Test mlynčekov na kávu - najlepšie mlynčeky 2017

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý mlynček na kávu je pre vás ten najlepší, pomôžeme vám. Pripravili sme pre vás zoznam najlepších mlynčekov na kávu. Zozbierali sme výsledky rôznych testov, vaše recenzie a hodnotenia. Prečítali sme si stovky diskusií a výsledkom je rebríček toho najlepšieho. Zohľadňovali sme aj pomer ceny a kvality.

Dúfame, že vám tento rebríček pomôže. Ak by ste mali otázky, použite komentáre v spodnej časti tejto stránky. Zapojte sa do diskusie a pomôžete ostatným.

Test - najlepšie mlynčeky na kávu

MiestoModelHodnotenieDetail
1. Catler CG 8030 Najlepšie Zobraziť produkt
2. De´Longhi KG 89 Najlepšie Zobraziť produkt
3. GRAEF CM702 Najlepšie Zobraziť produkt
4. Bosch MKM6003 Najlepšie Zobraziť produkt
5. GRAEF CM 800 Najlepšie Zobraziť produkt
6. Krups GVX 242 Najlepšie Zobraziť produkt
7. ETA 0067 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Graef CM 800

Nemecká spoločnosť Graef s 50.ročnou tradíciu je jedným z najuznávanejších výrobcov kuchynských spotrebičov. Kávovary, výrobníky mliečnej peny a mlynčeky na kávu z ich portfólia sa tešia značnej obľube. Model Graef CM 800 je kónický nerezový kameňový mlynček na kávu s veľkým zásobníkom, ktorý chráni arómu kávy a veľkým rozsahom nastavenia jemnosti zomletej kávy. Dizajn tohto mlynčeka na kávu je vďaka leštenému nerezovému materiálu veľmi štýlový a atraktívny. Tento mlynček nie je žiaden drobček. K väčším rozmerom značne prispieva aj zásobník na zrnká kávy do ktorého sa zmestí až 250 gramov. Namletie kávy si môžete nastaviť na stupnici od 1 až do 40 kde je coarse najväčšia hrubosť. Na tele mlynčeka sa nachádza držiak do ktorého môžete zasunúť priamo filter, dávkovač z kávovaru a to v dvoch veľkostiach. Tento systém sa mi veľmi páči, stačí zasunúť namlieť presnú dávku a máte pripravenú kávu na vloženie do vášho kávovaru. Tento model síce nemá presný dávkovač kávy, takže na to musíte dozerať, ale ak si priplatíte za drahší modelGraef CM 900, ten disponuje aj touto vymoženosťou pre presné nadávkovanie 1-2 šálok kávy. Káva je veľmi kvalitne namletá a možnosti jej prípravy vďaka veľkému rozsahu jemnosti , mletia sú veľké. Tento mlynček na kávu odporúčam náročným užívateľom a znalcom kávy, ktorých určite nesklame. Menším mínusom je vyššia cena, ale tá je adekvátna k výkonu, vysokej kvalite spracovania a širokým možnostiam nastavenia jemnosti mletia a plusom je aj nízka hlučnosť.

V trochu nižšej cenovej hladine nájdete na trhu aj výborné mlynčeky Krups GCX 242 a De´Longhi KG 89, ktoré kvalitou a výkonom patria k tomu lepšiemu, čo dnes na trhu môžete dostať.

 

Výborný pomer výkon/ cena

De´Longhi KG 49

Mlynček na kávu De´Longhi KG 49 je na trhu dostupný vo veľmi priaznivej cene. Tento mlynček sa mi zapáčil jeho jednoduchým moderným dizajnom, ľahkým ovládaním a výbornou kvalitou zomletej kávy. Ide o mlynček, ktorý zrnká kávy roztriešti pomocou nerezových nožov. Nastaviť si môžete 3 úrovne zomletia kávy, hrubšia, médium a jemná. Zatlčením tlačidla push sa spustí mletie. Tlačidlo je však potrebné podržať počas celého procesu. Do zásobníka sa vojde naraz asi 90 gramov kávy z čoho je možné urobiť približne 12 šálok kávy. Na akomkoľvek povrchu, vďaka gumeným nožičkám stojí mlynček stabilne. Súčasťou výbavy je aj štetec na očistenie. Čo považujem za menšie mínus je trochu vyššia hlučnosť. Pri zomletí na jemno je káva vhodná aj do kávovarov a ani pri dlhšom mletí som nepociťovala príchuť spálenej kávy, ako to pri niektorých nožových mlynčekoch býva. Tento jednoduchý mlynček za výbornú cenu od kvalitného výrobcu môžem odporučiť každému. Cenovo je dostupný pre každého.

 

Ak by ste predsa len hľadali ešte niečo v nižšej cenovej hladine a v dobrej kvalite v dobrom pomere výkon, kvalita a cena nájdete na trhu aj dva dobré mlynčeky na kávu a to model:

Gorenje SMK 150, malý kompaktný mlynček so zásobníkom na 40 gramov a možnosťou nastavenia jemnosti mletia.

Tefal Coffee Grinder black GT1108, jednoduchý mlynček so zásobníkom 50 gramov, približne 9 šálok kávy s uzamykateľným systémom.

 

Špeciálny tip

Lodos 1947

Krásny dizajnový retro mlynček na kávu od českého overeného výrobcu Lodos na ručné mletie kávy. Morené bukové drevo je opracované s mimoriadnou precíznosťou a spolu s pochromovanými kovovými časťami vytvárajú krásny ručný mlynček. V spodnej časti sa ukrýva šuplík, kam padá namletá káva. Horná časť obsahuje zase doťahovaciu regulačnú šrúbu, ktorou si môžete nastaviť jemnosť kávy. Ak milujete tradičnú prípravu kávy s ručným mletím je tento mlynček, to práve pre vás. Pri mletí sa jemne uvoľňuje aróma kávy, ktorá prebudí vaše gurmánske kavičkárské zmysly. Naozaj krásny ručný mlynček s kvalitným spracovaním, ktorý po pomletí skrášli dizajnom vašu kuchyňu. Výrobca osádza tieto mlynčeky kvalitne vyrobeným mechanizmom, na ktorý dáva záruku až 10 rokov.

Vaše hodnotenie:
(88.6%)

Obľúbené produkty


Komentáre

26/11/2017 20:48
Mojmír

Dobrý deň, chcem ručný mlynček na mletie kávy. Musí ju pomlieť na púder do džezvy je to nutné. Ďakujem, prajem príjemný deň Mojmír.

Pridať komentár