Najlepšie krovinorezy 2019 - Veľký test a porovnanie

Ako si vybrať krovinorez? V hypermarkete zoženiete aj za 20€, v špecializovanej predajni so záhradnými potrebami nie je problém nájsť aj kúsky cez 100€. Ako sa zorientovať a podľa čoho vyberať? Ktoré parametre sledovať a ktoré sú len reklamný ťah predajcov? Nie je to jednoduché. Preto sme zozbierali rôzne testy ktrovinorezov, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.

Najlepšie elektrické krovinorezy

Najlepšie benzínové krovinorezy

Krátke recenzie

STIGA SBC 435 HD

Odolný a mimoriadne obľúbený krovinorez so silným 4-taktovým benzínovým motorom a záberom 43 cm bez problémov zvláda úpravu aj ťažko dostupných miest. V porovnaní s bežne používanými 2-taktnými motormi je motor tohto krovinorezu tichší, jednoduchšie sa štartuje a má nižšiu spotrebu benzínu. Zároveň produkuje menej emisií a je šetrnejší k životnému prostrediu. Strunová hlava Tap&Go po jemnom poklepaní o pevný povrch automaticky vysunie strunu. Kosenie drevnatých náletov zvládnete aj vďaka pribalenému oceľovému štvorzubcu.

MTD Smart BC43

Benzínový krovinorez od americkej značky MTD s 2-taktným motorom a dostatočne veľkou palivovou nádržou je výkonný a spoľahlivý model. Má deliteľnú násadu, ktorá vďaka unikátnemu systému TrimmerPlus umožňuje nasadiť aj fukár na lístie, kultivátor či vyvetvovaciu pílu. Strunová hlava Tip-Automatik sa postará o automatické nastavenie ideálnej dĺžky struny. Štartovanie motoru je vďaka technológií AST absolútne jednoduché. Cievková pružina zabezpečí to, že krovinorez naštartujete jednoduchým vytiahnutím lanka. V balení nájdete okrem samotného krovinorezu aj poloautomatickú žaciu hlavu, kovový trojzubec a dvojramenné popruhy.

Fieldmann FZS 4003 B

Krovinorez s automatickou hlavou od českého výrobcu, ktorý kúpite za veľmi výhodnú cenu. Benzínový 2-taktný motor s vynikajúcim výkonom 1,25 kW a šírka záberu 42 cm sa postarajú o maximálnu účinnosť kosenia aj v náročnejšom prostredí. S odolnými náletmi si poradí pribalený oceľový trojzubec. Silnou stránkou tohto modelu aj sú jeho špeciálne ergonomické držadlá, ktoré zjednodušujú držanie a manipuláciu s krovinorezom, preto sa počas jeho obsluhy nebudete cítiť príliš fyzicky vyčerpaný. 

Fieldmann FZS 2050 E

Model s elektromotorom sa vyznačuje nižšou hlučnosťou. Počas práce vás nebudú otravovať ani výpary, ktoré sú bežné v prípade spaľovacích benzínových motorov. Fieldmann FZS 2050 E má vysoký výkon 1,4 kW a disponuje dvojstrunovým systémom kosenia so záberom  42 cm. Posun struny je poloautomatický. Krovinorez má nižšiu hmotnosť (6 kg) - je teda vhodný aj pre útlejšie postavy. Vďaka teleskopickej rukoväti si ho môžete prispôsobiť tak, aby sa vám s ním dobre pracovalo. Za veľmi výhodnú cenu tak získate výkonný model, ktorý si aj vďaka kovovému trojzubcu poradí so všetkými odolnými rastlinami.

Bosch ART 26 CombiTrim

Kvalitná značka za mimoriadne nízku cenu. Strunový elektrický krovinorez s menším výkonom (450 W) a nízkou hmotnosťou (3 kg) sa ovláda mimoriadne jednoducho. Je určený na nenáročné úlohy: úpravu udržiavaných trávnikov, kosenie priestorov pod lavičkami a medzi kríkmi. Vďaka otočnej sekacej hlave (o max. 90°) sa s ním dostanete naozaj všade. Výmenu struny uľahčuje systém, vďaka ktorému sa struna sama vysunie po obyčajnom kliknutí o povrch. 

Vaše hodnotenie:
(88.4%)

Obľúbené produkty


Komentáre

25/01/2019 10:28
Rostislav Habada

Dobry den! Prosim Vas, vedeli by ste mi povedat nejake hodnotenie, recenzie, ci test na benzínový krovinorez Patriot TBC 431 D? Vopred dakujem!

12/02/2018 16:10
Petra

Dobry den! Prosim Vas, vedeli by ste mi povedat nejake hodnotenie, recenzie, ci test na benzínový krovinorez Patriot TBC 431 D? Vopred dakujem!

Pridať komentár