Najlepšie fitness náramky 2020 – recenzie, test, porovnanie

Porovnávací test fitness náramkov spája informácie z viacerých zdrojov. Získali sme výsledky domácich aj zahraničných agentúr, ktoré testovali tieto produkty. Zozbierali sme recenzie, hodnotenia a vaše skúsenosti. Prečítali sme stovky diskusií a všetky získané informácie sme spojilli. Výsledkom je tento rebríček najlepších Fitness náramkov na slovenskom trhu.

Chytrý náramok

Táto kategória sa strašne rýchlo vyvíja a mení, preto sa snažíme všetky údaje čo najčastejšie aktualizovať. Ak narazíte na nejaké nezrovnalosť, informujte nás prosím. Do diskusie sa môžete zapojiť pomocou formulárov v spodnej časti tejto stránky.

Najlepšie fitness náramky

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Mi Band 5   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Honor Band 5   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Realme Band   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Fitbit Inspire HR Lilac   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Evolveo Fitband B5   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Ako vybrať fitness náramok

Chcete vedieť o svojej pohybovej aktivite všetko? Chytrý náramok je štýlové a zároveň nenápadné zariadenie, ktoré meria vaše kroky, monitoruje váš spánok, ale dokáže napríklad aj merať srdcový tep či maximálny objem využitého kyslíka. Dáta, ktoré náramok zozbiera, odosiela do aplikácie vo vašom telefóne.

Výber fitness náramkov je pomerne široký – od jednoduchých typov, ktoré merajú základné aktivity, po prepracovanejšie, ktoré sú vodoodolné a dokážu zaznamenať každý športový výkon.

Chytré náramky majú za cieľ sledovať dennú aktivitu nositeľa a motivovať ho k pohybu. Stačí zadať základné údaje (výška a hmotnosť) a náramok podľa toho potom dokáže spočítať spálené kalórie. Jednoduchšie modely monitorujú spánok a počet prejdených krokov, pokročilejšie dokážu monitorovať všetky aktivity vrátane chôdze do schodov či cvičenie vo fitness centre. Podľa čoho si teda náramok vybrať?

Kompatibilita s telefónom

Väčšina fitness náramkov je kompatibilná so systémami Android a iOS, líšia sa však v podporovaných verziách. Čo sa Androidu týka, zvyčajne podporujú verzie 4.3 alebo 4.4 a novšie, v prípade iOS zas verziu 7.0, niekedy 8.0. Novšie telefóny by tak nemali mať s náramkami problém, pre istotu si to však treba pred kúpou overiť.

Mobilný telefón

Niektoré náramky pracujú aj s Windows Phone, tých však nie je veľmi veľa. Dôležité je tiež to, aby smartfón podporoval Bluetooth 4.0, čo je však u novších telefónov štandard.

Funkcie - GPS, akcelerometer, tep

Výber smart náramku je podmienený predovšetkým tým, ako ho mienite využívať. Pokiaľ jediné, čo potrebujete, sú notifikácie a počítanie krokov, postačí vám aj lacnejší náramok využívajúci na meranie pohybu akcelerometer. Ak však športujete častejšie, bude sa vám hodiť model s meračom srdcovho tepu. V prípade, že beháte pravidelne a chcete si svoju bežeckú trasu zaznamenávať, siahnite po náramku so zabudovanou GPS.

Lacnejšie náramky využívajú optické meranie pomocou lasera, tie drahšie umožňujú prepojenie s ďalšími zariadeniami (napríklad hrudným pásom). Chytrý náramok môžete použiť aj ako budík, výhodou je, že vďaka vibráciám zobudí len vás.

Cvičenie s chytrým náramkom

Náramky môžu obsahovať aj merače na sledovanie telesnej teploty, meranie maximálnej aeróbnej kapacity, meranie galvanickej odozvy pokožky či meranie hladiny kyslíka v krvi.

Výdrž batérie

Jeden až dva týždne je priemerná výdrž batérie fitness náramkov. Závisí to od toho, či disponujú displejom, alebo LED diódou, ale aj od toho, ako sú používané, napríklad kvôli vibračným notifikáciam môže klesnúť výdrž aj o niekoľko dní.

Náramky fungujú buď na vymeniteľnú „hodinkovú“ batériu, alebo majú v sebe zabudovaný akumulátor, ktorý sa dobíja cez kábel.

Displej

Jednoduchšie zariadenia nedisponujú displejom a progres indikujú pomocou LED diódy. Informácie je potrebné si kontrolovať cez aplikáciu. Okrem času a prípadných upozornení sa na obrazovke náramkov zobrazujú predovšetkým doteraz zaznamenané údaje, teda napríklad počet krokov a aktuálny tep. Bežné sú náramky s OLED displejom (uhlopriečka medzi 0,6 – 1 palec), ktoré sú šetrné k akumulátoru. Vbrať si však môžete aj z náramkov s väčším farebným displejom, ktoré dokážu zobrazovať podrobnejšie údaje o upozorneniach a umožniť aj základné ovládanie telefónu. Výdrž však majú len niekoľko dní a displej je náchylnejší na poškodenie.

Odolnosť

Citlivým miestom náramkov je displej, ktorý býva väčšinou chránený odolným sklíčkom. Hoci dokáže zamedziť menším škrabancom, nemuselo by napríklad prežiť pád na zem. Pri lacnejších modeloch si radšej dokúpte ochrannú fóliu, drahšie majú sklo zafírované, čiže sú odolnejšie. Pri výbere sa zaujímajte aj o to, či je náramok vodoodolný, aby ste ho mohli používať aj pri plávaní či v nepriaznivom počasí.

Fitness náramok

Dizajn

Rôzne tvary, štýly i veľkosti náramkov, ktoré sú na výber, umožňujú vybrať si nenápadný doplnok outfitu, ale aj výrazný kúsok, ktorý outfit oživí. Dizajn je síce subjektívna záležitosť, ale dôležitá, keďže zariadenie budete nosiť väčšinu času. Lacnejšie náramky majú gumový, silikónový či plastový náramok, niektorí výrobcovia ponúkajú možnosť si remienky meniť a dokonca si aj vybrať materiál a farebné prevedenie. Pri výbere myslite na komfort nosenia, náramok by ste nemali vôbec vnímať, mal by pôsobiť na ruke príjemne.

Cena

Čím viac funkcií, tým bude cena pravdepodobne vyššia. Pokiaľ chcete iba krokomer a monitorovanie spánku, postačí vám niekoľko desiatok eur. Kúsky s viac aplikáciami kúpite za približne 70 eur. Tie najdrahšie modely sa pohybujú od 150 eur vyššie.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Potrebujete motiváciu k pohybu? Fitness náramok nemôže vo vašej výbave chýbať. Ak si aj napriek nášmu sprievodcovi výberom nie ste na 100 % istí, či je to to, čo potrebujete, možno vás presvedčia odpovede na časté otázky ohľadom fitness náramkov.

Môžem mať fitness náramok na ruke aj pri sprchovaní alebo spaní?

Fitness náramky sú vodotesné, preto si ich nemusíte pri spomínaných činnostiach skladať z ruky. Navyše, náramky sú určené taktiež na monitorovanie kvality a dĺžky spánku.

Akým spôsobom fitness náramky merajú tep?

Pomocou senzorov, prípadne pomocou hrudného pásu. Senzory merajú odrazy svetla od kapilár tesne pod kožou a údaje premietajú do náramku. Ide o pohodlný, avšak nie celkom presný typ merania. Presnejšie je meranie pomocou hrudného pásu, ktorý údaje prenáša do fitness náramku pomocou Bluetooth technológie. Ide o menej pohodlné riešenie.

Je fitness náramok vhodný aj pre deti?

Určité áno. Deti sa vďaka fitness náramkom naučia, aký je pohyb dôležitý. Existujú rôzne veľkosti a farebné varianty, takže si vyberie skutočne každý.

Zoznam článkov

3 najlepšie fitness náramky pre lepšiu motiváciu

3 najlepšie fitness náramky pre lepšiu motiváciu

Fitness náramky, ktoré sľubujú, že vás každý deň dostanú z postele, odmerajú vaše výkony, prinútia vás žiť zdravo a prekonávať seba samého, ocení určite každý profesionálny športovec, no nájdu si miesto aj u začiatočníkov či ľudí milujúcich pohyb. Ako si však vybrať ten pravý? Pred... Prečítať článok

Zarábajte písaním recenzií z pohodlia domova

Zarábajte písaním recenzií z pohodlia domova

Zarobte si z pohodlia domova písaním recenzií. Je to úplne jednoduché. Vy napíšete recenziu, my vám za ňu zaplatíme. Recenziu zverejníme na našej stránke. Ako to funguje? My chceme ponúknuť našim čitateľom plnohodnotné recenzie . Testovanie produktov je ale zdĺhavé a my nedokážeme... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(88.2%)
Dátum publikovania: 11.09.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 25.09.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár