Najlepšie naparovacie žehličky 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Pri výbere ideálnej žehličky netreba brať ohľad iba na cenu. Dôležitých je hneď niekoľko faktorov. Odporúčame vám vyberať model s vyššou hmotnosťou (minimálne 1,5 kg), keďže platí, že čím je žehlička ťažšia, tým sa s ňou lepšie žehlí. Netreba ju totiž príliš tlačiť o žehliacu dosku.

Naparovacia žehlička

Veľmi dôležitý je aj údaj o parnom ráze, ktorý vám prezradí aké množstvo pary žehlička vlastne generuje. Čím vyššie je toto číslo, tým je výsledný efekt lepší. Žehličky s vysokým parným rázom si poradia aj s hrubými nepoddajnými materiálmi.  Zároveň je dobré všimnúť si údaj o objeme nádržky na vodu – ak je príliš malá a parný ráz je vysoký, tak do nej budete počas žehlenia musieť častejšie dolievať vodu. Manipuláciu so spotrebičom uľahčí dostatočne dlhý kábel. Nemenej dôležité sú aj funkcie (odvápňovanie, samočistenie) a bezpečnostné prvky – systém proti odkvapkávaniu či bezpečnostné automatické vypnutie žehličky v prípade, že ste ju odložili a nepoužili niekoľko minút. Táto funkcia je dostupná skôr u drahších modelov.

Výber žehličky nie je jednoduchý, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Preto sme zozbierali rôzne testy žehličiek, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorú zo žehličiek v tabuľke, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.

Najlepšie žehličky

Názov Hodnotenie Detail
Tefal FV 9845 E0   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Tefal FV 9867 E0   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Electrolux E6SI1-6PG   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Rohnson R-332   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Electrolux EDB 1720   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt

Typy žehličiek

Máte radi žehlenie? To asi málokto, ak si ale vyberiete tú správnu žehličku, môžete si túto nie príliš príjemnú činnosť zjednodušiť a urýchliť. V článku vám prezradíme viac o druhoch žehličiek, ich parametroch a poradíme, ako si vybrať vhodný model žehličky pre vaše potreby.

Suchá žehlička

Pomaly, ale isto ustupuje z ponúk e-shopov a necháva priestor naparovacím žehličkám. Postačí vám však na nenáročné žehlenie menšieho množstva bežných tkanín – pre niektoré citlivejšie materiály sú totiž vhodnejšie žehličky naparovacie. Nevýhodou suchých žehličiek je tiež pomalšie žehlenie.

Nákup žehličky

Čo sa týka materiálu žehliacej plochy, pri suchých žehličkách sa najčastejšie vyskytuje nehrdzavejúca oceľ, hliník alebo keramika. Niektoré modely sú vybavené aj rozstrekovačom so zásobníkom vody, ktorý dokáže čiastočne nahradiť naparovanie a uľahčiť tým žehlenie niektorých materiálov. Ďalším prvkom výbavy môže byť bezpečnostná poistka proti prehriatiu, ktorá žehličku vypne, ak beží dlho pri príliš vysokej teplote. Zabráni tak spáleniu bielizne a poškodeniu žehliacej plochy.

Prednosťou suchých žehličiek bez naparovania sú predovšetkým kompaktné rozmery, nižšia hmotnosť a jednoduchá obsluha a údržba (nemusíte vykonávať odvápňovanie ako pri naparovacích žehličkách). Ďalšou výhodou je nižšia cena, než pri naparovacích žehličkách.

Naparovacia žehlička

Tento typ žehličky vám umožní jednoduchšie, rýchlejšie a kvalitnejšie vyžehliť mnohé druhy textílií. Dôležité je u nich rozmiestnenie výstupných otvorov na paru, ktoré by mali byť na dobrej žehličke usporiadané do skupín na rôznych miestach žehliacej plochy. Na predĺženej špičke naparovacej žehličky bývajú k dispozícii dva zväčšené naparovacie otvory, ktoré pomáhaju žehliť aj na menej dostupných miestach (napr. v okolí gombíkov, v záhyboch a pod.)

Žehliaca plocha môže byť vyhotovená z nehrdrzavejúcej ocele či hliníka, tie však nie sú priliš odolné a ľahko sa poškriabu. Pri kvalitnejších modeloch sa výrobcovia spoliehajú na keramiku, smalt alebo zafír, pričom často používajú aj svoje patentované názvy pre materiály žehliacich plôch, ako napr. Tefal Durilium AirGlide či Philips Steamglide.

Dôležitým parametrom okrem elektrického príkonu je pri naparovacích žehličkách aj parný výkon a parný ráz. Prvý udáva, koľko gramov pary dokáže žehlička za minútu prevádzky vytvoriť. Parný ráz zasa označuje funkciu jednorazového vypustenie väčšej dávky pary, ktorá dokáže uvoľniť vlákna textílie. Dobrá žehlička by mala mať parný výkon aspoň 40g/min a parný ráz aspoň 100 g/min.

Žehlička s naparovaním

Naparovacie žehličky sú drahšie, než suché – ich cena sa odvíja predovšetkým od výkonu a doplnkových funkcií. Náročnejšia je aj ich údržba, ak totiž nepoužívate na naparovanie destilovanú vodu, musíte žehličku pravidelne odvápňovať (zbavovať vodného kameňa).

Bezdrôtová naparovacia žehlička

Funguje na rovnakom princípe ako bežné naparovanie žehličky, avšak je oddeliteľná od základne. Počas doby, kým je odložená v základni sa nahrieva a následne s ňou môžete žehliť bez akéhokoľvek spojenia káblom cca 30 sekúnd. Pri manipulácii s bielizňou ju znovu vrátite do základne, kde sa bude proces nahrievania opakovať.

Mnoho bezdrôtových žehličiek dokáže pracovať aj s pripojeným káblom. Nemýľte si však tento typ žehličiek s parnými generátormi. Na rozdiel od nich vám umožňujú voľne manévrovať, no výkon parných generátorov nedosahujú.

Parný generátor

Nazývajú sa tiež žehliace stanice, resp. parné stanice. Predstavujú najvyspelejšie zariadenia na domáce žehlenie, aké si môžete kúpiť. Skladajú sa zo základne, ktorá je pevne položená na žehliacej doske (prípadne na podložke, na ktorej žehlíte) a samotnej žehličky, ktorá je so základňou je spojená hadicou, cez ktorú prúdi para pod vysokým tlakom.

Výhodou parného generátora je, že dokáže vytvárať veľké a najmä stabilné množstvo pary, vďaka ktorému dokážete kvalitne vyžehliť aj tie najcitlivejšie tkaniny. Zároveň vám vďaka vysokému výkonu skráti čas žehlenia až o polovicu oproti bežnej naparovacej žehličke. Môžete s ním dokonca žehliť prehnutú bielizeň vo viacerých vrstvách.

Kvalitná parná žehlička

Parné generátory bývajú tiež vybavené množstvom doplnkových funkcií, ktoré žehlenie a údržbu zjednodušujú (napr. automatické nastavenie teploty, automatické odvápňovanie a pod.). Sú vhodné do domácnosti, kde sa žehlí väčšie množstvo bielizne a tkanín najrôznejších druhov.

Nevýhodou parných generátorov je, pochopiteľne, vyššia cena, väčšie rozmery a vyššia hmotnosť. Taktiež sa nahrievajú dlhšie, než bežné naparovacie žehličky.

Ako vybrať žehličku

Aby sme vám výber žehličky čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás zoznam parametrov, ktoré treba sledovať. Niektoré funkcie nájdete iba pri drahších modeloch, iné sú súčasťou každej jednej žehličky.

 • Príkon: Pohybuje sa v rozmedzí cca 800 do 3 000 W. Čím je vyšší, tým rýchlejšie sa žehlička zohreje. Žehličky s vyšším príkonom tiež generujú väčšie množstvo pary a dokážu si udržať stabilnú teplotu.
 • Tlak pary: Parné generátory pracujú s parou pod vysokým tlakom, dôležitým parametrom pri výbere je práve hodnota tohto tlaku. Čím je vyššia, tým účinnejšie para prenikne do tkaniny. Bežne sa pohybuje v rozmedzí 4 – 8 barov, za výkonné parné stanice sa považujú tie s tlakom pary aspoň 6,5 baru.
 • Vertikálne naparovanie: Vďaka tejto funkcii vám žehlička umožní žehliť oblečenie na vešiaku vo zvislej polohe. Pri tomto type žehlenia nedochádza k priamemu kontaktu žehliacej plochy s látkou, takže je vhodné pre najcitlivejšie materiály.
 • Anti-drip systém: Nazýva sa aj Drip stop a zabraňuje odkvapkávaniu vody z otvorov na paru pri nízkej teplote. Funguje tak, že pri znížení teploty automaticky zastaví vytváranie pary. Kvapky tvrdej vody by inak mohli na oblečení zanechať viditeľné škrvny.
 • Objem nádržky na vodu: Pohybuje sa od 30 ml pri cestovných žehličkách až po 2,5 l pri parných generátoroch. Ak máte v nádržke veľa vody, nemusíte ju tak často dopĺňať. Zároveň sa však zvyšuje hmotnosť žehičky, takže je vhodné zvoliť v tomto smere určitý kompromis.
 • Kropenie: Na prednej strane niektorých žehličiek (suchých, ale aj naparovacích) nájdete nádržku na vodu s tlačidlom, ktoré pri stlačení pokropí žehlený kus oblečenia. Zvlhčená bielizeň je potom pri žehlení poddajnejšia.
 • Samočistenie: Slúži na odstránenie prípadných nečistôt v útrobách žehličky. Pri použití tejto funkcie sa voda nahreje a následne sa cez parné otvory vyplaví spolu s nečistotami.
 • Odvápňovací systém: Slúži na automatické odstránenie vodného kameňa usadeného v útrobách žehličky, resp. parného generátora. Pri používaní destilovanej vody sa vodný kameň neusadzuje, avšak táto funkcia príde vhod v prípade, že na naparovanie používate vodu z vodovodu. Chemické odvápňovanie funguje na princípe zmäkčovania vody, mechanické zasa po stlačení tlačidla rozruší vrstvu vodného kameňa, ktorý sa následne zachytí v špeciálnej zbernej nádobke. Z nej ho potom jednoducho vysypete do smetného koša.
 • Automatické nastavenie teploty: Žehlička sama dokáže nastaviť bezpečnú teplotu pre akýkoľvek druh textílie bez užívateľského zásahu. Túto funkciu nájdete iba v najdrahších modeloch, pričom výrobcovia garantujú, že žehlené textílie sa nespália.
 • Automatické vypínanie: Ak žehličku necháte ležať alebo stáť bez pohybu, po určitej dobe sa sama vypne alebo prepne do úsporného režimu. Okrem zvýšenej bezpečnosti vám pomôže táto funkcia aj so šetrením energie pri žehlení.
 • Tichý režim: Žehličky s touto funkciou sú vybavenú zvukovými tlmičmi pri výstupných otvoroch na paru. To vám umožní žehliť napr. aj v miestnosti, kde spí vaše dieťa.
 • Zámok na prenášanie: Umožňuje pevne spojiť základňu a samotnú žehličku parného generátora, takže ich môžete jednoducho prenášať za ucho žehličky ako jeden celok.
 • Hmotnosť: Vyššia hmotnosť sa negatívne prejaví najmä pri vertikálnom žehlení, prípadne ak žehlíte väčšie množstvo bielizne viackrát do týždňa. Závisí od materiálu žehliacej plochy (nehrdzavejúca oceľ je ťažšia), a tiež od množstva vody v nádržke.
 • Dĺžka prívodného kábla: Možno sa vám tento parameter bude zdať ako nepodstatný detail, avšak je dôležitý pre možnosti manévrovania so žehličkou. Pred jej kúpou by ste si teda mali zmerať vzdialenosť miesta, ktoré budete používať na žehlenie. od najbližšej elektrickej zásuvky. Z praxe môžeme považovať za dostatočne dlhý kábel, ktorý meria aspoň 2 m.
 • Materiál žehliacej plochy, parný výkon a parný ráz: Parný výkon udáva, koľko gramov pary dokáže žehlička za minútu prevádzky vytvoriť. Parný ráz zasa označuje funkciu jednorazového vypustenie väčšej dávky pary, ktorá dokáže uvoľniť vlákna textílie. Želiasa plocha môže byť z nehrdrzavejúcej ocele, hliníkakeramiky, smaltu alebo zafíru.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Žehličku nájdete takmer v každej domácnosti. Napriek tomu, že väčšina si tento spotrebič kupuje pravidelne každých pár rokov, vznikajú stále nové otázky ohľadom výberu správneho modelu. Dôležité sú nielen parametre a technické vlastnosti, ale aj také "drobnosti" ako cena či príslušenstvo. Pripravili sme pre vás odpovede na najčastejšie otázky:

Majú všetky naparovacie žehličky systém odstraňovania vodného kameňa?

U kvalitnejších modelov ide o samozrejmosť, lacnejšie modely však ničím takým nedisponujú. Pri nich treba používať destilovanú vodu, aby k tvorbe vodného kameňa nedochádzalo. Odporúčame vám pri žehlení používať kombináciu destilovanej a obyčajnej vody z vodovodu v pomere 1 : 1.

Treba si pri výbere parnej žehličky všímať počet a rozmiestnenie parných otvorov?

Keďže od toho závisí, ako bude distibuovaná para, určite by ste si mali rozmiestnenie parných otvor a aj ich počet všímať. S tým suvísi i veľkosť žehliacej plochy. Čím je väčšia, tým menej ťahov budete musieť robiť pri žehlení.

Akými bezpečnostnými prvkami disponujú moderné parné žehličky?

Automatické vypínanie pri nečinnosti, prípadne vtedy, ak sa dlhšiu dobu nezmenila poloha žehličky, anti-drip či drip-stop systém sú samozrejmosťou u väčšiny moderných parných žehličiek. Drahšie modely majú stabilnejšiu pätu, sú doplnené o protišmykovú podložku, takže ani mierne zatrasenie nespôsobí ich pád.

Staršie modely, ktoré už nie sú v predaji

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok

Zanesená parná žehlička od vodného kameňa či pripálenín: Vyčistiť octom, sódou alebo vymeniť?

Zanesená parná žehlička od vodného kameňa či pripálenín: Vyčistiť octom, sódou alebo vymeniť?

Žehlenie patrí v mnohých domácnostiach k málo obľúbeným aktivitám. O to menej obľúbenejšie je čistenie samotnej žehličky, na ktoré sa veľakrát zmôžeme až vtedy, keď je povrch teflónovej žehličky pripálený alebo je parná žehlička zanesená vodným kameňom. Tieto znečistenia sú nepríjemné,... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(90.4%)
Dátum publikovania: 29.08.2016
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

22/08/2022 18:48
Dalia

Mám Tefal FV3968E0 Easygliss J'Adore Votre a som s ňou spokojná napriek niekoľkými výhradám. Je ľahká, má výborný parný ráz, ale nemá automatické vypnutie v prípade nepoužívania. Táto funkcia mi až tak nechýba, čiže mi to nevadí. Pomer ceny a výkonu je výborný. Žehlička sa perfektne drží a výborne žehlí. Navyše aj pekne vyzerá. Veľmi dobre kĺže po látke. Maličkým mínusom je, že nie je dobre vidieť do nádržky, pretože je tmavá. Čiže pri nalievaní vody je to troška problém, rysku nie je vidieť.

31/07/2022 11:38
Anna

Žehlička Philips Azur Performer Plus GC4522/00 je ľahká a dobre sa s ňou manipuluje. Páči sa mi priehľadná nádržka na vodu, lebo aspoň viem, kedy mám doplniť. Plusom je samočistenie. Mínusom krátka šnúra, musím používať predlžovačku, bez nej to nejde. Zatiaľ spokojnosť, po látkach dobre kĺže a je aj bezpečná. Sama sa po čase vypne.

24/05/2022 10:09
Jana

Kúpila som si Ariete Duetto 6246 2IN1, ale teraz som sklamaná, škoda, že som nemala možnosť odskúšať si túto žehličku pred kúpou. Ako taká je fajn, no pre moje potreby mi nevyhovuje. Prístroj je možné používať ako klasický žehličku aj ako parný generátor. Nádoba na vodu s kapacitou 180 ml, sa mi zdá dosť malá.

19/02/2022 21:14
vitkovat

doma mám Electrolux EDB 1720, kupovala som priamo na predajni okay, celkom slušný výber kľudne som si ju mohla pozrieť aj chytiť

17/02/2022 21:24
majka

cena/kvalita určite pri značke Braun

14/02/2022 15:50
Zuzana

máte tu niekto samsung ze 300?

12/02/2022 18:00
kristinabenik

ja som dlhodobo spokojná s philips

11/02/2022 12:40
andrea

z týchto recenzovaných nemám ani jednu, obzerám dlhšie samsung žehličku.

06/02/2022 15:52
janka

ja mám doma Tefal Ultragliss Plus FV6832E0 a je skvelá, má ju moja švagrina a tak som sa rozhodla že si ju kúpim. Kúpila som cez www.okay.sk majú ju aj v zľave.

05/01/2022 09:44
Helenka

Žehlička Hyundai SI258 je vhodná na dovolenky alebo pracovné cesty, nakoľko je ľahučká a skladná, jednoducho sa prenáša. Zatiaľ ju používam krátko, ale som spokojná. Cena aj kvalita sú dobré. Odporúčam ju pre tých, ktorí veľa cestujú alebo pre tých, ktorí potrebujú žehliť len menšie plochy. Pre veľké plochy je nevhodná, to sa radšej poobzerajte po drahšej a väčšej žehličke.

28/12/2021 18:18
Izabela

Žehlička Electrolux EDB 1720 bola za dobrú cenu a veľmi pohodlne sa mi používa. Je ľahká, funkčná a naparuje presne podľa mojich predstáv. Viac pokrčenú bielizeň však nevyžehlí úplne dohladka. Mojou prioritou pri kúpe bolo, aby bola ľahká do ruky, keďže mám problémy s ramenom, toto žehlička splnila. Pre nenáročných používateľov bude dobrou voľbou.

12/12/2021 09:33
Júlia F.

Super žehlička je Tefal FV 3968 E0, vyhovuje mi pomer ceny, výkonu a kvality spracovania. Žehlí sa mi s ňou pohodlne, pretože sa dobre drží v ruke a po položení na pracovnú plochu dobre drží stabilitu. Nemám jej čo vytknúť, je pekná, elegantná a šikovná.

11/11/2021 10:41
Zita

ideme sa zanedlho stahovat a tiez budem musiet vyberat zehlicku

10/11/2021 16:36
Gaba

Žehlička Tefal Easygliss J'Adore Votre skvele kĺže po povrchu, má dlhý kábel a žehlí sa mi s ňou veľmi pohodlne. Pomer ceny a kvality je veľmi dobrý. Nemám nič, čo by som jej mohla vytknúť. S touto žehličkou sa mi perfektne žehlia aj manželove košele, čo sa o starej nedalo hovoriť.

09/11/2021 09:44
Bea

ja mam dlho dlho zehlicku orava, ziadne poracha problem, nic s nou doteraz nebolo

03/11/2021 10:36
Nin

z tychto recenzovanych som nemala doma este ani jednu

18/07/2021 11:14
Kamila V.

Manžel mi kúpil žehličku Philips Azur Elite, pretože so značkou Philips máme dobré skúsenosti. Hoci bola cena vysoká, oplatilo sa priplatiť si. Žehlička má dlhý a ohybný prívodový kábel, ktorý pri práci neprekáža. Naparovanie je super, pretože nemusím žehliť z dvoch strán, ale úplne stačí z jednej. Výkon je naozaj vysoký a žehličke nerobí problém ani veľmi presušená bielizeň či tuhšie látky. Oceňujem, že žehličku nemusím neustále stavať, ale nechávam ju voľne na žehliacej doske a zatiaľ sa mi nestalo, že by niečo spálila. Pri tejto žehličke odpadá nutnosť krútenia regulačným tlačidlom či stráženie teplôt, pretože táto žehlička si vie všetko nastaviť automaticky. Povrch žehličky je klzký, po bielizni kĺže super a nezachytáva sa ani o potlač na tričkách. Vyzdvihujem aj dobrú ergonómiu, samočistenie či to, že je ťažšia, pretože pri žehlení nemusím na oblečenie tlačiť. Pre bezpečnosť je skvelé automatické vypnutie pri dlhšej nečinnosti. Žehličku odporúčam, aj keď je drahá, pretože každej gazdinke urýchli žehlenie.

12/07/2021 07:03
Majka

Za kvalitnú žehličku považujem Braun. Momentálne mám model Braun TS 785 ESTP a som s ním spokojná. Aj predtým som mala túto značku, a tak som na ňu opäť vsadila. Nový model je úplne perfektný a oproti staršiemu má zopár vylepšení. Veľmi dobre naparuje, má dlhú prívodovú šnúru a skvele žehlí. Dizajn sa mi tiež veľmi páči, pretože sa dobre drží v ruke a manipulácia s ňou je pohodlná. Plus dávam za možnosť regulácie pary a pustiť paru v špičke aj za dva textilné protektory. S týmito protektormi môžem žehliť prakticky akúkoľvek látku bez obáv, že by sa mi spálila. Žehlička je dosť výkonná aj na 2. stupeň a bielizeň stačí prejsť jedenkrát, povedala by som, že žehlí takmer sama. Žehlička má akurátne rozmery aj váhu, čo zaručuje rýchlejšie žehlenie. Oceňujem tiež rýchle nahriatie a automatické vypnutie pri nepoužívaní, ktoré mi starom modeli chýbalo.

11/07/2021 08:16
Kika Š.

Mám lacnú žehličku Clatronic DB 3703, ktorá je na občasné žehlenie menšieho množstva oblečenia tak akurát. Žehlička je menšia, v ruke sa dobre drží a žehlenie je pomerne komfortné. Je ľahká, kĺzanie po látkach je fajn, ale občas treba pritlačiť. Za tú cenu som s ňou maximálne spokojná a páči sa mi aj jej elegantný čierny dizajn. Pri spotrebičoch vo všeobecnosti dávam prednosť čiernej farbe pred bielou.

06/03/2020 10:38
Lea

Hrozne by ma zaujímala recenzia na samsung ze 300 - vyzera totiz podla parametrov ako velmi dobra naparovacia zehlicka s prijemnou cenou

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok