Najlepšie monitory 2018 - veľký test a porovnanie

Testovanie je u nás na dennom poriadku. Zozbierali sme ale aj externé výsledky domácich aj zahraničných nestranných testov monitorov, prešli sme stovky diskusií, hodnotení, komentárov a zostavili sme pre vás rebríček toho najlepšieho. V porovnávacej tabuľke nájdete len to najlepšie, čo je momentálne na trhu. Rebríček pravidelne upravujeme a udržiavame ho aktuálizovaný.

Najlepšie monitory 2018

Výber toho najlepšieho, čo si môžete dopriať

Dell UltraSharp U2515H

Prvotriedna ostrosť obrazu a mimoriadne podanie vopred kalibrovaných farieb. Širokouhlý 25" IPS monitor od svetoznámeho výrobcu Dell s QHD rozlíšením (2560 x 1440) a jasom 350 cd/m2 vás zaručene očarí aj vďaka minimalistickému dizajnu s veľmi tenkým rámikom. Model ponúka výbornú konektivitu, má výškovo nastaviteľný stojan a umožňuje prispôsobiť si sklon obrazovky. K dispozícií je aj pivot, vďaka ktorému viete obrazovku otáčať. Užívatelia určite ocenia slot pre bezpečnostný zámok a slot pre zámok stojana proti krádeži. Dell UltraSharp U2515H je špičkový monitor vhodný pre prácu, ale aj zábavu.

BenQ XL2411Z

Milovníci PC hier zaručene ocenia existenciu monitoru, ktorý bude spĺňať ich vysoké nároky na výkon a plynulosť hrania - doba odozvy je totiž iba 1 ms. A to najmä vďaka prevratnej technológií Motion Blur Reduction, ktorá sa postará o absolútnu plynulosť obrazu bez akéhokoľvek nechceného rozmazávania a časového oneskorenia. Tento 24 "model s rozlíšením 1920 x 1080 a kompletnou konektivitou bol vyvinutý v spolupráci s profesionálmi hráčmi Counter-Strike. K dispozícií preto máte aj režim FPS, ktorý ponúka ideálne nastavenia jasu, kontrastu a ostrosti pre čo najlepší zážitok z CS. Technológia Low Blue Light sa postará o maximálnu ochranu zraku, zníži riziko výskytu bolestí hlavy a porúch spánku, ktoré bývajú spôsobené dlhotrvajúcim pozeraním sa na plochu monitoru. BenQ XL2411Z je monitor stvorený pre vyhrávanie, ktorý budete chcieť vlastniť aj vy!

 

Kvalita za výhodnú cenu

Samsung S24E370

Technologicky vyspelý 23,6 " PLS monitor s rozlíšením 1920 x 1080, jasom 250 cd/ m2 a príjemným čistým dizajnom z cenovej kategórie do 200€. Ide o model s množstvom unikátnych funkcií, ktorým kraľuje možnosť bezdrôtového nabíjania vášho Samsung smartphonu! Kompatibilné zariadenie sa začne automaticky nabíjať po jeho položení na vyhradenú oblasť, nachádzajúcu sa na stojane monitoru. Model disponuje aj funkciou, ktorá zabezpečuje absolútnu plynulosť obrazu počas hrania hier či pozerania filmu, ale aj praktickým režimom Eye saver, ktorý sa postará o pohodu a zníženie únavy očí počas sledovania.   

Asus VT207N

19.5 " dotykový monitor s rozlíšením 1600 x 900 a jasom 250 cd/ m2 zaujme funkciami, solídnym výkonom, ale aj veľmi dobrou cenou. Multidotykové ovládanie zabezpečuje maximálne jednoduchú, rýchlu a intuitívnu obsluhu. Monitor možno upevniť na stenu, preto je vhodný aj do kancelárií a showroomov. Technológia Splendid Video Intelligence sa postará o optimálny výkon monitoru a nastavenie ideálnych hodnôt jasu, kontrastu, farieb a ostrosti. Užívateľ má k dispozícií 6 prednastavených režimov obrazu a 4 režimy teploty farieb. Model je vybavený funkciou, ktorej úlohou je zabezpečovať nízku spotrebu energie a spĺňa tak prísne environmentálne štandardy.

 

Dobrá voľba pre nenáročných

Samsung S24D300HS  

Cenovo maximálne výhodný, avšak stále veľmi výkonný 24 " LCD monitor s výbornou dobou odozvy iba 2 ms. Za skvelú cenu dostanete obrazovku s výborným rozlíšením 1920 x 1080, jasom 250 cd / m2megadynamickým kontrastným pomerom 5 000 000 : 1. Vďaka týmto parametrom získate absolútne reálne podanie obrazu s prekrásnymi živými farbami. Technológia Magic Angle a 5 režimov riadenia uhľa pohľadu sa postará o špičkovú kvalitu obrazu, bez ohľadu na to, či sedíte, ležíte alebo stojíte. O úsporu životného prostredia, ale aj vašich finančných prostriedkov, sa starajú prednastavené režimy, ktoré znižujú spotrebu energie až o 50%.

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Obľúbené produkty


Komentáre

29/09/2016 09:37
Sasa

Ak nema monitor (stojan) moznost vyskoveho nastavenia, je to obrovske minus z hladiska ergonomie aj aj môjho pohladu. Mat monitor so super obrazom a podlozeny nejakymi knihami alebo kravbicou, aby bol vo vyke oci? Nie, dakujem.

Pridať komentár