Najlepšie osobné váhy 2024 – recenzie, test, porovnanie

Náš porovnávací test osobných váh vám pomôže vybrať to najlepšie, čo je momentálne na trhu k dispozícii. Nechceme vás ale odradiť od kúpy iného výrobku, nakoľko vieme, že v kategórii osobných váh je viac ako 90 % produktov spoľahlivých a nie je veľká pravdepodobnosť, že kúpite nekvalitný výrobok.

Digitálna osobná váha

Aj tak vám však ponúkame rebríček najlepších osobných váh, ktorý sme zostavili porovnaním stoviek recenzií, diskusií a vašich hodnotení. Prezradíme vám aj to, aké typy váh sú v ponuke a podľa čoho si osobnú váhu vybrať. Zapojte sa aj vy formou komentárov v spodnej časti tejto stránky.

Najlepšie lacné váhy do 20 €

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Mi 2   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Sencor SBS 113SL   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
ETA Fenité 8780 90000   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Sencor SBS 2301WH   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Hyundai OVET 739   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Najlepšie diagnostické osobné váhy

Názov Hodnotenie Detail
Siguro SCS131B   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Tanita RD 953   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
ETA 7780.90000   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Laica PS7005   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Withings Body   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt

Najlepšie mechanické osobné váhy

Názov Hodnotenie Detail
Nedis PESC110ABK   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Beurer MS 01 WH   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Beurer MS 50   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Imetec 5827   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
ADE BM702   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Najlepšie osobné váhy – recenzie

Mechanická osobná váha, digitálna alebo hovoriaca osobná váha? Na výber je množstvo zaujímavých modelov, niektoré ponúkajú funkcie, ktoré umožňujú merať nielen váhu, ale aj tuk v tele či BMI, iné slúžia iba na zisťovanie hmotnosti. Vyskúšali sme niekoľko osobných váh, aby sme vám pomohli sa v tejto problematike zorientovať. Dúfame, že si medzi nimi nájdete vhodný model pre vás. Budeme radi, ak sa o svoje osobné skúsenosti s jednotlivými modelmi podelíte v komentároch. Uľahčíte tak výber ďalším čitateľom, ktorý nad kúpou váhy uvažujú.

Prečo osobnú váhu potrebujete?

Postaviť sa na váhu je pre mnohých problém – cítia sa skľúčene a v strese očakávajú výsledok. Niekoho výsledné číslo poteší, iní sú z neho ešte viac nesvoji. Sledovanie telesnej hmotnosti však k životu jednoducho patrí. Je nielen vecou estetickou, ale aj zdravotnou. Telesná váha je totiž odrazom osobnej vitality, zdravia a životného štýlu. Používanie osobnej váhy je predovšetkým informáciou pre vás. Nemusíte byť športovec, chudnúť či naopak priberať, aby ste sledovali svoju váhu.

Osobná váha

Osobná váha môže byť spúšťačom, ktorý vám nekompromisne napovie, že je čas so sebou niečo robiť. Výsledok vás buď poteší, alebo sklame, vtedy zistíte, či s tým dokážete niečo robiť.

Osobná váha často nemeria len hmotnosť. Na trhu nájdete modely, ktoré sú schopné určiť percento svalov, podiel tuku či vody vo vašom tele, index telesnej hmotnosti, ale napríklad vám dokážu povedať aj to, aké množstvo kalórií môžete prijať, ak si chcete svoju hmotnosť udržať, prípadne ju znížiť.

Ako vybrať osobnú váhu

Pred pristúpením k výberu váhy by ste mali zvážiť niekoľko vecí. Prvou je to, koľko ľudí bude váhu používať a akú by mala mať maximálnu nosnosť. Pokiaľ ju budete používať viacerí, mali by ste si zaobstarať váhu s možnosťou rozpoznania používateľa a ukladaním zmeraných hodnôt.

Základnými parametrami výberu osobnej váhy sú teda nosnosť, presnosť, rozmery, ovládateľnosť, rozpoznávanie používateľov a ukladanie ich nameraných hodnôt, synchronizácia so smartfónom a v neposlednom rade to je dizajn.

Vizuálna stránka osobnej váhy je predovšetkým vecou vášho vkusu, môžete si vybrať podľa dizajnu, farby či veľkosti. Líšiť sa však výrazne môžu v počte funkcií, ktorými osobné váhy disponujú. Pokiaľ sa na váhy postavíte len párkrát za rok – pred letnou sezónou, počas Vianoc, prípadne na Silvestra, aby ste si dali predsavzatie, že od Nového roka začnete chudnúť, postačí vám mechanická osobná váha, od ktorej sa nič okrem svojej hmotnosti nedozviete.

V prípade, že naozaj chcete pravidelne sledovať svoju hmotnosť, zamyslite sa nad tým, ako veľmi by mala byť váha presná. Vybrať si môžete osobnú váhu mechanickú, ktorá ukazuje iba orientačnú hmotnosť, alebo váhu digitálnu, ktorá vám poskytne údajov viac.

Parametre výberu osobnej váhy

Jednou z prvých vecí, ktoré budete musieť riešiť, je rozmer osobnej váhy. Môže mať síce pekný dizajn, ak však rozmer prístroja nebude dostatočný, človek s veľkými nohami sa na nej dobre neodváži. V prípade, že máte nohy väčšie ako priemer, mali by ste si váhu pred kúpou vyskúšať.

Diagnostická osobná váha

Dôležitá je taktiež nosnosť váhy. Ak si kúpite osobnú váhu s maximálnou nosnosťou do 150 kg a vážite o niečo viac, už vás váha nezmeria. Na výber sú osobné váhy do 150 kg, osobné váhy do 200 kg a dokonca aj osobné váhy do 250 kg. V prípade, že je pre vás dôležitá presnosť váženia, vyberte si takú, ktorá vás odváži so stogramovou presnosťou.

Ak kupujete prístroj s tým, že sa na ňom bude vážiť celá početná rodina, zaujímajte sa o to, koľko ľudí si váha dokáže zapamätať. V prípade, že si neviete bez svojho telefónu či tabletu predstaviť život, zistite si pred kúpou osobnej váhy, či je prístroj schopný s technológiami, ktoré váš smartfón/tablet podporuje, spolupracovať. Niektoré multifunkčné osobné váhy fungujú na báze Wi-Fi, iné komunikujú iba cez Bluetooth.

Inteligentná osobná váha by mala mať LCD displej, na ktorom by sa mali objavovať všetky informácie. Tlačidlá na ovládanie funkcií by mali byť zrozumiteľne popísané väčšími písmenami, aby ste si pri nastavovaní nemuseli na pomoc brať lupu, keďže ich nebudete vedieť prečítať.

Typy osobných váh

Osobné váhy sa delia na dva základné typy – analógové/mechanické a digitálne. Mechanické váhy zobrazujú váhu na číselníku, obsahujú vnútornú pružinu, ktorá sa stlačí, keď stupíte na váhu. Digitálne váhy, ktoré sú presnejšie ako mechanické, pracujú pomocou batérií. Váhu zobrazujú na číselníku, sú schopné uchovávať údaje o viacerých osobách. Dokážu merať aj BMI, telesný tuk, percento svalov, kostnú hmotu či metabolický vek.

Mechanické osobné váhy

Tento typ je určený iba na meranie hmotnosti, žiadne iné funkcie nemá. Takéto váhy sú lacné a na ich prevádzku nie je potrebná batéria. Treba kontrolovať, či je váha presne nastavená na nulu, inak nemusí merať presne. Hmotnosť musíte sledovať na číselníku.

Mechanická osobná váha

Digitálne osobné váhy

Údaje o hmotnosti sa na digitálnej osobnej váhe zobrazujú na elektronickej obrazovke. Rovnako sú v prvom rade určené na meranie hmotnosti, môžu však obsahovať ďalšie funkcie. Napríklad používateľskú pamäť – dokážu rozpoznať používateľa a sledujú údaje o jeho hmotnosti. Tieto váhy sú presnejšie a vďaka obrazovke čitateľnejšie. Ich nevýhodou je to, že je potrebné vymieňať batérie.

Osobné váhy s analýzou telesného tuku

Okrem svojej hmotnosti sa dozviete aj to, aký percentuálny podiel telesného tuku máte. Niektoré váhy majú aj ďalšie funkcie, poskytujú napríklad údaje o hustote kostí, BMI či percentuálny podiel vody v tele.

Najlepšia váha

Telesný tuk váhy merajú pomocou nepatrného elektrického prúdu, ktorý sa pohybuje pomalšie cez tuky a rýchlejšie cez svaly. Rýchlosť, ktorou prúd prechádza cez telo, umožňuje osobnej váhe vypočítať podiely tuku a svalov v tele. Neodporúča sa takúto váhu používať ľuďom s kardiostimulátorom a ani iným interným zdravotníckym prístrojom. Nemali by ju používať ani tehotné ženy a deti mladšie ako 10 rokov.

Detské osobné váhy

Slúžia na váženie novorodencov, zväčša merajú do 20 kg s presnosťou na 5 gramov. Podobajú sa na váhy, aké používajú vdetských poradniach pre novorodencov a batoľatá.

Inteligentné váhy s Wi-Fi?

Jendou z výhod inteligentných osobných váh je to, že sa vedia pripojiť k vášmu smartfónu alebo tabletu a prostredníctvom aplikácie tak môžete sledovať vaše štatistiky. Inteligentná funkčnosť sa líši od váhy k váhe, takmer všetky však prenášajú váhu a ďalšie telesné merania do aplikácie, keď sú pripojené k vášmu zariadeniu pomocou Bluetooth a/alebo Wi-Fi. Keďže niektoré inteligentné váhy môžu byť nastavené iba pomocou použitia aplikácie a niektoré zobrazujú určité merania iba prostredníctvom aplikácie a nezobrazujú ich na displeji samotnej váhy, je potrebné mať smartfón/tablet vždy pri sebe, keď sa vážite.

Diagnostická váha s analýzou telesného tuku

Ak teda nepatríte k fanúšikom smart technológií, postačí vám digitálna, prípadne obyčajná mechanická váha. Tieto varianty sú v porovnaní s inteligentnou osobnou váhou (jej cena sa môže líšiť podľa počtu funkcií) lacnejšie.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Mať doma osobnú váhu nie je na škodu. Môžete vďaka tomu pravidelne sledovať svoju hmotnosť. Ak si kúpite inteligentnú osobnú váhu, môžete zistiť napr. aj množstvo tuku či vody v tele. Stále sa neviete rozhodnúť? Možno vám pomôžu odpovede na najčastejšie otázky o osobných váhach. V prípade, že by vás zaujímalo ešte niečo, napíšte nám do komentárov pod článkom.

Od koľkých kilogramov váži osobná váha?

Záleží to od konkrétneho modelu, avšak zvyčajne je to od 5 kg. Táto informácia by mala byť uvedená v popise produktu, prípadne v návode na použitie.

Aká je výdrž batérií pri bežnom používaní?

Takýto údaj sa pri váhach neudáva, a to z viacerých dôvodov. Dajú sa totiž použiť klasické i alkalické batérie, pre niekoho je bežné používať váhu každý deň a pre niekoho zas raz za týždeň.

Môžem používať inteligentnú váhu, ak mám kardiostimulátor?

Keďže inteligentné váhy vysielajú do tela slabý elektrický signál, nie je ich používanie vhodné pre ľudí s kardiostimulátorom. Napriek tomu, že elektrický signál je slabý, mohlo by dôjsť k poškodeniu alebo rušeniu kardiostimulátora.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Vaše hodnotenie:
(87.8%)
Dátum publikovania: 30.08.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/08/2022 12:00
Hilda

Mám Emos EV105, je to veľmi lacná váha pre nenáročných zákazníkov, ktorým ide len o občasné kontrolovanie svojej hmotnosti. Presnosť by mala byť na 100 gramov, no neviem to porovnať s inou váhou. Maximálna nosnosť je do 180 kg. Páči sa prehľadný LCD displej a pekný biely dizajn. Ak hľadáte niečo lacné a jednoduché, toto bude to pravé.

03/12/2021 19:13
Tomáš

MOMERT 7710 je klasická mechanická váha, čiže netreba vymieňať batérie, ani sa nijako špeciálne o ňu starať. Dúfam, že mi vydrží rovnako dlho ako stará, tá nám slúžila 40 rokov. Váha je veľmi pekná, vyhovuje nám aj farebná kombinácia. Spracovanie je kvalitné a za dobrú cenu. Nevýhody nie sú žiadne.

03/12/2021 17:47
Dorota

Váha MAX robí to, čo má. Je lacná a má super funkcie, aby som si mohla pravidelne sledovať hmotnosť. Treba dodať, ale to platí asi pri všetkých váhach, že musí stáť na rovnej ploche, inak má chybné merania a mierne odchýlky v hmotnosti. Ak si dám do pomeru cenu, výkon a funkcie, som maximálne spokojná.

03/12/2021 09:21
Nina

Váha Xiaomi Mi Smart Scale 2 plní svoj účel na maximum. Je lacná, má pekný vzhľad, váži dobre a presne, pokiaľ je položená na rovnom povrchu, odchýlka cca. 0,05 kg. Jednoducho sa prepája s mobilnou aplikáciou, do ktorej si môžem zaznamenávať váhu... Displej je skvele čitateľný. Za tú cenu som maximálne spokojná.

01/10/2021 19:25
Klaudia

Nevidím dôvod investovať do drahých osobných váh, mám lacnú váhu Sencor a spĺňa to, čo potrebujem. Občas si skontrolovať váhu. Funguje spoľahlivo, je lacná a dizajnovo príjmená, zatiaľ funguje bez akýchkoľvek problémov.

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok