Najlepšie herné konzoly 2024 – recenzie, test, porovnanie

Herné konzoly postupne vytláčajú gamerské PC zostavy, aj napriek tomu sa ešte i dnes nájdu zarytí fanúšikovia tejto hráčskej platformy. Patríte medzi nich alebo sa nimi hodláte stať? Ak nie ste v „tomto svete“ doma, prečítajte si náš návod na ich výber.

Ako vybrať hernú konzolu?

Pripravili sme si pre vás podrobný prehľad tých najdôležitejších parametrov a niekoľko recenzií na aktuálne highlighty herných konzol.

Najlepšie herné konzoly

Názov Hodnotenie Detail
Sony PlayStation 4 Slim 500 GB   ✔   NÁŠ TIP Zobraziť produkt
Sony Playstation 5   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE Zobraziť produkt
Nintendo Switch   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTA Zobraziť produkt
Microsoft Xbox Series S   ✔   DNES V AKCII Zobraziť produkt
Microsoft Xbox Series X   ✔   DOBRÉ RECENZIE Zobraziť produkt

Herné konzoly – recenzie

Recenzie hýbu svetom, keďže skúsenosť pri výbere neraz pomôže viac ako tisíc slov. V našom teste sme pre vás zrecenzovali a porovnali najvýkonnejšie herné konzoly súčasnosti, ktoré svojím herným výkonom, kvalitou obrazu a ďalšími špecifikáciami prekoná skutočne máločo.

Ako vybrať hernú konzolu

Pri výbere hernej konzoly je dôležité predovšetkým to, čo hľadáte. Chcete sa hrať doma alebo skôr na cestách? Máte obľúbené herné tituly alebo ešte neviete, čo presne sa vám zapáči? Ste tímový hráč, a preto sa vyžívate najmä v multiplayeroch, alebo obľubujete svoj „vlastný svet“? Pri výbere vám teda odporúčame asi takýto postup:

  1. Urobte si jasno v tom, kde, ako často a čo presne chcete hrať
  2. Pochopte aspoň základné parametre, ktoré majú vplyv na rýchlosť a výkon hernej konzoly
  3. Sledujte údaje o kompatibilite s hernými titulmi
  4. Preštudujte si recenzie herných konzol

Typy herných konzol

Toto je prvý a veľmi dôležitý parameter. Pri výbere vhodnej hernej konzoly sa musíte v prvom rade rozhodnúť, kde a ako ju budete využívať. Na výber máte prenosné a televízne konzoly. Ďalšími podkategóriami sú konzoly na mobil, ktoré sú pomernou novinkou, a tie z čias minulých.

Televízne herné konzoly

Televízne herné konzoly sú použiteľné len v kombinácii s TV, poprípade s monitorom. Ich súčasťou je samostatný ovládač, spravidla i slúchadlá, sú vybavené rôznymi konektormi a DVD mechanikou. Dnes však už môžete naraziť aj na 100 % digitálne modely, napr. PS5 Digital Edition, ktoré nie sú kompatibilné so žiadnymi titulmi dostupnými na disku. Hry si do nich jednoducho stiahnete online. Príznačnými pre televízne herné konzoly sú väčšie rozmery, všakovaké doplnkové funkcie a technológie, ktoré majú vylepšiť zážitok z hry. Na tie sa pozrieme podrobne postupne v našom návode.

Televízna herná konzola

Herná konzola do ruky (handheld konzola)

Názov „konzola do ruky“ či „handheld konzola“ je veľavravný už sám osebe. Tieto kúsky nemusíte pripájať k televízoru alebo inému zariadeniu s obrazovkou. Sú vybavené vlastným monitorom (resp. tabletom), ovládacími prvkami a konektorom na slúchadlá. Monitor handheld konzol môže mať rôznu veľkosť. Na menších modeloch sú to cca 2,5, na tých väčších 5 – 6 a viac palcové uhlopriečky. Rozlíšenie handheld konzol sa tradične začína na 400 x 240 px, novšie alternatívy však zvládajú i 1280 x 720 rozlíšenie.

Konzoly do ruky sa ďalej delia na jednoúčelové, hry sú do nich nainštalované už pri kúpe a ďalšie do nich nie je možné pridávať, a klasické, do ktorých si môžete „naťahať“ tituly podľa vlastného výberu. Výhodou herných konzol do ruky je nižšia cena, kompaktné rozmery a veľmi jednoduchá „inštalácia“. Na rozdiel od kúskov, ktoré musíte pripojiť k televízoru, čo niekedy zaberie pekne dlhý čas, ich len zapnete a môžete ísť na vec.

Herné konzoly na mobil

O prepojení herných konzol s mobilnými telefónmi (aj s tabletmi) sa hovorí už pekne dlhú dobu. Toto „sci-fi“ sa vďaka Microsoftu nedávno stalo skutočnosťou. Zlúčením streamovacej služby xCloud a predplatného Xbox Game Pass Ultimate je dnes možné prepojenie konzoly so smartphonom. Smutnou správou je, že táto alternatíva je prístupná len pre majiteľov smartphonov s OS Android 6.0 alebo vyšším. Do budúcnosti však Microsoft prisľúbil kompatibilitu s ostatnými OS. Jediné, čo budete potrebovať, je kompatibilná herná konzola, resp. gamepad (zamerajte sa najmä na výstupy a vstupy).

Moderné verzus retro herné konzoly

Vo svete počítačových hier pomerne často natrafíte na výraz retro herná konzola či retro gaming. Do tejto kategórie spadajú všetky herné konzoly (ale i samotné videohry, TV hry atď.), takpovediac, zo starej školy. Aj v tomto prípade sa delia na stolové a prenosné/vreckové. Ich spoločnými charakteristickými znakmi sú:

  • Nižšia obstarávacia cena
  • Nízke rozlíšenie
  • Zastaralá grafika
  • Žiadne pokrokové funkcie (3D zvuk či iné moderné technológie...)
  • Zastaralé analógové pripojenie v prípade stolových modelov
  • Nutnosť používania klasických kaziet
  • Nulová kompatibilita so súčasnými hrami

Pojem retro herné konzoly neoznačuje konkrétne modely. Do tejto kategórie môžu patriť akékoľvek staršie konzoly, ktoré sú z hľadiska technológií v súčasnosti zastaralé. Zväčša sa však za retro považujú „90-tkové“ kúsky. K tým najznámejším patrí napr. SEGA, Atari, PlayStation Classic či Nintendo classic mini a hry, ako Pack Man a Super Mario.

Úložisko

Každá herná konzola disponuje interným úložiskom, ktoré slúži na ukladanie hier. Jeho veľkosť sa líši od modelu k modelu, tradične sa však pohybuje v rozmedzí od cca 500 GB až do 2 TB. Asi nie je potrebné vysvetľovať, že čím je interné úložisko väčšie, tým viac titulov doň môžete uložiť. Odporúčame vám, aby ste si už dopredu premysleli, aké hry budete chcieť hrávať pravidelne. Tie by sa vám mali zmestiť na interné úložisko. Neustále „kopírovanie“ a „premiestňovanie“ titulov z externého disku či SD karty nie je úplne pohodlné.

Herná konzola – gamepad

POZOR: Pri výbere konzoly neprehliadnite ani údaj o veľkosti dostupného úložiska, ktoré je vždy o niečo menšie.

Problémy s menším interným úložiskom vyriešite pomocou externého úložiska v podobe SD karty či harddisku, ktorý pripojíte k hernej konzole. Touto možnosťou disponuje spravidla každý model. Možnosť použiť, resp. zasunúť SD kartu priamo do konzoly, je pre mnohých o niečo pohodlnejšia alternatíva.

Rozlíšenie a počet snímok za sekundu

Rozlíšenie aj počet snímok za sekundu súvisia, ako inak, s kvalitou a plynulosťou obrazu. Staršie modely herných konzol mali nižšie natívne rozlíšenie. Štandardom bolo HD a FullHD, väčšina najnovších modelov však už poskytuje 4K rozlíšenie.

INFO: Najnovšie herné konzoly disponujú aj 8 K výstupom. Aktuálne však na trhu nie sú dostupné herné tituly s takto vysokým rozlíšením, 8 K výstup je preto spravidla „zablokovaný“ výrobcom.

Počet snímok za sekundu (fps) má vplyv najmä na plynulosť obrazu. Ruka v ruke so 4K rozlíšením ide 60 až 120 fps. Takýto obraz je v súčasnosti to najlepšie, čo môžete zažiť. Na trhu totiž nie sú dostupné žiadne herné tituly s vyšším rozlíšením. Staršie generácie konzol tradične disponovali 30 fps.

