Samsung Galaxy S22 Ultra mobilný telefón – recenzia, skúsenosti

Dobre optimalizovaný systém – procesor
Skvelý fotoaparát – nočné snímanie
Bezkonkurenčný displej

Hodnotenie:
(72%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Prémiový mobilný telefón Samsung Galaxy S22 Ultra s uhlopriečkou 6,8 palcov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz je vlajkovou loďou danej generácie. Procesor Exynos 2200 je výborný, fotoaparátom urobíte krásne fotografie vďaka rozlíšeniu 108 + 12 + 10 + 10 Mpx. Telefón podporuje S Pen, čo umožňuje pohodlné ovládanie.

Veľkosť uhlopriečky: 6,8“● Rozlíšenie displeja: Dynamic AMOLED / Quad HD+ / 1 440 x 3 088 px / 120 Hz ● Operačný systém: Android 12 ● Typ procesora: Exynos 2200 ● Operačná pamäť (RAM): 8/12 GB ● Interná pamäť: 128/256/512/1 024 GB ● Hlavný fotoaparát: 108 + 12 + 10 + 10 Mpx ● Predný fotoaparát: 40 Mpx ● Kapacita batérie: 5 000 mAh ● Hmotnosť: 228 g

K prémiovým telefónom možno radiť vlajkový model od Samsungu. Telefón sa prezentuje vysokým výkonom procesora Exynos 2200, ale taktiež sa pýši vylepšeným fotoaparátom. Veľkým benefitom je podpora DEX rozhrania a taktiež možnosť využívania S Pen. Zvýšila sa taktiež kapacita batérie.

Displej je bezkonkurenčný

Uhlopriečka displeja má 6,8 palca. Na prvý pohľad Galaxy S22 Ultra ani nepripomína nový model, ale typický note. Displej je bez rámčekov a jediným elementom ruchu je snímač selfie kamery. Z hľadiska funkčnosti a vizuálu je AMOLED displej s rozlíšením 1 440 x 3 088 px a obnovovacou frekvenciou 120 Hz absolútnym fenoménom. Zobrazovacia schopnosť dokáže urobiť obrovské rozdiely už pri prezeraní fotografií. Zákazníkov ohuruje farebnosť a svetelnosť displeja. Škrabancom nebráni žiadna špeciálna fólia, ale sklo Corning Gorilla Glass Victus+.

Samsung Galaxy S22 Ultra recenzia

Exynos a AMD grafika

Model Ultra sa môže pýšiť výkonným procesorom a veľmi dobre vyladeným systémom, čomu napomáha aj Android s nadstavbou One UI 4.1. 8 jadier procesora s vysokými frekvenciami dodáva telefónu výkonu na rozdávanie. Hranie hier či strih videí nie sú pre smartfón žiadny problém. Exynos 2200 získal perfektné hodnotenia aj v rankingoch. Verzia so Snapdragonom má výkonu o niečo viac, ale telefón s Exynosom nijak výrazne neutrpel. Kapacita operačnej pamäte je 8 alebo 12 GB v závislosti od verzie. Samsung taktiež používateľov potešil novou spoluprácou s AMD. Vo výbave je práve ich grafika AMC Xclipse 920. Interné úložisko môže mať až 512 GB. Smartfón sa ani pri záťaži nijak výrazne neprehrieva.

Výdrž batérie poteší

Skok zo 4 500 mAh na 5 000 mAh Samsungu Galaxy S22 Ultra prospel. Výdrž sa zlepšila a v konkurencii s prémiovými telefónmi ako Apple iPhone 13 Pro si dokonca Ultra počínala lepšie, a to aj napriek o 0,1 palca väčšiemu displeju a stále lepšej svetelnosti. Aj keď nie oveľa. Výdrž sa pri intenzívnom používaní blíži k dvom dňom, ale nie je to tak úplne. Na druhej strane, rýchlosť nabíjania telefónu 45 W nabíjačkou je optimálna. Zhruba za hodinu máte 100 % energie. Bezdrôtovo si počkáte dlhšie, výkon nabíjania je maximálne 15 W. K dispozícii je aj Always On režim, ktorý však energie zožerie toľko, že jeden deň bude s touto funkciou problém. Využiť môžete aj reverzné nabíjanie.

Fotoaparát sa zlepšil, ale nie oveľa

Číslo 108 Mpx na hlavnom snímači budí rešpekt, no nenechajte sa tým oklamať. Hlavnému snímaču pomáhajú ešte tri ďalšie, vrátane dvoch teleobjektívov a širokouhlého snímača. Samsung Galaxy S22 Ultra si robí dobré meno vďaka kooperácii kvalitných šošoviek a skvele vyladeného systému. Fotoaparát prešiel miernymi vylepšeniami, ale žiadny výrazný skok to nie je. Snímky nie sú tak presvetlené ako v minulosti, ale jas a saturácia občas dokážu spraviť z tmavého svetlé. Čo je však v mnohých momentoch veľká výhoda. Poteší viacnásobný optický zoom, 10x na jednom teleobjektíve a 3x na druhom. Snímky v noci sú kvalitné a kontrast je veľmi prirodzený. Video sa príliš veľkých zmien nedočkalo, ale 8K je stále doménou.

S Pen a DEX rozhranie

Po telefóne siahnu viacerí, ktorí chcú telefón využívať ako notebook, a to vďaka možnosti využívania S Pen a taktiež DEX rozhraniu, ktorým sa pripojíte k monitoru či televízoru. S Pen taktiež umožňuje robiť kvalitne a precízne grafiku či kresliť. Pero elegantne skryjete do tela telefónu, kde sa vám bez problémov nabíja a je tak stále k dispozícii. Veľmi dobre sa správa čítačka prstov a aj čítačka tváre, ktoré však nie je natoľko intuitívna. Nepodporuje pamäťové karty a absentuje už aj starý známy 3,5 mm Jack. Stále však dokáže byť praktickým Dual SIM telefónom. Kvalita spracovania je na prémiový telefón taká, aká má byť. Hmotnosť mierne vzrástla na 228 g.

Smartfón Samsung Galaxy S22 Ultra recenzia

Skúsenosti a recenzie

Samsung Galaxy S22 Ultra je medzi Androidmi fenomén a potvrdzujú to nielen testy odborníkov, ale i hlasy zákazníkov. Nájdu sa konkurenti, ktorí majú lepšie skóre v testoch výkonnosti a možno mu zavaria aj pri porovnávaní fotiek, ale celkovo má tento model atribúty, ktoré komplexne neprekoná zrejme žiadny iný smartfón. Telefón trochu pribral, čo niektorým trochu prekáža aj vzhľadom na jeho hmotnosť 228 g. My by sme mierne skritizovali len príliš vypuklé snímače fotoaparátu. Inak musíme vychváliť displej so 120 Hz a nádhernou svetelnosťou. Chválime i výdrž batérie a aj fotoaparát. Stále ide o jeden z najlepších fotomobilov.

Recenzie a skúsenosti s mobilným telefónom Samsung Galaxy S22 Ultra
Zdroj: Heureka.sk

Podpora S Pen nie je nutná pre každého, ale ide o pridanú hodnotu, ktorú konkurencia neponúka, taktiež DEX rozhranie. Vysoká cena je niečo, čo môže odradiť. Vo výsledku je Exynos 2200 skvelá voľba. Pozor dávajte na verziu so 128 GB pamäte, pretože má nižšiu 8 GB RAM. Vyššia verzia od 256 GB má už 12 GB. Zariadenie sa neprehrieva a Android pracuje skvele. Samsung nemá výraznejší nedostatok. Svedčí mu i hranatý tvar, ktorý pripomína modely Note.

Pozitíva

Dobre optimalizovaný systém – procesor
Skvelý fotoaparát – nočné snímanie
Bezkonkurenčný displej

Negatíva

Väčšie rozmery – hrúbka
Priemerná výdrž
Chýba 3,5 mm Jack


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 08.09.2022
Najlepšie telefóny 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie telefóny 2023 – recenzie, test, porovnanie

Trh s mobilnými telefónmi je najviac rozpínajúci sa trh. Vďaka vývoju stále novších technológii pre mobilné zariadenia výrobcovia chŕlia na trh stále novšie modely. Žiaden z výrobcov nechce zaostávať za konkurenciou. Aj nároky používateľov sa za posledné roky rapídne zvýšili. Dnes už pristupujeme k nákupu mobilného telefónu inak ako pred pár rokmi. Zvažujeme výkon, výdrž, technologické... Prečítať článok

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

Telefóny, ktoré umožňujú používanie dvoch SIM kariet súčasne, sú medzi niektorými používateľmi veľmi obľúbené. V súčasnosti je už týchto telefónov na trhu dostatok a v ponuke najznámejších, či menej známych čínskych výrobcov tieto Dual SIM modely nájdeme pravidelne každý rok. Medzi hlavné... Prečítať článok

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Vodoodolné alebo ak chcete vodotesné smartfóny sú veľmi populárne medzi ľuďmi, ktorí prichádzajú do styku s vodou pomerne často. V letnom období a období dovoleniek, kedy trávi väčšina z nás čas pri vode, by sme takýto telefón ocenili asi všetci. Vodoodolnosť telefónu však neznamená, že si ho... Prečítať článok

Kedy je čas na výmenu telefónu za nový – batéria, aplikácie, fotografie, internet

Kedy je čas na výmenu telefónu za nový – batéria, aplikácie, fotografie, internet

Mobilné telefóny patria dnes k najvýznamnejším technickým výdobytkom, bez ktorých si mnohí nevedia predstaviť deň. Sú nielen naším spojením s blízkymi a známymi, ale obsahujú aj naše citlivé údaje, spomienky v podobe fotografií, zábavu a mnoho ďalšieho. Preto je dôležité, aby sme sa na svoj... Prečítať článok

Ako správne nabíjať mobil, smart hodinky, batériu na notebooku

Ako správne nabíjať mobil, smart hodinky, batériu na notebooku

Životnosť vášho smartfónu, notebooku, smarthodiniek aj inej elektroniky závisí od mnohých faktorov, ku ktorým sa radí aj správne nabíjanie. Ide o činnosť, ktorú robíme úplne automaticky a nad ktorou sa veľmi nezamýšľame, avšak práve nabíjanie má významný vplyv na to, ako dlho vám technika... Prečítať článok


Pridať komentár