Najlepšie fotomobily 2020 – najlacnejšie už do 300 €

Výber mobilného telefónu je dnes častou dilemou. Každý túži po smartfóne, ktorý splní všetky požadované kritériá a bude mať tie najlepšie parametre. Jedným z týchto parametrov je kvalitný fotoaparát. Ak je aj vaším kritériom smartfón, ktorý urobí najlepšiu fotografiu, potom urobíte najlepšie, ak si obzriete tie najlepšie fotomobily na trhu.

Ako vybrať najlepší fotomobil

Fotografie, selfie, story, instaphoto a všeobecne vizuálne-audiovizuálne zábery sa stali jedným z najdôležitejších prvkov zdieľania nášho sociálneho života. Kvalitný fotoaparát je teda rozhodne faktorom, ktorý pri výbere mobilného telefónu zohráva dôležitú úlohu. Drvivá väčšina zákazníkov sa dokonca zameriava práve na kvalitu fotografií. Ak ste milovníkom kvalitných fotografií, fotomobil je kompromisom medzi bežným smartfónom a profesionálnym fotoaparátom.

Nebol by lepší kvalitný digitálny fotoaparát? Ak si porovnáte ceny niektorých digitálnych fotoaparátov a fotomobilov, možno aj áno, ak však vezmete do úvahy praktickosť a účel, fotomobily majú navrch. Existuje dokonca web www.dxomark.com, ktorý pravidelne porovnáva kvalitu fotoaparátov jednotlivých smartfónov a následne zostavuje rebríček aj so zhodnotením. Na stránke si tak viete pozrieť, ktoré fotomobily sú pre kvalitné zábery tie najlepšie.

Kompletné recenzie tých najlepších fotomobilov sme pre vás vyhotovili aj my. Pri hodnotení sme sa zameriavali cielene na silné a slabé stránky fotoaparátov jednotlivých modelov.

Najlepšie fotomobily 2019

Názov Hodnotenie Detail
Huawei P20 Pro   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Huawei P30 Pro   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Samsung Galaxy S10 Plus   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Apple iPhone XR   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Xiaomi Mi 9 6GB/128GB   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Dôležité parametre fotomobilov

Pri výbere fotomobilov zohráva najdôležitejšiu rolu fotoaparát a jeho ďalšie parametre. Ak ste teda milovníkom kvalitných fotografií, určite sa zamerajte na nasledovné parametre. V našich detailných recenziách fotomobilov sme vám ponúkli charakteristiku jednotlivých fotomobilov a ich fotenie v praxi.

  • Rozlíšenie fotoaparátu – to je práve údaj, podľa ktorého sa mnohí rozhodujú. Uvádza sa v Mpx (Megapixeloch) a logicky by malo platiť, že čím je táto hodnota vyššia, tým je fotografia kvalitnejšia. Podstatné je však aj to, akú svetelnosť daný objektív má a takisto, koľko objektívov má samotný fotomobil. Tie najlepšie majú päť, štyri alebo tri objektívy s rôznym rozlíšením i svetelnosťou.
  • Svetelnosť – výrobca ju uvádza pod písmenom f, za ktorým nasleduje číslo. Čím nižšie číslo je, tým je vyššia citlivosť clony na kvalitu obrazu. Toto číslo sa pohybuje okolo f/2.0 a menej. Ak je viac objektívov, fotoaparát pracuje so svetelnosťou ešte citlivejšie a ostrosť, farebnosť a kontrast sú lepšie.

Najlepší fotomobil

  • Zoom – najlepšie fotoaparáty disponujú optickým aj digitálnym zoomom ten súvisí aj so samotnou stabilizáciou obrazu.
  • Stabilizácia obrazu – každý výrobca disponuje inou technológiou stabilizácie (optická – digitálna). Najlepšie preto urobíte, ak si o stabilizácii obrazu prečítate pri jednotlivých modeloch. Stabilizácia sa do veľkej miery týka aj točenia videí.

Vaše hodnotenie:
(90.4%)
Dátum publikovania: 08.07.2018
Dátum poslednej aktualizácie: 13.01.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár