Najlepšie lyžiarske prilby 2024 – recenzie, test, porovnanie

„Kto nemá v hlave, má v nohách.“ Táto známa pravda však neplatí na lyžiarskych svahoch! Ak chcete mať istotu, že po lyžovačke budú v poriadku vaše nohy a ruky, no najmä hlava, ktorá sa nedá zasádrovať ani prišiť, mali by ste si čím skôr zaobstarať kvalitnú lyžiarsku prilbu.

Ako vybrať lyžiarsku prilbu?

Neviete, ako na to? Presne v tom sa vám pokúsime čo najlepšie poradiť.

Najlepšie pánske lyžiarske prilby

Názov Hodnotenie Detail
Relax Wild RH17A   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Bollé Might Visor   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Oakley Mod5   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Smith Mission   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
POC Obex BC MIPS   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Najlepšie dámske lyžiarske prilby

Názov Hodnotenie Detail
Giro Ratio   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Blizzard Viva Demon   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Head Queen   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Poc Fornix MIPS   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Mango Volcano Pro   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Najlepšie detské lyžiarske prilby

Názov Hodnotenie Detail
Relax Twister Visor RH27K   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Atomic Count JR   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Etape Speedy Pro   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Uvex Rocket Junior   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Uvex Heyya   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Nepovinná, ale rozumná!

Predtým, ako sa dostaneme ku konkrétnym tipom a radám na výber kvalitnej lyžiarskej prilby, vám prezradíme, že jej nosenie nie je pre dospelých povinné na Slovensku, no ani v ďalších európskych lyžiarskych strediskách. To však nie je dôvod, aby ste sa na lyžovačku vybrali s „holou“ hlavou. Ak nedáte na všeobecné rady a zdravý sedliacky rozum, ktorý, mimochodom, chráni práve prilba, možno vás o používaní tejto ochrannej športovej pomôcky presvedčia štatistiky.

Tak napríklad, v lekárskom časopise The Journal of Trauma and Acute Care Surgery sa pred časom zamerali na prieskum článkov z rokov 1980 až 2011, ktoré boli venované prilbám a alpskému lyžovaniu i snowboardovaniu. Na základe tohto „výskumu“ našli záznamy o viac ako 150 000 zranených lyžiaroch, pričom to, že prilba výrazne znížila negatívny zdravotný dopad pri úraze na zjazdovke, potvrdili s úplnou istotou. Táto štatistika bola zameraná aj na to, či prilba dokáže ochrániť krk jazdca. Výsledok znel asi takto: „prilba krku nepomôže, no ani neuškodí.“

Povinnosť nosenia lyžiarskej prilby na Slovensku a v iných krajinách

Na Slovensku platí, že prilbu na svahu musia nosiť deti do veku 15 rokovRovnaké je to v Chorvátsku, Slovinsku a Rakúsku s výnimkou Tirolska a Vorarlberska. Ak by ste však išli lyžovať do Rakúska, pre istotu si overte, aké pravidlá platia v danom lyžiarskom stredisku. Niekde je totiž prilba povinná až do 16 rokov.

V Taliansku je nosenie lyžiarskej prilby povinné do veku 14 rokov a v Poľsku do 16 rokovČesko túto oblasť zatiaľ nemá ošetrenú zákonomBez prilby môžete lyžovať aj vo Francúzsku a Švajčiarsku, avšak pozor, tu je limitovaná maximálna rýchlosť, ktorou môžete jazdiť, a taktiež v Nemecku, kde je nosenie prilby iba odporúčané.

Ako vybrať najlepšiu lyžiarsku prilbu

Každú lyžiarsku, ale i snowboardovú či cyklistickú prilbu tvoria 2 hlavné častiškrupina (plášť) a vnútorná výplň. Škrupina je zväčša vyrobená z pevných plastov, ako je ABS alebo polykarbonát. Na kvalitnejších kúskoch môže obsahovať taktiež prídavok hliníka, kevlaru alebo iného pevného materiálu.

Výber lyžiarskej prilby v obchode

Škrupina slúži na to, aby vašu hlavu ochránila pred ostrými predmetmi, ako je napríklad skala. Jej úlohou je však taktiež rozloženie nárazovej energie pri páde. Vnútorná výplň je najčastejšie vyrobená z expandovaného polystyrénu (EPS), ktorý môže byť vylepšený prídavkom pevnejších materiálov, ako karbón, hliník a kevlar. Výplň náraz absorbuje tým, že sa „stlačí“, resp. deformuje.

Čo sa vám snažíme povedať? Že lyžiarsku prilbu by ste si nemali vyberať na základe použitých materiálov a počtu vrstiev v konštrukcii. Dôležité sú totiž úplne iné parametre, ako typ konštrukcie, hmotnosť veľkosť, spôsob odvetrávania či upínania.

Typy lyžiarskych prilieb

Všetky lyžiarske prilby vyzerajú na prvý pohľad takmer identicky. V skutočnosti sa však medzi nimi isté rozdiely nájdu. Nesúvisia s dizajnom, no najmä s praktickou stránkou, kvalitou a schopnosťou ochrániť vašu hlavu pri páde či inom úraze na zjazdovke. No a práve na tieto rozdiely by ste sa mali zamerať pri vašom výbere.

In-Mould lyžiarske prilby

Pri použití technológie In-Mould je škrupina s vnútornou vrstvou spojená do jedného celku. Výsledkom je lacnejšia a elegantná prilba s veľmi malou hmotnosťou, avšak s horším odvetrávaním. Pri tomto type prilby sa najčastejšie stretnete so škrupinou z polykarbonátu, ktorý je vákuovo formovaný a taktiež stenčený. Vnútornú výplň tvorí EPS. In-Mould modely pri nehode náraz zmiernia, resp. pohltia energiu z nárazu, a to tak, že sa ich vnútorná výplň deformuje.

Hardshell lyžiarske prilby

Pri hardshell prilbách sú škrupina a vnútorná výplň vyrobené samostatne a „spojené“ dokopy. Hardshell prilby sú o niečo ťažšie, zväčša i drahšie, medzi 2 samostatnými vrstvami však vzniká priestor na účinnejšie odvetrávanie. Rozdiel spočíva do istej miery aj v použitých materiáloch. Škrupina je obvykle vyrobená z polykarbonátu alebo ABS s prídavkom hliníka či kevlaru.

Hardshell-ové modely náraz neabsorbujú bodovorozložia ho po celej ploche prilby. Práve preto ich mnohí považujú za trvácnejšie. Pravdou však je, že po náraze je potrebné vymeniť akúkoľvek prilbu, pretože nemáte ako odhaliť skutočný rozsah vnútorných poškodení.

Pretekárske lyžiarske prilby triedy A

Takzvané pretekárske prilby patria do triedy A. Zakrývajú celú hlavu aj uši jazdca, pričom krytky na uši tvoria so zvyškom prilby jednoliaty celok. V preklade, sú vyrobené z pevného materiálu. Tieto modely sa preto dajú označiť za tie, ktoré hlavu chránia trochu lepšie.

Pretekárska lyžiarska prilba s okuliarmi

Okrem pretekov ich využijú aj milovníci freeride-ového jazdenia mimo upravenej zjazdovky, kde je riziko úrazu o čosi väčšie. Pretekárske prilby zvyknú mať trochu vyššiu hmotnosť a pre niekoho nemusia byť najpohodlnejšie. Problémom lyžiarskych prilieb z triedy A je taktiež horšie vnímanie audio podnetov z okolia, keďže krytky na ušiach do istej miery tlmia všetky zvuky.

Lyžiarske prilby na rekreačné jazdenie triedy B

Do triedy B patria prilby určené na rekreačné lyžovanie. Tvarom sa na prvý pohľad od tých pretekárskych zásadne nelíšia. Rozdielne sú práve krytky na uši. Tie sa na prilbe nemusia nachádzať vôbec, väčšinou však prítomné sú, a sú vyrobené z mäkkého poddajného materiálu. Výhodou týchto modelov je trošku väčšie pohodlie a lepšie vnímanie zvukových podnetov z okolia. Samozrejme, ako nám napovedá spojenie slov „na rekreačné jazdenie“, tieto prilby nie sú vhodné do extrémnych podmienok.

Lyžiarske prilby s priezorom

Súčasťou lyžiarskych prilieb s priezorom, ktoré nájdete aj pod názvom lyžiarske prilby so štítom, sú, v podstate, integrované okuliare, teda štít, ktorý môžete vyklopiť na prilbu alebo sklopiť pred vaše oči. Ich výhodou je, že si nemusíte samostatne dokupovať okuliare. Nevýhodou prilieb s priezorom je, že vám bude okolo očí trochu fúkať. Na rozdiel od okuliarov totiž štít nemá žiadne tesnenie, nachádza sa iba pred tvárou, takže počas poriadnej snehovej fujavice vám tieto modely nemusia poskytnúť ten najväčší komfort. Ak sa rozhodnete pre takýto model, určite vám odporúčame siahnuť po prilbe s odnímateľným priezorom.

Lyžiarske prilby s okuliarmi (priezorom) – ako vybrať správny typ priezoru

Priezor, štít alebo okuliare. Vo všetkých prípadoch hovoríme o tom istom, teda o prilbe, na ktorej sú integrované okuliare v podobe štítu – priezoru. Pri výbere takéhoto modelu je preto potrebné pozerať aj na typ integrovaných okuliarov, resp. šošoviek. Tejto problematike sa nebudeme venovať do úplných podrobností. Povieme si iba o niekoľkých základných parametroch, na ktoré by ste sa mali sústrediť.

 • Farba štítu: Zlaté, žlté, jantárové, ružové, modré alebo zelené štíty sú vhodné na jazdu v zhoršených svetelných podmienkach (hmla, zamračené počasie atď.). Tmavšie, teda hnedé, medené či čierne štíty prepúšťajú omnoho menej svetla. Preto ich oceníte počas krásnych slnečných dní. Poslednou možnosťou je číry štít. Ten je určený na nočné lyžovanie.
 • Zahmlievanie: Štít by sa vo všeobecnosti nemal príliš zahmlievať, keďže pod neho neustále prúdi vzduch. Pri extrémnych teplotných výkyvoch však zahmlievanie nie je vylúčené. Najlepšou voľbou sú štíty s dvojvrstvovými šošovkami a špeciálnym povlakom proti zahmlievaniu.
 • UV ochrana: Aj okuliare v podobe štítu by mali vaše oči dostatočne chrániť pred UV žiarením. Jedinou vhodnou voľbou sú preto modely s označením UV 100 %. Okrem toho by ste si mali odkontrolovať taktiež informáciu o tom, či daný štít dokáže odfiltrovať aj UVA, UVB a UVC žiarenie.
 • Štíty s vylepšením: Tak ako klasické okuliare, môžu byť aj štíty vybavené špeciálnymi šošovkami, ktoré jazdcovi poskytnú väčší komfort. Hovoríme konkrétne o polarizačnom štíte, ktorý vaše oči chráni aj pred slnečnými lúčmi odrazenými od snehu, fotochromatických štítoch, ktoré menia farbu v závislosti od aktuálnych svetelných podmienok, a zrkadlových štítoch, ktoré odrážajú viac svetla, takže vaše oči chránia trochu lepšie. 

Dámske, pánske a detské lyžiarske prilby

Lyžiarske prilby pre deti sa od tých dospeláckych líšia najmä rozmermi, niektoré kúsky však môžu mať mierne odlišný tvar (oblejší). Rovnako ako pri nákupe prilby na bicykel či kúpe samotných lyží a iného športového náčinia vám neodporúčame siahnuť po podstatne väčšom modeli, do ktorého dieťa časom „dorastie“.

Lyžiarska prilba s okuliarmi pre deti a dospelých

Pripomíname, že prilba môže byť účinná iba vtedy, keď na hlave sedí dokonale. Vhodným a bezpečným kompromisom je kúpa prilby s možnosťou nastavenia (koliesko na jej dotiahnutie). Pánske a dámske prilby sa v prapodstate nijako nelíšia. Niektoré dámske modely však môžu byť v zadnej časti o niečo viac vykrojené, aby sedeli pohodlne aj tým ženám, ktoré nosia vrkoč.

Veľkosť lyžiarskej prilby

Veľkosť prilby je, logicky, individuálna. Zároveň hovoríme o jednom z najdôležitejších parametrov. Pretože, aby lyžiarska prilba naozaj splnila svoj účel, musí vám sedieť ako uliata! Potom, ako si odmeriate obvod hlavy, sa môžete pustiť do výberu správnej prilby.

 1. Použite ohybný meter, teda napríklad ten krajčírsky. Ak ho nemáte, pomôžete si aj s takzvaným „pásmom“. Poslednou možnosťou je akýkoľvek pásik, ktorý odmeriate klasickým pravítkom.
 2. Meter si pri meraní omotajte okolo hlavy tesne nad ušami.
 3. Meter by ste mali čo najviac pritlačiť ku kožiAk máte husté vlasy, počas merania obvodu si ich vyčešte „dohora“.

Obvod vašej hlavy porovnajte s obvodom danej prilby. Vo všeobecnosti platí, že osobám s „menšou hlavou“ budú vyhovovať modely s obvodom 54 – 58 cm a tým s naozaj XXL hlavou modely s obvodom okolo 59 – 62 cm. Veľkosť lyžiarskej prilby je zväčša uvádzaná v centimetroch.

Výnimočne natrafíte aj na označenie pomocou písmen. Tento údaj nie je úplne presný, pretože každý výrobca môže využívať trochu iné číslovanie, no S-kové prilby by mali mať obvod okolo 50 – 54 cm, M-kové 54 až 58 cm a L-kové 58 – 62 cm.

Prilby so systémom nastavenia veľkosti

Keď už sme pri výbere správnej veľkosti prilby, nemôžeme opomenúť ani nastaviteľné modely. Na ich zadnej strane nájdete koliesko, poprípade iný mechanizmus, pomocou ktorého môžete prilbu „stiahnuť“ alebo „zväčšiť“. Ak je daná prilba veľkostne nastaviteľná, mali by ste pri nej nájsť údaj o veľkostnom rozpätí, teda napríklad 54 – 58 cm.

INFO: Prilba vám musí sadnúť nielen veľkosťou, ale i tvarom, ktorý bude kompatibilný s tvarom vaše hlavy. V tomto smere vám nemôžeme poradiť presne, prilbu si musíte jednoducho vyskúšať.

Ako skúšať lyžiarsku prilbu

Pri skúšaní sa zamerajte najmä na to, v akej polohe sa nachádza prilba na vašom čele. Jej predná časť by mala „končiť“ cca 2 cm nad obočím, čo je ekvivalent k šírke 2 prstov. Ak bude prilba nižšie, nebudete mať dobrý výhľad, ak bude vyššie, nebude dostatočne chrániť vašu hlavu.

Dámsky lyžiarska prilba

Prilbu by ste si mali skúšať zásadne s lyžiarskymi okuliarmi. Takto v prvom rade zistíte, či ich na ňu môžete pohodlne pripevniť, teda či je pásik na okuliaroch dostatočne veľký. V rade druhom sa vyhnete tomu, že prilba bude posúvať okuliare smerom nadol alebo okuliare prilbu smerom nahor. To, že je daný model vhodný, zistíte tak, že vám na čele (medzi vrchným okrajom okuliarov a prilbou) neostane žiadny voľný priestor.

Systém odvetrávania

V zime je síce zima, pri pohybe sa vám však telo spotí rovnako ako v horúčavách. Kvalitná lyžiarska prilba preto musí byť vybavená kvalitným systémom na odvetrávanie. Ako sme si povedali vyššie, hardshell-ové prilby majú vo všeobecnosti o niečo lepšie vetranie, tie In-Mould-ové zas horšie. Okrem toho však rozlišujeme aj 2 samostatné typy odvetrávania, ktoré nemajú s konštrukciou nič spoločné, a to odvetrávanie pasívne a aktívne.

 • Aktívne odvetrávanie: Tieto prilby spoznáte už z diaľky. Na ich povrchu sa nachádzajú rôzne veľké plochy s dierkami. Na niektorých, najmä drahších modeloch môžete aktívne odvetrávanie regulovať zatvorením alebo otvorením špeciálnych príklopiek. Túto funkciu využijete pri extrémnej zime alebo naopak, keď na zjazdovku začne páliť poludňajšie slnko.
 • Pasívne odvetrávanie: Najvýraznejším znakom pasívneho vetrania je, že nie je viditeľné. Inak povedané, na prilbe nie sú žiadne dierky či sieťky. Vetracie kanáliky, ktoré zabezpečujú cirkuláciu vzduchu, sú ukryté vo vnútri konštrukcie. Nevýhodou tohto riešenia je najmä to, že odvetrávanie nemáte ako regulovať.

POZOR: Nezabudnite, že väčší počet vetracích otvorov zhoršuje aerodynamické vlastnosti lyžiarskej prilby. Preto, ak zvyknete jazdiť rýchlo a nechcete, aby vaša hlava neustále zaostávala za telom, vetraniu venujte zvýšenú pozornosť.

Pohodlie a údržba

Vnútorná časť prilby by mala byť v prvom rade dostatočne mäkká. Prilba vás nesmie nikde tlačiť alebo obmedzovať v pohybe. Niektorí výrobcovia používajú materiály podobné pamäťovej pene. Takéto prilby sa teda dokonale prispôsobia tvaru vašej hlavy. Veľmi praktickou vychytávkou sú aj odnímateľné podšívky, ktoré môžete prať. Ide o detail, ktorý podstatne zjednodušuje údržbu, no taktiež umožňuje to, aby sa prilbu prispôsobila vašim potrebám.

Odnímateľná mäkká výstelka sa môže nachádzať aj na takzvanom podbradníku, teda pásiku, ktorým si prilbu zapínate pod bradou. Určte vám odporúčame siahnuť po takomto kúsku, pretože vám poskytne omnoho väčší komfort. No a keď už sme pri tom zapínaní, tak určite siahnite po prilbe, ktorú si zapnete a rozopnete čo najjednoduchšie. Predsa len, skrehnuté prsty a komplikované „odmontovávanie“ prilby z hlavy nie je najpríjemnejšia kombinácia.

Certifikácie alebo ako rozpoznať naozaj kvalitnú lyžiarsku prilbu

Dnes nie je neobvyklé nakupovať online z rôznych zahraničných e-shopov, ktoré ponúkajú extrémne lacný, bohužiaľ, nie vždy ten najkvalitnejší tovar. Výnimkou nie sú ani lyžiarske prilby. V tomto prípade by ste však naozaj nemali šetriť na úkor kvality, keďže ide o vaše zdravie, neraz i život. Pri nákupe preto neprehliadnite údaje o certifikáciách.

Zapínanie lyžiarskej prilby

Certifikácia CE EN 1077 je európska norma pre prilby na alpské lyžovanie a snowboarding. Ak ním teda disponuje daný model, viete, že je všetko OK. Ak by ste náhodou siahli po prilbe zo zahraničia, kde o kvalite hovoria americké normy, známkou kvality je certifikácia ASTM F2040.

Doplnky pre lyžiarsku prilbu

Doplnky pre lyžiarsku prilbu môžu byť jej súčasťou alebo si ich môžete dokúpiť samostatne. Pri výbere toho správneho modelu si preto všimnite množstvo doplnkov, ktoré sú v cene, no taktiež možnosti ich dokúpenia a pripevnenia na daný model.

 • Lyžiarska prilba s kamerou nie je vybavená kamerou, ale pevným držiakom na Go-Pro či inú športovú „kamerku“. Je síce pravda, že na trhu sú dnes už bežne dostupné lyžiarske okuliare s integrovanou kamerou, pri prilbách sa však objavuje len niekoľko pionierov, ktorých však u nás zatiaľ nedostanete. Držiak na kameru je určite bezpečnejším spôsobom jej uchytenia na prilbu. Ak sa takýto držiak na prilbe nenachádza, kameru na ňu musíte iba prilepiť pomocou špeciálnych lepiacich úchytov, čo nie je istota, že na konci lyžovačky kameru na prilbe naozaj nájdete.
 • Integrované slúchadlá ocenia všetci tí, ktorí počas jazdenia radi počúvajú hudbu. Musíme vás však upozorniť, že pri lyžovaní by ste mali mať dokonalý prehľad o tom, čo sa deje okolo vás. Počúvanie hudby vám teda určite neodporúčame!
 • Cestovné puzdro vašu prilbu ochráni pri prenosoch. Na výber máte puzdra mäkké a tvrdé.
 • Kohút na prilbu je iba čisto estetickým doplnkom. Kohúty dostanete vo všakovakých vyhotoveniach (ružové, modré, dúhové, rôzne „strihy“ atď.). Väčšinou sú vybavené lepiacim pásikom, ktorý prilepíte na prilbu a kohúta naň upevníte pomocou suchého zipsu.
 • Uši na lyžiarsku prilbu sú ďalšou „ozdôbkou“, vďaka ktorej môžete na zjazdovke upútať pozornosť. Výber uší je taktiež vskutku pestrý. Zajačie, prasacie, psie, mačacie, chlpaté, sexy či „chlapské“... Okrem uší a kohútov si môžete vybrať aj spomedzi ďalších čačiek, napríklad copíkov a rohov.

Ako sa starať o lyžiarsku prilbu

Hlavnou súčasťou starostlivosti o vašu lyžiarsku prilbu je jej správne skladovanie a prenášanie. Po lyžovačke ju nechajte vždy dôkladne preschnúť – hovoríme najmä o mäkkej vnútornej výstelke. Ak je výstelka odnímateľná, môžete ju vyprať, avšak určite nie po každej návšteve svahu. Ideálny interval je pranie po každom cca 3. – 5. použití.

Ak je prilba znečistená na povrchu, poutierajte ju navlhčenou handričkou. Určite sa vyhnite agresívnym čistiacim prostriedkom alebo drôtenkám. Potom, ako bude vaša prilba čistá a suchá, ju odložte na miesto chránené pred priamym slnečným žiarením, prachom a extrémnymi výkyvmi teplôt.

Rovnako dôležitý je aj váš prístup k prilbe pri jej prenášaní. Prilbu položte vždy navrch ostatnej lyžiarskej výbavy. Inak povedané, počas cesty na ňu nesmie nič tlačiť, nesmie sa obúchavať o iné predmety alebo lietať hore-dole. Dajte si pozor taktiež na nechcené pády.

Ako nosiť lyžiarsku prilbu

Na hlave! Na to ste však prišli asi i sami, že? Okrem toho, že si pred vstupom na zjazdovku prilbu nasadíte, by ste sa však pod ňu mali správne „obliecť“. Ak je vonku teplo, svieti slniečko, nefúka vietor a vy máte prilbu s dostatočne mäkkou výstelkou aj krytkami na uši, nemusíte sa obťažovať s žiadnymi ďalšími pokrývkami hlavy. Iné je to pri silnom vetre či extrémnych mrazoch. V takom prípade si pod prilbu dajte určite kuklu. Ak by ste si na tento lyžiarsky doplnok nedokázali zvyknúť, použite aspoň tenkú termo čiapku alebo golier, ktorý si vytiahnete až nad uši.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Ako často musíte vymieňať lyžiarsku prilbu, koľko stojí naozaj kvalitný kúsok a môžete tú na snowboard využiť aj na lyžiach? Odpovede na tieto často kladené otázky vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

Kedy je potrebné vymeniť lyžiarsku prilbu?

Ak si kúpite naozaj kvalitný kúsok, môžete ho nosiť dovtedy, kým bude držať pokope. Iné je to pri tých najlacnejších lyžiarskych prilbách, ktoré zväčša nemajú dlhšiu životnosť ako 5 rokov. Avšak pozor! V momente, keď sa vám pri lyžovačke stane nehoda, pri ktorej dôjde k nárazu do prilby, mali by ste ju vymeniť aj bez viditeľného vonkajšieho poškodenia a bez rozdielu jej kvality. Problémom je, že pri náraze sa s najväčšou pravdepodobnosťou porušia jednotlivé deformačné zóny vo vnútri prilby, a ona teda stratí svoj účel.

Môžem používať prilbu na snowboard aj pri lyžovaní?

Áno, môžete. Jediným rozdielom medzi snowboardovými a lyžiarskymi prilbami je zväčša iba dizajn. Modely na snowboard sú na prvý pohľad trošku oblejšie a robustnejšie.

Koľko stojí kvalitná lyžiarska prilba?

Cena lyžiarskych prilieb na rekreačné jazdenie sa začína na cca 30 a končí na viac ako 150 eurách. Je však veľmi ťažké povedať, koľko presne stojí kvalitná prilba. O cene totiž rozhodujú aj jednotlivé detaily, ako typ konštrukcie (In-Mould sú lacnejšie, Hardshell drahšie) či množstvo doplnkov.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(90%)
Dátum publikovania: 26.11.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 11.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

18/10/2021 18:05
Judita

Pekná detská prilba, ktorá plní svoj účel, je Wedze H-KID 500. Dcéra je s ňou spokojná a hovorí, že je veľmi pohodlná. Pochvala patrí aj obsluhe, ktorá mala s nami veľkú trpezlivosť, kým sme si vybrali správny produkt. :-)

18/10/2021 17:09
Gitka

Presne podľa očakávania je prilba Wedze Fell 150. Pomer ceny a kvality je super, prilba sedí perfektne na hlave a zároveň príjemne doliehajú okuliare na tvár. Oceňujem to, lebo popod okuliare vďaka tomu netiahne. Prilba nikde netlačí.

18/10/2021 10:56
Anton

Prilba Stormred Visor ma príjemne prekvapila, je ľahká, dobre sedí na hlave a cez priezor je veľmi dobre vidieť na trasu predo mnou. Oproti konkurencii je cena super. Som spokojný.

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok