Najlepšie kulmy a kulmofény 2018 - Veľký test a porovnanie

V našom rebríčku nájdete najlepšie kulmy a kulmofény, ktoré sú momentálne na trhu k dispozícii. Zozbierali sme výsledky testov, hodnotenia a recenzie, všetko sme spojili a takýto je výsledok. Najprv si ale povedzme, aký je rozdiel medzi kumou a kulmofénom. Potom si povieme, ako dopadol test  a ktoré kulmy sú pre tento rok (2016) najlepšie.

Kulma

Natáča vlasy spôsobom ohrevného telesa a jednoduchým spôsobom sa vlasy upravujú natočením pramienka vlasov na okrúhle teleso nadstavca. Hrúbka a tvar môže byť rôzny a od toho závisí, či sa vytvoria jemné kučery alebo mohutné lokne. Pri kulmách sú rozdiely v povrchu telesa na ktoré sa vlasy natáčajú. Stretnúť sa môžete s teflonovým povrchom, turmalínovým, keramickým a dokonca aj zo železnými kulmami, ktoré sú už na ústupe. Najideálnejším ja keramika. Kvalitná kulma má niekoľko stupňov nastavení. Ak si máte možnosť vybrať určite uprednostnite takú kulmu. Kulma je ideálna pre rýchly styling vlasov. Okrem klasických kliešťových kúlm sú na trhu aj kónické kulmy, pri ktorých odpadá prichytenie vlasov kliešťami. Niektoré modely majú aj displej so zobrazením teploty.

Kulmofén

Upravuje vlasy do účesu teplovzdušnou technológiou a je vhodný aj pre vlhké vlasy. Okrem prúdenia teplého vzduchu zároveň nadstavcom s rôznymi kefami vytvára účes. Aj pri kulmofénoch sa môžete stretnúť s rôznou hrúbkou, materiálom povrchu, kde znova vedie keramika. Plusom je nastaviteľosť viacej úrovní teploty, plus chladný vzduch na dokončenie úpravy a rôzne nadstavce vo výbave. Niektoré kulmofény obsahujú Ionizéra rotačnú kefu. Záleží od typu a dĺžky vlasov, ale ponuka je bohatá a určite si vyberiete.

Kulmofén je viac-menej kombinácia fénu a kulmy a práve kvôli úžitkovosti 2 v 1 sú veľmi obľúbené. Máme pre vás pár tipov na kvalitné kulmy a kulmofény, ktoré sú obľúbene medzi užívateľmi vďaka výbornej kvalite, funkčnosti aj cene.

 

Test - najlepšie kulmy

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Remington Ci 95 Pearl Najlepšie Zobraziť produkt
2. Remington Ci 9532 Najlepšie Zobraziť produkt
3. Philips HP 8619 Najlepšie Zobraziť produkt
4. Rowenta CF 4132 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Test - najlepšie kulmofény

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Rowenta CF9320 Najlepšie Zobraziť produkt
2. Remington AS7051 Najlepšie Zobraziť produkt
3. Philips HP8656 Najlepšie Zobraziť produkt
4. Braun AS 720 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Remington Ci 8725 (kulma)

Táto výborná kulma je vhodná na všetky druhy vlasov. Ak máte suché vlasy a bojíte sa používania kulmy, kvôli poškodeniu s technológiou Hydra Care sú vaše obavy zbytočné. Kulma má zásobník na destilovanú vodu, ktorou počas úpravy hydratuje vaše vlasy jemnou parou. Okrem toho má kulma kvalitný povrch s vrstvou keratínu, argánumacademiového oleja pre udržanie lesku vlasov. Nechýba jej displej so zobrazením teploty, ktorú si môžete nastaviť v 5 úrovniach a rýchly ohrev na požadovanú teploty. Po 60 minútach sa kulma automaticky vypne, čím predídete problémom, ak ju zabudnete zapnutú. Kulma má nadstavec priemeru, ktorý vyhovuje pre všetky typy vlasov a otočný kĺb šnúry pre bezproblémovú manipuláciu. Tento model prichytáva vlasy kliešťami, takže sa vám neodtáčajú počas úpravy. Je to veľmi kvalitná kulma od overeného výrobcu a určite je jednou z odporúčaných kuliem.

Rowenta CF9320 Brusch Activ (Kulmofén)

Jeden z najobľúbenejších a najkvalitnejších kulmofénov, ktorý si získal mimoriadnu obľubu u užívateľov. Tento model je jedným z najviac recenzovaných kulmofénov youtuberkami. Výborná keramická kefa s kvalitnými štetinami, ktorá sa otáča v oboch smeroch bez zamotania vlasov s turmalimovým povrchom a ionizáciou prispieva ku kvalitnej úprave vlasov. Nechýba možnosť nastavení teploty2 úrovniach2 rýchlosti rotácie. Balenie obsahuje dve nadstavce s kefami s rôznym priemerom, pre vytváranie menších aj väčších vĺn. Tento kulmofén vás určite nesklame.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Remington Ci 9532 Pearl Pro (Kulma)

Vo výborom pomere kvalita, výkon a cena nájdete na trhu model Remington Ci 9532 Pearl Pro. Ide kónickú kulmu s kvalitným nadstavcom z keramiky s upraveným povrchom s prímesou perál. Priemerovo je hrubšia a hodí sa pre väčšie lokne alebo vlny. Nechýba jej jednoduchý displej pre zobrazenie teploty a rýchle nahrievanie za 30 sekúnd. Ovláda sa vďaka otočnému kĺbu výborne a nechýba ani bezpečné vypnutie po 60 minútach. Koncový časť je upravená chladnou časťou pre bezpečnosť pri manipulácii blízko pokožky. V balení nájdete aj žiaruvzdorné púzdro pre uskladnenie a dokonca aj ochrannú rukavicu. Vo výhodnom pomere výkon, kvalita a cena získate veľmi obľúbenú kulmu, ktorá je na trhu dostatočne dlho a je odskúšaná a výborne hodnotená spokojnými užívateľmi. Jediným mínusom je pomerne dlhá šnúra, ktorá má až 3 m.

Bosch PHA 5363 (Kulmofén)

Výhodným nákupom v pomere kvality, funkčnosti a ceny je model výrobcu Bosch. Ide o teplovzdušný kulmofén s rotačnou kefou s technológiou Quatro-Ion. Nechýba tlačidlo pre chladný vzduch pre fixáciu účesu. V balení nájdete okrem klasického priemeru aj hrubší nadstavec pre vytváranie väčších objemových vĺn. Nechýba možnosť nastavenia teploty v 3 úrovniach a otočný kábel. Ovládanie pri úprave je jednoduché a kulmofén svoju prácu odvedie výborne.

 

Špeciálny tip

MÜSTER Cerbero Triferro Profesionale (Kulma)

Náš špeciálny tip patrí profesionálnej ionazičnej kulme, ktorá je riešená spojením troch keramických kulmových nadstavcov. Nechýba nastavenie teploty v rozmedzí od 130°- 210° a pogumovaná rukoväť pre bezpečnejšiu manipuláciu. Samozrejmosťou je otočná šnúra a zabudovaný stojan. Kulma je ideálna vytváranie krásnych vĺn po celej dĺžke dlhých vlasov. Vlasy sa vkladajú medzi tri nadstavce, ktoré sú vedľa seba a tým sa vytvára výnimočný tvar vĺn.

 

Philips HP8656  (Kulmofén)

Trochu odlišný od ostatných kulmofénov je model Philips HP 8656. Tento kulmofén má nadstavec klasickú rovnú kefu. Určite ste takýto produkt videli v teleshoppingu, nemenovanej značky. Výrobca Philips navrhol tento kulmofén s inovatívnou rovnou plochou tak, aby presne nasmeroval prúd teplého vzduchu na časť kam ju potrebujete. Nechýba regulácia teploty v 3 úrovniach a tepelná ochrana. S týmto kulmofénom si vytvaruje objemový účes a rovnako dobre mu ide aj úprava hladkého účesu a narovnanie vlasov. Samozrejmosťou je Ionizér proti elektrizovaniu vlasov a fixácia úpravy chladným vzduchom. Malým mínusom je odlišný spôsob a možno chvíľu potrvá pri prechode od klasického kulmofénu s okrúhlou kefou prejsť k takejto rovnej kefe. Každopádne ide o veľmi zaujímavý kulmofén.

Zoznam článkov

Vaše hodnotenie:
(89.6%)

Obľúbené produkty


Komentáre

22/12/2017 18:37
Karin

Dobrý deň, ďakujem za hodnotenie, určite pomáha pri výbere. Len mi chýba obdobie alebo dátum, v ktorom sa vyhodnotenie produktov robilo. Všetko dobré Karin

Pridať komentár