Najlepšie domáce kiná 2018 - veľký test a porovnanie

Domáce kino len ťažko otestujete priamo v predajni elektra. A to nehovorím o možnosti zistiť jeho kvalitu pri výbere cez internet. Ale nebojte sa, máme pre vás riešenie. Prinášame vám výsledky testov domácich kín. Zozbierali sme domáce a svetové výsledky testov, recenzie, hodnotenia a vaše skúsenosti. Prešli sme fóra, diskusie, platené spotrebitelské testy. A tu je výsledok, rebríček najlepších kín, ktorý pravidelne aktualizujeme:

Najlepšie domáce kiná 2018

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

LG BH9540TW

Domáce kino z dielne výrobcu LG pozostáva z kvalitného 3D Blueray prehrávača a reproduktorov z aramidových vlákien, ktoré zaručujú čistý zvuk. Moderný dizajn spolu s výborným podaním priestorového zvuku vás zaručene vtiahne do deja. Prehrávač so systémom Ultra HD Upscaler dokáže zvýšiť kvalitu obrazu na Full HD a vďaka zdokonalenej 3D technológii si vychutnáte zážitok aj zo sledovania 3D filmov.Nechýba ani integrovaný FM tuner pre počúvanie rádia. Systém reproduktorov je navrhnutý pre maximálne ozvučenie všetkými smermi pre dokonalý priestorový zvuk. Pomocou Bluetooth môže streamovať audio priamo z mobilného zariadenia. Tento model vedie v obľúbenosti medzi užívateľmi a právom získal ocenenie produkt roka 2015.

Samsung HT-J7750W

Špičkové domáce kino s ultra moderným dizajnom a kvalitným7.1 kanálovýmaudio systémom. Elegantne prevedenie reproduktorov okrášli každú miestnosť. Na vysokej kvalite zvuku sa okrem špičkových reproduktorov podpísal aj elektrónkový zosilňovač v spojení s technológiou digitálneho, ktorý vytvára maximálne realistický zvuk. Tento 3D Blueray prijímač prináša konverziu z rozlíšenia Full HD na Ultra HD poskytuje tak až štvornásobné rozlíšenie v porovnaní s rozlíšením Full HD. Nechýba špeciálne nastavenie ekvalizéru pre športové prenosy. Prehrávač má bohatú podporu formátov a využijete aj širokú ponuku Smart funkcií. Samozrejmosťou je FM tuner a podpora zdieľania pomocou DLNA.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Samsung HT-J4200

Vo výbornom pomere výkon a cena nájdete na trhu model domáceho kina 2.1, ktoré je vhodné aj menších priestorov. Kvalitný 3D Blueray prehrávač spolu s integrovaným zosilňovačom vám pripravia kvalitný zvukový zážitok. Oceníte výbornú prepojiteľnosť s inými zariadeniami a to nie len TV a ale aj mobilné zariadenia. Pomocou Bluetooth môžete zdieľať hudobný obsah zo svojho mobilu. Nechýba ani pripojenie DLNA a pripojenie Ethernetom. Po pripojení na internet využijete služby ako sú YouTube alebo Netfix. Za dostupnú cenu získate domáce kino s výborným výkonom a nenáročným umiestením v miestnosti.

Pioneer HTP-073

Domáce kino model Pioneer HTP-073 pozostáva z kvalitného AV receivru, 5 reproduktorov a subwooferu. Japonská spoločnosť Pioneer je jednou z najkvalitnejších výrobcov, ktorá sašpecializuje na produkty digitálnej audiovizuálnej techniky. Ozvučenie tejto značky nájdete v nejednom automobile. Základom tohto setu je AV Receiver s bohatou ponukou vstupov a výstupov pre pripojenie viacerých zariadení. O kvalitný zvuk sa postarajú nielen zvukové kodeky ako DTS-HD Master Audio, ale hlavne 5.1kanálový systém s pasívnym subwooferom. Nechýba ani bohatá konektivita pre mobilné zariadenia a notebooky ako aj FM tuner s RDS.

 

Špeciálny tip

Onkyo HT-S9700THX

Produkt japonskej spoločnosti, ktorá je výrobcom spotrebnej elektroniky, hi-fi a audio video komponentov v špičkovej kvalite a špecializuje sa dlhé roky na systémy domácich kín a audio vybavenia. Už názov spoločnosti Onkyo napovedá zameranie on-zvuk a kyo-harmonia. Onkyo v svojich produktoch používa viacero vlastných výborných patentov a medzi fanúšikmi kvalitného zvuku patrí táto značka medzi prémiové. Model Onkyo HT- S9700THX je kompletná zostava, ktorá splní požiadavky aj tých najnáročnejších užívateľov. AV Receiver so 7.2 kanálových zvukom a certifikáciou THX je doplnený kvalitnými reproduktormi so špičkovým podaním zvuku. Nechýba bohatá konektorová výbava a pripojenie pomocou Wi-fiBluetooth. Oceníte podporu 4K videa pomocou (HDMI 2.0) a prekódovanie nižších rozlíšenie na Full HD a 4K. Cena je vyššia, ale ide o veľmi kvalitné domáce kino, ktoré vám ponúkne špičkový čistý, dynamický zvuk z akéhokoľvek pripojeného zariadenia.

 

Chcete si užiť atmosféru kina s pocitom byť vtiahnutí priamo do deja filmu? Máte veľký televízor, ale zvukovo vám aj tak niečo chýba? Aj keď dnešné televízory ponúkajú po zvukovej stránke naozaj kvalitný zvuk, ak túžite po dokonalom komforte, tak určite zvážte nákup domáceho kina. Dnes aj v tomto segmente nájdeme veľmi bohatú ponuku. Či už preferujete rovnakú značku, akú má váš televízor alebo hľadáte dokonalý zvuk k projektoru vyberať si je z čoho. Problémom teda nie je z čoho, ale podľa čoho. Podľa akých parametrov si vybrať to správne domáce kino? Pokúsime sa vám pár vetami zhrnúť, aké parametre a kritéria je dobre pred samotným nákupom zvážiť.

Pri základných vedomostiach o zvuku alebo ak máte nejaké reprosústavy už doma, určite viete, ako sa šíri zvuk v priestore a že od veľkosti a usporiadania miestnosti nábytkom závisí aj kvalita zvuku. Dosiahnuť výbornú zvukovú kvalitu môžete na základe správneho pomeru výkonu reprosústavy a veľkosti miestnosti. Akustika miestnosti a umiestnenie reproduktorov v miestnosti, majú dôležitý vplyv na kvalitu zvuku. Je zbytočné uvažovať o veľkej reprosústave s vysokým výkonom do malej izby. Tento výkon nevyužijete naplno a navýšite si tak zbytočne cenu. Takže si prejdime pár základných parametrov.

 

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Typ zostavy

AV Receiver

Pri domácom kine môžete naraziť na rôzne zostavy. Základné zariadenie plus reprosústavy. Ak vlastníte už Blueray alebo DVD prehrávač a nepotrebujete nový je pre vás vhodné domáce kino s AV receiverom, ktoré pozostáva zo zariadenia pre pripojenie rôznych audio video zariadení s integrovaným zosilňovačom, prevodníkom a AM/FM tunerom.

DVD/ Blueray prehrávač

Zariadenie s integrovaným zosilňovačom alebo obvodmi pre prevod do priestorového zvuku.

 

Veľkosť a výkon reprosústavy

Výkon reprosústavy vyberajte podľa miestnosti, ktorú chcete ozvučiť. Pre menšie miestnosti vám postačí 2.1 (subwoofer), pre veľké miestnosti sú vhodné systémy 5.1 alebo 7.1. Počet a výkon reproduktorov sa môže líšiť. V zostavách nájdete 2, 5 alebo až 7 reproduktorov.

Kompatibilita s vašim TV alebo projektorom

Overte si konektory na vašom TV alebo projektore, aby ste sa vyhli prípadnej nekompatibilite. Ale skoro všetky zariadenia už disponujú HDMI konektorom

Možnosti pripojenia a konektorová výbava

Overte si dostatočný počet konektorov pre pripojenia viacerých zariadení. Prípadne pripojenie pomocou Wi-fi, Bluetooth alebo zdieľanie pomocou DLNA.

Označenie zvukového systému

DD - Dolby Digital je priestorový zvuk prenášaný do 5 reproduktorov, predné, zadné a subwoofer

DD EX- zvýraznenie zvuku zadných reproduktorov

DTS - kvalitnejšia verzia DD s väčším dorazom na dynamiku pre všetky zvukové kanály

 

Dolby Pro Logic II - systém prekódovania do 5 kanálového priestorového zvuku z rôzneho zdroja

Vaše hodnotenie:
(89.4%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár