Najlepšie depilátory a epilátory 2020 – Veľký test a porovnanie

Hľadáte kvalitný epilátor, ale podľa popiskov v obchode sa neviete rozhodnúť? Chcete istotu kvalitného modelu? Tak potom sú testy depilátorov a epilátorov to, podľa čoho by ste sa mali rozhodovať. My sme vám to uľahčili.

IPL epilátor

Zozbierali sme výsledky testov od domácich aj zahraničných agentúr, prečítali stovky recenzií a hodnotení a zostavili sme rebríček najlepších modelov na našom trhu. Kúpou niektorého z nich určite chybu nespravíte. Zároveň sme pre vás pripravili návod, ako si ten správny depilátor a epilátor vybrať.

Najlepšie depilátory a epilátory

Názov Hodnotenie Detail
Philips Satinelle Advanced   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Braun Silk épil   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Panasonic ES-EL8A   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Rowenta Soft Sensation   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Tweeze Premium Wellneo   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Najlepšie IPL epilátory

Názov Hodnotenie Detail
Philips Lumea Prestige   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Braun Silk-Expert   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Philips Lumea Advanced   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Philips SC1994/00 IPL   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Braun Silk-expert 3   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Ako vybrať depilátor/epilátor

Pre odstraňovanie chĺpkov sa používajú dva názvy, a to depilácia a epilácia. Depilácia je súhrne pomenovanie odstraňovania chĺpkov a môžeme za ňu považovať aj odstraňovanie voskom alebo žiletkou.

Depilátor

Pred samotným výberom epilátora či depilátora sa musíte rozhodnúť, či chcete chĺpky odstraňovať aj s korienkami, alebo chcete odstrániť len vyrastenú časť chĺpka. V prípade, že nechcete chĺpky odstraňovať aj s korienkami, mali by ste si vyberať medzi depilátormi, ak sa chcete chĺpkov zbaviť na dlhší čas, poobzerajte sa po epilátore.

  • Depilátor – Zväčša odstráni chĺpok od kože zostrihnutím alebo inak a korienok chĺpka ostáva naďalej v koži. Po určitom období dorastá a je nutná znova depilácia. Táto metóda je rýchla a účinná, ale v krátkom časovom období je potrebné znova dorastené chĺpky odstrániť. Takéto depilátory môžete nájsť na trhu aj pod označením dámsky holiaci strojček.
  • Epilátor – Vytrhne chĺpok aj s korienkom a po niekoľkých opakovaniach už miesto nezarastá. Táto metóda je účinnejšia a trvácnejšia, ale aj časovo náročnejšia a v konečnom dôsledku aj bolestivejšia, kým si na takýto spôsob zvyknete.

Na trhu nájdete veľkú ponuku epilátorov, ktoré sú obľúbenými vďaka účinnejšiemu odstraňovaniu. Najrozšírenejšími sú epilátory s rotačnými pinzetami a novšia technológia, ktorá odstraňuje chĺpky intenzívnym pulzným svetlom.

Je vhodnejší depilátor, alebo epilátor?

Depilátory sú elektrické strojčeky vybavené holiacou planžetou. Odstraňujú tú časť chĺpka, ktorá je vyrastená nad pokožkou. Noha zostane hladká rovnako dlho ako pri bežnom holení žiletkou. Ide o bezbolestnú metódu.

Pinzetové epilátory sú vybavené pinzetami, ktoré zachytávajú chĺpky a vytrhávajú ich spolu s korienkami. Výsledky sú dlhodobejšie, trvajú až niekoľko týždňov. Táto metóda je rýchlejšia, ale v niektorých partiách aj bolestivejšia. Moderné pinzetové epilátory však už dokážu epilovať aj namokro alebo s použitím peny, čo je veľkým plusom. Pinzetové epilátory sú vhodné pre ženy s tmavými chĺpkami, u ktorých sú korienky chĺpkov po bežnom oholení na pokožke viditeľné. Ich výhodou je dostupná cena.

IPL epilátor

IPL epilátor odstráni chĺpky za pomoci rýchleho intenzívneho pulzného svetla. Táto metóda je založená na fototermolýze, vďaka ktorej sa zabraňuje opätovnému rastu ochlpenia. Po niekoľkonásobnom opakovaní sa rast chĺpkov na takto epilovanom mieste zastaví. Nemusí ísť hneď o trvalý proces, ale doba rastu nového chĺpka je niekoľknásobne dlhšia ako při klasickej vytrhávacej epilácii. Klinicky je však dokázané, že po dlhodobejšom používaní tejto metódy sa rast na nežiaducich miestach zastaví úplne. Nevýhodou je vyššia cena takého epilátora.

Funkcie epilátora či depilátora

Aj ste sa už rozhodli akým spôsobom si chcete chĺpky odstraňovať určite sa zaujímajte aj o funkcie. Pri depilátoroch je dôležitá pohyblivosť a množstvo planžiet, pri epilátoroch zas počet pinziet a príslušenstvo v balení, pri IPL epilátoroch sa treba zaujímať o životnosť žiarovky a nadstavca na epiláciu jednotlivých partií.

V prípade depilátora by mala byť planžeta pohyblivá, vďaka tomu sa totiž strojček lepšie prispôsobí tvarom vášho tela a odstráni jedným ťahom viac chĺpkov. Na výber sú v súčasnosti už aj depilátory s dvomi planžetami, holenie s nimi býva precíznejšie.

Hladké nohy

Ak chcete svoje telo zbaviť chĺpkov na dlhší čas a rozhodnete sa pre epilátor, potom zohľadnite počet pinziet, ktorými epilátor disponuje. Platí, že čím viac pinziet epilátor bude mať, tým viac chĺpkov naraz vytrhne. Epilácia je vďaka tomu rýchlejšia. Na výber máte zo strojčekov s rôznym príslušenstvom, oceníte napríklad nadstavce na citlivé oblasti, peelingovú kefu alebo holiacu hlavu.

Vybrali ste si IPL epilátor? Medzi základné vlastnosti, na ktoré by ste sa mali prihliadať, patrí počet zábleskov. Na celú epilačnú kúru by vám malo stačiť 150 000 zábleskov. Na trhu však nájdete aj IPL epilátory, ktoré majú žiarovku so životnosťou až 300 000 zábleskov. V prípade, že chcete takýto epilátor používať aj na iné oblasti ako nohy, vhodné je mať špeciálny nadstavec na zmenšenie zábleskového okienka. IPL epilácia bude bezpečná a presná aj v oblasti bikín, podpazušia alebo tváre.

Vaše hodnotenie:
(87.8%)
Dátum publikovania: 25.07.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 20.07.2019
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

03/07/2018 11:43
Lucia

Peter Kolár, na potenie je dokonaly Driclor. Funguje 100 %, vypytajte si ho v lekarni a pouzivajte podla navodu.

01/11/2017 22:28
Dominika Hrončoková

Zdravim rada by som testovala Philips IPL SC2009 a ak by to boko mozne aj čokolvek z malych spotrebyčou či kuchynskeho naradia. Dakujem

01/11/2017 22:28
Dominika Hrončoková

Zdravim rada by som testovala Philips IPL SC2009 a ak by to boko mozne aj čokolvek z malych spotrebyčou či kuchynskeho naradia. Dakujem

17/08/2017 10:09
Peter Kolár

Potrebujem riešiť neúmerné potenie v podpazuší pri čo najmenej škodlivom vplyve na moje telo.Preto podľa Vašich testov ma najviac
oslovil Braun Silk-expert BD 5009 IPL,ktorý je vhodný aj pre mužov.Čo naviac by ste dodali z pohľadu používania tohto epilátora/popri cene/,četnosť ošetrení,účinnosť,kvalita,intervaly používania a podobné odborné pohľady/.
Ďakujem s pozdravom
Peter Kolár

Pridať komentár