Samsung Galaxy S7 32 GB recenzia

Samsung Galaxy S7 32 GB recenzia a skúsenosti

Elegantná dokonalosť. Veľké úsilie sme venovali zdokonaľovaniu kriviek telefónu  Samsung Galaxy S7 32 GB . Pomocou vlastného procesu nazvaného 3D tvarovanie sme dosiahli...

od 279.6 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Nie som zástankyňa priveľmi drahých mobilných telefónov, ale tento model bol darček k výročiu. Predtým som už mala nejaké modely od Samsungu, ale vždy skôr v tej nižšej cenovej hladine. Kým som nedostala tento model, musím s hanbou povedať o veľa funkciách a možnostiach som ani len netušila. Teraz už chápem prečo si niektorí ľudia radšej došetria a siahnu po prémiovom modeli konkrétnej značky. Mobilný telefón Samsung Galaxy S7 Edge ma presvedčil o svojej výnimočnosti hneď po pár dňoch používania. Prostredie operačného systému Android mi nebolo cudzie, takže som sa novým mobilom zžila v krátkej dobe.

Veľa užívateľov tento model chváli, ale veľa ho aj kritizujú. Ja sa posnažím zhrnúť moje užívateľské skúsenosti tak laicky, ale zrozumiteľne.

Začnem dizajnom a veľkosťou

Mám bielu 32 GB verziu a biela farba je naozaj krásna. Bála som sa odtlačkov, no musím povedať, že pri bielej farbe ich až tak nevidno. Možno tmavá verzia s tým má väčší problém. Mobil je dosť veľký na čo som si pár dní musela zvykať. Hlavne, čo sa týka držania v jednej ruke. Na to si proste treba nájsť spôsob, ako to držať aj ovládať. Spracovanie je špičkové, každý detail je maximálne dotiahnutý. Krásny displej s uhlopriečkou 5,5“ je neskutočný detailný a výborne čitateľný aj na priamom slnku a z ktoréhokoľvek uhla. Napriek tomu, že telefón je dosť veľký, hmotnosť mi neprekáža a nevnímam tento model ako ťažký. Displej je zaoblený a prechádza do bočných strán.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na telefóny a redakčný výber najlepšie telefóny

Na to som si chvíľu zvykala. Ak mám hodnotiť dizajn, je to jeden z najkrajších telefónov. Je vodeoodolný, ale túto vymoženosť som zatiaľ neskúšala. Výrobca však garantuje, že mobil bez ujmy prežije aj 30 minútové ponorenie do hĺbky vody až 1,5 metra. Telefón nosím v puzdre a hoci sa mi to nepáči, pri používaní bez puzdra sa mi behom pár dni objavili na zadnej strane jemné mikroškrabance.

Čo ma najviac prekvapilo

Rýchly chod a svižné reakcie ma milo prekvapili. Čo som si obľúbila je rýchla čítačka odtlačkov prstov. Po stranách tlačidla so senzorom čítačky sa nachádzajú ešte dve tlačidlá, takže komfort používania hodnotím za veľmi príjemný. Veľmi sa mi páči funkcia, kedy mi vie mobil v zhasnutom stave zobraziť na obrazovke pár základných informácií. Využívať sa dá aj bočný displej s ktorým stále experimentujem, na čo ho najvhodnejšie používať. Trochu ma prekvapilo pri dlhodobom používaní, napríklad keď si prezerám dlhšie videá alebo hrám hru mierne prehrievanie. Ale to pozorujem naozaj pri veľmi dlhom používaní bez prestávky. Telefón má operačný systém Android 6.0 a samozrejme aj nadstavbu od Samsungu TouchWiz.

Ako je na tam výdrž a prečo rada fotím

Čo sa týka výdrži, tak určite vzhľadom na veľkosť displeja neočakávam enormne veľkú výdrž a ja nabíjam v podstate až na pár výnimiek každý deň. Čo však hodnotím kladne je pomerne rýchle nabíjanie. Fotoaparát ma milo prekvapil a fotky sú naozaj veľmi pekné. Nefotím síce veľa, ale občas urobím nejakú momentku a s výsledkom som vždy spokojná.

Celkový dojem s kladmi aj zápormi

thumb_up

Jedinečný luxusný dizajn
Kvalitný, zaoblený displej
Spracovanie na špičkovej úrovni (kvalitné sklo a kov)
Odolnosť voči prachu a vode IP68
Veľmi rýchla čítačka odtlačkov prstov
Fotoaparát
Výkon

thumb_down

Vysoká cena
Využitie zaobleného displeja po stranách

Odporúčanie

Tento mobilný telefón je ľahké odporúčať. Je to naozaj veľmi kvalitný model plný výkonu a s výnimočne krásnym dizajnom. Jeho cena je pomerne vysoká, ale myslím si, že nesklame nikoho. Treba si dávať pozor na sklenený povrch, ale to predpokladám urobí každý kto do neho investuje. Je náchylný na odtlačky. Prie bielej verzii možno trochu menej, ale nevyhnete sa im. Nemám s ním zatiaľ žiadne doslova negatívne skúsenosti, takže odporúčam.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

Telefóny, ktoré umožňujú používanie dvoch SIM kariet súčasne, sú medzi niektorými používateľmi veľmi obľúbené. V súčasnosti je už týchto telefónov na trhu dostatok a v ponuke najznámejších, či menej známych čínskych výrobcov tieto Dual SIM modely nájdeme pravidelne každý rok. Medzi hlavné... Prečítať článok

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Vodoodolné alebo ak chcete vodotesné smartfóny sú veľmi populárne medzi ľuďmi, ktorí prichádzajú do styku s vodou pomerne často. V letnom období a období dovoleniek, kedy trávi väčšina z nás čas pri vode, by sme takýto telefón ocenili asi všetci. Vodoodolnosť telefónu však neznamená, že si ho... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Samsung Galaxy S7 32 GB

Recenzie

iPhone XS

iPhone XS

iPhone XS sa pýši priestorným  displejom so širokým spektrom verne zobrazených farieb. Jeho telo tvorí pevná chirurgická oceľ a to najtvrdšie... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Telefóny

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Huawei P9 Lite

Pridať komentár