Grafický čip (GPU)

Grafický čip či karta (označovaný skratkou GPU) má priamy vplyv na kvalitu vykresľovania obrazu, herný výkonrýchlosť, v podstate na všetky parametre, ktoré rozhodujú o kvalite zážitku z hrania. Údaj o jeho výkone je uvádzaný v teraflopoch (TFLOP) – čím viac teraflopov má daný grafický čip, tým je výkonnejší. Pre lepšiu predstavu, 1 teraflop zvláda 1 bilión operácii za sekundu. Najnovšia Xbox Series X s 12 TFLOP GPU teda zvláda až 12 biliónov výpočtov/s, čo je naozaj veľmi veľa.

Procesor (CPU)

Každá herná konzola musí byť vybavená aj CPU (procesorom). CPU zohráva z hľadiska výkonnosti jej hardwaru jednu z najdôležitejších úloh. Aj v tomto prípade platí veľmi jednoduché pravidlo, čím je procesor výkonnejší, tým výkonnejšia bude i samotná konzolaV herných konzolách najnovších generácií sa spravidla využívajú 8-jadrové CPU. Dôležitým parametrom je taktiež frekvencia použitého procesora.

Kompatibilita televíznych herných konzol

Drvivú väčšina televíznych herných konzol prepojíte prostredníctvom klasického HDMI kábla. Preto sú spravidla kompatibilné so všetkými, aj staršími, televízormi či monitormi (dané zariadenie musí byť vybavené HDMI vstupom). Ak sa však rozhodnete pre kúpu niektorej z najnovších herných konzol so 4K rozlíšením a 120 snímkami za minútu, počítajte s tým, že plnú kvalitu obrazu si užijete len na televízore, ktorý podporuje rovnaké rozlíšenie. Nepísaným pravidlom je taktiež to, že by mal disponovať rýchlejším HDMI 2.0. vstupom. Opäť platí, že i novšie modely herných konzol s najväčšou pravdepodobnosťou prepojíte s takmer akýmkoľvek televízorom, herný zážitok však nebude „vončo“.

POZOR: Niektoré herné konzoly nedisponujú HDMI výstupom, napr. model Nintendo Wii. K nim si musíte dokúpiť špeciálny adaptér.

Kompatibilita s hernými titulmi

Pred kúpou hernej konzoly by ste mali mať jasno v tom, aké hry si na nej chcete zahrať. Niektoré herné tituly sú kompatibilné len s niektorými konzolami, na niektorých konzolách zas spustíte iba niektoré hry. Určite si teda overte, ktoré z herných titulov sú kompatibilné s vami vybranou konzolou a nezabudnite na tzv. spätnú kompatibilitu (či si na danej hernej konzole môžete zahrať aj tituly určené pre staršie modely). Zväčša si môžete na modeloch z novších generácií zahrať všetky „nové“ hry, plus tie, ktoré boli kompatibilné so staršími modelmi. Nie je to však pravidlo. Naopak to platí, samozrejme, skôr výnimočne.

Herná konzola do ruky

INFO: Pri kúpe najnovších herných konzol neprehliadnite ani údaj o dostupnosti, či skôr o existencii nových herných titulov.

Funkcie

Najdôležitejšou so sieťových funkcií je možnosť hrať multiplayerové hry. Táto alternatíva je dnes už nepísaným štandardom, pri starších konzolách to však tak nemusí byť. Niektoré modely dokážu okrem hier prehrať aj iný multimediálny obsah (videá, fotky, môžete ich prepojiť s YouTube...).

Výrobcovia herných konzol ponúkajú aj rôzne online služby, cez ktoré si môžete zahrať ich exkluzívne herné tituly. V prípade Xboxu ide napr. o EA Access, Xbox Game Pass, Xbox Play Anywhere či Live Gold, ktorý slúži na online hranie, pri PlayStation môžete využívať PlayStation Plus alebo PlayStation VR. Tieto služby sú spoplatnené, členovia však spravidla dostanú k dispozícii aj niekoľko herných titulov zadarmo.

Ovládanie

Štandardne sa herné konzoly ovládajú cez gamepad, teda ovládač, na ktorom sa nachádzajú joysticky a ďalšie ovládacie prvky. Pri novších verziách sa stretnete aj s pokrokovejšími technológiami, ako je napr. pohybový senzor alebo iné ovládače na virtuálnu realitu, napr. VR okuliare či helma (v týchto prípadoch pri hraní nemusíte iba sedieť).

