Najlepšie stacionárne bicykle - cyklotrenažéry 2018 - Veľký test a porovnanie

Ak ste sa rozhodli pre nákup cyklotrenažéru, tak to s tréningom myslíte vážne. Veľa ľudí volí cyklotrenažér aj ako ďalší stupeň pri tréningoch a prechod z rotopédu. Je to výborná voľba počas zimného obdobia, kedy sa musíte vzdať tréningov na bicykli alebo v prípade nepriaznivého počasia. Trh, čo sa týka cyklotrenažérov je už výborne zastúpený. Veľké množstvo výrobcov fitness zariadení prispieva k bohatej ponuke rozmanitými modelmi. Ako sa vyznať v odlišnostiach a ktoré parametre nepodceniť?

Cyklotrenažér je simulátor cestného bicykla prispôsobený pre intenzívny tréning a preto je dôležitá stabilná konštrukcia, pevný rám a celková ergonómia. Otestovali sme viacero modelov, prečítali stovky recenzií a diskusií a zozbierali výsledky svetových aj domácich testov. Výsledkom je táto prehľadná tabuľka top modelov cyklotrenažérov, ktoré sú momentálne na trhu.

 

Test - najlepšie cyklotrenažéry 2018

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. inSPORTline Kapara Najlepšie Zobraziť produkt
2. inSPORTline Atana Najlepšie Zobraziť produkt
3. InSPORTline Epsilon Najlepšie Zobraziť produkt
4. inSPORTline Kapara Najlepšie Zobraziť produkt
5. inSPORTline Signa Najlepšie Zobraziť produkt
6. Master X-17 Najlepšie Zobraziť produkt
7. Steelflex CS 01 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

inSPORTline Zeus

Výrobca inSPORTline je na našom trhu s fitness strojmi a športovými potrebami jedným z najznámejších a veľmi obľúbený nielen kvôli kvalite, nadštandardnej záruke a servisu ale aj kvôli dostupnej cene a výbornej dostupnosti náhradných dielov. Jeho model cyklotrenažéru inSPORT line Zeus spĺňa všetky požiadavky na kvalitný cyklotrenažér vhodný aj do domácnosti. Moderný dizajn a pevný oceľový rám vás na prvý pohľad presvedčia, že tento stroj s vami zvládne aj veľmi náročný tréning. Výbornú ergonómiu zdokonalíte maximálnym prispôsobením častí cyklotrenažéra ako sú sedadlo a riadidla.Tvarované pohodlné sedadlo si môžete nastaviť vertikálne aj horizontálne a prispôsobiť tak do tej najlepšej pozície pre vás. To isté platí aj pri riadidlách. Tento model má špeciálne spevnené kľuky pre veľkú záťaž a kombinované pedále s možnosťou použiť cyklistickú obuv s SPD. Nosnosť je 130 kg a zotrvačník ma hmotnosť 21 kg. Chod cyklotrenažéru je plynulý a tichý. Nechýbajú ani transportné kolieska pre presun a ľahkú manipuláciu a systém vyrovnania s podlahou. Tento model má, ako jeden z mála naozaj robustný rám, ktorý dizajnovo veľmi pekne vyzerá a výrobca ho ponúka v dvoch farebných prevedeniach štýlovej čiernej a elegantnej striebornej.

inSPORTline Atana

Ďalším modelom z portfólia výrobcu inSPORTline je model s označením Atana. Dizajnovo je trochu iný a odklon od klasiky si všimnete hneď, vďaka umiestneniu záťažového kolesa s elektronickým ovládaním v zadnej časti. Tento spôsob umiestnenia líši Atanu od iných cyklotrenažérov. Dizajn je v tomto prípade prispôsobený tejto zmene, ale mierne hranatejšie tvary nepôsobia rušivo skôr originálne. Rám je z pevnej ocele s lakom odolným proti poškriabaniu a nechýbajú ani transportné silikónové kolieska pre pohodlnú manipuláciu. Určite oceníte nastaviteľnosť sedadla a riadidiel. Samozrejme že vertikálne aj horizontálne. Zaujímavo je riešená týč po ktorej je možné posúvať sedadlo a riadidlá podľa potreby v horizontálnej rovine. Tá je kosoštvorcová a k celkovému dizajnu tvarom príjemne ladí. Mne osobne sa páči aj farebné prevedenie v čierno červenej kombinácii. Ale aby sme neostalo len pri dizajne, za zmienku určite stojí magnetický brzdný systém, ktorý nesie rad výhod a určite oceníte aj elektronické ovládanie, pomocou ktorého je možné meniť záťaž priamo na displeji. Plusom je široká ponuka programového vybavenia, kde okrem prednastavených programov nechýba ani HRC program, ktorý prispôsobuje záťaž optimálnej tepovej frekvencii, vďaka čomu môže byť cvičenie oveľa efektívnejšie. Nosnosť tohto modelu je skvelých 150 kg a vhodný je skoro pre každú postavu.

InSPORTline Epsilon

Do tretice tu máme model Epsilon z dielne rovnakého výrobcu. Ide o jeden z najpredávanejších cyklotrenažérov. Konštrukčne je riešený s maximálnym dôrazom na podobnosť s klasickým cestným bicyklom. Pevný oceľový rám ma výbornú ergonómiu a sedadlo aj riadidlá sú nastaviteľné v horizontálnej aj vertikálnej rovine. Záťažové koleso s hmotnosťou 20 kg je umiestené vpredu. Remeňový systém zabezpečuje tichý a plynulý chod. Výhodou sú tiež kombinované nášľapné pedále SPD s možnosťou používať cyklistickú obuv. Nosnosť tohto modelu je 150 kg a výrobca udáva maximálnu výšku cvičenca až 210 cm, čo určite postačí pre akúkoľvek postavu. Nechýbajú transportné kolieska a držiak na fľašu s upevnením na ráme cyklotrenažéra. Model inSPORTline Epsilon je vhodný aj pre najnáročnejších užívateľov.

 

Výborný pomer výkon/ cena

inSPORTline Kapara

Vo výbornom pomere výkon a cena sa predáva model Kapara. Dizajnovo je totožný ako model Epsilon. Pochádza z rovnakej modelovej rady s odlišnými parametrami. Je oproti predošlému modelu ľahší a celková hmotnosť je 47 kg. Kvôli nižšej hmotnosti sa výrobca rozhodol nepridávať transportné kolieska, ale pri takej hmotnosti zvládne presun aj žena. Celkove sa hodí model Kapara skôr pre ženský tréning. Záťažové koleso má taktiež nižšiu hmotnosť a to 18 kg. Výhodou je tichým brzdový systém s vyššou účinnosťou a dlhšou životnosťou. Cyklotrenažér má veľmi kvalitné dielenské spracovanie a predáva sa v peknom bielom prevedení. Nechýba nastaviteľnosť sedadla a riadidiel v oboch rovinách. Snímač tepovej frekvencie je integrovaný do riadidiel, ktoré sa dajú aj polohovať v určitých uhloch a využiť môžete aj opierky na predlaktie. Vo výbave je počítač, ktorý zobrazuje: kadenciu, čas, vzdialenosť, rýchlosť, spálené kalórie, tepovú frekvenciu a cieľovú tepovú frekvenciu. Za výbornú cenu získate výborný kvalitný cyklotrenažér na domáci tréning.

inSPORTline Signa

Ak s tréningom v cyklistike ešte len začínate a nechcete priveľa investovať do zariadenia výbornou voľbou v pomere výkon a cena je model Singa výrobcu inSPORTline. Kvalitné spracovanie dopĺňa inovatívny ultra moderný dizajn vo farebnom prevedení kozmickej sivej. Stabilná pevná konštrukcia má výbornú ergonómiu, ktorá prechádza až do aerodynamického tvaru. Znova vám nič podstatné nebude chýbať, sedadlo je výborne tvarované a nastaviteľné v oboch rovinách. Riadidlá sú nastaviteľné výškovo a polohovateľné v určitých uhloch. Záťažové koleso ma hmotnosť 18 kg a pohon je zaistený vysoko kvalitným remeňom pre tichý a plynulý chod. Tento model disponuje vysoko účinným čeľusťovým brzdným systémom s núdzovou brzdou. Nosnosť je 120 kg a nechýbajú ani transportné kolieska. Na ráme je upevnený držiak na fľašu a súčasťou výbavy je aj jednoduchý počítač so zobrazovaním času, vzdialenosti, rýchlosti a počtu spálených kalórii. Za výboru cenu získate navyše aj predlženú 5 ročnú záruku na rám, počítač a elektronické zariadenie.

Master X-17

Ak zvažujete iného výrobcu alebo investovať mierne nižšie náklady do cyklotrenažéru je dobrou voľbou aj model Master X-17 výrobcu Master Sport. Tento model má kvalitnú pevnú konštrukciu , zotrvačník o hmotnosti 20kg a remeňový prevod, ktorý zabezpečuje tichý a plynulý chod. Nechýba možnosť nastavenia sedadla a riadidiel vertikálne aj horizontálne. Oceníte kvalitné pedále so systémom SPD a jednoduchý počítač, ktorý  zobrazuje rýchlosť, dobu cvičenia, prejdenú vzdialenosť, počet spálených kalórií, čas a RPM – kadenciu. Nosnosť je trochu nižšia 100 kg. Nechýbajú transportné kolieska a držiak na fľašu. Tento model je vhodný na domáci tréning pre nenáročného užívateľa alebo na ľahký prechod z rotopédu na cyklotrenažér.

 

Špeciálny tip

Steelflex CS 01

Ako špeciálny tip vám chceme v skratke predstaviť model Steelflex CS 01. Rám je v štýlovom oblúkovom dizajne vyrobený z robustných profilov. Záťažové koleso má hmotnosť 20 kg. Nosnosť cyklotrenažéru je 150kg. Sedadlo a riadidlá si samozrejme môžete nastaviť podľa potreby vo vertikálnom aj horizontálnom smere. Model je vybavený plynulou reguláciou odporu a rýchlou bezpečnostnou brzdou. Tento cyklotrenažér je prispôsobený pre cyklistický tréning v sedle i dole zo sedla.Steelflex CS 01je vhodný ako cyklotrenažér aj ako spinningový cyklotrenažér.Je výbornou voľbou pre záťažový tréning, časovo ohraničený, alebo vytrvalostný tréning aj pre najnáročnejších užívateľov.

 

Dôležíté parametre

Hmotnosť zotrvačníka - Platí pravidlo, čím ťažší zotrvačník, tým hladší a plynulejší chod. Vyššia hmotnosť zabezpečí možnosť vyššej záťaže. Základné modely majú zotrvačník o hmotnosti 15 kg. Kvalitnejší cyklotrenažér už ponúka zotrvačník s hmotnosťou 20 - 25 kg.

Prevodový mechanizmus - Prevod sily z pedálov na zotrvačník sa môže vykonávať dvomi spôsobmi systému. Systémom pomocou reťaze alebo pomocou remeňa, ktorý je tichší a odpadáva mazanie reťaze.

Ergonómia rámu, sedadlo, riadidlá a pedále - Konštrukčne sú cyklotrenažéry rôzne riešené, vyberte si podľa výšky svojej postavy najvhodnejšie ergonomicky riešený rám. Nezabudnite na správne tvarované sedadlo s možnosťou nastavenia horizontálne aj vertikálne. Nastaviteľnosť platí aj pri riadidlách, ktoré by určite mali byť výškovo nastaviteľné a polohovateľné v určitých uhloch. Pri pedáloch si overte materiál a spôsob uchytenia. Kvalitné pedále sú z kovu a nechýba im okrem remienka na uchytenie aj SPD systém pre uchytenie cyklistickej obuvi.

Nosnosť - Pri nosnosti sa pohybujú údaje od 100kg pri základných modeloch a 150 kg pri kvalitnejších pevných cyklotrenažéroch. Niektoré robustné stroje majú nosnosť až 180 kg.

Počítač cyklotrenažéru a funkcie - Od počítača závisia funkcie a rôzne nastavenia plus zobrazované namerané údaje. Ak nie je súčasťou výbavy môžete si ho zakúpiť podľa vlastného výberu ako doplnok.

Orientujte sa na overeného výrobcu overte si poskytovanú záruku. Nezabudnite na servis a dostupnosť náhradných dielov.

Ako vyberať

Každý model má svoje limity. Vyberajte podľa tak, aby to vyhovovalo vám a poprípade aj ďalším členom rodiny. Dôležitý je najmä údaj o nostnosti a maximálne výške cvičenca. Ak je cyklotrenažér pre max výšku do 175 neznamená to, že ho nemôžu používať aj vyšší jedinci. Cvičenie môže by iba do určitej miery nepohodlné. Nosnosť ale treba rešpektovať. Jej prekročenie by malo za následok rýchle opotrebenie prístroja.

Najzaujímavejším údajom je údaj o hmotnosti zotrvačníka. Čím ťažší, tým je možnosť nastaviť väčší odpor. Malé zotrvačníky nedokážu vytvoriť dostatočný odpor na náročné tréningy.

 

 Model Hmotnosť zotrvačníka Voľnobeh Núdzová brzda Nosnosť Max. výška do Cena cca Naše hodnotenie
inSPORTline JOTA 13 kg nie áno 130 kg 175 cm 250 € 9/10
Brother BC4670 18 kg nie áno 130 kg 198 cm 250 € 10/10
SPARTAN Bike 1800 18 kg nie áno 110 kg 190 cm 280 € 9/10
inSPORTline Targario 18 kg nie áno 120 kg 195 cm 330 € 7/10
inSPORTline Airin 20 kg nie áno 150 kg 190 cm 530 € 10/10
inSPORTline Kapara 18 kg nie áno 150 kg 190 cm 550 € 9/10
inSPORTline Epsilon 20 kg nie áno 150 kg 210 cm 620 € 7/10
inSPORTline Daxos 15 kg nie áno 150 kg 190 cm 730 € 10/10
inSPORTline Omegus 24 kg nie áno 150 kg 200 cm 800 € 9/10
Steelflex CS-01 20 kg nie áno 150 kg 200 cm 1 000 € 9/10

Vaše hodnotenie:
(91.8%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár