Najlepšie depilátory a epilátory 2018 - Veľký test a porovnanie

Hľadáte kvalitný epilátor ale podľa popiskov v obchode sa neviete rozhodnúť? Chcete istotu kvalitného modelu? Tak potom sú testy depilátorov a epilátorov to, podľa čoho by ste sa mali rozhodovať. My sme vám to uľahčili. Zozbierali sme výsledky testov od domácich aj zahraničných agentúr, prečítali stovky recenzií a hodnotení a zostavili sme rebríček najlepších modelov na našom trhu. Kúpou niektorého z nich určite chybu nespravíte.

 

Test - najlepšie depilátory a epilátory

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Philips IPL SC2009 Najlepšie Zobraziť produkt
2. Remington IPL 6250 Najlepšie Zobraziť produkt
3. Braun LS 5560 Najlepšie Zobraziť produkt
4. Philips HP 6420 Najlepšie Zobraziť produkt
5. Rowenta EP 7530D0 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Braun Silk-expert BD5009 IPL

Zbavte sa všetkých nechcených chĺpkov z vášho tela s pomocou epilátora Braun Silk-expert BD5009 IPL. Dosiahnete dokonale hladkú a zamatovú pokožku. Vďaka ergonomickému tvarovaniu zaisťuje výborné uchopenie a pohodlnú manipuláciu. Metódou intenzívneho pulzného svetla vniká pod povrch pokožky, čím efektívne narúša rast chĺpkov. Vo výbave nechýba peelingový nástavec s technológiou Sonic s účinnými viac ako 3 000 mikrokmitmi za minútu. Tento epilátor si poradí so všetkými chĺpkami kdekoľvek na vašom tele. Žiarovka zvládne vynikajúcich 120 000 zábleskov, čim vám výrobca garantuje výmenu raz za 6 rokov. Tento výborný epilátor s novou technológiou pulzného svetla nájde využitie nielen u žien, ale aj u mužov, ktorých trápia nevhodne zarastené partie na tele. Jediným mínusom je vysoká cena, ale adekvátna v pomere k výkonu a kvalite.

Braun Silk-épil 9-561 Wet&Dry

Model Braun Silk-épil 9 9-561 Wet&Dry je vhodný nielen pre suchú epiláciu, ale aj epiláciu v sprche alebo vo vani s použitím peny a sprchového gélu. Epilácia s teplou vodou je šetrnejšia k pokožke. Tento epilátor má o 40% širšiu epilačnú hlavu, takže na jeden ťah zachytí viac chĺpkov. Vďaka technológii uchopenia pinziet MicroGrip je epilácia rýchlejšia. Vďaka výkyvnej hlave sa epilátor vychýli smerom dopredu a dozadu v určitom stupni a lepšie sa tak prispôsobí kontúram tela. Oceníte osvetlenie SmartLight, ktoré podsvieti časť ktorú epilujete, aby ste neprehliadli ani jeden chĺpok. Nastaviť si môžete dva rýchlosti a samozrejmosťou je aj používanie bez šnúry s rýchlym dobíjaním za 1 hodinu pre 45 minútové používanie. Samozrejme pre používanie vo vani alebo sprche je vhodný tento spôsob. Epilátor je vodeodolný a ľahko umývateľný. Mínusom je vyššia cena, ale tento model je veľmi obľúbený medzi užívateľmi,  kladne hodnotený a tiež ako  jeden z najviac recenzovaných epilátorov známymi youtuberkami. V balení nájdete bohatú ponuku nadstavcov pre rôzne partie tela.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Rowenta Soft Sensation EP5720F0

Hľadáte epilátor s dobrým výkonom, ktorý nezaťaží veľmi vašu peňaženku? Taký ten cenový stred s kvalitným výkonom je epilátor Rowenta Soft Sensation EP5720FO. Okrem možnosti nastavenia z dvoch rýchlostí obsahuje aj masážne guličky, pre zmiernenie bolesti ak máte citlivejšiu pokožku. Nechýba nadstavec pre zastrihávanie na intímnych miestach a vďaka systému MicroContact tento epilátor neustále zisťuje kontúry vášho tela pre 100% kontakt s pokožkou nastavením pinziet do najideálnejšej polohy. Nechýba svetlo pre osvetlenie a lepšiu viditeľnosť každého chĺpka. Hlavicu môžete po použití vybrať a opláchnuť pod tečúcou vodou. V balení nájdete okrem epilátora aj čistiacu kefku, nadstavce a puzdro. Tento epilátor je výhodným výberom v pomere výkon, kvalita a cena. Nejde síce o lacný epilátor s veľmi nízkou cenou ale v pomere s tým, čo vám ponúka ide o dobrú voľbu. Mínusom je že sa epilátor nedá použiť priamo v sprche alebo vo vani.

 

Philips HP 6423

Tento 20 pinzetový model je praktickým jednoduchým epilátorom za nízku cenu. Ak nemáte veľký problém so zarastaním a potrebujete epilátor využívať iba občasne a nechcete investovať veľkú sumu model Philips HP 6423 je dobrou voľbou. Za nízku cenu spĺňa požiadavky na odstránenie chĺpkov aj s korienkami. V balení nájdete nadstavec aj na zastrihávanie, extra holiacu hlavicu, čistiacu kefku a vrecko na odloženie. Čistenie je ľahké po odňatí hlavice ju môžete umyť pod tečúcou vodou. Epilátor ma malé kompaktné rozmery a manipulácia s ním je pohodlná. Nechýba prepínanie medzi dvomi rýchlosťami. Za nizku cenu je tento epilátor naozaj výhodným nákupom. Menším mínusom je trochu vyššia hlučnosť a samozrejme sa v tejto cenovej skupine musíte zmieriť s tým, že epilátor nemá svetlo pre osvetlenie chĺpkov a funkcie epilátorov z vyššej cenovej skupiny.

Špeciálny tip

Braun Face 830

Ako špeciálny tip sme pre vás pripravili epilátor na tvárBraun Face 830. Tento model získate v balení s čistiacou hlavicou, zrkadlom so svetlom a praktickou taštičkou. Je vhodný na odstraňovanie jemných chĺpkov v okolí obočia a okolí ústnych kútikov. Odstráni šetrne aj tie najjemnejšie chĺpky. Napájaný je batériou. Pre peeling tváre môžete použiť nadstavec s jemnou masážnou kefou. Výhodou je vodeodolnosť a tak môžete pleť čistiť aj v sprche. Tento epilátor na tvár je výborným pomocníkom a behom krátkej doby sa tak zbavíte aj tých najmenších chĺpkov na tvári.

 

Nákupný radca

Na trhu sa používajú dva názvy pre odstraňovanie chĺpkov a to depilácia a epilácia. Depilácia je súhrne pomenovanie odstraňovania chĺpkov a môžeme za ňu považovať aj odstraňovanie voskom alebo žiletkou.

  1. Depilátor - Depilátor zväčša odstráni chĺpok od kože zostrihnutím alebo inak a korienok chĺpka ostáva naďalej v koži. Po určitom období dorastá a je nutná znova depilácia. Táto metóda je rýchla a účinná, ale v krátkom časovom období je potrebné znova dorastené chĺpky odstrániť. Takéto depilátory môžete nájsť na trhu aj pod označením dámsky holiaci strojček.
  2. Epilátor - Vytrhne chĺpok aj s korienkom a po niekoľkých opakovaniach už miesto nezarastá. Táto metóda je účinnejšia a trvácnejšia, ale aj časovo náročnejšia a v konečnom dôsledku aj bolestivejšia, kým si na takýto spôsob zvyknete.

Na trhu nájdete veľkú ponuku epilátorov, ktoré sú obľúbenými vďaka účinnejšiemu odstraňovaniu. Aj tu však narazíte na niekoľko odlišností, ktorými sa môžu líšiť. Najrozšírenejšími sú epilátory s rotačnými pinzetami a novšia technológia, ktorá odstraňuje chĺpky intenzívnym pulzným svetlom.

Pinzetové kotúče

Hlavica epilátora obsahuje pinzetové kotúče, ktoré zachytávajú chĺpky a vytrhávajú ich. Táto metóda je rýchlejšia ale aj bolestivejšia v niektorých partiách. Moderné pinzetové epilátory však už dokážu epilovať aj na mokro alebo s použitím peny, čo je veľkým plusom. Výhodou je dostupná cena.

Intenzívne pulzné svetlo

Takýto Epilátorodstráni chĺpky za pomoci rýchleho intenzívneho pulzného svetla. Táto metóda je založená na fototermolýze, vďaka ktorej sa zabraňuje opätovnému rastu ochlpenia. Po niekoľkonásobnom opakovaní sa rast chĺpkov na takto epilovanom mieste zastaví. Nemusí ísť hneď o trvalý proces, ale doba rastu nového chĺpku je niekoľknásobne dlhšia, ako priklasickej vytrhávacej epilácii. Klinicky je však dokázané po dlhodobejšom používaní tejto metódy sa rast na nežiaducich miestach zastaví úplne. Nevýhodou je vyššia cena takého epilátora.

Aj ste sa už rozhodli akým spôsobom si chcete chĺpky odstraňovať určite sa zajímajte aj funkcie, nastaviteľnosť hlavne intenzity vo viacerých stupňoch, ako aj výbavu, ktorú dostanete v balení. Výhodou je viac nadstavcov s rôznymi tvarmi a otvormi pre citlivejšie miesta ako sú nohy.

Vaše hodnotenie:
(87.6%)

Obľúbené produkty


Komentáre

03/07/2018 11:43
Lucia

Peter Kolár, na potenie je dokonaly Driclor. Funguje 100 %, vypytajte si ho v lekarni a pouzivajte podla navodu.

01/11/2017 22:28
Dominika Hrončoková

Zdravim rada by som testovala Philips IPL SC2009 a ak by to boko mozne aj čokolvek z malych spotrebyčou či kuchynskeho naradia. Dakujem

01/11/2017 22:28
Dominika Hrončoková

Zdravim rada by som testovala Philips IPL SC2009 a ak by to boko mozne aj čokolvek z malych spotrebyčou či kuchynskeho naradia. Dakujem

17/08/2017 10:09
Peter Kolár

Potrebujem riešiť neúmerné potenie v podpazuší pri čo najmenej škodlivom vplyve na moje telo.Preto podľa Vašich testov ma najviac oslovil Braun Silk-expert BD 5009 IPL,ktorý je vhodný aj pre mužov.Čo naviac by ste dodali z pohľadu používania tohto epilátora/popri cene/,četnosť ošetrení,účinnosť,kvalita,intervaly používania a podobné odborné pohľady/. Ďakujem s pozdravom Peter Kolár

Pridať komentár