Rovus Victor 3v1 multifunkčný vysávač – recenzia, skúsenosti

Výkon vysávača
Transparentná nádoba
Príslušenstvo
Dizajn
Mokré vysávanie
Fúkanie
Priaznivá cena

Hodnotenie:
(76.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Viacúčelový vysávač od výrobcu Rovus spája funkciu suchého a mokrého vysávania. Zároveň treťou funkciou, ktorá dopĺňa príkon 1 400 W, je fúkanie. Vysávač disponuje vodným filtrom a takisto HEPA filtrom, ktorý eliminuje baktérie v čiastočkách prachu. Vysávač je teda vhodný aj pre alergikov.

Celková hmotnosť vysávača je 7 kg. Objem nádoby na nečistoty je 15 litrov. Nádoba je transparentná, takže presne viete, ako naplnený vysávač je. Vysávač je dodávaný aj s príslušenstvom. Dĺžka napájacieho kábla je 5 metrov.

Technické parametre: príkon: 1 400 W; objem nádoby: 15 l; filtračné vrecko: nie; mokré vysávanie: áno; funkcia fúkania: áno; hlučnosť: 82 dB; hmotnosť: 7 kg

Výborná sacia schopnosť

Na začiatok vám prezradím, že hoci je Rovus Victor viacúčelovým vysávačom, rozhodne by som ho neradil medzi priemyselné vysávače. Hoci disponuje týmito funkciami, je perfektným vysávačom do domácnosti a na práce okolo domu. Majstri na stavbách by sa však mali poobzerať určite po niečom inom.

Rovus Victor 3v1 recenzia

Funkcia suchého a taktiež mokrého vysávania sa v domácnosti zíde. Či plánujete vysávať koberec na mokro, alebo vylejete na podlahu kávu či čaj, Rovus Victor to hravo zvládne. Problém mu nerobili ani väčšie nečistoty ako cereálie alebo listy z kvetov. Sací výkon je vďaka príkonu 1 400 W naozaj dostačujúci. Príkon je nápomocný aj pri funkcii fúkania.

Vysoký stupeň filtrácie

Vysávač je vhodný aj pre alergikov, keďže okrem vodnej filtrácie, ktorá je veľmi efektívna, obsahuje aj HEPA filter pre elimináciu aj tých najmenších prachových čiastočiek. Vysávač je bezvreckový takže nasatý prach nedrží v sebe a nevypúšťa baktérie von.

Bezvreckový vysávač s HEPA filtrom Rovus Victor 3v1

V rámci interiéru si vysávač perfektne poradí s omrvinkami, kobercami, podlahou, ale aj s nečistotami ako zvieracia srsť, prach alebo kvapalné nečistoty. Pre kvalitné vysávanie ho predurčuje i bohaté príslušenstvo. Nechýba kefa na podlahu, kefa na čalúnenie, štrbinový nadstavec a fúkací nadstavec. Vďaka nemu môžete nafúkať aj nafukovačku alebo vyčistiť terasu či vysušiť mokrú podlahu.

Akčný rádius je priemerom

Manipulácia s vysávačom je komfortná. Kábel má dĺžku 5 metrov a spolu s hadicou je akčný rádius na úrovni 6,5 metra. To je spodná hranica toho, čo je adekvátne, no dlhší prívodný kábel by určite potešil.

Vysávač Rovus Victor 3v1 má priemerný akčný rádius

Po konštrukčnej stránke určite potešia kvalitné materiály a v neposlednom rade aj podvozok s kolieskami. Okrem toho vysávač disponuje aj odkladacím priestorom pre príslušenstvo vysávača po jeho okrajoch. Celková hmotnosť vysávača je 7 kg.

Rovus nesklamal, ale „kričí“

Značka Rovus opäť nesklamala a multifunkčný vysávač Victor Rovus je toho dôkazom. Kvalitné materiály, jednoduché ovládanie a to všetko za veľmi rozumnú cenu. Vysávač si perfektne poradil aj s ťažšími nečistotami a vidno, že vodná filtrácia sa stará o perfektný účinok aj čo sa eliminácie pachov týka.

Jedinou nevýhodou tohto vysávača je, že je pomerne hlučný. 82 dB je už nad rámec hranice, ktorá by bola príjemná. Pri dlhom vysávaní si na to možno zvyknete, no po zapnutí vysávača je hluk pomerne citeľný.

Skúsenosti a recenzie

Victor Rovus je z dielne spoľahlivého výrobcu domácich spotrebičov. O svojich kvalitách rozhodne presvedčil. Svedčia o tom i pozitívne recenzie ostatných zákazníkov. V našom prípade však vyzdvihujem špecifický dizajn s transparentnou nádobou a v prvom rade sací výkon či už v prípade suchého alebo mokrého vysávania. Fúkanie je použiteľné vďaka dostatočnému výkonu taktiež.

Recenzie a skúsenosti s vysávačom Rovus Victor 3v1

Skúsenosti s vysávačom Rovus Victor 3v1

Pozitíva

Výkon vysávača
Transparentná nádoba
Príslušenstvo
Dizajn
Mokré vysávanie
Fúkanie
Priaznivá cena

Negatíva

Vyššia hlučnosť


Autor recenzie: Martin Kunkel
Dátum publikovania: 30.09.2019
Najlepšie bezvreckové vysávače 2024 – recenzie, testy, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie bezvreckové vysávače 2024 – recenzie, testy, porovnanie, skúsenosti

Upratovanie patrí medzi domáce činnosti, ktoré nie každý obľubuje. Aby bolo upratovanie čo najjednoduchšie, moderné technológie sa vyvíjajú a snažia sa nám upratovanie uľahčiť. Či ide o umývanie riadu, okien, utieranie prachu alebo vysávanie. Hitom posledných rokov je robotický vysávač, no ak chcete mať poriadok vo vlastných rukách, bezvreckový vysávač bude to pravé. Ako ho vybrať? Ktoré... Prečítať článok


Komentáre

19/09/2019 07:23
Hana

Splnil moje očakávania, vysáva výborne, zvládne viacero vecí naraz. Odporúčam ho na vysávanie domácnosti, auta, zvládne koberce aj sedačky.

19/09/2019 07:22
Nikola

Dávam prednosť bezvreckovým vysávačom, už sa mi stalo, že časom prestali vyrábať vrecká a musela som preto kupovať nový vysávač. Rovus mi vyhovuje, za dobrú cenu ponúka suché aj mokré vysávanie i fukáč a saciu schopnosť má vybornú.

19/09/2019 07:17
Adam

Na koberce, sedačku doma i v aute, na mokré aj suché vysávanie - za danú cenu ide o super vysávač. Vysáva naozaj dobre, zatiaľ zvládol všetko, čo sme potrebovali :)

Pridať komentár