Najlepšie mlynčeky na kávu 2020 – veľký test a porovnanie

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý mlynček na kávu je pre vás ten najlepší, pomôžeme vám. Pripravili sme pre vás zoznam najlepších mlynčekov na kávu. Zozbierali sme výsledky rôznych testov, vaše recenzie a hodnotenia. Prečítali sme si stovky diskusií a výsledkom je rebríček toho najlepšieho. Zohľadňovali sme aj pomer ceny a kvality.

Elektrický mlynček na kávu

Dúfame, že vám tento rebríček pomôže. Ak by ste mali otázky, použite komentáre v spodnej časti tejto stránky. Zapojte sa do diskusie a pomôžete ostatným.

Najlepšie mlynčeky na kávu

Názov Hodnotenie Detail
Sensor SCG 6050SS   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Klarstein Speedpresso   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Tefal GT110838   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
DeLonghi KG89 nerez   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
Sage BCG820   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Ako vybrať mlynček na kávu

Kávová kultúra sa v našich končinách rozmáha stále viac. Už dávno to nie je len o turkovi do skla či nesce s mliekom. Stále viac nám záleží na kvalite a príprave kávy. Všetci milovníci tohto lahodného nápoja vám potvrdia, že čerstvo zomletá káva chutí a vonia oveľa lepšie. Kvalitný mlynček na kávu sa stal súčasťou nejednej kuchynskej výbavy. Ako si mlynček na kávu správne vybrať?

Klasika, či moderné technológie?

Na trhu sa stretnete s dvomi druhmi mlynčekov. Klasický mlynček na kávu s jemnou dávkou nostalgie a moderný elektrický mlynček, ktorý kráča s dobou a spĺňa všetky technické vymoženosti doby. Nie je to len spotrebič určený na mletie kávy. Je to doplnok, ktorý v kuchyni často dotvára správnu atmosféru.

Klasika v podobe ručného mlynčeka

Ručný mlynček na kávu je lacnejší a hodí sa do rodiny, v ktorej sa denne vypijú tak 4 šálky kávy. Mletie kávy síce vnímate všetkými zmyslami a môžete to brať ako rituál, ktorý k príprave chutnej kávy patrí, ale fyzicky vám dá trošku zabrať. Hrúbku mletia si viete nastaviť.

Ručný mlynček na kávu

Čím je káva jemnejšia, tým náročnejšie sa vám bude mlynček obsluhovať. Káva sa pri tomto spôsobe mletia nezahrieva, lebo mlynček melie pri nízkych otáčkach. Tento mlynček sa jednoducho obsluhuje, je cenovo dostupnejší a má dlhšiu životnosť.

Výhody, ktoré prináša elektrický mlynček

Elektrický mlynček ocení rodina, v ktorej je viac milovníkov chutnej a voňavej kávy. Rýchlejšie zomelie väčšie množstvo kávy a hrúbka mletia je rovnomernejšia. Ak to s mletím preženiete, kávu môžete spáliť a to sa negatívne odrazí na jej vôni aj chuti. Elektrický mlynček je drahší. Jeho cena sa odvíja od použitého materiálu a spôsobu mletia. Jeho súčasťou je zásobník na mletú kávu, ale stále si pomeľte len toľko kávy, koľko na jej prípravu potrebujete. Jej chuť a aróma sa začína vytrácať už po 10 minútach od zomletia. Do mlynčeka ste investovali preto, aby ste mali kávu stále čerstvú a voňavú. Veľkosť zásobníka prispôsobte počtu milovníkov kávy v domácnosti.

Mlecí mechanizmus ovplyvní vôňu aj chuť

Túžite po skutočne dobrej káve s lahodnou chuťou a príjemnou vôňou? Pripravíte si ju s pomocou mlynčeka s oceľovými alebo keramickými nožmi. Kávu rovnomerne rozdrvia a už pri mletí vás omámi dobre známa vôňa. Káva si uchová svoju lahodnú chuť, lebo ju nespália.

Mlynček na kávu

Trieštivé nože dajú zrnkám kávy poriadne zabrať. Rozdrvia ich na kúsky rôzneho tvaru a keď mletie neodhadnete, káva sa spáli. Nepokazte si deň hneď z rána spálenou kávou.

Kávu, prosím! Ale akú?

Kávu si môžete pripraviť na niekoľko spôsobov a každý vyžaduje inú hrúbku. Aj to je dôvod, prečo si hrúbku môžete nastaviť. Výrobcovia nevedia, ako pijete kávu najradšej.

  • Hrubé mletie vyžaduje French press, ale veľmi nahrubo zomletú kávu si nechajte pre Cold brew.
  • Stredne si kávu zomeliete, keď chcete Vacuum pot a stredne jemne Kónický dripper.
  • Mokka kanvička potrebuje jemné, Espresso veľmi jemné a Džezva dokonca extra jemné mletie.

Rozpätie hrubosti mletia určuje jemnosť pomletej kávy. Ako si kávu zomeliete, tak ju budete piť. Ktorá vyhrala dnes?

Výrobný materiál

Elektrické mlynčeky na kávu sa vyrábajú z plastu alebo nerezu a veľmi častá je aj kombinácia týchto materiálov. Plast je ľahší a lacnejší, nerez ťažší, stabilnejší a drahší. Ich farebné prevedenie a dizajn je rôzny a výber ovplyvňuje najmä váš vkus a zariadenie kuchyne.

Ručné mlynčeky nemajú takú širokú škálu farieb a najčastejšie sú vyrobené z dreva.

Mlýnek na kávu

Cena mlynčeka na kávu

Stretnete sa s názorom, že do mlynčeka treba investovať asi toľko finančných prostriedkov ako do kávovaru. Nie sme si istí, či tento názor v slovenských rodinách pochodí. Na trhu je toľko kvalitných a cenovo dostupných mlynčekov, že si ten správny určite vyberiete. Pri výbere zohľadnite to, koľko kávy denne sa u vás vypije, a akú kávu uprednostňujete. Jeho cenu najviac ovplyvňuje:

  • veľkosť zásobníka,
  • typ mlecieho mechanizmu,
  • ploché alebo kónické mlecie kamene,
  • hrúbka mletia a jej nastavenie.

Starostlivosť o mlynček na kávu

Mlynček sa odporúča prečistiť po každom mletí, aby vám predchádzajúca káva nepokazila chuť a vôňu kávy, ktorú si práve pripravujete. Čistenie je jednoduché. Na to, aby ste mlynček zbavili starých zrniečok kávy vám postačí zubná kefka. Chápeme, že sa vám nechce čistiť mlynček po každom mletí. Raz do týždňa by ste mu zvýšenú pozornosť venovať mohli. Čo vy na to?

Káva, to nie je len kofeín. Je to pôžitok, ktorý si treba vychutnať!

Zoznam článkov

Ako vybrať mlynček na kávu. Bosch, Delonghi alebo Krups

Ako vybrať mlynček na kávu. Bosch, Delonghi alebo Krups

Bez kávy si neviete predstaviť svoj deň? Potom určite viete, že najlepšie chutí tento nápoj z čerstvo namletej kávy. Vybrať si môžete z rôznych spôsobov prípravy, také espresso, french press či turecká káva potrebujú rôznu hrúbku mletia. Kávičkári, ktorí to myslia so svojou vášňou... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(88%)
Dátum publikovania: 12.08.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 20.12.2019
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

18/06/2019 06:41
Mojmír

LODOS Istanbul splnil to, čo som potreboval. Melie aj na púder.

12/12/2018 21:33
Ondrej

Mojmir, ja mam doma Hario Skerton rucny mlyncek - rozdrvi kavu na prasok. Bol som velmi prijemne prekvapeny, ked som ju takto prvykrat pomlel. :) Odporucam.... Aj ked odpovedat po roku, myslim si, ze uz ste taky nejaky nasiel :)

26/11/2017 20:48
Mojmír

Dobrý deň, chcem ručný mlynček na mletie kávy. Musí ju pomlieť na púder do džezvy je to nutné.
Ďakujem, prajem príjemný deň
Mojmír.

Pridať komentár