Najlepšie čerpadlá 2018 - Veľký test a porovnanie

Pripravili sme pre vás porovnávací test čerpadiel. Vychádza z údajov, ktoré sme zozbierali z rôznych zdrojov dostupných na internete. Veríme, že vám tak dokážeme ušetriť veľa času a odborne vám poradíme. V tabuľke sa nachádzajú  TOP modely, ktoré patria medzi najobľúbenejšie a zároveň najkvalitnejšie produkty na našom trhu.

Najlepšie záhradné čerpadlá

Najlepšie kalové čerpadlá

Krátke recenzie

Elpumps BT 6877

Elektrické čerpadlo s multifunkčným využitím je vhodné na odčerpávanie odpadových vôd z pivníc, šácht či kalu zo septikov. Vďaka svojmu perfektnému čerpaciemu výkonu – až 28 000 l / hod. , tlaku 1.8 bar a 18 m výtlaku nachádza uplatnenie aj v priemysle či na farmách, kde je zvýšená potreba odčerpávania tekutých odpadov. Čerpadlo je vybavené obežným kolesom a ostrými rezacími nožmi, ktoré si poradia aj s väčšími časticami odpadu, lístím a rôznym druhom organického odpadu. Samozrejmosťou je tepelná poistka a nadprúdová ochrana motora. Vzhľadom na vysokú odolnosť materiálov, z ktorých je tento model vyrobený (odolná liatina, chrómovaná oceľ, nerezová oceľ, tvrdené plasty), je jeho cena vyššia, no zároveň úplne akceptovateľná.

Elpumps JPV 1500 B

Tento model zvláda hneď niekoľko úloh. Je vhodný na prečerpávanie, zavlažovanie či plnenie – možno ho použiť všade tam, kde je nutné dopraviť vodu alebo inú nehorľavú kvapalinu. Čerpadlo si však neporadí s príliš znečistenou vodou, preto nie je určené do extrémnych podmienok. Tomu zodpovedá aj maximálny čerpací výkon 6300 l / hod. Na rozdiel od lacných modelov je však vyrobený z veľmi odolnej liatiny a tvrdených plastov, disponuje viacstupňovými prvkami ochrany pred vniknutím vody a aj tepelnou poistkou, čo je predpokladom výnimočne dlhej životnosti. Bežného užívateľa určite poteší aj výborný max. tlak čerpadla (4,8 bar) či max. výška výtlaku až 48 m. Elpumps JPV 1500 B je skvelou voľbou za výbornú cenu.

EXTOL CRAFT 414163

Prijateľná cena a zároveň dostatočný výkon. Elektrické čerpadlo s výkonom 1,1 kW je určené na odčerpávanie a prečerpávanie znečistenej vody z pivníc, jám, šácht. S maximálnym prietokom 16 500 l / hod. , maximálnym výtlakom 11 m a hĺbkou ponoru 7 m sa radí medzi dostatočne výkonné modely. Je ľahké a nie príliš veľké, preto sa s ním aj dobre manipuluje. Jeho kúpou získate dostatočnú kvalitu za rozumnú cenu.

Metabo P 3300 G 

Zaujímavou alternatívou je aj toto odolne vyzerajúce elektrické záhradné čerpadlo, ktoré je určené na základné odčerpávanie kvapapliny z rôznych priestorov, ale aj polievanie záhrady. Nižší výkon (900 W) a prietok 3300 l / hod. na takéto účely úplne postačujú. Čerpadlo disponuje aj ochranou poistkou proti prehriatiu a spoľahlivým systémom tesnení. A jeho cena nie je vôbec vysoká.

Fieldmann FVC 4002 EK

Česká značka Fieldmann prináša elektrické čerpadlo za veľmi nízku cenu. Je vhodné na čerpanie rôznych tekutín s pevnými časťami, nie väčšími než 35 mm. Za hodinu dokáže prečerpať cca 14 000 l, čo je za tak výhodnú cenu ozaj výborný výkon. Ide o základný model vybavený plavákom, ktorý zabezpečuje automatické zopínanie a vypínanie čerpadla. Môžete ho použiť v max. hĺbke 8 m. Maximálny výtlak čerpadla je však iba 10 m.

Hecht 343

Čerpadlo od českého výrobcu Hecht so silným benzínovým motorom, ktorého výkon je až 2 HP. Silnými stránkami modelu je aj nasávacia hĺbka (až 8m) a vysoký výtlak (35m). Maximálny výkon je výborných 15 m3 / hod., čo je na bežné domáce používanie absolútne dostačujúce. Benzínový motor je síce hlučnejší, avšak má niekoľko výhod – na používanie čerpadla nepotrebujete prístup k elektrine, model je bez káblový a použiteľný prakticky kdekoľvek. V balení Hecht 343 nájdete aj veľmi bohaté príslušenstvo, potrebné k zapojeniu hadice. V prospech kúpi tohto čerpadla hrá aj jeho výborná cena. 

Vaše hodnotenie:
(90.6%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár