Najlepšie naparovacie žehličky 2018 - Veľký test a porovnanie

Pri výbere ideálnej žehličky netreba brať ohľad iba na cenu. Dôležitých je hneď niekoľko faktorov. Odporúčame vám vyberať model s vyššou hmotnosťou (minimálne 1,5 kg), nakoľko platí, že čím je žehlička ťažšia, tým sa s ňou lepšie žehlí. Netreba ju totiž príliš tlačiť o žehliacu dosku.

Veľmi dôležitý je aj údaj o parnom ráze, ktorý nám prezradí aké množstvo pary žehlička vlastne generuje. Čím vyššie je toto číslo, tým je výsledný efekt lepší. Žehličky s vysokým parným rázom si poradia aj s hrubými nepoddajnými materiálmi.  Zároveň je dobré všimnúť si údaj o objeme nádržky na vodu – ak je príliš malá a parný ráz je vysoký, tak do nej budete počas žehlenia musieť častejšie dolievať vodu. Manipuláciu so spotrebičom uľahčí dostatočne dlhý kábel. Nemenej dôležité sú aj funkcie (odvápňovanie, samočistenie) a bezpečnostné prvky – systém proti odkvapkávaniu či bezpečnostné automatické vypnutie žehličky v prípade, že ste ju odložili a nepoužili niekoľko minút. Táto funkcia je dostupná skôr u drahších modelov.

Výber žehličky nie je jednoduchý, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Preto sme zozbierali rôzne testy žehličiek, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorú zo žehličiek v tabuľke, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.

Najlepšie žehličky

Krátke recenzie

Tefal GV 7096 Express Compact

Tento parný generátor vás ohromí vynikajúcim parným výkonom s dvojstupňovou intenzitou pary pre rýchle a jednoduché žehlenie. Ponúka vám parný výkon vďaka tlaku 5 barov s variabilným prúdom pary až 120 gramov za minútu. Nádržka na vodu s objemom 1, 6 l vydrží dlhotrvajúce žehlenie až po dobu 3 hodín. Oceníte zberač vodného kameňa a uzamykací systém pre jednoduchšie a bezpečné prenášanie. Žehliaca plocha je upravená technológiou Ultragliss Durilium a nechýba ani kontrolka prázdnej nádržky. Táto žehlička s parnou stanicou je veľmi účinným pomocníkom na žehlenie hlavne vo viacčlennej rodine.

Philips GC 4872/60 Azur

Výbornou žehličkou je model Philips GC 4872/60 Azur, ktorý má kvalitnú keramickú žehliacu plochu SteamGilde s naparovaním 50g/ min. S príkonom 2 600 W a rýchlym nahriatím,  parným rázom 210 g si poradí aj so žehlením ťažko dostupných miest a záhybov na bielizni. Objem nádržky je 0, 335 l a nechýba ani systém Drip Stop, ktorý zabraňuje odkvapkávaniu z parných otvorov.Dvojitý aktívny systém Calc Clean, ktorý je kombináciou Calc Pills a pravidelného samočistenia, sa postará o demineralizáciu.  Táto žehlička si poradí aj so zvislým žehlením. Veľmi pekný dizajn a výborná ergonómia spolu s nízkou hmotnosťou vám zaručia príjemné chvíle aj pri žehlení.

Philips GC 4522/00 Azur

Vo výbornom pomere výkon a cena sa predáva štýlová žehlička Philips GC 4522/00 Azur z modelovej rady Azur Performer Plus. Veľmi pekný elegantný dizajn, výborná ergonómia a moderná technológia sú perfektne spojené do jedného celku. Žehliaca plocha s výborným rozmiestnením parných otvorov a technológiou T-ionicGlide vám zaručí ľahké žehlenie. Nemusíte sa báť ani vodných usadením, systém Quick Calc Release odstráni vodný kameň a predlží tak životnosť žehličky. Nechýba ani funkcia Drip StopECO funkcia pre nastavenie nižšej spotreby energie o 20 %.

Tefal FV 3922 Easygliss

Výborná žehlička za dostupnú cenu od kvalitného výrobcu z modelovej rady Easygliss. Ide o ľahkú rýchlu a jednoduchú naparovaciu žehličku so žehliacou plochou značky Tefal z keramického smaltu s výbornou kĺzavosťou. Veľmi obľúbený model, ktorému nechýbajú funkcie ako systém proti odkvapkávaniu, samočistenie, odvápňovanie a kropenie. Za výbornú cenu získate žehličku s dobrým výkonom a funkciami.

Hyundai SI258

Našim špeciálnym tipom v kategórii žehličiek je cestovná naparovacia žehlička Hyundai SI258.Určite to poznáte, cestujete niekam na pár dní a košeľa k obleku po vytiahnutí z kufra nevyzerá práve najlepšie. Ťahať so sebou v batožine ešte veľkú žehličku sa vám nechce, ale pre malú ľahkú kompaktnú žehličku by sa ešte miesto našlo. Práve takou je aj cestovná žehlička Hyundai SI258. Nehľadajte extra funkcie ako pri klasických a drahších modeloch, ale aj takáto žehlička vám výborne poslúži. Kvalitná nerezová žehliaca plocha s výborným rozmiestnením parných otvorov a objemom nádržky na vodu 0, 4l účel pri žehlení splní. Poradí si vďaka naparovaniu aj so záhybmi. Žehliť môžete nielen parou, ale aj nasucho. Praktická sklápacia rukoväť zaručuje, že vám žehlička zaberie minimum miesta. Za dostupnú cenu získate pomocníka na cesty.

 

Tabuľkové Porovnanie žehličiek

ModelPríkon (W)Parný ráz (g/min.)Dĺžka šnúry (m)Hmotnosť (kg)Nádržka na vodu (ml)SamočistenieOdvápňovanieSystém proti odkvapkávaniuBezpečnostné vypínanieCena od (€)

Tefal Easygliss FV3922E0

2300 120 2 1,3 270 Áno Áno  Áno Nie 31

Philips GC 4522/00

2600 210 2 1,5 300 Áno Áno Áno Áno 59

Philips Azur GC4410/02

2400 130 3 1,55 350 Áno Áno Áno Nie 39

Philips GC 1026/30

2000 90 1,2 1,0 200 Nie Áno Áno Nie 21

Bosch TDA 703021T

3000 200 2,5 2,1 380 Áno Áno Áno Áno 68

Tefal Primagliss FV 2545E0

2000 90 1,8 1,2 270 Áno Áno Nie Nie 27

Na základe porovnania vám určite odporúčame model Bosch TDA 703021T. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Jeho vysoký príkon, parný ráz a vyššia hmotnosť zaručí dokonalé vyžehlenie vášho prádla. Okrem toho disponuje veľmi dlhou šnúrou a nádržkou na vodu s prekvapivým objemom. Za výhodnú cenu získate výkonnú žehličku s užitočnými funkciami, ktoré vás určite potešia.

Parné generátory

ModelPríkon (W)Parný ráz (g/min.)Dĺžka šnúry (m)Hmotnosť (kg)Nádržka na vodu (ml)SamočistenieOdvápňovanieSystém proti odkvapkávaniuBezpečnostné vypínanieCena od (€)

Tefal GV7096

2182 120 1,8 4,2 (žehlička + generátor) 1600 Áno Áno  Áno Nie 144

Parný generátor je síce drahší, no vyššia investícia sa vám zaručene vyplatí. Našim favoritom je Tefal GV7096 s veľkou nádržkou na vodu a výborným výkonom. Dlhá šnúra a dostatočný parný ráz sa postará o maximálne uľahčenie pravidelného žehlenia.

 

Žehličky delíme podľa žehliaceho systému na:

Naparovacie - s integrovanou nádržkou na vodu, pre vlhčenie bielizne

Bez naparovania -klasická bez možnosti zvlhčenia s reguláciou nahriatia plochy žehličky

Žehličky s parnou stanicou - ľahká žehlička bez integrovanej nádržky na vodu, ktorá je napojená na parnú stanicu, ktorá pod tlakom vyrába kontinuálnu paru

Cestovné - menšia žehlička s nízkou hmotnosťou so sklopiteľnou alebo odoberateľnou rukoväťou

Bezšnúrové- nabíjateľné žehličky

Žehliaci lis - profesionálne zariadenia s veľkou žehliacou plochou

 

Čo sledovať pri výbere žehličky

Príkon - Od príkonu (výkonu) závisí, ako rýchlo sa žehlička dokáže nahriať a aké množstvo pary dokáže vyprodukovať konštantne i nárazovo (parný ráz- udáva sa v gramoch/min).

Žehliaca plocha - Pri výbere by vám nemal uniknúť materiál žehliacej plochy a rozmiestnenie parných otvorov aj ich počet. Dnes už nájdeme len výnimočne žehličky s hliníkovou alebo teflonovou plochou, ktoré sú náchylné na poškrabanie. Trendom sú zlúčeniny keramiky, teflonu, železných zliatin a iných materiálov, vďaka čomu je žehlička odolná voči škrabancom a ľahko kĺže po bielizni.

Objem nádržky na vodu - Pre žehlenie vo viacčlennej rodine si určite vyberte žehličku s väčšou nádržkou na vodu, vyhnete sa tak častému dolievaniu vody počas žehlenia.

Parný výkon - Žehlička by mala mať parný výkon pri žehlení aspoň 40 gramov za minútu konštantne. Kvalitné naparovacie žehličky dokážu vyprodukovať parný výkon (parný ráz)až 360 gramov za minútu.

Funkcie - Určite jednou z funkcií, ktorú pri žehličke oceníte je samočistenie a odvápňovací systém. Dobrou funkciou je aj zvuková signalizácia pri dosiahnutí požadovanej teploty a pri nečinnosti, ako aj automatické vypnutie. Systém Anti Drip zabraňuje zase odkvapkávaniu skondenzovanej pary z otvorov. Pri výbere si prezrite dobre aj rukoväť. Pre lepšie držanie sú vhodnejšie pogumované rukoväte.

Vaše hodnotenie:
(89.6%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár