Tipy na darčeky - darčekový sprievodca, vianoce 2019

Najlepšie kulmy na vlasy 2019 – Recenzie, skúsenosti, porovnanie

V našom rebríčku nájdete najlepšie kulmy a kulmofény, ktoré sú momentálne na trhu k dispozícii. Zozbierali sme výsledky testov, hodnotenia a recenzie, všetko sme spojili a takýto je výsledok.

Kliešťová kulma

Najprv si ale povedzme, aký je rozdiel medzi kumou a kulmofénom a ako si správnu kulmu či kulmofén vybrať. Potom si povieme, ako dopadol test a ktoré kulmy sú pre tento rok (2018) najlepšie.

Najlepšie kulmy 2019

Najlepšie kulmofény 2019

Ako si vybrať kulmu/kulmofén

S kulmou má určite skúsenosti každá žena, ktorá niekedy potrebovala slávnostný účes. Kulma z vlasov v priebehu niekoľkých minút dokáže vykúzliť vlnitý účes vhodný na akúkoľvek príležitosť. Nádherné vlny či okúzľujúce kučery však nemusia byť iba vecou slávnostných príležitostí. Kulma či kulmofén môžu byť vaším každodenným pomocníkom pri tvorbe účesu.

Pri výbere však, ako koniec koncov pri všetkom, treba dbať na základné parametre. Patria k nim priemer kulmy, materiál hlavice a funkcie, napríklad regulácia teploty. Odpovedať si treba aj na pár základných otázok. Čo od kulmy/kulmofénu očakávate, viete, s akou frekvenciou ju budete používať, či to, koľko času chcete venovať úprave svojich vlasov.

Materiál

Povrch kulmy, teda materiál, z ktorého je vyrobený, rozhoduje o výsledku. Ku klasickým povrchom patria keramika, turmalín a titán, často sa dané mateirály aj kombinujú. Keramika je veľmi populárna kvôli svojej schopnosti rovnomerne rozkladať teplo, ale aj kvôli tomu, že sa pramene vlasov po nej rovnomerne kĺžu. Tento materiál sa rýchlo zohreje na požadovanú teplotu a je vhodný pre akýkoľvek typ vlasov.

Kulma na vlasy

Ženy s jemnými vlasmi by sa mali poobzerať po turmalínovej kulme, s ktorou dosiahnu želané výsledky aj pri nízkych teplotách. Tento typ funguje na princípe dlhovlnového infračerveného žiarenia. Z turmalínového vlákna sa počas kulmovania uvoľňujú záporné ióny, následkom čoho sú vlasy krásne lesklé.

Kulmy s titánovým povrchom sú vhodné pre veľmi silné vlasy. Materiál sa zohrieva rýchlo a rovnomerne, práca s valsmi je rpeto pomerne ľahká. Titán je ľahký a trvanlivý.
Okrem týchto troch nájdete na trhu aj kulmy s teflónovým, kovovým či nerezovým povrchom, ktorých čas zahriatia je tiež veľmi krátky. Výzoro sa ponášajú na kulmy, ktoré si určite pamätáte zo svojich detských čias.

Priemer

Od priemeru kulmy sa odvíja finálny vzhľad vašich vlasov. Čím väčšie vlny chcete, tým väčšiu kulmu si vyberte. Pre malé prstienkové kučery a krátke vlasy sa hodí kulma s rozmerom do 19 mm. Pre dlhšie vlasy a mäkké, prirodzené vlny budete potrebovať kulmu s priemerom nad 19 mm. Extra veľké vlny dosiahnete s kulmou s priemerom 38 mm. Ak hľadáte zlatý stred, potom siahnite po kulme s priemerom 25 mm.

Teplota

Kulma s regulátorom teploty bude pre vás vhodnou voľbou v prípade, že svojej vlasy máte naozaj rady. Kulmu si môžete nahriať podľa potreby na teplotu, ktorá vám vyhovuje. Tak sa nebudete musieť báť, že si vlasy spálite.

Vlnité vlasy

Teplota do 150 stupňov je vhodná na veľmi krehké, slabé a poškodené vlasy, do 170 stupov pre jemné a riedke vlasy a teplota do 240 stupňov je odpurúčaná re normálne vlasy. Pokiaľ máte skutočne silné, odolné alebo nepoddajné vlasy, môžete si vlasy kulmovať pri teplote do 265 stupňov.

Čo si ešte treba všímať?

Pri výbere by ste nemali podceňovať dĺžku kábla, radšej si zvoľte o niečo dlhší kábel kvôli ľahšej manipulácii. Aby vám kulma nevykĺzla z ruky, vyberte si model s pogumovanou rukoväťou. Rýchlosť zahriatia je dôležitá v prípade, že sa ráno vždy ponáhľate a chcete byť upravené. V tom prípade vám príde vhod aj funkcia automatického vypnutia.

Ak uvažujete nad kulmovou nie kliešťového typu, oceníte tepelne izolovanú špičku. Pri kónickej kulme budete potrebovať ochrannú rukavicu. V prípade, že veľa cestujete, vyberte si kulmu s cestovným púzdrom a ochrannou tepelnou podložkou.

Rozdiel medzi kulmou a kulmofénom

Neviete, či potrebujete radšej kulmu, alebo kulmofén? Potom vám určite pomôžu jednotlivé popisy k týmto stylingovým nástrojom.

Kulma

Natáča vlasy spôsobom ohrevného telesa a jednoduchým spôsobom sa vlasy upravujú natočením pramienka na okrúhle teleso nadstavca. Hrúbka a tvar môže byť rôzny a od toho závisí, či sa vytvoria jemné kučery alebo mohutné lokne. Pri kulmách sú rozdiely v povrchu telesa, na ktoré sa vlasy natáčajú. Kulma je ideálna pre rýchly styling vlasov.

Kulmofén

Upravuje vlasy do účesu teplovzdušnou technológiou a je vhodný aj pre vlhké vlasy. Okrem prúdenia teplého vzduchu zároveň nadstavcom s rôznymi kefami vytvára účes. Aj pri kulmofénoch sa môžete stretnúť s rôznou hrúbkou, materiálom povrchu, kde znova vedie keramika.

Kulmofén

Plusom je nastaviteľosť viacej úrovní teploty, plus chladný vzduch na dokončenie úpravy a rôzne nadstavce vo výbave. Niektoré kulmofény obsahujú ionizér a rotačnú kefu. Kulmofén je viac-menej kombinácia fénu a kulmy a práve kvôli úžitkovosti 2v1 sú veľmi obľúbené.

Typy kulmy

K najznámejším patrí klasická kliešťová kulma, s ktorou je práca s prameňmi vlasov vďaka úchytu jednoduchšia. Rovnomerný priemer po celej dĺžke kulmy je zárukou pravidelných vĺn. To je však zároveň aj nevýhodou kliešťovej kulmy, keďže pravidelné kučery pôsobia neprirodzene.

V ponuke je napríklad aj parná kulma, s ktorou sú vlasy hydratované, čiže sa menej lámu. Eliptická kulma má rovnaký polomer po celej svojej dĺžke, nemá však úchyt na vlasy. Prirodzený vzhľad kučier dosiahnete s kónickou kulmou, ktorej priemer sa po dĺžke zužuje. Keďže ani tento typ nemá úchyt, je kulma šetrná ku končekom vlasov.

Úprava vlasov bude bezstarostná a rýchla s automatickou lokňovacou kulmou. V prípade, že sa vám páčia účesy ako z 30. rokov minulého storočia, potrebujete trojkulmu.

Krátke recenzie

Zoznam článkov

Najlepšie elektrické natáčky na vlasy

Najlepšie elektrické natáčky na vlasy

Starostlivosť o vlasy a rôzne úpravy vlasov poznali ženy už v antike. Zmienka o prvých natáčkach, ktoré sa nahrievali, sa objavila v roku 1930 a odvtedy sa tento systém úpravy vlasov udomácnil a teší sa stále veľkej obľube medzi dámami. Aj keď na trhu nájdeme mnoho výrobkov, ktoré si... Prečítať článok

Remington H9096 - recenzia

Remington H9096 - recenzia

Sada štýlových natáčok do vlasov model Remington H9096 u mňa zabodovala jednoznačne kvalitou a elegantným balením. Aké sú tieto natáčky od overeného výrobcu Remington ? V krásnom elegantnom balení kvalitné natáčky Balenie je naozaj veľmi štýlové a elegantné, to ma príjemne prekvapilo a... Prečítať článok

Remington KF40E - recenzia

Remington KF40E - recenzia

Sada týchto natáčok do vlasov s elektrickým nahrievaním ma príjemne prekvapila. Kvalitný výrobca Remington má na trhu niekoľko modelov a práve model Remington KF40E je jedným z najpredávanejších. Čím si získal takú obľubu medzi užívateľkami? Kvalita za príjemnú cenu Samozrejme, že cena... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Komentáre

22/12/2017 18:37
Karin

Dobrý deň, ďakujem za hodnotenie, určite pomáha pri výbere. Len mi chýba obdobie alebo dátum, v ktorom sa vyhodnotenie produktov robilo.
Všetko dobré
Karin

Pridať komentár