Najlepší mlynček na kávu 2020 – recenzie, test, porovnanie

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý mlynček na kávu je pre vás ten najlepší, pomôžeme vám. Pripravili sme pre vás zoznam najlepších mlynčekov na kávu. Zozbierali sme výsledky rôznych testov, vaše recenzie a hodnotenia. Prečítali sme si stovky diskusií a výsledkom je rebríček toho najlepšieho. Zohľadňovali sme aj pomer ceny a kvality.

Elektrický mlynček na kávu

Dúfame, že vám tento rebríček pomôže. Ak by ste mali otázky, použite komentáre v spodnej časti tejto stránky. Zapojte sa do diskusie a pomôžete ostatným.

Najlepší mlynček na kávu

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Triest   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
DeLonghi KG89 nerez   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
Sage BCG820   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Sensor SCG 6050SS   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Tefal GT110838   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Mlynček na kávu - recenzie, test, skúsenosti

Keď hľadáte najlepší mlynček na kávu, potrebujete informácie. Naše recenzie a redakčný test vám poskytnú všetky potrebné zdroje na správne rozhodovanie sa. Ukážeme si mlynček na kávu s keramickými kamenmi, s dávkovačom. Nevynecháme značky ako Delonghi, Bosch, Krups. Zapojte sa aj vy do diskusie a pridajte komentár na konci tohto porovnania.

Elektrický alebo ručný mlynček

Kávová kultúra sa v našich končinách rozmáha stále viac. Už dávno to nie je len o turkovi do skla či nesce s mliekom. Stále viac nám záleží na kvalite a príprave kávy. Všetci milovníci tohto lahodného nápoja vám potvrdia, že čerstvo zomletá káva chutí a vonia oveľa lepšie. Kvalitný mlynček na kávu sa stal súčasťou nejednej kuchynskej výbavy. Ako si mlynček na kávu správne vybrať?

Klasika, či moderné technológie?

Na trhu sa stretnete s dvomi druhmi mlynčekov. Klasický mlynček na kávu s jemnou dávkou nostalgie a moderný elektrický mlynček, ktorý kráča s dobou a spĺňa všetky technické vymoženosti doby. Nie je to len spotrebič určený na mletie kávy. Je to doplnok, ktorý v kuchyni často dotvára správnu atmosféru.

Klasika v podobe ručného mlynčeka

Ručný mlynček na kávu je lacnejší a hodí sa do rodiny, v ktorej sa denne vypijú tak 4 šálky kávy. Mletie kávy síce vnímate všetkými zmyslami a môžete to brať ako rituál, ktorý k príprave chutnej kávy patrí, ale fyzicky vám dá trošku zabrať. Hrúbku mletia si viete nastaviť.

Ručný mlynček na kávu

Čím je káva jemnejšia, tým náročnejšie sa vám bude mlynček obsluhovať. Káva sa pri tomto spôsobe mletia nezahrieva, lebo mlynček melie pri nízkych otáčkach. Tento mlynček sa jednoducho obsluhuje, je cenovo dostupnejší a má dlhšiu životnosť.

Výhody, ktoré prináša elektrický mlynček

Elektrický mlynček ocení rodina, v ktorej je viac milovníkov chutnej a voňavej kávy. Rýchlejšie zomelie väčšie množstvo kávy a hrúbka mletia je rovnomernejšia. Ak to s mletím preženiete, kávu môžete spáliť a to sa negatívne odrazí na jej vôni aj chuti. Elektrický mlynček je drahší. Jeho cena sa odvíja od použitého materiálu a spôsobu mletia. Jeho súčasťou je zásobník na mletú kávu, ale stále si pomeľte len toľko kávy, koľko na jej prípravu potrebujete. Jej chuť a aróma sa začína vytrácať už po 10 minútach od zomletia. Do mlynčeka ste investovali preto, aby ste mali kávu stále čerstvú a voňavú. Veľkosť zásobníka prispôsobte počtu milovníkov kávy v domácnosti.

Elektrický mlynček na kávu s keramickými kameňmi

Túžite po skutočne dobrej káve s lahodnou chuťou a príjemnou vôňou? Pripravíte si ju s pomocou mlynčeka s oceľovými alebo keramickými nožmi. Kávu rovnomerne rozdrvia a už pri mletí vás omámi dobre známa vôňa. Káva si uchová svoju lahodnú chuť, lebo ju nespália.

Mlynček na kávu

Trieštivé nože dajú zrnkám kávy poriadne zabrať. Rozdrvia ich na kúsky rôzneho tvaru a keď mletie neodhadnete, káva sa spáli. Nepokazte si deň hneď z rána spálenou kávou.

Kávu, prosím! Ale akú?

Kávu si môžete pripraviť na niekoľko spôsobov a každý vyžaduje inú hrúbku. Aj to je dôvod, prečo si hrúbku môžete nastaviť. Výrobcovia nevedia, ako pijete kávu najradšej.

 • Hrubé mletie vyžaduje French press, ale veľmi nahrubo zomletú kávu si nechajte pre Cold brew.
 • Stredne si kávu zomeliete, keď chcete Vacuum pot a stredne jemne Kónický dripper.
 • Mokka kanvička potrebuje jemné, Espresso veľmi jemné a Džezva dokonca extra jemné mletie.

Rozpätie hrubosti mletia určuje jemnosť pomletej kávy. Ako si kávu zomeliete, tak ju budete piť. Ktorá vyhrala dnes?

Mlynček na kávu s dávkovačom

Dávkovač namletej kávy je veľmi praktická vec, ak máte doma pákový kávovar. V automatickom kávovare túto funkciu nevyužijete. Ak piteje viac kávy, máte kávovar vo väčšej kancelárii alebo ste početná rodina, mlynček na kávu s dávkovačo nemusí byť na škodu.

Výrobný materiál

Elektrické mlynčeky na kávu sa vyrábajú z plastu alebo nerezu a veľmi častá je aj kombinácia týchto materiálov. Plast je ľahší a lacnejší, nerez ťažší, stabilnejší a drahší. Ich farebné prevedenie a dizajn je rôzny a výber ovplyvňuje najmä váš vkus a zariadenie kuchyne.

Ručné mlynčeky nemajú takú širokú škálu farieb a najčastejšie sú vyrobené z dreva.

Mlýnek na kávu

Cena mlynčeka na kávu

Stretnete sa s názorom, že do mlynčeka treba investovať asi toľko finančných prostriedkov ako do kávovaru. Nie sme si istí, či tento názor v slovenských rodinách pochodí. Na trhu je toľko kvalitných a cenovo dostupných mlynčekov, že si ten správny určite vyberiete. Pri výbere zohľadnite to, koľko kávy denne sa u vás vypije, a akú kávu uprednostňujete. Jeho cenu najviac ovplyvňuje:

 • veľkosť zásobníka,
 • typ mlecieho mechanizmu,
 • ploché alebo kónické mlecie kamene,
 • hrúbka mletia a jej nastavenie.

Starostlivosť o mlynček na kávu

Mlynček sa odporúča prečistiť po každom mletí, aby vám predchádzajúca káva nepokazila chuť a vôňu kávy, ktorú si práve pripravujete. Čistenie je jednoduché. Na to, aby ste mlynček zbavili starých zrniečok kávy vám postačí zubná kefka. Chápeme, že sa vám nechce čistiť mlynček po každom mletí. Raz do týždňa by ste mu zvýšenú pozornosť venovať mohli. Čo vy na to?

Káva, to nie je len kofeín. Je to pôžitok, ktorý si treba vychutnať!

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Mlynček na kávu nesmie chýbať v kuchyni žiadneho milovníka kávy. Príprava nápoja z čerstvo namletej kávy je zážitok, čo sa vône i chuti týka. Mlynček na kávu si však nekupujú iba kávoví fajnšmekri, ale aj bežní ľudia, ktorí majú množstvo otázok. Na najviac kladené otázky sme sa rozhodli odpovedať:

Mlynček s oceľovými alebo keramickými mlecími kameňmi? Ktorý je lepší?

V prípade, že vám záleží na čo najlepšej chuti a kvalite pripravovanej kávy, potrebujete ručný mlynček s keramickými mlecími kameňmi. Keramika lepšie odvádza teplo, takže nedochádza k prepaľovaniu zŕn. Mlynčeky na kávu s oceľovými mlecími kameňmi sú o niečo lacnejšie. Pri mletí kávy môže vznikať viac tepla a dochádzať k páleniu kávy a znižovaniu jej kvality.

Ako často je potrebné čistiť mlynček na kávu?

Najvhodnejšie je čistiť mlynček po každom jednom mletí kávy. Zvyšky kávových zŕn by totiž mohli ovplyvniť arómu a chuť ďalšej kávy. Mechanizmus mlynčeka stačí vyčistiť zubnou kefkou. Použiť môžete aj čistiace tablety z kukuričnej a pšeničnej múky. Pokiaľ sa vám nechce čistiť mlynček po každom čistení, urobte tak minimálne raz za týždeň.

Ako nastavím hrubosť mletia?

Pri elektrických mlynčekoch sa hrúbka mletia nastavuje buď pomocou páčky, alebo na displeji (pri drahších modeloch). V prípade ručných mlynčekov sa hrubosť mletia nastavuje pritiahnutím (jemnejšie mletie) a odtiahnutím (mletie viac nahrubo) mlecích kameňov.

Mlynčeky na kávu Bosch

 • Bosch MKM6003
 • Bosch TSM6A017C
 • Bosch TSM6A013B
 • Bosch TSM6A011W
 • Bosch MKM6000
 • Bosch TSM6A014R

Mlynčeky na kávu DeLonghi

 • DeLonghi KG 89
 • DeLonghi KG 49
 • DeLonghi KG 521
 • DeLonghi KG 520M
 • DeLonghi KG 40
 • DeLonghi KG200
 • DeLonghi KG 79

Mlynčeky na kávu Eta

 • ETA 006890000 PERFETTO
 • ETA 0067
 • ETA006690000 FRAGRANZA
 • ETA FRAGRANZA
 • ETA006590000 MAGICO
 • ETA MAGICO

Ručné mlynčeky na kávu

Hario Skerton
Hario Mini Mill Slim Plus
Porlex Mini
Hario Japan Mini Mill Slim MSS-1B
Hario Skerton Plus
Hario Skerton PRO
Banquet Culinaria VI.
Banquet Mlynček na kávu Levanduľa
Porlex Tall
KLAUSBERG Mlynček na kávu ručný 7176
Comandante C40 MK3 Nitro Blade
Banquet Mlynček na kávu Culinaria
Hario Column
Lodos 1933
Comandante C40 MK3 Nitro Blade Wenge
Lodos Temp
Max MT195 ruční mlýnek MIOS
Hario MM-2
Lodos vzor 1930 tmavé dřevo
Lodos 1920 tmavý
Peugeot NOSTALGIE
Kitchen Craft Le'Xpress Glass
Mlynko Mlynček na kávu nerez
Banquet Culinaria III.
Lodos Temp černý
Lodos Istanbul zlatý
Hario Mini Mill Slim PRO
Hario Standard
Hario Mill Dome CM-118C
Lodos Nostalgie - tmavé dřevo
Cafflano – All in One Coffee Maker
Lodos Rondo tmavý
Hario Small Coffe Grinder
Comandante C40 MK3 Nitro Blade American Cherry
TFY MX1794 priemer 7,5 cm 400ml
Weis Compact
Lodos 1945 Lux Orech a čerešňa
Wilfa Svart WSCG-2

Zoznam článkov

Ako vybrať mlynček na kávu. Bosch, Delonghi alebo Krups

Ako vybrať mlynček na kávu. Bosch, Delonghi alebo Krups

Bez kávy si neviete predstaviť svoj deň? Potom určite viete, že najlepšie chutí tento nápoj z čerstvo namletej kávy. Vybrať si môžete z rôznych spôsobov prípravy, také espresso, french press či turecká káva potrebujú rôznu hrúbku mletia. Kávičkári, ktorí to myslia so svojou vášňou... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(88.2%)
Dátum publikovania: 12.08.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 21.09.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

01/02/2020 23:17
zuzu

Prikladám moju recenziu - mlynček na kávu - už za pár sekúnd dokáže zomlieť rovnomerne zelenú kávu až na šesť šálok a ovládanie je úplne easy - čím dlhšie melie, tým jemnejšiu kávu máme

18/06/2019 06:41
Mojmír

LODOS Istanbul splnil to, čo som potreboval. Melie aj na púder.

12/12/2018 21:33
Ondrej

Mojmir, ja mam doma Hario Skerton rucny mlyncek - rozdrvi kavu na prasok. Bol som velmi prijemne prekvapeny, ked som ju takto prvykrat pomlel. :) Odporucam.... Aj ked odpovedat po roku, myslim si, ze uz ste taky nejaky nasiel :)

26/11/2017 20:48
Mojmír

Dobrý deň, chcem ručný mlynček na mletie kávy. Musí ju pomlieť na púder do džezvy je to nutné.
Ďakujem, prajem príjemný deň
Mojmír.

Pridať komentár