Najlepšie magnetické držiaky na mobil do auta 2024 – recenzie, test, porovnanie

Držiak na mobil do auta je skvelou pomôckou pre každého šoféra. Na trhu sa stretnete s viacerými typmi. Niektoré držiaky sú univerzálne, iné zas určené pre konkrétnu značku mobilného telefónu i pre konkrétnu značku automobilu.

Ako vybrať držiak na mobil do auta?

Držiak na mobil vám dovolí mať váš smartfón neustále na očiach, ideálne je to napríklad vtedy, ak počas šoférovania používate navigáciu. Napriek tomu, že mobil máte na očiach, držiak by mal byť umiestnený tak, aby vám nebránil vo výhľade a zároveň, aby vás počas šoférovania príliš nerozptyľoval.

Najlepšie držiaky na mobil do auta

Názov Hodnotenie Detail
iOttie iTap Magnetic   ✔   PRE NÁROČNÝCH Zobraziť produkt
Fixed Icon Air Vent   ✔   DNES V AKCII Zobraziť produkt
Yenkee YSM 615   ✔   NÁŠ TIP Zobraziť produkt
GoGEN MCH502   ✔   DOBRÉ RECENZIE Zobraziť produkt

Držiaky na mobil do auta – recenzie

Aby ste sa na trhu držiakov mobilných telefónov určených do auta lepšie zorientovali, vybrali sme pre vás niekoľko produktov. Ako jednotlivé držiaky obstáli v našom teste? Nájdete tu magnetické držiaky s uchytením do mriežky ventilácie i držiaky, ktoré sa prichytávajú pomocou prísavky na čelné sklo automobilu. Nezabudnili sme zhodnotiť ani držiak, ktorý ponúka bezdrôtové nabíjanie.

Na čo slúži držiak na mobil do auta

Ako už tušíte, držiak slúži na pevné a najmä bezpečné uchytenie vášho mobilného telefónu v automobile. Bezpečné uchytenie znamená, že mobil vám z držiaka nebude vypadávať a bude umiestnený tak, aby ste naň dobre videli. Držiak vám zároveň nesmie brániť vo výhľade či inak nepriaznivo ovplyvňovať schopnosť viesť motorové vozidlo. Ideálne je, pokiaľ si mobil v držiaku viete nakloniť, aby ste mali správny pozorovací uhol.

Držiaky na mobilné telefóny do auta sa používali už za čias starých mobilov, keď bolo ich primárnou funkciou použitie mobilu s hands-free sadou. Pri dnešných smartfónoch ostal ich účel nezmenený, avšak pribudol ďalší spôsob využitia, ktorým je GPS navigácia pri šoférovaní.

Používanie mobilného telefónu počas šoférovania je zakázané, avšak čiastočným riešením môžu byť práve držiaky na mobil. V tomto prípade nie je obsluha smartfónu protizákonná, ale musíte dodržiavať určité pravidlá. K ním patrí to, že na hovory nebudete používať slúchadlo, ale využijete reproduktor (hlasitý odposluch) a vytáčať budete hlasovými povelmi. Držiak na mobil je navyše ideálnou pomôckou, ak svoj smartfón používate ako navigačný prístroj.

Výhody a nevýhody držiakov na mobil do auta

Každý produkt má svoje výhody i nevýhody, rovnako je na tom aj držiak mobilu do auta. Aké plusy a mínusy má táto jednoduchá pomôcka pre šoférov?

Plusy:

  • dobrý výhľad na displej
  • rýchle a jednoduché upevnenie
  • použitie mobilu ako hands-free
  • možnosť využívať počas jazdy navigáciu

Mínusy:

  • riziko rozptýlenia pozornosti počas jazdy
  • pri držiakoch na čelné sklo obmedzený výhľad
  • pri držiakoch do mriežky ventilácie sa mobil môže prehrievať

Kam sa držiak pripevňuje

Existuje viacero druhov držiakov, ktoré majú rôzny systém uchytenia. S akým uchytením sa stretnete?

  • Upevnenie držiaka na čelné sklo pomocou prísavky,
  • nalepenie držiaka na palubnú dosku,
  • uchytenie držiaka do vetracích otvorov,
  • upevnenie držiaka do slotu určeného pre CD mechaniku,
  • zastrčenie držiaka do 12V zásuvky,
  • pripevnenie držiaka na opierku hlavy cez nastaviteľné svorky.

Držiak do auta do vetracích otvorov

Šoféri najčastejšie volia uchytenie držiaka mobilu k palubnej doske. To sa môže diať nasledovnými tromi spôsobmi.

  • Nasunutie držiaka do mriežky ventilátora – takýto systém uchytenia je nevýhodný najmä počas zimných mesiacov. Kvôli priamemu výfuku horúceho vzduchu z vetracích otvorov sa môže mobilný telefón zbytočne prehrievať. Naopak, počas leta ho zas bude klimatizácia chladiť, dávajte si pozor, aby ste ho príliš nezachladili. Mobil má totižto rád ideálnu teplotu, nesvedčia mu príliš vysoké teploty, no ani príliš nízke. Časom sa môže stať, že mriežka ventilátora nebude držať svoju polohu pevne, čím sa stane aj samotný držiak nestabilným.
  • Prilepenie držiaka na čelné sklo – držiak by sa mal umiestniť do výšky očí, avšak nutné je zvoliť takú polohu, ktorá vám nebude brániť vo výhľade. Pri šoférovaní sa musíte sústrediť na jazdu a mobil vás nemôže rozptyľovať. Aj pri tomto type uchytenia môže byť istý problém s teplotou, a to najmä počas horúcich letných dní. Keďže slnko doslova praží na čelné sklo, mobil sa vám môže prehriať.
  • Prilepenie držiaka na palubnú dosku – veľmi praktický spôsob uchytenia, avšak nie každá palubná doska je vhodná. Vždy je najdôležitejším kritériom to, ako na displej telefónu vidíte a či vám nebráni vo výhľade. Vhodnosť prilepenia držiaka na palubnú dosku automobilu bude závisieť od modelu vášho motorového vozidla.

Držiak na mobil do auta na opierku hlavy

Pripevnenie držiaka na opierku hlavy cez nastaviteľné svorky, prípadne pomocou magnetu, sa týka cestujúcich sediacich vzadu. Tí môžu vďaka držiaku pozerať počas cesty autom napríklad filmy či sledovať hudobné videá. Výhodou je, že mobil nemusia držať v ruke.

Držiak na mobil do auta na sedadlo je vhodný aj vtedy, keď máte deti a chystáte sa na dlhšiu cestu. Deti bývajú počas cesty nepokojné, no s držiakom na mobil ich počas jazdy zabavíte napríklad tým, že im pustíte ich obľúbenú rozprávku.

Druhy držiakov na mobil do auta

Na trhu je niekoľko druhov držiakov, no aktuálne k najpredávanejším patria magnetické držiaky na mobil do auta a držiaky kombinované, ktoré sú zároveň bezdrôtovou nabíjačkou. Tie oceníte, ak telefón často používate, a teda hrozí, že sa vám počas jazdy autom vybije.

  • Klasické držiaky – mobilný telefón do nich treba vložiť a následne manuálne uchytiť. Zvyčajne majú dvojicu, prípadne štvoricu čeľustí, ktorá telefón pevne obopne. Tieto držiaky sú nepraktické a v súčasnosti sa používajú menej, ich nevýhodou je, že k nasadeniu do držiaka potrebujete obe ruky.
  • Držiaky so senzorom – prácu pri upevňovaní telefónu uľahčujú, keďže pri priblížení sa čeľuste držiaka samy oddialia. Nasadenie telefónu je potom jednoduché a bez problémov ho zvládnete s jednou rukou.
  • Magnetické držiaky – v súčasnosti patria k najviac obľúbeným magnetické držiaky, ku ktorým dostanete aj kovový žetón. Ten je nutné nalepiť na zadnú stranu mobilu alebo na puzdro. Potom už len stačí mobil priložiť na držiak a o prichytenie sa postará magnet. Väčšina magnetických držiakov sa uchytáva v mriežke ventilácie.
  • Kombinované držiaky – ide o držiaky na mobil do auta, ktoré vám okrem prichytenia mobilu ponúknu aj bezdrôtové nabíjanie. Sú to teda zariadenia s funkciou dva v jednom. V tomto prípade však rátajte s vyššou obstarávacou cenou, suma za držiak s bezdrôtovým nabíjaním sa môže vyšplhať na viac než 50 eur.

Podľa čoho vybrať držiak na mobil do auta

Pri výbere správneho držiaka do auta je podstatné rozhodnúť sa, na aký primárny účel ho chcete používať. Pokiaľ si chcete občas vybaviť hovor, bude vám stačiť fixný držiak, ak však chcete počas šoférovania využívať aj navigáciu, vhodný je držiak, ktorý umožňuje otáčanie, resp. naklonenie displeja, aby ste naň čo najlepšie videli.

Magnetický držiak do auta do vetracích otvorov

Nemenej dôležitým parametrom je, či siahnete po univerzálnom držiaku, ktorý využijete s akýmkoľvek mobilom, alebo dáte prednosť držiaku, ktorý je určený pre konkrétny model. Takýto držiak je vhodný, ak viete, že váš súčasný mobil vám bude slúžiť ešte niekoľko rokov. Ak patríte k tým, ktorí radi a často striedajú mobily, zvoľte radšej univerzálny, nemusíte zakaždým kupovať nový držiak.

Sledujte aj materiál, z ktorého je držiak vyrobený. Väčšina držiakov je z plastu, no tie kvalitnejšie a najmä odolnejšie majú i kovové súčasti. Kvalita spracovania a použitých materiálov sa odzrkadlí na životnosti držiaka.

Pri rozhodovaní, po ktorom držiaku siahnuť, si rozmyslite tiež to, aký spôsob uchytenia vám viac vyhovuje. Ako sme uviedli, na výber máte z viacerých možností, k tým najčastejšie voleným patrí zasunutie držiaka do mriežky ventilátora či prilepenie držiaka pomocou prísavky na čelné sklo automobilu.

Rovnako sledujte, či držiak umožňuje dobrý výhľad na displej telefónu počas jazdy, či je manipulácia s držiakom jednoduchá, či je mobil v držiaku dostatočne uchytený tak, aby nevypadával a či je možné jednoducho a pohodlne nastaviť uhol telefónu v držiaku.

Pri magnetických držiakoch na mobil si dávajte pozor na silu magnetu. Nekvalitné držiaky majú slabú magnetickú silu, čo má za následok vypadávanie mobilu z držiaka počas jazdy. Nečakané pády mobilu isto nikoho nepotešia a navyše počas nich môže dôjsť k poškodeniu vášho smartfónu.

Obľúbené značky držiakov na mobil

Držiaky na mobily vyrábajú neznáme firmy i osvedčení výrobcovia, ktorým dáte prednosť vy?

Podľa portálu Heureka sa k najpredávanejším magnetickým držiakom na mobil do auta radí Fixed FIXM1. Ide o praktický a nenápadný magnetický držiak, ktorý sa prichytí do mriežky ventilácie. Magnetické uchytenie telefónu k držiaku zaistí kovový lepiace žetón, ktorý je súčasťou balenia a stačí ho jednoducho prilepiť k zadnej strane mobilu, prípadne na kryt vášho smartfónu.

V rámci hodnotenia používateľmi sa výborne umiestnili držiaky Samsung Vehicle Dock, Yenkee YSM 402L a iOttie AutoSense Wireless Dash Mount, ktoré získali viac než 90 % spokojnosť. Držiak od Samsungu si môžete nastaviť podľa modelu vášho telefónu a vhodný je pre mobily s veľkosťou od 4 do 5,5 palcov. Tento držiak je vybavený prísavkou a nastaviteľným kĺbom. Yenkee ponúka montáž mobilného telefónu na predné sklo vozidla, pričom je možné nastaviť aj požadovaný uhol pre optimálne zobrazenie. Posledný menovaný iOttie ponúka špeciálnu konštrukciu pre variabilitu a možnosť umiestnenia na sklo, palubnú dosku i na ďalších povrchoch.

Cena držiaka na mobil do auta

Okrem vyššie spomenutých značiek patria k obľúbeným a vyhľadávaným aj držiaky od Xiaomi a Huawei, ktoré kúpite v rôznych cenových kategóriách v závislosti od zvoleného modelu. Po týchto modeloch však siahajú väčšinou tí, ktorí vlastnia aj mobilný telefón danej značky.

Podľa odborných recenzií patrí k špičke vo svojej triede držiak N5-3, ktorý je zároveň aj bezdrôtovou nabíjačkou do auta. Tento najlepší držiak na mobil do auta stojí okolo 25 eur, no poskytne vám oveľa viac, pretože ho môžete používať i doma. Ide totižto o univerzálny držiak s rôznym spôsobom uchytenia, ktorý môžete zachytiť na ventilačné otvory v aute, na predné sklo motorového vozidla či umiestniť v domácnosti na stôl. Poteší aj prepracovaný čip, ktorý ponúka rýchle bezdrôtové nabíjanie, a tak v aute nemusíte zápasiť so žiadnymi káblami.

Cena držiakov na mobil

Pri držiakoch na mobily do auta platí, že najdrahšie riešenie nemusí byť vždy tým najlepším. Veľmi dobre si vedú cenovo výhodné a dostupné držiaky, ktoré prekvapia svojou stabilitou aj jednoduchou manipuláciou.

Niektoré lacnejšie neznačkové držiaky však majú nedostatočnú magnetickú silu a mobil vám môže počas jazdy pri nerovnostiach na vozovke z držiaka vypadávať. Pri kvalitných modeloch je magnetická sila schopná udržať mobil v každej bežnej situácii, ktorá sa môže vyskytnúť na ceste. Či už ide o plynulú jazdu, prudký rozjazd, ostré zákruty, výmole na ceste alebo náhle brzdenie.

Ceny držiakov do auta sa pohybujú od približných 2 eur a vyšplhať sa môžu až na 70 eur. Používateľmi obľúbené držiaky kúpite od 3 eur po 35 eur. Táto cenová kategória vám poskytne jednoduché riešenia na uchytenie mobilu v aute, ale aj sofistikovanejšie držiaky, ktoré ponúknu napríklad bezdrôtové nabíjanie.

Ako sme naznačili, cena držiaka nie je pri nákupe vždy rozhodujúca, namiesto nej preto radšej sledujete užívateľské recenzie a hodnotenia. Vybrať správny držiak do auta vám pomôže aj porovnávací portál Heureka, kde nájdete bohatú ponuku.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

S použitím magnetických držiakov na mobily do auta sa mnohým vynárajú viaceré otázky. Tie smerujú najmä na neškodnosť magnetu. Aby ste sa ľahšie rozhodli, či je pre vás magnetický držiak mobilu vhodný alebo radšej siahnete po tom s prísavkou, prinášame vám odpovede na najčastejšie kladené otázky od spotrebiteľov, ktorí zvažujú kúpu.

Nepoškodí magnetický držiak môj mobil?

Mnoho ľudí má obavy z vplyvu magnetickej sily na mobilné zariadenia. Dnešné mobily však neobsahujú vo svojom vnútri žiadnu súčiastku, ktorej by vadil magnet. Toto bol problém skôr starých zariadení, ktoré fungovali odlišným princípom než tie dnešné. Nestretli sme sa ani so žiadnou sťažnosťou zo strany používateľov, preto sa použitia magnetického držiaka nemusíte obávať.

Musím si kovový žetón nalepiť na mobil?

Základom pre správne fungovanie magnetického držiaka na mobil do auta je nalepenie kovového žetónu na váš mobil. Niektoré držiaky majú v balení namiesto okrúhleho žetónu kovový pliešok s gravírovaným štvorlístkom a môžete sa stretnúť aj s takými, ktoré sú potiahnuté koženkou. Lepenie na mobil však nie je nevyhnutné, niektorí používatelia dávajú prednosť voľne vloženému žetónu medzi telefónom a puzdrom. V tomto prípade si dajte pozor na poškriabanie zadnej strany zariadenia.

Neovplyvní nalepený žetón funkčnosť bezdrôtového nabíjania?

Ideálne je, ak kovový žetón, ktorý je dodávaný spolu s držiakom, umiestnite na zadnú stranu mobilu do nižšej polohy. V tomto prípade by bezdrôtové nabíjanie mobilu malo fungovať bez problémov. Na trhu existujú aj držiaky, ktoré majú priamo v sebe integrované bezdrôtové nabíjanie. Ak viete, že mobil budete počas jazdy nabíjať, siahnite po držiaku na mobil do auta s bezdrôtovým nabíjaním a žetón nemusíte vôbec riešiť. Držiaky s bezdrôtovým nabíjaním sú však výrazne drahšie.

Budem vedieť kovový žetón bez problémov odlepiť?

Značkoví výrobcovia pridávajú do balení držiakov aj samolepiacu fóliu, ktorá sa vkladá medzi mobil a žetón. Tá neskôr uľahčí jeho odlepenie. V balení drahších modelov magnetických držiakov sa stretnete aj s kvalitnejšou 3M páskou, ktorá spoľahlivejšie drží na mobile a s využitím podkladovej pásky sa tiež postará o to, že kovový žetón bez problémov odlepíte. V tomto prípade sa nemusíte obávať ani zvyšku lepidla na telefóne. Naopak, žetón s lacným lepidlom sa môže časom odlepiť aj samovoľne, a to hlavne pri silnom magnete. V takomto prípade je vhodnejšie používať na mobil kryt. Silný magnet totižto funguje aj s krytom.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(89.6%)
Dátum publikovania: 08.09.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 19.09.2023

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

18/07/2022 18:14
Renatos

Mám Cellularline Pilot Active a je to vlastne dva v jednom - držiak aj bezdrôtová nabíjačka. Prísavný podstavec drží veľmi dobre. Je možné ho inštalovať na palubnú dosku alebo na čelné sklo. Telefón sa potom zaistí pomocou posuvných klieští. Maximum je šírka 85 mm. Dávam hviezdičku za možnosť nastavenia telefónu v rozsahu 360 stupňov. Súčasťou balenia je aj microUSB kábel.

12/10/2021 20:58
Tomáš

Vďaka magnetu môžem držiak iOttie iTap Magnetic otáčať o 360 stupňov. Inštalácia bola ľahká a rýchla a bezpečne udrží môj 5 palcový mobil. Magnet je naozaj silný a páči sa mi, že ide o držiak do CD slotu, nakoľko CDčka už nepočúvam, nevadí mi, že tento slot nemám voľný.

12/10/2021 18:32
Žanet

Kvalitný a za výbornú cenu je Samsung Vehicle, Bez problémov sa naň vojde aj väčší 6 palcový mobil. Vyzdvihujem profesionálne prevedenie a nie lacné plasty. Držiak je flexibilný a veľmi dobre drží na skle aj na podložke pre palubovku, ktorá bola súčasťou balenia.

Pridať komentár


Posledné články
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Napriek tomu, že umývačku riadu používate denne, na jej čistenie často zabúdate. Pristúpite k nemu až vtedy, keď umývačka... Prečítať článok