je vhodná na čistenie medzizubných priestorov v prípade, že do medzizubného priestoru nedostanete medzizubnú kefku ani zubnú niť.

Cestovná ústna sprcha

Ak ju potrebujete na tento účel, musíte si zvoliť ústnu sprchu, ktorá má silný tlak vody. Prúd musí byť dostatočne silný, aby dokázal odstrániť povlak z medzizubných priestorov.

Masáž ďasien

Problémy s ďasnami majú ľudia v rôznom veku. Ich masáž môže byť doplnkom liečby zápalu ďasien, ale aj jeho prevenciou. Na masáž ďasien sú vhodné ústne sprchy, ktoré vytvárajú nižší tlak, prípadne majú program s pulzujúcim prúdom vody, ktorý je jemnejší. Masáž ďasien je dobrá na zlepšenie ich kondície a pevnosti.

Odstraňovanie povlaku i masáž ďasien

V prípade, že chcete, aby ústna sprcha vedela oboje, ideálne je zvoliť si sprchu s nastaviteľným tlakom od veľmi nízkeho až po silný. Podľa úkonu, ktorý budete chcieť vykonávať, si budete môcť zvoliť tomu zodpovedajúci tlak.

Miesto v kúpeľni

Stolová ústna sprcha si vyžaduje pomerne veľa priestoru. Ak ho v kúpelni nemáte, zvoľte si ústnu sprchu na vodovodný kohútik či cestovnú ústnu sprchu.

Ústna sprcha

Pokiaľ však problém s nedostatkom miesta nemáte, tak môžete voliť aj stolné sprchy, ktoré majú väčšiu nádržku než cestovné ústne sprchy. Takéto sprchy majú často viac možností nastavenia intenzity čistenia a tiež priestor na uloženie trysiek.

Krátke recenzie

Vaše hodnotenie:
(87.6%)
Dátum publikovania: 24.08.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 14.01.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár