Najlepšie Zastrihávače brady a fúzov 2020 - recenzie, testy, porovnanie

Ak máte dlhšiu bradu či fúzy, skôr ako holiaci strojček pravdepodobne využijete tzv. zastrihávač brady a fúzov. Mnohé z týchto zariadení vám však ponúknu omnoho viac funkcií, s niektorými sa dokonca môžete oholiť do hladka.

Zastrihávač brady a fúzov

Poradíme vám, ktorý zastrihávač si vybrať a predstavíme aj zopár najobľúbenejších modelov.

Najlepšie zastrihávače brady a fúzov

Názov Hodnotenie Detail
Philips Series 7000   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Philips OneBlade   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Braun MGK 3040   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Braun MGK 3980   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Babyliss E751E   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Na fúzy, bradu i vlasy

Rozsah využitia zastrihávača ohraničuje možnosť nastavenia jeho zastrihávacej dĺžky. Tú si môžete prispôsobiť pomocou posuvného hrebeňa na zastrihávači alebo výmenou nadstavca

Štandardom je nastavenie v rozmedzí 0 – 15 mm, pre dlhšie brady alebo vlasy budete potrebovať aspoň 25 mm, niektoré modely ponúkajú zastrihávanie až do dĺžky 45 mm. Ak často meníte strih, dajte si pozor, aby ste si dĺžku mohli nastaviť v čo najmenších skokoch.

Zastrihávač brady a fúzov

Na zastrihávanie chĺpkov v nose, ušiach či na tele budete potrebovať špeciálne nadstavce

Niektoré modely ponúkajú aj tzv. mokré zastrihávanie či holenie. Vďaka tomu môžete zastrihávač použiť aj v sprche, takže nebudete musieť upratovať popadané chĺpky. Pozor na prípadné upchatie odtoku dlhými fúzmi. 

Počítajte s tým, že drvivá väčšina zastrihávačov vás neoholí úplne do hladka.

Základom sú čepele

Pre dokonalé zastrihávanie či holenie bez zbytočného ťahania chĺpkov sú bezpodmienečne nutné ostré čepele. Výrobcovia ich vyhotovujú z niekoľkých druhov materiálov:

  • Oceľ – oceľové čepele nájdete v najlacnejších modeloch. Ich výhodou je nízka cena, nemôžete ich čistiť pod vodou, inak by začali hrdzavieť.
  • Nehrdzavejúca oceľ – antikorové čepele sú o niečo drahšie než tie z bežnej ocele. Sú tvrdšie, vydržia dlhšie ostré a majú dlhšiu životnosť. Voda im neprekáža. Niektoré z nich sú samoostriace, nemusíte ich teda brúsiť.
  • Titán – veľmi odolný, no zároveň pomerne drahý materiál. Titánové čepele sú spravidla samoostriace a nájdete ich v drahších modeloch.
  • Keramika – keramické čepele vydržia oproti oceľovým čepeliam ostré niekoľkonásobne dlhší čas. Ich nevýhodou je, že ich nemôžete nabrúsiť a nemali by ste ich čistiť vodou.

Pozor na dobu nabíjania

Čo sa týka napájania, stretnete sa s 3 druhmi zastrihávačov. Prvé sú napájané priamo z 230 V zásuvky alebo z napájacieho adaptéra. Nemajú vstavaný akumulátor, preto je ich mobilita obmedzená. Pri ich výbere si teda dajte pozor na dĺžku napájacieho kábla podľa toho, kde máte najbližšiu zásuvku. Ich výhodou je, že s nimi nikdy nemusíte čakať na nabitie akumulátora.

Skracovanie brady so zastrihávačom

Druhým typom sú zastrihávače napájané batériami. Ide o klasické ceruzkové batérie veľkosti AA či AAA. Namiesto jednorazových môžete použiť nabíjateľné NiMH akumulátory v týchto veľkostiach, budete k nim však musieť dokúpiť aj vhodnú nabíjačku.

Dlhšiu výdrž i vyšší výkon vám ponúknu zastrihávače so vstavaným akumulátorom. Ten môže byť typu NiMH alebo Li-Ion. Li-Ion technológia ponúka omnoho dlhšiu životnosť a vyššiu kapacitu akumulátorov. Typická výdrž lepších modelov je cca 1 h prevádzky

Pri akumulátorových zastrihávačoch môže byť problémom doba nabitia doplna, ktorá sa pohybuje okolo 1 hodiny, čo vás v rannom zhone môže nepríjemne prekvapiť. Niektoré lacnejšie modely s NiMH akumulátormi sa môžu nabíjať aj niekoľko hodín. Ak sa ráno často ponáhľate, vyberte si modely s rýchlonabíjaním. 

Niektoré akumulátorové zastrihávače umožňujú aj napájanie z 230 V zásuvky pri vybití akumulátora. Túto vlastnosť si vopred preverte, pretože niektoré modely, ktoré majú nabíjačku vo forme stojana, prevádzku z 230 V siete neumožňujú.

Ďalšie parametre a funkcie zastrihávačov

  • Kontrolky a displej – väčšina zastrihávačov disponuje jedinou LED kontrolkou, ktorá signalizuje prevádzkový stav, resp. nabíjanie. Lepšie modely majú kontroliek viac – tie zobrazujú úroveň nabitia akumulátora. Na tých najlepších modeloch nájdete dokonca displej, ktorý zobrazuje úroveň nabitia či zostávajúcu dobu prevádzky do úplného vybitia akumulátora.
  • Ergonomická rukoväť – zastrihávač by vám mal dobre padnúť do ruky. Pogumovaná rukoväť vám ho pomôže pevne udržať aj pri používaní namokro. 
  • Odsávanie chĺpkov – po zastrihávačoch s touto funkciou nemusíte upratovať žiadny neporiadok. Disponujú totiž mechanizmom, ktorý odstrihnuté chĺpky nasáva a zbiera do malej zbernej nádobky.
  • Laserové navádzanie – zastrihávače s touto funkciou sú vybavené laserom, ktorý vykreslí na vašej pokožke krátku čiaru presne v mieste, ktoré zastrihávačom zasiahnete. Vďaka tomu bude úprava vašej brady, fúzov či vlasov presná na milimeter.
  • Príslušenstvo – okrem rôznych nadstavcov by mal dobrý zastrihávač obsahovať aj kefku na čistenie a v prípade niektorých modelov, ktoré vyžadujú mazanie čepelí aj vhodný olej.

Vaše hodnotenie:
(89.6%)
Dátum publikovania: 09.01.2018
Dátum poslednej aktualizácie: 15.01.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár