Najlepšie koše na bielizeň 2024 – recenzie, test, porovnanie

Ak neviete, kam odkladať špinavú bielizeň do doby, kým ju dáte vyprať, siahnite po praktickom koši na bielizeň. Už vás nemusí trápiť nevkusne porozhadzované oblečenie po izbe, pretože kôš ho skvele skryje a navyše má aj dekoratívnu funkciu.

Ako vybrať kôš na bielizeň?

V minulosti sa koše na bielizeň vyrábali predovšetkým z prútia, ale dnes je výber široký. Bežne dostupné sú plastové, antikorové či látkové koše. Popri nich sa však do popredia opätovne tlačia koše z prírodných materiálov. Bambusový či ratanový kôš na odkladanie špinavej bielizne je funkčný a zároveň esteticky príťažlivý.

Pri správnom zaobchádzaní s košom má tento domáci pomocník prakticky neobmedzenú životnosť. Náklady na jeho zaobstaranie nie sú extrémne vysoké, no napriek tomu je vhodné pred kúpou popremýšľať a nesiahnuť hneď po prvom koši, na ktorý natrafíte v obchode.

Kam kôš na bielizeň umiestniť, ako ho vybrať a čo všetko sledovať a zvážiť pred jeho kúpou, čomu sa pri používaní koša vyhnúť alebo kde ho kúpiť? To všetko a ešte viac sa dozviete v našom článku.

Najlepšie koše na bielizeň

Názov Hodnotenie Detail
Tempo Kondela Plejo Typ 2   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBA Zobraziť produkt
Compactor Bamboo   ✔   NÁŠ TIP Zobraziť produkt
Curver Ribbon 49 l   ✔   DOBRÉ RECENZIE Zobraziť produkt
Wenko Laundry Bin Norway, 65 l   ✔   PRE NÁROČNÝCH Zobraziť produkt
Tempo Kondela Brolt 809633   ✔   DNES V AKCII Zobraziť produkt

Koše na bielizeň – recenzie

Na trhu je množstvo kvalitných košov, ktoré sú určené na odkladanie bielizne do doby, kým ju dáte prať. Vyberať môžete z množstva tvarov, veľkostí, farieb i materiálov. Aby bolo vaše rozhodovanie, po ktorom koši na bielizeň siahnuť, ľahšie, pripravili sme pre vás päť tipov na koše, ktoré sa u spotrebiteľov tešia obľube a používatelia ich považujú za kvalitné a praktické výrobky.

Účel koša na bielizeň

Kôš na bielizeň je skvelým pomocníkom, vďaka ktorému ukryjete špinavé oblečenie do doby, kým ho dáte prať. Ide o praktickú vec, ktorá sa môže stať estetickou súčasťou interiéru, ak siahnete po modeli, ktorý bude ladiť s okolím. Keďže ho budete často využívať, odporúča sa siahnuť po odolnej konštrukcii s jednoduchým vekom, ktoré viete ľahko a rýchlo otvárať i zatvárať.

Tohto praktického pomocníka využijete aj pri manipulácii s čerstvo vypratou bielizňou. Môžete mať v domácnosti viacero košov, jeden používať na špinavú bielizeň a druhý kôš na čistú bielizeň. Ak chcete len jeden kôš, nezabudnite ho pravidelne čistiť. Z hygienických dôvodov do koša nikdy nevkladajte čistú bielizeň bez predchádzajúceho dôkladného vyčistenia.

Kam umiestniť kôš na bielizeň

Kôš na bielizeň by mal byť umiestnený čo najbližšie k práčke. Uľahčí vám to prenášanie špinavej bielizne, ktorú potom jednoducho hodíte do bubna práčky. Ak v kúpeľni nemáte dostatok priestoru, za vhodné miesto sa považuje aj chodba, ktorou prechádza každý člen domácnosti.

Plastový kôš na špinavú bielizeň

Alternatívou je šatník alebo spálňa, do ktorej zamierite po príchode z práce, aby ste sa prezliekli. Veci, ktoré potrebujete oprať, hodíte počas prezliekania do koša na špinavú bielizeň. V prípade, že máte doma väčšie deti, kôš na bielizeň môžete umiestniť aj do ich detskej izby, budú ho mať vždy v dosahu a vy si môžete byť istí, že špinavé oblečenie nezostane porozhadzované po miestnosti, ale skončí v koši. Hoci je to praktické, keďže máte kôš pri prezliekaní sa po ruke, z hygienických dôvodov sa špinavú bielizeň neodporúča skladovať v miestnosti, v ktorej spíte. Rovnako by sa bielizeň nemala skladovať v skrini s čistým oblečením. Napriek tomu niektorí dizajnéri navrhujú šatňové skrine tak, že je v nich vyhradený priestor aj pre kôš na bielizeň. Za najlepšie miesto sa však naďalej považuje kúpeľňa.

Prečo je kúpeľňa najideálnejším miestom

Je to najmä z praktických a hygienických dôvodovPráčka je v dosahu, s košom preto nemusíte prejsť celý byt či dom. Naplnený kôš totižto môže vážiť niekoľko kilogramov a pokiaľ nemá kolieska, jeho prenášanie môže byť obtiažne. Modernejší nábytok do kúpeľní je často vybavený integrovanými vyklápacími košmi, nie je to však pravidlo. Ak máte integrovaný kôš na bielizeň v skrinke, nemusíte riešiť, aký kôš kúpiť a ani to, kam ho umiestniť. Od toho, kam kôš umiestnite, sa bude odvíjať výber materiálu. Prostredie je rozhodujúce, pretože v kúpeľni potrebujete kôš, ktorý bude odolný proti vlhku i teplu.

Kedy kôš na bielizeň neumiestňovať pri práčku

V niektorých bytoch či domoch je práčka inštalovaná do kuchynskej linky. Tam špinavá bielizeň z hygienických dôvodov rozhodne nepatrí, a preto je lepšie zvoliť napríklad chodbu alebo šatník. Kôš na bielizeň by v kuchyni nepôsobil príťažlivo a navyše by zaberal zbytočné miesto. Kôš voľne postavený pri kuchynskej linke (alebo priamo v skrinke linky) je z hygienických aj estetických dôvodov neúnosný a každého, kto by ho zbadal, by prešla chuť na jedlo.

Ako vybrať vhodný kôš na bielizeň

Hoci je kôš jednoduché zariadenie, aj pred jeho kúpou treba sledovať určité parametre. Aby ste boli s výberom spokojní, sledujte veľkosť a objem koša, výrobný materiál, ľahkosť údržby, mobilitu, odolnosť konštrukcie, dizajn či multifunkčnosť koša. K jednotlivým parametrom si povieme niečo bližšie.

Veľkosť

Veľkosť koša na bielizeň vyberajte podľa počtu členov domácnosti, ale i podľa toho, v akých časových intervaloch plánujete prať. Rozmery koša sú dôležité, pretože isto nechcete, aby bol kôš naplnený tak, že vám bude špinavá bielizeň z neho vypadávať na zem. Inú veľkosť koša zvolíte, ak bývate sami, prípadne ste dvojica, a inú vyberiete pri početnejšej rodine s viacerými deťmi. Pokiaľ máte malé deti, je predpoklad, že práčka bude veľmi často v prevádzke. Pri výbere koša si všímajte nielen rozmer, ale aj jeho objem. Budete tak mať predstavu, koľko šatstva kôš približne pojme.

Prútený kôš na bielizeň

Veľkosť koša musíte prispôsobiť i miestnosti, v ktorej bude umiestnený. Do kúpeľne, v ktorej zápasíte s nedostatkom miesta, sú vhodné úzke koše na bielizeň. Namiesto širokého a nízkeho koša zvoľte kôš úzky a vysoký, prípadne si vyberte rohový kôš na bielizeň. Podľa veľkosti a priestoru ho môžete umiestniť na zem alebo zavesiť na stenu. Ak máte práčku s bočným plnením, do úvahy pripadá tiež umiestnenie koša na vrch práčky.

Pokiaľ disponujete väčším priestorom, môžete si zakúpiť viacero košov na bielizeň a pred praním triediť oblečenie podľa farieb, intenzity znečistenia alebo podľa teploty prania. Ušetrí vám to množstvo práce, ktorú by ste museli previesť pri práčke, a v konečne dôsledku i čas.

Materiál

V ponuke obchodov nájdete koše na bielizeň z rôznych materiálov. Ku klasike patrí plastovýantikorový či látkový kôš na bielizeň. Čoraz častejšie do domácností preniká takzvaný vidiecky štýl, ktorý je nadčasový. Okrem toho, že kôš splní svoj účel, je aj pekným doplnkom interiéru. K obľúbeným košom patrí drevenýbambusový či ratanový kôš na bielizeň. Drevené koše na bielizeň prinesú do vášho domova kúsok prírody.

Pri výbere materiálu nezabudnite na to, že bielizeň by mala dýchať, preto je vhodné, ak sú na koši otvory, cez ktoré môže prúdiť vzduch. Otvory by mali byť umiestnené tak, aby nepôsobili rušivo. Vzdušnosť koša je pri špinavej bielizni dôležitým kritériom z hľadiska hygieny.

Myslite tiež na údržbu, keďže sa do koša vkladá špinavá bielizeň, je nutné udržiavať ho v čistom stave. Plastové alebo antikorové koše sa ľahko umývajú, stačí vám na to vlhká handrička. Pri látkových košoch je vhodné, ak sú poťahy snímateľné a dajú sa prať v práčke alebo ručne. Ak chcete esteticky príťažlivejší a romanticky pôsobiaci kôš na bielizeň z bambusu alebo ratanu, dbajte na to, aby mal vo vnútri špeciálne vrecko, ktoré sa dá vybrať a následne jednoducho vyprať.

Mobilita

Pred kúpou si premyslite, či budete v koši bielizeň len skladovať, alebo ju v ňom prenášať priamo k práčke. V tom druhom prípade je vhodné siahnuť po koši na bielizeň na kolieskach. Výrazne vám uľahčí prenášanie doplna naloženého koša, ktorý môže vážiť niekoľko kilogramov. Ak bývate v dome a musíte s košom chodiť po schodoch, siahnite po nižšom koši na bielizeň, ktorý má praktické úchyty, pomocou ktorých ho hravo prenesiete na potrebné miesto. Pri skladovaní samotného koša vo chvíľach, keď ho nebudete potrebovať, sa hodí skladací kôš na bielizeň. Bez problémov ho odložíte napríklad do skrinky a v prípade potreby rozložíte a začnete opätovne používať.

Bambusový kôš na bielizeň s látkovým vnútrom

Konštrukcia

Konštrukcia koša by mala byť odolná a platí to najmä v prípade, ak ho umiestnite do kúpeľne. Kôš musí odolávať vlhku i teplu. Siahnuť sa vám oplatí po plastovom alebo antikorovom koši, ktorý dokáže vonkajším vplyvom skvele odolávať. Na trhu sa stretnete s rôznymi tvarmi, prevládajú kocky a kvádre, prípadne koše v tvare valca alebo rohové koše na bielizeň.

Kôš by mal mať veko, ktoré sa dá ľahko otvárať i zatvárať a ako sme už spomenuli, pre cirkuláciu vzduchu je ideálne, ak má nenápadné otvory, cez ktoré môže prúdiť vzduch, čím je zaistené, že bielizeň bude dýchať.

Okrem košov s jedným odkladacím priestorom existujú i koše s oddeleným priestorom. Dvojitý či trojitý kôš na bielizeň vám dovolí triediť oblečenie ešte predtým, než ho vložíte do práčky. Môžete tak oddeliť tmavé odevy od bledých, jednofarebné oblečenie od farebného, prípadne bielizeň roztriediť podľa teploty prania či podľa intenzity znečistenia. Pri páčke už nemusíte nič triediť a ušetrí vám to čas. Delený kôš na bielizeň je tak funkčným riešením, po ktorom sa oplatí siahnuť vždy, ak vám to dovolia priestory. Delené koše sú totižto rozmerovo väčšie než klasické koše s jedným odkladacím priestorom.

Dizajn

Kôš na bielizeň by nemal byť vystavený na viditeľnom mieste, ak ho však chcete mať na očiach, investuje do prepracovanejšieho koša, ktorý bude esteticky príťažlivý a farebne aj dizajnovo bude ladiť s okolím. Pri plastových košoch máte na výber z množstva farebných alternatív, preto by ste nemali mať problém s výberom. Luxusnejším dojmom pôsobia drevené koše na bielizeň a predovšetkým tie, ktoré sú vyrobené z ratanu.

Pri výbere môžete vsadiť na strohú jednoduchosť alebo prepracované kúsky, s ktorými sa vyhrali dizajnéri. Vďaka širokému sortimentu v obchodoch natrafíte na oba varianty. Treba myslieť na to, že atraktívny vzhľad pri tomto výrobku nie je najhlavnejší, podstatná je funkčnosť a praktickosť výrobku. Rôzne farby, tvary, materiály či motívy dokážu z koša na bielizeň urobiť elegantný doplnok interiéru. Pre zachovanie estetického dojmu vždy voľte kôš, ktorý má vrchné veko alebo sťahovacie šnúrky, aby nebolo vidieť, čo je vo vnútri koša.

Multifunkčnosť

Bežne dostupné sú koše dva v jednom, ktoré využijete na odkladanie špinavej bielizne a takisto na krátkodobé sedenie. Sedací kôš na bielizeň sa tak stáva multifunkčným pomocníkom a ak je súčasťou kúpeľne, môžete ho využiť napríklad pri kozmetickom stolíku, kde bude plniť funkciu taburetky. Kvôli sedeniu je nutné všímať si materiály, z ktorých bol kôš vyrobený a taktiež maximálnu nosnosť. Pri dlhodobom zaťažovaní vyššou váhou môže kôš popraskať. Pokiaľ kôš nechcete umiestniť v blízkosti práčky, vhodnejšie je siahnuť po takom, ktorý sa dá ľahko prenášať. Na jednoduché prenášanie slúžia kolieska alebo pohodlné a dostatočne pevné úchyty.

Biely plastový kôš na bielizeň

Čo musí kôš na bielizeň spĺňať

Aby ste boli s košom na bielizeň spokojní, musí mať vyhovujúce rozmery i tvar. Je ideálne, ak sa dá ľahko prenášať z miesta na miesto, môžete ho utierať vlhkou handričkou alebo jeho plátenné vnútro prať v práčke. Dobrému košu nechýba vrchné veko, prípadné sťahovacie šnúrky (látkový kôš), aby neboli na očiach špinavé veci, ktoré sú v ňom odložené. Kôš na bielizeň musí byť priedušný, pretože oblečenie potrebuje dýchať, kým sa dostane do práčky. Odolné koše, ktoré vydržia prakticky neobmedzený čas, sú vyrobené z plastu alebo nerezovej ocele. Esteticky príťažlivé koše na bielizeň sú zas z dreva, prútia alebo látky. Základom správne vybraného koša je postačujúci objem a ľahká manipulácia.

Cena

Najlacnejšie koše na bielizeň sú plastové a môžete si ich zaobstarať za sumu menej než 5 eur. V tomto prípade ide o malé koše s menším objemom, ktoré nemajú veko, a tak sú vhodnejšie na prenášanie bielizne. Na skladovanie bielizne voľte koše s vekom. Najlacnejší kôš s vekom stojí okolo 10 eur a opäť tu bol na výrobu použitý plast.

S pribúdajúcou sumou pribúdajú výrobné materiály. O málo drahšie než plastové koše sú latkové verzie, mnohé z nich sa dajú i poskladať, a tak ich v prípade potreby bez problémov uskladníte do doby, kým ich budete chcieť opätovne použiť. Medzi spotrebiteľmi sa teší obľube cenová kategória od 15 do 30 eur. Bohatý výber tvarov, farieb a materiálov je zárukou toho, že si vyberie každý. Kvalitné drevené koše, ktoré plnia nielen praktickú, ale i estetickú funkciu, kúpite od 30 do 50 eur.

Samozrejme, tu cena košov na bielizeň nekončí a môže sa vyšplhať na viac než 100 eur. V tomto prípade ide o luxusné a prepracované koše z prvotriednych materiálov, ktoré majú dlhú životnosť i praktické využitie, no hlavne sú skvelým dizajnovým doplnkom interiéru. Pri drahších košoch prevláda drevo, ktorého používanie je nadčasové.

Čomu sa vyhnúť

Mnohí si myslia, že používanie koša na bielizeň nemá žiadne pravidlá. Sú však na omyle, pretože ak sa kôš nebude používať správne, bielizeň vám môže aj po vypratí smrdieť, prípadne sa vám v koši začne tvoriť pleseň, čo je absolútne nežiaduce. Na čo si dať pri používaní koša pozor, aby ste boli s výsledným praním spokojní? To sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Plný prútený kôš na bielizeň

Kôš prispôsobte prostrediu

Mnohí majú kôš na bielizeň umiestnený v kúpeľni, kde sa prirodzene tvorí vlhkosť. Preto je nutné zvoliť kôš z takého materiálu, ktorý dostatočne dýcha, aby sa vám vo vnútri nezačala tvoriť pleseň. Tá sa potom ľahko prenesie aj na oblečenie, čo určite nechcete. Do kúpeľne sú z tohto dôvodu vhodné predovšetkým antikorové a plastové koše na bielizeň, ktoré majú dostatočný počet otvorov, aby bola zabezpečená optimálna cirkulácia vzduchu.

Mokrá bielizeň do koša nepatrí

Do koša na špinavú bielizeň v žiadnom prípade nehádžte mokré a ani vlhké oblečenie. Aj v tomto prípade hrozí pleseň. Vlhké prostredie kúpeľne totižto môže veľmi rýchlo spôsobiť plesnivenie bielizne. Pleseň je ťažko odstrániteľná a navyše je nebezpečná pre ľudský organizmus. Mokré alebo prepotené oblečenie preto nechajte najprv poriadne vyschnúť a až potom ho hoďte do koša na bielizeň, prípadne ho hneď hoďte do bubna práčky a vyperte. Pri spotenom oblečení stačí zvoliť krátky a šetrný prací program na 30 minút pri nižších teplotách. Vyššie teploty nastavte len v prípade, ak je oblečenie nadmieru zašpinené.

Kôš nie je na dlhodobé odkladanie

Hoci do koša špinavú bielizeň jednoducho odložíte, nemali by ste ju tam nechávať príliš dlho. Aj keď sa vám do prania často nechce, treba sa prekonať. Za optimálnu dobu, počas ktorej môže byť špinavá bielizeň odložená v koši, sa považuje jeden týždeň a maximálne sú to dva týždne. Ak necháte bielizeň v koši dlhšie, pot, mastnota aj akákoľvek iná špina pôjdu odstrániť oveľa horšie, než keby ste oblečenie hneď alebo v krátkej dobe po zašpinení vyprali.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

V často kladených otázkach spotrebiteľov vám odpovieme napríklad na to, či môže byť kôš na odkladanie špinavej bielizne dôvodom páchnucej bielizne. Poradíme vám, čo robiť v prípade, ak oblečenie chytilo pleseň a odpovieme aj na niekoľko ďalších otázok.

Aký kôš je najideálnejší do kúpeľne?

Kôš na odkladanie špinavej bielizne, ktorý chcete umiestniť do kúpeľne, musí byť vyrobený z materiálov odolných vlhku a vode. Takými sú plastové či antikorové koše, ktoré majú dlhú životnosť a dajú sa kúpiť za veľmi sympatické ceny.

Môžem kôš namiesto kúpeľne umiestniť do spálne?

Kôš môžete umiestniť kamkoľvek, avšak pre praktickosť sa odporúča dať ho čo najbližšie k práčke, aby ste odevy nemuseli prenášať. Ak ho z akékoľvek dôvodu nechcete mať v kúpeľni, do spálne vyberajte taký, ktorý nebude pôsobiť rušivo. Je vhodné, ak vizuálna stránka aj farby ladia s okolitým nábytkom. Pri vhodnom výbere sa kôš stane dizajnovým doplnkom vašej izby.

Môže byť kôš dôvodom páchnucej bielizne?

Väčšina si myslí, že dôvodom páchnucej bielizne je práčka, ale nie vždy je to pravidlom. Občas za to môže práve kôš na odkladanie špinavého oblečenia. Ak do koša hádžete mokré alebo vlhké odevy, môže začať plesnivieť kôš i samotné šatstvo.

Čo robiť, ak bielizeň zapácha?

Pokiaľ oblečenie pleseň už chytilo, namočte ho cez noc do vodného kúpeľa z vlažnej vody s octom. To, že oblečenie po vypratí občas páchne, nie je nič výnimočné. Pri najbližšom praní zvoľte vyššiu teplotu a do práčky pridajte k bežnému praciemu prostriedku lyžicu octu a vrecko jedlej sódy. Plesnivý kôš vymeňte za nový a nezabúdajte, že mokré oblečenie do koša na odkladanie špinavej bielizne nepatrí.

Existujú multifunkčné koše na špinavú bielizeň?

Na trhu nájdete i multifunkčné koše na bielizeň, ktoré sa dajú využiť napríklad ako taburetka. Okrem toho, že skvele v nich skryjete špinavé oblečenie, môžete ich využívať na občasné sedenie. V tomto prípade sledujte výrobný materiál a hlavne maximálnu nosnosť koša.

Ktorý materiál je najlepší?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože každý materiál má svoje plusy aj mínusy. Látkové koše môžete spravidla prať v práčke alebo ručne, plastové či antikorové koše zas stačí utierať vlhkou handričkou. Horšiu údržbu majú len drevené alebo prútené koše, ktoré sú vyrobené napríklad z bambusu, ratanu a podobne. Drevo je citlivé na vlhko a ťažšie sa čistí, pri drevených košoch preto vyberajte také, ktoré majú vo vnútri vyberateľnú textilnú vložku, ktorú je možné oprať v práčke alebo ručne. Čo sa týka životnosti, koše vám dokážu pri správnom zaobchádzaní slúžiť mnoho rokov.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(90.4%)
Dátum publikovania: 05.01.2021
Dátum poslednej aktualizácie: 15.09.2023

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

14/06/2022 18:32
Lívia

Máme kôš Tempo Kondela BASKET a sme s ním spokojní. Páči sa nám prírodné prevedenie, ide o lakovaný bambus a vnútri je vybarateľná textilná vložka. Kôš má dostatočné rozmery, vyzerá krásne a nikde nepôsobí ako neželaná vec. Úložný priestor je dobre odvetrávaný. Cena je vyššia, ale kto si ho môže dovoliť, určite nebude ľutovať. :-)

13/12/2021 18:11
Denka

Používame Wenko Laundry Bin Norway je to pekný a moderný kôš na bielizeň. Materiál je kvalitný aj celkové prevedenie. Kôš je funkčný a esteticky príťažlivý, rozhodne lepší než plastové verzie, ktoré pôsobia lacno. Kôš je dostatočne priestranný a drevo je ľahké, takže v prípade potreby ho viem preniesť na potrebné miesto. Som spokojná s výberom.

18/11/2021 09:58
Lívia

KIS Chic Hamper Laundry je parádny kôš na bielizeň a zvažujem kúpu ešte jedného. Má kvalitné prevedenie, len škoda, že nie je dostupný aj vo variante, ktorá by bola čisto biela bez akejkoľvek potlače. Kôš sa ľahko umýva a jeho objem 60 litrov je skvelý pre väčšiu rodinku.

25/07/2021 21:31
Viki

Mám kôš na bielizeň Curver Ribbon s kapacitou 49 litrov, čo je pre moju rodinu úplne postačujúce. Kôš má peknú šedú farbu, na ktorej nevidno nečistoty, je priestranný a má pevnú konštrukciu. Super je to, že je úzky, a tak je vhodný do úzkych priestorov - menších kúpeľní. Veko sa nasadzuje z vrchu a nie je ku košu pripevnené napevno. S košom som veľmi spokojná, pretože sa do neho vojde množstvo bielizne a kôš navyše krásne vyzerá.

Pridať komentár


Posledné články
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Napriek tomu, že umývačku riadu používate denne, na jej čistenie často zabúdate. Pristúpite k nemu až vtedy, keď umývačka... Prečítať článok