Najlepšie bluetooth bezdrôtové slúchadlá do uší 2024 – recenzie, test, porovnanie

Slúchadlá patria v poslednom období k čoraz populárnejším druhom elektroniky a vracajú sa späť. Ale? Predovšetkým si svojich fanúšikov začínajú získavať bezdrôtové bluetooth slúchadlá, ktoré sa stávajú trendom. Hlavným účelom týchto slúchadiel je, prirodzene, počúvanie hudby a najväčšou výhodou praktickosť. Kvalitný zvuk a žiadny kábel. Aké sú najlepšie bezdrôtové bluetooth slúchadlá do uší?

Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá

Bezdrôtové slúchadlá sú dnes vyhľadávaným zbožím. A že je z čoho vyberať. Mnoho používateľov takýchto slúchadiel býva skeptických, pretože sa obávajú kvality zvuku, resp. sa obávajú, že iné ako káblové pripojenie nedokáže produkovať tak kvalitný a čistý zvuk. Tento mýtus vyvrátime hneď na začiatku. Hranie hier, počúvanie hudby, audiokníh a mnoho iného. Bezdrôtové slúchadlá kvalitu zvuku nijakým spôsobom neznižujú a dopriať si tak môžete tie najlepšie hudobné tóny.

Najlepšie bezdrôtové bluetooth slúchadlá do uší

Názov Hodnotenie Detail
Sony WF-C700N   ✔   VÍŤAZ TESTU Zobraziť produkt
Creative Outlier Pro   ✔   DOBRÉ RECENZIE Zobraziť produkt
QCY T1C BK   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBA Zobraziť produkt
Marshall Minor III   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTA Zobraziť produkt

Bezdrôtové slúchadlá do uší – recenzie

Ktoré sú najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uší? Apple, Samsung, Xiaomi alebo JBL? Odpoveď nie je jednoznačná. Nie vždy je rozhodujúca iba kvalita zvuku, ale zavážia aj také faktory ako pohodlnosť nosenia či výrobný materiál a tým pádom i odolnosť slúchadiel. Vyskúšali sme niekoľko modelov bezdrôtových slúchadiel do uší. Dúfame, že vám budú nápomocné pri výbere toho najvhodnejšieho modelu pre vás.

Do uší, či cez uši?

Toto je dilema, ktorá trápi nerozhodných zákazníkov. My radíme, že rozhoduje účel používania. Hoci, pre mnohých je smerodajná móda. Z praktického hľadiska by sme však našli zásadné rozdiely medzi bezdrôtovými slúchadlami do uší a medzi bezdrôtovými bluetooth slúchadlami cez hlavu (cez uši).

Spoločnou vlastnosťou je, že používateľ nie je obmedzovaný žiadnym káblom. To platí v jednom i druhom prípade. Predsa len však v jednom smere slúchadlá do uší výrazne bodujú. Kompaktnosť, ich rozmery sú omnoho praktickejšie. V podstate ich vložíte do vrecka, zmestia sa vám naozaj aj do priečinku v peňaženke. Bezdrôtové slúchadlá cez uši sú už väčšie a zaberú omnoho viac miesta.

Bezdrôtové slpchadlá cez uši

Otázka trendov však posúva do popredia tzv. náušníky, teda bezdrôtové slúchadlá cez hlavu. Tie ponúkajú zvyčajne lepší dizajn, čo sa dnes, jednoducho, nosí. Na druhej strane pri športe či dynamickom používaní sú opäť nepraktické. Pri behu môžu kĺzať z hlavy alebo skreslovať zvuk. Bezdrôtové bluetooth slúchadlá do uší sú pri športových aktivitách praktickejšie. Sú ergonomicky tvarované a netlačia. Oproti slúchadlám cez uši je ich výdrž o niečo menšia, no dokážu fungovať aj nezávisle na sebe. Používať tak môžete jedno a v prípade, že sa vybije, použijete druhé.

Fajnšmekri a milovníci kvalitnej hudby skôr uprednostnia variant slúchadiel cez hlavu, no pre zmenu praktickejšie riešenie sú rozhodne bezdrôtové bluetooth slúchadlá do uší. Zároveň kvalita zvuku je pre bežného používateľa viac ako postačujúca. Vždy je však možnosť voľby, pretože rastúci trh ponúka obrovské množstvo variantov. Tak si to zhrnieme. Aké sú hlavné výhody a nevýhody bezdrôtových bluetooth slúchadiel do uší?

Bezdrôtové bluetooth slúchadlá do uší

Hlavné výhody

  • Veľmi kompaktné rozmery
  • Žiadny kábel
  • Ergonomicky tvarované
  • Kvalitný zvuk vzhľadom na veľkosť
  • Ideálne na športovanie
  • Možnosť používania ako handsfree

Hlavné nevýhody

  • Vyššia cena
  • Menšia výdrž batérie
  • Kvalita zvuku

Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá do uší

Bezdrôtové slúchadlá do uší sa stali hitom a tešia sa čoraz väčšej popularite. Ich najväčšími výhodami je voľnosť pohybu a fakt, že vás nijakým spôsobom nelimituje kábel. Slúchadlá možno využiť pre rôzne zariadenia, ktoré umožňujú pripojenie za pomoci bluetooth rozhrania. Spárovať ich môžete s mobilom, tabletom, počítačom, notebookom alebo televízorom. Čo dôležité si pri ich výbere treba všímať?

Bezdrôtové vs. klasické slúchadlá do uší

Výdrž batérie

V prípade bluetooth bezdrôtových slúchadiel je to jeden z najdôležitejších parametrov. Každý totiž chce, aby slúchadlá vydržali hrať čo najdlhšie a nemuseli sa nabíjať. Kapacita batérie sa u jednotlivých slúchadiel líši. Neraz rozhoduje cena. Nie je to však pravidlom. Ďalej je potrebné rozlišovať aj aktívnu dobu používania slúchadla a následne komplexnú dobu používania, ktorú predlžuje nabíjacie puzdro.

2 – 3 hodiny – je pomerne štandardná výdrž batérie v slúchadlách

5 a viac hodín – ide o slúchadlá s veľkou výdržou batérie, tých je však na trhu zriedka

Kapacita batérie a puzdra

viac ako 10 hodín – ide už o výdrž, ktorá hovorí o maximálnej dobe prehrávania po nabití v nabíjacom puzdre. Takáto výdrž je už vhodná i na cestovanie.

15 hodín a viac – ideálny a najlepší možný variant. Puzdro disponuje dostatočnou kapacitou akumulátora a umožňuje tak nabitie slúchadiel viackrát. Výdrž je tak značne navýšená.

Nabíjacie puzdro je dôležitou súčasťou bezdrôtových slúchadiel do učš, pretože umožňuje výrazné predĺženie aktívnej doby používania. Takéto puzdrá majú vlastný akumulátor. Možno ich dobíjať pomocou micro USB/USB-C kábla alebo bezdrôtovo. Kapacita batérie je na úrovni 300 až 500 mAh.

Bluetooth rozhranie

Pozor si treba dávať i na pripojenie slúchadiel. Väčšina z nich už funguje na rozhraní bluetooth 5.0. Nájdu sa však zariadenia, ktoré podporujú nižšie frekvencie pripojenia bluetooth. Tým pádom nemusí byť kvalita prenosu signálu úplne ideálna.

Bezdrôtové bluetooth slúchadlá do uši

Kvalita zvuku

O kvalite zvuku môže hovoriť frekvenčný rozsah (v hertzoch). Ten má zvyčajne rozsah 20 Hz – 20 kHz. Čím je rozsah vyšší, tým je predpoklad kvalitnejšieho zvuku. Ideálne však je, ak si slúchadlá vyskúšate. Budete tak vedieť, aký zvukový prejav majú basy, výšky či nie je prítomný šum a podobné rušivé elementy.

Handsfree

Funkcia handsfree predznamenáva prítomnosť integrovaného mikrofónu. V takom prípade možno slúchadlá využívať aj na telefonovanie. Kvalita mikrofónov je rôzna. Niekedy je prenos zvuku kvalitný, inokedy horší. V tomto prípade je každý model individuálny a kvalita mikrofónu rôzna.

Ergonómia slúchadiel

Zohráva dôležitú úlohu predovšetkým z hľadiska komfortu pri počúvaní. Výrobca zvyčajne dodáva nadstavce, ktoré možno vymieňať tak, aby každému slúchadlo sedelo v uchu ideálne. V neposlednom rade je ergónómia slúchadla dôležitá aj z hľadiska prehrávania zvuku. Eliminuje tým ruchy z okolia a vytvára akustickú izoláciu, vďaka ktorej je zvuk kvalitnejší.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

O výbere bezdrôtových slúchadiel sme vám prezradili všetko podstatné. Na záver vám ešte odpovieme na často kladené otázky.

Môžem slúchadlá pre iPhony pripojiť k telefónu s Androidom?

Slúchadlá Apple AirPods sa pripájajú pomocou technológie Bluetooth, môžete ich preto prepojiť aj s Android telefónom. Keďže Apple AirPods vyvíja pre iPhony, nemusia fungovať všetky funkcie. Napr. automatické pozastavenie pri vybratí slúchadla z ucha a pod.

Čo znamená, keď majú slúchadlá funkciu ANC?

Technológia ANC (Active Noise Cancelling) aktívne zasahuje proti vonkajším hlukom. Na vonkajšej strane slúchadiel sa nachádza mikrofón, ktorý sníma všetky rušivé zvuky. Do ucha vysiela špeciálne frekvencie, ktoré pôsobia proti týmto rušivým zvukom. Slúchadlá s ANC majú často aj opačnú funkciu, teda ponúkajú možnosť cez mikrofón počúvať okolie.

Pri akých športoch môžem použiť bezdrôtové slúchadlá?

Pokiaľ vám pevne držia v ušiach, môžete ich použiť pri všetkých druhoch športov, teda aj pri behu či atletike. Najvhodnejšie sú špunty s klipom za uši alebo s fixáciou do uší.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(89.4%)
Dátum publikovania: 17.03.2019
Dátum poslednej aktualizácie: 19.09.2023

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

19/07/2022 20:21
Sisa

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ spĺňajú to, čo som od nich očakávala. Vyzdvihujem baterku, zvuk, dizajn, avšak dizajn má jedno mínus - lesklé prevedenie. Slúchadlá som kúpila vo výpredaji počas Black Friday, boli za dobrú cenu. Výdrž baterky je slušná, súčasťou balenia bolo šikovné puzdro aj vymeniteľné štuplíky do uší.

12/10/2021 20:06
Otília

Používateľsky veľmi príjemné sú slúchadlá Jabra Elite Active. V ušiach mi sedia veľmi dobre a majú dobrý zvuk. Ovládanie je jednoduché aj hlasom a oceňujem automatické zapínanie a vypínanie. Mínusom je, že okolitý zvuk sa počas telefonovania prenáša a nie je tu žiadna možnosť vypnúť to.

31/07/2020 15:04
ewa

Ja pouzivam bluetooth sluchadla padmate pamu (milicastore) - su sikovne do ucha proste sedia mi a pouzivam ich na beh, do mesta, ku psovi a aj cestou do roboty proste vsade a mam pocit ze z tych vyskusanych a nebolo ich malo tak filtruju vonkajsi hluk najlepsie

Pridať komentár


Posledné články
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Napriek tomu, že umývačku riadu používate denne, na jej čistenie často zabúdate. Pristúpite k nemu až vtedy, keď umývačka... Prečítať článok