Najlepšie depilátory a epilátory 2024 – recenzie, test, porovnanie

Hľadáte kvalitný epilátor, ale podľa popiskov v obchode sa neviete rozhodnúť? Chcete istotu kvalitného modelu? Tak potom sú testy depilátorov a epilátorov to, podľa čoho by ste sa mali rozhodovať. My sme vám to uľahčili.

IPL epilátor

Zozbierali sme výsledky testov od domácich aj zahraničných agentúr, prečítali stovky recenzií a hodnotení a zostavili sme rebríček najlepších modelov na našom trhu. Kúpou niektorého z nich určite chybu nespravíte. Zároveň sme pre vás pripravili návod, ako si ten správny depilátor a epilátor vybrať.

Najlepšie depilátory a epilátory

Názov Hodnotenie Detail
Silk-épil 9 9-700   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Philips BRE735/00   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Rowenta EP5720F0   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Rowenta EP4920F0   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
Philips BRE700/00   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Najlepšie IPL epilátory

Názov Hodnotenie Detail
Philips Lumea Advanced SC1997/00   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Braun Silk-Expert   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Philips Lumea BRI977/00   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Concept IL5000   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
TrueLife Belle IPL E5   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Depilátory a epilátory – recenzie

Epilátor, či depilátor? To je asi najzákladnejšia otázka, ktorú si treba položiť pred výberom samotného prístroja. Ak už viete, ktorý z nich chcete, najlepšie je vyskúšať viacero modelov, aby ste vedeli, ktorý ako funguje a či bude vhodnou voľbou práve pre vás. Depilátorov i epilátorov je mnoho (Philips, Panasonic, Braun, Remington atď.), čo výber sťažuje. Aby sme vám ho uľahčili, vyskúšali sme niekoľko obľúbených modelov a pripravili pre vás recenzie, ktoré by pri výbere mohli byť nápomocné. Máte osobné skúsenosti? Podeľte sa o ne v komentároch pod článkom a pomôžte ostatným.

Ako vybrať depilátor/epilátor

Pre odstraňovanie chĺpkov sa používajú dva názvy, a to depilácia a epilácia. Depilácia je súhrne pomenovanie odstraňovania chĺpkov a môžeme za ňu považovať aj odstraňovanie voskom alebo žiletkou.

Depilátor

Pred samotným výberom epilátora či depilátora sa musíte rozhodnúť, či chcete chĺpky odstraňovať aj s korienkami, alebo chcete odstrániť len vyrastenú časť chĺpka. V prípade, že nechcete chĺpky odstraňovať aj s korienkami, mali by ste si vyberať medzi depilátormi, ak sa chcete chĺpkov zbaviť na dlhší čas, poobzerajte sa po epilátore.

  • Depilátor – Zväčša odstráni chĺpok od kože zostrihnutím alebo inak a korienok chĺpka ostáva naďalej v koži. Po určitom období dorastá a je nutná znova depilácia. Táto metóda je rýchla a účinná, ale v krátkom časovom období je potrebné znova dorastené chĺpky odstrániť. Takéto depilátory môžete nájsť na trhu aj pod označením dámsky holiaci strojček.
  • Epilátor – Vytrhne chĺpok aj s korienkom a po niekoľkých opakovaniach už miesto nezarastá. Táto metóda je účinnejšia a trvácnejšia, ale aj časovo náročnejšia a v konečnom dôsledku aj bolestivejšia, kým si na takýto spôsob zvyknete.

Na trhu nájdete veľkú ponuku epilátorov, ktoré sú obľúbenými vďaka účinnejšiemu odstraňovaniu. Najrozšírenejšími sú epilátory s rotačnými pinzetami a novšia technológia, ktorá odstraňuje chĺpky intenzívnym pulzným svetlom.

Je vhodnejší depilátor, alebo epilátor?

Depilátory sú elektrické strojčeky vybavené holiacou planžetou. Odstraňujú tú časť chĺpka, ktorá je vyrastená nad pokožkou. Noha zostane hladká rovnako dlho ako pri bežnom holení žiletkou. Ide o bezbolestnú metódu.

Pinzetové epilátory sú vybavené pinzetami, ktoré zachytávajú chĺpky a vytrhávajú ich spolu s korienkami. Výsledky sú dlhodobejšie, trvajú až niekoľko týždňov. Táto metóda je rýchlejšia, ale v niektorých partiách aj bolestivejšia. Moderné pinzetové epilátory však už dokážu epilovať aj namokro alebo s použitím peny, čo je veľkým plusom. Pinzetové epilátory sú vhodné pre ženy s tmavými chĺpkami, u ktorých sú korienky chĺpkov po bežnom oholení na pokožke viditeľné. Ich výhodou je dostupná cena.

IPL epilátor

IPL epilátor odstráni chĺpky za pomoci rýchleho intenzívneho pulzného svetla. Táto metóda je založená na fototermolýze, vďaka ktorej sa zabraňuje opätovnému rastu ochlpenia. Po niekoľkonásobnom opakovaní sa rast chĺpkov na takto epilovanom mieste zastaví. Nemusí ísť hneď o trvalý proces, ale doba rastu nového chĺpka je niekoľknásobne dlhšia ako při klasickej vytrhávacej epilácii. Klinicky je však dokázané, že po dlhodobejšom používaní tejto metódy sa rast na nežiaducich miestach zastaví úplne. Nevýhodou je vyššia cena takého epilátora.

Funkcie epilátora či depilátora

Aj ste sa už rozhodli akým spôsobom si chcete chĺpky odstraňovať určite sa zaujímajte aj o funkcie. Pri depilátoroch je dôležitá pohyblivosť a množstvo planžiet, pri epilátoroch zas počet pinziet a príslušenstvo v balení, pri IPL epilátoroch sa treba zaujímať o životnosť žiarovky a nadstavca na epiláciu jednotlivých partií.

V prípade depilátora by mala byť planžeta pohyblivá, vďaka tomu sa totiž strojček lepšie prispôsobí tvarom vášho tela a odstráni jedným ťahom viac chĺpkov. Na výber sú v súčasnosti už aj depilátory s dvomi planžetami, holenie s nimi býva precíznejšie.

Hladké nohy

Ak chcete svoje telo zbaviť chĺpkov na dlhší čas a rozhodnete sa pre epilátor, potom zohľadnite počet pinziet, ktorými epilátor disponuje. Platí, že čím viac pinziet epilátor bude mať, tým viac chĺpkov naraz vytrhne. Epilácia je vďaka tomu rýchlejšia. Na výber máte zo strojčekov s rôznym príslušenstvom, oceníte napríklad nadstavce na citlivé oblasti, peelingovú kefu alebo holiacu hlavu.

Vybrali ste si IPL epilátor? Medzi základné vlastnosti, na ktoré by ste sa mali prihliadať, patrí počet zábleskov. Na celú epilačnú kúru by vám malo stačiť 150 000 zábleskov. Na trhu však nájdete aj IPL epilátory, ktoré majú žiarovku so životnosťou až 300 000 zábleskov. V prípade, že chcete takýto epilátor používať aj na iné oblasti ako nohy, vhodné je mať špeciálny nadstavec na zmenšenie zábleskového okienka. IPL epilácia bude bezpečná a presná aj v oblasti bikín, podpazušia alebo tváre.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Epilátor či depilátor má doma nespočetne veľa žien. Niektoré sa priznávajú otvorene k tomu, že túžia po hladkej pokožke, iné to nepriznajú, ale aj tak chcú, aby bola ich pokožka na dotyk príjemná a hladká. Pritom sa niet za čo hanbiť. Pri výbere vám chceme pomôcť čo najviac, preto sme sa rozhodli odpovedať na vaše najčastejšie otázky. Ak je niečo, na čo sme zabudli, pokojne nám napíšte do komentára. Odpovieme čo najskôr.

Existuje aj epilátor vhodný pre mužov?

Samozrejme. Epilátory môžu pokojne používať aj muži. Keďže páni zvyčajne prežívajú vytrhávanie chĺpkov horšie ako ženy, odporúčame vyskúšať radšej rovno IPL epilátor, ktorý je o niečo menej bolestivý. Napr. modely Remington IPL6250 alebo Braun BD3001.

Aký epilátor je vhodný pre začiatočníkov?

Ak s epiláciou ešte len začínate, poobzerajte sa po modeloch s chladivou rukavicou na zmiernenie bolesti (napr. značka Braun), prípadne po takých, ktoré sa dajú používať aj pod vodou. Tečúca voda by mohla znížiť pocit bolesti.

Je každý epilátor vhodný pre citlivú pokožku?

Určite nie. Vzhľadom na to, že vytrhávaním chĺpkov si kožu dráždite, na citlivú pokožku sú najvhodnejšie epilátory Wet&Dry, ktoré sa dajú používať v sprche. Rovnako ako pri citlivej pokožke, týmto spôsobom dochádza k upokojeniu pokožky a jej následnému rýchlejšiemu hojeniu.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(88.2%)
Dátum publikovania: 25.07.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/08/2022 15:13
Ivetka L.

Som spokojná s výrobkom Braun Silk-épil 9 9-561 Wet&Dry. Je spoľahlivý a oveľa lepší ako predchádzajúca séria. Výborné je aj svetielko pre lepšiu viditeľnosť. Epilácia je rýchla a kvalitná. Plus dávam za dlhú výdrž batérie, dve nastaviteľné rýchlosti a viacero nadstavcov. Dokonca sa dá používať aj vo vode. Bolestivosť je malá, dá sa na to zvyknúť. Páči sa mi, že je bez kábla a teda ma nič nelimituje.

25/05/2022 10:41
Evička

Philips BRE235/00 je jednoduchý epilátor, ktorý má dve rýchlosti. Epilačná hlavica je, samozrejme, umývateľná a plusom je kryt na citlivé miesta. Pracuje sa mi s ním dobre, má ergonomickú rukoväť, škoda však, že tu chýba osvetlenie pokožky, ale v tejto cene ho nemá asi žiaden prístroj. Napájanie je sieťové, za mňa spokojnosť, hoci kým si na epilátor zvyknete, dosť to bolí, aj nejaká tá slza mi vyšla. :-D

03/12/2021 20:12
Denisa

Mám ETA Fenité a je to bezbolestné zbavenie sa chĺpkov. Ide to rýchlo a z prístroja sála príjemné teplo. Značke ETA dôverujem už roky, s voľbou som spokojná.

03/12/2021 09:06
Valika

Po prvom použití prístroja Rowenta Soft Sensation EP5720 sa mi zdá, že chĺpky neberie rovnomerne a po rovnakom mieste je nutné prejsť viackrát. So staršou Rowentou som mala lepšiu skúsenosť. Epilácia je dosť bolestivá, čiže nepoužiteľná na citlivé partie. Plusom je osvetlenie pokožky, rôzne nadstavce a dve rýchlosti.

01/10/2021 19:13
Gabika

Kúpila som si Rowenta Soft Sensation, no som sklamaná, pretože je to príliš bolestivé a pre mňa nepoužiteľné na citlivejšie partie. Prístroj je navyše dosť hlučný, návod v balení veľmi strohý a epilácia je dosť pomalá kvôli veľkej bolesti. Ženám, ktoré sú už zvyknuté na epiláciu a bolesť až tak nevnímajú, však môže vyhovovať.

03/07/2018 11:43
Lucia

Peter Kolár, na potenie je dokonaly Driclor. Funguje 100 %, vypytajte si ho v lekarni a pouzivajte podla navodu.

01/11/2017 22:28
Dominika Hrončoková

Zdravim rada by som testovala Philips IPL SC2009 a ak by to boko mozne aj čokolvek z malych spotrebyčou či kuchynskeho naradia. Dakujem

01/11/2017 22:28
Dominika Hrončoková

Zdravim rada by som testovala Philips IPL SC2009 a ak by to boko mozne aj čokolvek z malych spotrebyčou či kuchynskeho naradia. Dakujem

17/08/2017 10:09
Peter Kolár

Potrebujem riešiť neúmerné potenie v podpazuší pri čo najmenej škodlivom vplyve na moje telo.Preto podľa Vašich testov ma najviac
oslovil Braun Silk-expert BD 5009 IPL,ktorý je vhodný aj pre mužov.Čo naviac by ste dodali z pohľadu používania tohto epilátora/popri cene/,četnosť ošetrení,účinnosť,kvalita,intervaly používania a podobné odborné pohľady/.
Ďakujem s pozdravom
Peter Kolár

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok