Test osobných váh - Najlepšie váhy 2017

Náš porovnávací test osobných váh vám pomôže vybrať to najlepšie, čo je momentálne na trhu k dispozícii. Nechceme vás ale odradiť od kúpy iného výrobku, nakoľko vieme, že v kategórii osobných váh je viac ako 90% produktov spoľahlivých a nie je veľká pravdepodobnosť, že kúpite nekvalitný výrobok.

Aj tak vám ale ponúkame rebríček najlepších osobných váh, ktorý sme zostavili porovnaním stoviek recenzií, diskusií a vašich hodnotení. Zapojte sa aj vy formou komentárov v spodnej časti tejto stránky.

 

Test - najlepšie

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Garmin Index Najlepšie Zobraziť produkt
2. Beurer BF 800 Najlepšie Zobraziť produkt
3. AEG PW 5653BWH Najlepšie Zobraziť produkt
4. Sencor SBS 6015 Najlepšie Zobraziť produkt
5. Soehnle 63166 Najlepšie Zobraziť produkt
6. Beurer BF 750 Najlepšie Zobraziť produkt
7. Sencor SBS 111 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Tanita BC-601

Jedna z najkomplexnejších osobných váh pre meranie všetkého, na čo si len spomeniete. Výrobca Tanita sa zaoberá viac než 20 rokov výrobou produktov v oblasti elektronických váh a telesných analyzátorov. Táto digitálna váha vám najnovšou technológiou urobí na základe merania telesnú analýzu celého tela. Telo analyzuje celé alebo rozdelené do 5 častí a každú časť analyzuje osobitne. Máte tak presný údaj o nohách, rukách a trupe. Viete presne koľko vody a tuku sa v jednotlivých častiach nachádza. Váha má príjemný moderný dizajn a diagnostiku sníma senzormi na chodidlách postavením sa na plochu váhy a zároveň uchopením držadiel s displejom so snímačmi integrovanými do rukovätí. Čo všetko vám táto vynikajúca váha odmeria? Okrem telesnej hmotnosti, percento telesného tuku, percento vody v tele, podiel svalovej hmoty, hmotnosť kostí. Vypočíta vám váš denný príjem kalórii, vaše BMI BMR. Všetky údaje si môžete uložiť do pamäte, ktorá je k dispozícii pre 4 osoby. Dokonca dokáže rozlíšiť váš mód, podľa toho či ste dieťa alebo dospelý prípadne atletický vyšportovaný typ. Nosnosť je až do 150 kg s presnosťou do 100 kg -5 gramov a nad 100 kg -10 gramov. K tejto osobnej váhe, niet čo dodať. Ide o profesionálne riešenie pre domácnosť. Jediným mínusom je cena. Tá je niekoľko násobne vyššia, ako pri klasických digitálnych váhach. Ak by ste predsa len chceli niečo také v nižšej cene a vzdáte sa niektorých nadštandardných funkcií a doplnkových meraní, na trhu nájdete aj výbornú diagnostickú osobnú váhu Omron BF-508 za podstatne nižšiu cenu.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Beurer BF 700

Model Beurer BF 700, vám ponúka osobné váženie a zároveň aj diagnostiku tréningových údajov. Váha pracuje na princípe BIA, analýzy bioelektrickej impedancie, z čoho vyhodnotí podiel telesného tuku, hmotnosti, vody, svalovej hmoty, podiel kostí, BMI a BMR. Tieto údaje sú vyhodnotené na základe niekoľkosekundového elektrického prúdu a vložených údajov. Údaje sa zobrazujú na prehľadom LCD displeji. Do pamäte môžete ukladať 30 nameraných hodnôt pre 8 osôb. Pomocou Bluetooth sa údaje automaticky odosielajú do vášho smartfónu a vďaka aplikácii si môže viesť prehľadnú štatistiku a vyhodnotenie. Táto osobná váha je na trhu vo výbornom pomere výkon a cena s maximálnou nosnosťou do 180 kg a vo veľmi modernom dizajne. Čo sa týka presnosti merania, hmotnosť meria s veľmi malou odchýlkou. Ostatné merania však musíte brať tak, že ide o kombináciu BIA a analýzu vami vložených údajov, ktoré sa analyzujú pomocou vzorca pre čo najpresnejší výpočet.

Sencor SBS 2507

Túto osobnú váhu môžem označiť za cenový hit. Ak nie ste priveľmi nároční a hľadáte jednoduchú váhu s moderným skleneným dizajnom, ktorá splní funkciu merania telesnej hmotnosti za veľmi priaznivú cenu,je model Sencor SBS 2507 dobrou voľbou. Váha má štíhly dizajn, v podstate ide o tabulu z tvrdeného skla s pekným motívom. Na prednej strane sa nachádza digitálny displej a na zadnej 4 plastové nožičky s protišmykovou úpravou. Tie sú spojené plastovými tenkými pásmi a prechádzajú od nožičiek až k zadnej strane kde je uložený displej a batéria. Tá je klasická okrúhla, ako sa používa v hodinkách a vydrží veľmi dlho. Túto váhu mám viac než rok a zatiaľ sme batériu nemenili. Maximálna nosnosť je 150 kg a odchýlka je 100g. Váženie prebieha našľapnutím na plochu a keď sa na displeji objavia dve nuly (00) váha je pripravená k váženiu. Rovnako sa po chvíli nečinnosti vypne a to tiež prispieva k výbornej výdrži batérie.Na zadnej strane sa nachádza malý prepínač, ak by ste chceli zmeniť kg na inú hmotnostnú jednotku napríklad libru alebo jednotku kamene. Samotné váženie je dobré vykonávať vždy na rovnakom povrchu, mne sa totiž stalo, že namerané hodnoty sa na rôznych povrchoch líšili. Preto je ideálny tvrdší povrch. Pri mäkkom povrchu má váha tendenciu kvôli nízkemu profilu akoby sa dotknúť v strede podlahy. Ale ak svoje merania budete robiť stále na tom istom povrchu nie je problém. Ide o jednoduchú váhu, ktorá svoj účel splní a jej najväčším kladom je nízka cena.

 

Špeciálny tip

Withings WS-50

Ako špeciálny tip som si pre vás pripravila elegantnú presklenú váhu, ktorú môžem pasovať do úlohy osobného trénera. Krásny štýlový dizajn sa veľmi páči a na prvý pohľad je jasné, že ide o produkt v spojení so Smart technológiou. Horná časť patrí prehľadnému grafickému displeju. Povrch váhy je potiahnutý kovom vodivou vrstvou pre meranie tukov v tele. Na spodnej strane nechýbajú protišmykové nožičky, ktoré majú výbornú priľnavosť ku akémukoľvek povrchu a priestor pre 4 batérie typu AAA. Po zaregistrovaní na stránke výrobcu stačí spárovať váhu s vaším smartfónom alebo počítačom a v aplikácii MyWhithings vyplniť základné údaje. O ostatné sa už postará váha pri odosielaní meraní. Možnosti meraní sú dostatočné a okrem telesnej váhy tak zistíte obsah tuku vo vašom tele, index hmotnosti BMI a dokonca pomocou snímania tepu z chodidiel aj váš aktuálny tep. Dokonca vás váha informuje o kvalite vášho vzduchu v miestnosti a upozorní vás, že je načase vyvetrať. Ide o modernú váhu a čo sa mne veľmi páčilo je aj možnosť týchto údajov nazdieľať alebo umožniť prístup k týmto údajom aj iným športovým aplikáciám v mobile. Znova je mínusom vyššia cena, ale ide o váhu s výborným prenosom údajov pomocou Wi-fi a Bluetooth a nadštandardnou štatistikou.

Vaše hodnotenie:
(89.2%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár