Najlepšie kolobežky - Test kolobežiek

Aby sme vám pomohli s výberom kolobežky, pozbierali sme viaceré tesky, recenzie a hodnotenia a vytvorili sme porovnávaciu tabuľku toho najlepšieho, čo je v tejto chvíli na trhu k dispozícii. Vybrali sme len kvalitné a časom overené modely, s ktorými budete určite spokojní. Túto tabuľku budeme pravideľne aktualizovať, napríklad na základe vašich podnetov a hodnotení.

 

Najobľúbenejšie kolobežky

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Spartan X-145 Najlepšie Zobraziť produkt
2. Sulov ANGEL Najlepšie Zobraziť produkt
3. Yedoo TIDI Najlepšie Zobraziť produkt
4. PUKY R 03 Najlepšie Zobraziť produkt
5. Street Surfing Street Najlepšie Zobraziť produkt
6. Authentic Muuwmi Najlepšie Zobraziť produkt
7. Street Surfing Turquoise Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Yedoo CITY

Táto kolobežka pochádza z dielne najväčšieho českého výrobcu kolobežiek, ktoré ho výrobky sa vyvážajú do celého sveta. Patrí medzi veľmi obľúbené modely a mne sa na prvý pohľad zapáčila. Dizajn je naozaj moderný a veľmi pekný. Je vhodná pre deti od 12 rokovaj dospelých. Má nosnosť 120 kg takže naozaj sa nemusíte obávať, že nie je vhodná pre dospelákov. Na cestu do práce ideálny prostriedok. Konštrukcia je ergonomicky tvarovaná a veľmi príjemne sú riešené aj riadidlá. Rám je pevný oceľový, čo sa bohužiaľ odzrkadlilo na celkovej váhe kolobežky, ale ovládanie tým nijako neutrpelo. Riadidlá sú nastaviteľné a brzdný systém je zabezpečený prednou a zadnou čeľusťovou brzdou. Nafukovacie kolesá s hliníkovými ráfikmi majú priemer 16“ predné a 12“ zadné. Majú veľmi dobré jazdné vlastnosti a dokážu spoľahlivo tlmiť aj nerovnosti terénu.Táto kolobežka zvládne aj hrboľatú cestu a obrubníky.Čo je na menším mínusom je nášľapná plocha na kolobežke, tá je z plastu a jej odolnosť preverí čas. Možno by som osobne ocenila blatníky, ale za cenu akú sa tento model predáva by to bolo už asi priveľa žiadať. Každopádne ide o kvalitnú kolobežkus výbornou dostupnosťou náhradných dielov.

Kostka Uni 2

Aj druhý výrobca má české korene. Z jeho portfólia sme si vybrali model UNI 2, ktorý je vhodný pre celú rodinu. Nosnosť má 150 kg a je vhodná do mestských ulíc. Nášľapná plocha je z materiálu rámu a ten prechádza až nad zadné koleso, čím vytvára ochranu s funkčnosťou zadného blatníka. Má dokonca integrované aj zadné svetlo, čo je plusom. Kolobežka je osadená brzdami Shimano a na riadidlách BMX sú pohodlné gripy, ktoré tlmia vibrácie pri jazde. Kvalitný oceľový rám, odolné plášte Schwalbe Big Apple a dokonca ajpekný zvonček vám ponúka výrobca pri tomto modeli. Dizajn je naozaj štýlový s veľkým predným kolesom o priemere 20“ a malým zadným s priemerom 12“. Krásne krivky konštrukcie robia z tohto modelu naozaj luxusnú kolobežku. Kvalite samozrejme zodpovedá aj vyššia cena, ale ak sa chcete na ulici blysnúť stojí tento model za povšimnutie.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Spartan Jumbo

Model Spartan Jumboz dielne výrobcu Spartan je určený pre deti i dospelých. Táto kolobežka je vyrobená z odľahčeného aodolného hliníkového materiálu a spĺňa najvyšší štandard prevedenia bezpečnosti, vlastní certifikáty podliehajúce najprísnejším európskym normám. Ide o skladací model, ktorý má vlastný popruh na ľahké prenášanie na pleci. Riadidlá sa dajú výškovo nastaviť, čo je plusom a kolieska o priemere 200 mm sú z odpruženého polyuretánu. Nášľapný priestor je z rovnakého materiálu ako rám a brzdenie je riešené nášľapnou brzdou. Ľahká s príjemným moderným dizajnom, ktorým na originalite dodávajú pekné väčšie kolieska. Táto kolobežka je vo výbornom pomere kvalita, prevedenia a cena. Stala sa najpredávanejším produktom v kategórii kolobežiek a získala aj ocenenie užívateľov produkt roka 2015.

Master Ride

Táto kolobežka je určená pre deti a teenagerov. Vo výbornom pomere kvalita, prevedenie a cena vám ponúka výrobca kvalitnú konštrukciu s moderným dizajnom.Rám je z ocele a kolieska o priemere 12“ sú nafukovacie. Nechýbajú nastaviteľné riadidlá s výbornými gumovými rukoväťmi s vysokou adhéziou, predná a zadná brzda. Obľúbený model medzi mladými za dostupnú cenu využijete, ako rýchly dopravný prostriedok aj na športové aktivity. Tu musíme upozorniť, že táto kolobežka s nosnosťou 80 kg nie je vhodná pre dospelých.

Puky R 1

Krásna kolobežka v pestrých farbách pre najmenších od vynikajúceho nemeckého výrobcu Puky model Puky R1 patrí medzi jednu z najobľúbenejších detských kolobežiek. Špičkové spracovanie, výborná ergonómia spolu s kvalitnými penovými kolesami a protišmykovou nášľapnou plochou sú zárukou vysokej bezpečnosti pre vaše dieťa. Samozrejmosťou sú výškovo nastaviteľné riadidla s bezpečnostnými koncovkami. Kolobežka má tri kvalitné kolieska a vďaka tomu je stabilná a nemusíte sa o svoju ratolesť báť. Ak uvažujete o dobrej a bezpečnej kolobežke pre dieťa od 2 rokov výborná voľba.

 

Špeciálny tip

Kickbike Fat Max

Našim špeciálnym tipom je kolobežka pre vyznávačov adrenalínu. Ide o model vhodný na turistické trasy aj do náročného terénu a na zjazd kopcov. Tento model je vybavený FAT kolesami, vďaka ktorým prekoná aj jazdu vo veľmi náročnom teréne. Predné koleso má priemer 26“, čo je už priemer kolesa na horskom bicykli a zadné koleso je o priemere 20“. Výborne hydraulické kotúčové brzdy Tektro vás nesklamú. Nosnosť je skvelých 140 kg. Kvalitne technický spracovaná kolobežka s nadčasovým moderným dizajnom je naozaj lahôdka. Overený kvalitný výrobca Kickbike si dal záležať. Tento model určite stojí za povšimnutie aj keď vás hneď musím upozorniť, že cena je vysoká a zodpovedá cene dobrého horského bicykla.

 

Ako vybrať kolobežku?

V obchode sa stretnete s viacerými typmi kolobežiek. Prvé delenie sa týka toho, pre akú vekovú kategóriu má byť kolobežka určená.

Detská kolobežka - na trhu nájdete kolobežky vhodné pre deti už od 2 rokov. Pre najmenšie deti majú kolobežky oproti klasickým až 3 kolieska.

Kolobežka pre dospelých - líšia sa podľa zamerania na čo sú najviac vhodné konštrukciou aj použitými kolieskami. Kým na jazdu v meste si vystačíte s malými plnými kolieskami, pre jazdu v teréne a turistiku už sú vhodné väčšie nafukovacie kolesá. Pre Freestyle športy ponúka trh odľahčené menšie kolobežky.

 

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Konštrukcia a materiál rámu - Kolobežky môžu byť hliníkové, oceľové alebo karbónové. Pri detských sa stretneme aj s drevenými pre najmenšie deti. Hliníkové sa vyznačujú najnižšou hmotnosťou a sú veľmi obľúbenými. Karbónové sú jedny z najkvalitnejších ale bohužiaľ aj najdrahších kolobežiek. Konštrukčne sa môžu líšiť ale vždy si overte aj doporučenú nosnosť. Bežne majú kolobežky pre dospelých nosnosť 150 kg. Nižšia nosnosť je určená pre deti a nie je vhodná pre dospelých. Ak sa stretnete s kolobežkou s nosnosťou 100 kg a hoci sa vám zdá, že pri vašej hmotnosti je vhodná opak je pravdou. Nosnosť je komplexný údaj, ktorý zohľadňuje dynamické zaťaženie.

Veľkosť a typ kolies - Nízke mini kolobežky majú kolieska z rôznych druhov gumy a plastu, najčastejšie sa stretnete s odolnými polyuretánovými kolieskami. Väčšie už majú nafukovacie kolesá s podstatne väčším priemerom. Kvalitné ložiská určite prispievajú k celkovému komfortu jazdy.

Typ brzdy - Stretnúť sa môžete s tromi typmi bŕzd.

  1. Nášľapné zadné brzdy - sú určené pre mestské kolobežky.
  2. Čeľusťové brzdy - sú vhodné pre vyššie váhové kategórie. Výhodou je jednoduchá údržba a cena.
  3. Kotúčové brzdy - sú vhodné pre športovcov a športové aktivity.

Výška rámu a riadidiel - Pri výbere sa samozrejme odrážate od svojej výšky alebo výšky dieťaťa, aby ste sa pri jazde priveľmi nepredkláňali. Riadidlá by mali byť v rovine bedier.

Vaše hodnotenie:
(90.2%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár