Najlepšie sporáky 2018 - Veľký test a porovnanie

Niektorí členovia domácnosti trávia za sporákom v kuchyni celkom dosť času a preto je dôležité, aby bol sporák kvalitný a praktický. Musí sa jednoducho obsluhovať a ešte jednoduchšie čistiť. Na trhu je veľa kvalitných produktov ale nájdu sa aj nepodarky alebo menej praktické výrobky. Práve preto vám prinášame výber tých najlepších sporákov pre rok 2018. Zozbierali sme všetky dostupné testy sporákov, porovnali ich s recenziami a vašimi skúsenosťami a vznikol rebríček TOP 5 produktov.  Pozrime sa spolu na to

MiestoModelHodnotenieCenaRecenzie
1. Electrolux EKK 6450 AOW Electrolux EKK 6450 AOW 399 € Zobraziť produkt
2. Electrolux EKC54550OW   ✔   NÁŠ TIP Electrolux EKC54550OW 296.57 € Zobraziť produkt
3. Electrolux EKK51350OX Electrolux EKK51350OX 268.4 € Zobraziť produkt

Electrolux EKK 6450 AOW

Dômyselná inovácie, ktorá vám umožní variť bez starostí. Vďaka tejto rúre existuje jedna vec, ktoré sa už rozhodne nemusíte obávať - ​​popálenia sa o dvierka rúry. Sada dômyselných inovácií vrátane cirkulácia vzduchu, systému ventilácie a viacvrstvových sklenených dvierok udržuje dvierka na dotyk chladná.

Dôkladné vyčistenie vašej rúry sa vďaka dômyselnej úprave štandardného dizajnu dvierok rúry naozaj zjednodušilo. Sklenené panely dvierok môžete úplne vybrať a dôkladne ich vyčistiť. Zistíte, že zabezpečenie dokonalej čistoty vašej rúry je ďaleko jednoduchšie.

Electrolux EKC54550OW

Kompletná koordinácia varenie s malou asistenciou vášho časovača - Využite tento časovač pri koordinácii vášho varenia. Stačí nastaviť dĺžku prípravy jedla a rúra vás upozorní, keď je jedlo hotové.

Zaistite, aby každé sústo chutilo skvele - Vďaka multifunkčnej rúre tohto sporáku budú všetky jedlá chutiť skvele. A vďaka rovnomernému rozptylu tepla bude aj každé sústo rovnako chutné.

Viac miesta na príslušenstvo s praktickým úložným priestorom - Praktický úložný priestor v dolnej časti sporáku vám dáva k dispozícii ďalšie miesto na ukladanie dôležitého príslušenstva.

Electrolux EKK51350OX

Hľadáte šikovný sporák, ktorý by vám pomohol pripraviť vaše obľúbené pokrmy? Kombinovaný šporák Electrolux EKK 51350OX vás rozhodne nesklame. Ľahko s jeho pomocou uvaríte kompletný nedeľný obed s niekoľkými chodmi, vrátane múčnika. Zároveň vám pomôže šetriť vaše financie. Svoju spotrebou totiž spadá do úspornej energetickej triedy A.

Varná zóna sporáka Electrolux EKK 51350OX je vybavená 4 plynovými horákmi. Výhodou varenia na plyne je najmä možnosť rýchlo a presne regulovať výkon plameňa. S tým vám pomôžu elegantné čierne otočné gombíky, ktoré sú navyše vybavené elektronickým zapaľovaním plameňa. Už nebudete musieť hľadať zápalky. Bezpečnostné poistky zabraňujú úniku plynu v prípade náhleho zhasnutia plameňa. Po skončení varenia môžete varnú plochu ľahko priklopiť skleneným vekom a získať tak odkladací priestor navyše.

Multifunkčná elektrická rúra disponuje niekoľkými rozličnými programy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vždy toho najlepšieho výsledku. Gril využijete najmä pre zapekanie pokrmov alebo pre vytvorenie chrumkavej kôrky na mäse. Ďalej môžete využiť funkciu ventilátor + horný ohrev, vrchný ohrev, horný + spodný ohrev a horný + spodný ohrev + ventilátor. Bojíte sa, že náhodou zabudnete na koláč v rúre? Zabudovaný časovač vás upozorní na hotový pokrm. Jednoducho na začiatku pečenia nastavíte potrebnú dobu a po jej uplynutí vás rúra upozorní. Ultraľahká dvierka s neviditeľnými skrutkami sa ľahko čistí a možno ich dokonca odňať. Dostanete sa tak aj na horšie prístupné miesta. Pre plechy a ďalšie potrebné náčinie je určená praktická zásuvka

výhodná cena
dizajn
funkčnosť

neviem o ničom

Electrolux EKI 6450 AOX

Moderný elektrický sporák triedy A+ od overeného výrobcu Electrolux. Štýlový dizajn, kvalitné spracovanie a prehľadné varenie. Vďaka prehľadným dvierkam a výbornému osvetleniu máte svoje jedlo pod dohľadom počas celého pečenia. Ovládacie prvky DirectAccess vám poskytujú jednoduchý spôsob okamžitého prístupu ku každému varnému stupňu. Stačí sa dotknúť požadovaného stupňa, alebo posunúť prstom, až kým ho nedosiahnete. Mimoriadne ľahké je čistenie. Oceníte zobrazenie pomocou indikátora priamo na varenej doske, ktoré zóny sú ešte v zbytkovej teplote, kvôli bezpečnosti. Nechýba gril ani ventilátor.Objem rúry o veľkosti 74 l je veľkorysý. Špičkový sporák v modernom štýlovom prevedení, s indukčnou varnou doskou,  množstvom užitočných funkcií a bezpečnými prvkami pri varení a pečení.

Bosch HCE 744353

Elektrický voľne stojaci sporák s objemom rúry 67 l, až s 8 druhmi ohrevu a sklokeramickým varným panelom od výborného výrobcu Bosch. Vaše varenie a následne aj čistenie bude mimoriadne jednoduché. Prehľadný displej vás informuje o teplote a čase. Nechýba gril ani 3D horúci vzduch Plus, ktorým získate perfektné výsledky pečenia až na 3 úrovniach vďaka optimálnemu rozloženiu tepla. Kvalitný sporák s dlhou životnosťou vo výbornom pomere výkon a cena.

AEG 47995IQ-mn

Tento sklokeramickým sporák s objemom rúry 60 l je ešte o 10 % úspornejší než trieda A, ktorou sú v EÚ označované jedny z najúspornejších sporákov s elektrickými rúrami. Oceníte multifunkčnú rúru tohto sporáka s 9 samostatnými funkciami varenia. Indukčné varenie má vysokú citlivosť a ohrev prispôsobíte okamžite. Navyše sa ohrieva iba hrniec alebo panvica, takže teplo je presne v bode, kde ho potrebujete. Nechýba gril, ventilátor, variabilné nastavenie úrovní teleskopických výsuvných líšt OptiFlex, vďaka ktorým si prispôsobíte priestor rúry veľkosti riadu. Prehľadný displej s jednoduchým ovládaním, moderný dizajn a kvalitné  spracovanie za výbornú cenu, to všetko získate do svojej kuchyne so sporákom AEG 47995IQ-mn.

Gorenje EC 57341 AX

V nižšej cene s výborným výkonom a multifunkčnou rúrou s objemom 53 l je na trhu elektrický sporák Gorenje EC 57341 AX, v nerezovom dizajne so sklokeramickou varnou doskou. Oceníte množstvo užitočných funkcií, nielen pri varení a pečení, ale aj pri čistení s funkciou AquaClean. Moderný dizajn a prehľadný displej tohto sporáku spolu s výkonom a funkciami radia tento model medzi výhodný nákup za dobrú cenu.

Mora KS 948 6MW vsMora KS 100 MW

Určíte nesmieme obísť ani výrobcu Mora, ktorý má na trhu niekoľko kvalitných sporákov v rôznych cenových hladinách. Medzi kombinovanými sporákmi určite v tej vyššej cenovej hladine zastáva dobrú pozíciu na trhu model Mora KS 948 6MWs objemom rúry 67 l s ventilátorom, grilom a množstvom užitočných funkcií, vrátane samočistenia.

V nižšej cenovej hladine je jasným favoritom vďaka cene, ľahkej obsluhe, kvalitnému prevedeniu a dostatočnému výkonu jednoduchý model Mora KS 100 MW.Tento kombinovaný sporák s objemom rúry 53 l je najobľúbenejší sporák medzi užívateľmi, ocenený ako Produkt roku 2015

Ak hľadáte do svojej kuchyne niečo mimoriadne nielen, čo sa týka výkonu a funkcií, ale aj s originálnym dizajnom máme pre vás tip na dizajnové sporáky. Tie nesklamú výkonom ani funkciami a dokonale očaria každého vo vašej kuchyni.

Smeg TR4110RO

Krásny dizajnový sporák talianskeho výrobcu, ktorý sa zameriava práve na spotrebiče v originálnom dizajne. Sporák z ktorého dýcha estetika zaujme nielen netradičnými rozmermi, ale aj farebným prevedením. Staroružová v kombinácii s čiernymi prvkami pôsobí naozaj luxusne. Na výber je vo viacerých farbách. Okrem luxusného dizajnu zaujme aj 3 multifunkčnými rúrami so 7 funkciami, chladiacim aj úložným priestorom, grilom a 7 horákmi. Samozrejme tomu zodpovedá aj pomerne vysoká cena.

Smeg CC9GPO

Cenovo o niečo nižšie je rada Smeg CC. V nej sa nachádza sporák s trochu odlišným, ale rovnako zaujímavým dizajnom s jednou multifunkčnou rúrou o objeme 80 l, s 9 funkciami pečenia, grilom, otočným ražňom, chladiacim systémom a 6 horákmi. Aj tento model má krásny dizajn s originálnymi prvkami a peknými analógovými hodinami na ovládacom paneli.

Gorenje EC 55 CLB

Ak túžite po netradičnom, originálnom alebo aspoň trochu inom dizajne svojho kuchynského sporáku, ale cenovo sa chcete pohybovať v hladine klasických spotrebičov, zaujímavým kúskom je aj elektrický sporák so sklokeramickou varnou doskou s objemom rúry 59 lGorenje EC 55 CLB. Výborný výkon, množstvo funkcií a štýlový dizajn vo viacerých farebných prevedeniach, to všetko za výbornú cenu.

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Obľúbené produkty


Komentáre

24/01/2018 09:11
Katarína Abrahámová

Neodporúčam sklokeramické sporáky Bosch. Sklokeramická doska je prilepená, po 2 rokoch / minimálne viem o 4 klientoch/ sa odlepuje, keďže to zbadáte, až keď sa začne nadvihovať, ak vám vykypí tekutina, zatečie do kontaktov a oprava sa pohybuje cca okolo 500.-Eur.

12/01/2017 17:45
Božena Buzinkaiová

Potrebujem zistiť ku komb.sporáku Gorenie K 57364 AXG Prémium ,aké má funkcie-celý popís, či má motorický gril , spotr,elektr.energie a kde sa dá objednať. Neviem či poskytujete takéto informácie, ak nie tak mi to prepáčte, mám oň záujem, tak som to aspoň skúsila. Ďakujem. Buzinkaiová

Pridať komentár