Súčasťou herných konzol do vrecka sú spravidla tzv. joycony, teda 2 menšie samostatné ovládače. Môžete ich však vložiť do špeciálneho gripu (držiaka), čím vznikne ovládač totožný s klasickým gamepadom. Pozor, grip musí byť kompatibilný s konkrétnym modelom prenosnej hernej konzoly.

Pri výbere ovládača sa zamerajte na jeho prevedenie, teda povrchovú úpravu, rozmiestnenie ovládacích prvkov atď., a taktiež na funkcie (prepojenie s mikrofónom, slúchadlami...). Rozmiestnenie tlačidiel a joistickov je pri konzolách z dielne Sony a Microsfotu vo všeobecnosti veľmi podobné. S výraznejšími rozdielmi sa stretnete napr. pri konzolách od Nintenda.

INFO: Podobne ako konzoly samotné sa dopredu neustále posúvajú aj ich ovládače. Napr. ovládač DualSense k PS5 dokáže prenášať vibrácie, vďaka čomu získate ešte reálnejší pocit z hry.

Najlepšie gamepady 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie gamepady 2024 – recenzie, test, porovnanie

Skutočný hráč si hranie hier užíva naplno. Aby to tak mohlo byť, vývojári sa snažia hráčom sprostredkovať čo najviac autentický zážitok z hry. Ide o rôzne prvky hráčskej výbavy, ktoré dokážu hráčov, v čo najväčšej miere vtiahnuť do deja a zároveň im ovládanie hry zjednodušiť. Jedným z takých prvkov výbavy je okrem klasickej myši a klávesnice aj gamepad. Viete, ako si gamepad vybrať? Na... Prečítať článok

Slúchadlá

Pri slúchadlách, ktoré sú súčasťou hernej konzoly, sa zamerajte najmä na kvalitu ich zvuku. Odporúčame vám preštudovať si recenzie, z ktorých sa toho dozviete najviac. Na kvalitu zvuku majú, okrem iného, veľký vplyv využívané technológie (napr. všeobecne známa Dolby Atmos, 3D Tempest Audio, ktorú využíva Sony atď.). Pri hraní je pre vás najdôležitejšia kvalita priestorového zvuku, ktorý stojí za reálnejším pocitom z hry.

Rozmery a hmotnosť

Televízne herné konzoly nie sú spravidla príliš veľké. Samozrejme, existujú aj výnimky, ako napr. PS5, ktorá pripomína skôr XXL kozmickú loď. Ak sa teda rozhodnete pre takýto nadrozmerný model, dobre si vopred premyslite, kde a ako ho umiestniteRozmery a hmotnosť sú dôležité hlavne pri handheld konzolách. Menšie modely sú praktické pri prenosoch, nezabudnite však, že budú mať i menší displej.

Najlepšie herné konzoly + krátka história herných konzol

Za všeobecne najlepšie herné konzoly súčasnosti (aj minulosti) sú považované tie z dielne Sony – PlayStation, Microsoftu – Xbox a Nintenda. O ich hernom výkone, kvalite obrazu, funkciách a ďalších pozitívnych špecifikáciách snáď ani nie je potrebné hovoriť.

Retro herná konzola

V skratke sa to dá zhrnúť tak, že ak chcete super konzolu so super herným výkonom, obrazom a zvukom, hľadajte práve v ponuke týchto spoločností. Samozrejme, nájdu sa i menšie výnimky, ktoré užívateľov príliš nezaujali, ide však skutočne len o výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo.

Herné konzoly PlayStation od Sony

Keď sa povie „herná konzola“, slovo PlayStation je prvým synonymom, ktoré napadne určite i mnohým z vás. História PlayStation siaha do polovice 90. rokov, konkrétne do roku 1994, keď bola na trh uvedená prvá herná konzola s príznačným názvom PlayStation. Aktuálne populárnymi modelmi sú PlayStation 4 Pro a SlimPlayStation 4no i staršia PlayStation 3 alebo PlayStation Vita. Najnovšou konzolou je PlayStation 5, na ktorú sme sa pozreli aj v našich recenziách.

Herné konzoly Xbox od Microsoft

Microsoft vyrába povestné Xboxy. Prvý z nich uzrel svetlo sveta, v porovnaní s konkurenciou, pomerne neskoro, v roku 2001. Prvý Xbox bol reakciou Microsoftu na PlayStation 2. Odvtedy uviedla spoločnosť na trh viacero zaujímavých kúskov (Xbox One X, Xbox One S, Xbox 360). Aktuálnymi highlightmi Microsoftu sú lowendová Xbox Series S a jej „náprotivok“, highendová Series X s 4K aj 8K výstupom, ktorý je však aktuálne, pre absenciu herných titulov v takomto vysokom rozlíšení, Microsoftom „zablokovaný“.

Sony PlayStation alebo Xbox One S? Ktorá konzola je lepšia?

Sony PlayStation alebo Xbox One S? Ktorá konzola je lepšia?

Na trh pomaly, ale isto prichádza nová generácia domácich herných konzol. Odštartuje ju pravdepodobne Sony so svojím modelom PlayStation 5, Microsoft bude reagovať novým Xboxom, ktorý má zatiaľ pracovný názov Project Scarlett. Môžeme teda predpokladať, že sa blíži ideálna doba na nákup... Prečítať článok

Herné konzoly Nintendo

Japonská spoločnosť Nintendo, ktorej maskotom je celosvetovo známy inštalatér Mário, hlavný hrdina série arkádových videohier Super Mário, je zameraná na výrobu počítačových hier a herných konzol. Spočiatku boli jej doménou najmä televízne konzoly, dnes je však priekopníkom v tých prenosnýchHistória Nintendo herných konzol siaha do roku 1983, keď bola na trh uvedená Nintendo Entertainment System (NES). Asi najznámejšou z dielne tohto japonského výrobcu je stolná konzola WiiNajnovším modelom je vreckovo-televízna konzola Nintendo Switch.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Aby bol náš návod na výber hernej konzoly čo najkompletnejší, nezabudli sme ani na niekoľko odpovedí na najčastejšie užívateľské otázky.

Čo je Project Scarlett?

Project Scarlett bol pracovný názov pre aktuálne najnovšie herné konzoly z dielne Microsoftu, Xbox Series S a X.

Herný počítač verzus herná konzola. Ktorá alternatíva je lepšia?

Na túto otázku sa nedá odpovedať. Herné počítače získali na popularite najmä pre ich širšie využitie – na konzole sa môžete iba hrať, na počítači i pracovať, sledovať filmy... Pomôckou pri rozhodovaní pre vás môže byť dostupnosť herných titulov. Niektoré sú dostupné len pre PC, niektoré len pre konzoly a iné zas pre PC aj konzoly.

Aká je najpopulárnejšia herná konzola pre deti?

Medzi populárne herné konzoly pre deti patrí napr. Nintendo SwitchPlayStation 4 Pro, Nintendo Joy-Con a Nintendo Switch Lite.

Akú PlayStation kúpiť?

Herní nadšenci by vám určite odpovedali: „najnovšiu PS5-ťku“. Pokiaľ však hľadáte konzolu na občasné hranie, vystačíte si i s lacnejšími, a teda i staršími modelmi, napr. s hernou konzolou PlayStation 4 či dokonca PlayStation 3.

Zoznam článkov

Aké vybavenie pre hráča videohier? Herný stôl, herné kreslo/stolička, počítač, klávesnica, konzola a okuliare

Aké vybavenie pre hráča videohier? Herný stôl, herné kreslo/stolička, počítač, klávesnica, konzola a okuliare

Začínate s hraním počítačových hier, plánujete s touto zábavkou začať alebo máte doma maniaka, ktorého chcete potešiť praktickou hernou výbavou? Náš článok je v tom prípade určený práve vám. Pripravili sme si pre vás stručný návod na výber herného vybavenia pre hráča videohier, a to... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(90.6%)
Dátum publikovania: 04.11.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 19.09.2023

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

05/07/2022 14:11
Radek

NVIDIA SHIELD TV PRO je bezproblémové a svižné zariadenie, škoda, že som ho nekúpil skôr. Nainštaloval som doňho aplikácie tretích strán a teraz nemá žiadnu chybu. Plusom je pre mňa možnosť premapovania tlačidiel na diaľkovom ovládači. Mínusom je, že nebol pribalený HDMI kábel a 16 GB je málo, vyrieši to však napríklad externý HDD alebo sieť.

07/10/2021 17:23
Ferino

Pre mňa má nekompromisný výkon NVIDIA SHIELD TV PRO. Neseká, ide rýchlo a ovládač je parádny. Oceňujem podporu Dolby Vision, Atmos či DTS-X atď. Malý detail, že balenie neobsahuje HDMI kábel.

20/09/2021 09:04
Kevin

Mám hernú konzolu Microsoft Xbox Series S a všetko je ok, len škoda, že nemá kapacitu až 1 TB. Konzola má krásnu grafiku a podľa mňa je za super cenu. Keďže je bez mechaniky nie je možné použiť CD, ale ide na Xbox Live alebo Game Pass, čo mi vyhovuje oveľa viac než si kupovať drahé hry. Prvotná inštalácia bola až banálna, len poskladať dva káble, jeden ovládač a konzolu. Páči sa mi, že konzola je veľmi tichá, no zároveň má dostatok výkonu aj pre náročnejšie hry. K jej výhodám patria tiež kompaktné rozmery. Podľa mňa je to ideálna konzola pre celú rodinu na každodenné hranie. Reakcie konzoly sú rýchle a ovládač je topka, pretože sa veľmi dobre drží v rukách, je pohodlný. Oceňujem tiež spätnú kompatibilitu či veľmi rýchly SSD. Som maximálne spokojný a odporúčam túto konzolu aj ostatným.

16/09/2021 08:53
Miro

Používam Nintendo Switch a som maximálne spokojný, konzola je úžasne prenosná, preto môžem hrať moje obľúbené hry kdekoľvek a kedykoľvek na ne dostanem chuť. :-) Aj predtým som mal Nintendo, ale starší model a tento nový prináša niekoľko vylepšení. Zážitok z hry je oveľa lepší a páči sa mi, že pri niektorých hrách sa aj rozhýbem. Hať sa môžu viacerí hráči naraz, čo ešte viac zvyšuje úroveň zábavy. Zvyknem používať slúchadlá, pretože vstavané reproduktory mi príliš nevyhovujú. Majú taký menej kvalitný a plochý zvuk. Inak je konzola veľmi dobre spracovaná, má veľký displej a ponúka variabilitu použitia. Toto zariadenie je malé a šikovné a ako stvorené pre cestovanie. Ak hľadáte niečo, na čom môžete hrať hry v pohodlí domova, ale zároveň aj na cestách, myslím si, že táto konzola bude správnou voľbou. Výkon je skvelý a neprišiel som na nič zásadné, čo by mi prekážalo. Konzole sa potešia deti aj dospelí. Ako plus vnímam moderný USB C port a tiež veľmi dobrú výdrž batérie. Treba rátať s tým, že niektoré hry sú dosť drahé, ale to zrejme viete už pred kúpou. :-) Konzolu je možné zapojiť aj do TV, jednodznačne ju odporúčam.

14/09/2021 09:18
Gabo

Na základe dobrých recenzií používateľov som si zvolil hernú konzolu Sony Playstation 5, ktorá má perfektnú rýchlosť načítavania. Z hrania mám výborný pocit, čomu dopomáha aj zvýšená haptika ovládača. K dispozícii je množstvo rôznych aj exkluzívnych hier a pre mňa je táto konzola najlepšiu na trhu. Spracovanie je skvelé, hoci oproti PS4 nejde o obrovský skok v grafike vpred, ale skôr o malé detaily ako je ovládač - lepšie držanie, rýchlejšia odozva, prepracované vibrácie atď. Konzola oproti predchádzajúcemu modelu beží hladšie a svižnejšie a počas chodu je aj tichšia. Oslovil ma tiež jej dizajn, ktorý som si obľúbil už pri prezentácii produktu a do môjho interiéru sa perfektne hodí. Pôvodne som uvažoval aj nad Xboxom X, ale napokon som sa rozhodol pre Playstation a som rád, že som zvolil toto. Xbox by som natoľko neocenil. Vzhľadom na výkon konzoly považujem cenu za prijateľnú. Odporúčam všetkým vášnivým hráčom hier. :-)

Pridať komentár


Posledné články
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Napriek tomu, že umývačku riadu používate denne, na jej čistenie často zabúdate. Pristúpite k nemu až vtedy, keď umývačka... Prečítať článok