Najlepšie hriankovače 2018 - Veľký test a porovnanie

Výber hriankovača nie je záležitosť, ktorú by ste hravo nezvládli, ale aj pri tomto produkte sa nájdu rozdielne parametre. V obchode sa vám možno budú zdať všetky hriankovače rovnaké a líšiace sa iba dizajnom a farbou, ale opak je pravdou. Aj pri hriankovačoch nájdeme vyhovujúce základné modely a modely, ktoré majú niečo navyše. Na čo sa teda zamerať pri výbere? Určite na kvalitu továrenského spracovania, ľahkosť ovládania a pohodlné vybranie hrianok a výbavu.

Zvoliť si môžete stupeň opečenia, pričom počet stupňov sa pri jednotlivých hriankovačoch líši. Väčšina modelov už disponuje možnosťou rozmrazovania chleba z mrazničky. Niektoré modely majú aj zaujímavú funkciu opekania z jednej strany. Samozrejmosťou však nie je rozpekač pečiva, niektoré hriankovače ho vôbec nemajú, iné ho majú zabudovaný prípadne ako odnímateľnú časť.

Aby sme vám s výberom hriankovača pomohli, zozbierali sme rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov hriankovačov, určite získate kvalitný produkt, ktorý vám spríjemní nejedno ráno.

 

Výsledky testu hriankovačov

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Philips HD 2628 Najlepšie Zobraziť produkt
2. De´Longhi CTZ 4003 Najlepšie Zobraziť produkt
3. Electrolux EAT 7100R Najlepšie Zobraziť produkt
4. Catler TS4010 Najlepšie Zobraziť produkt
5. Tefal TT356110 Najlepšie Zobraziť produkt
6. Sencor STS 2651 Najlepšie Zobraziť produkt
7. Philips HD2630 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Catler TS 4011

Výborný hriankovač austrálskeho výrobcu Catler model Catler TS 4011má výborný príkon 1 100 W a stane sa skvelým pomocníkom vo vašej kuchyni. Má dva otvory na hrianky s motorizovaným spustením a zdvihom. Kontrolu opečenia môžete previesť aj počas procesu pečenia bez prerušenia. Na výber máte 5 stupňov opečenia a nechýba ani funkcia rozmrazovania. Oceníte funkciu okamžité prerušenie opekania a na ukončenie vás upozorní zvuková signalizácia Toast Ready. V prípade zaseknutia hrianky sa hriankovač automaticky vypne. Kvalitné spracovania, moderný dizajn, ľahké ovládanie a tie správne programy na prípravu chutných hrianok podľa vašich predstáv to všetko má Catler TS 4011.

De´Longhi CTZ 4003

Kvalitný hriankovač s talianskym štýlovým dizajnom De´Longhi CTZ 4003 vám pripraví nielen skvelé hrianky ale aj skrášli vašu kuchyňu exkluzívnym spotrebičom. Tento model v krásnom prevedení tela sivý lak a nerezové detaily však neohúri iba vzhľadom a kvalitou spracovania ale aj funkčnosťou a programami. Naraz opečiete až 4 ks hrianok a to buď z oboch strán do chrumkava alebo si môžete zvoliť len jednostranné opekanie. Nechýba funkcia ohrievania a rozmrazovania. Menšie krajce chleba vyberiete vysokým zdvihom pre bezpečné vyberanie. Zásuvka na omrvinky sa ľahko vyberá a celé opekanie riadi elektronická kontrola. Ak túžite po kvalitnom hriankovači s originálnym štýlovým dizajnom a priestorom až pre 4 ks hrianok naraz je to ten správny model.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Philips HD2630

Hriankovač Philips HD 2630 výrobcu Philips je modelom rady Viva Collection. Okrem moderného dizajnu a kvalitného spravovania vám ponúka aj výborne funkcie za dobru cenu. Hlboké a dostatočne široké otvory so samostatným centrovaním vám zaručia rovnomerne opečenie aj hrubších hrianok. Obsahuje integrovaný rošt na ohrievanie pečiva, vysúvací zásobník na omrvinky. Ovládanie je ľahké za pomoci jednodotykových tlačidiel na opakovaný ohrev a rozmrazovanie.Hriankovač sa automaticky vypne pri záseku chleba vnútri prístroja. Na dotyk je telo chladné a bezpečné aj pri opekaní. Tento hriankovač je vo výbornom pomere výkon a cena.

Catler TS 4010

Obľúbený model víťaz iTestu od overeného kvalitného výrobcu má príjemný modrený dizajn a funkcie, ktoré oceníte. Displej vám zobrazí stupeň opečenia a po spustení odpočítava čas zvoleného opekania. Po dokončení vás informuje zvukovou signalizáciou Toast Ready. Jednotlivé funkcie sú prednastavené a obsluha sa stáva doslova hračkou. Nechýba jemne ohriatie, rozmrazovanie a funkcia Crumpet pre intenzívnejšie opečenie z jednej strany. Výborný hriankovač za dostupnú cenu obľúbený a overený užívateľmi.

 

Špeciálny tip

KitchenAid KMT 2204

Naším špeciálnym tipom v kategórii hriankovačov sa stáva luxusný hriankovač KitchenAid KMT Artisan 2204. Ide o naozaj dizajnovú lahôdku s pomerne vysokou cenou ale originálnym exkluzívnym dizajnom. Okrem jedinečného vzhľadu vám ponúka aj exkluzívne funkcie. Tento hriankovač obsahuje Auto Senzor, ktorý pečivo automaticky zasunie a po opečení vysunie. Pre opekanie máte na výber 7 stupňov opečenia a zhnednutia hrianky. Nechýba časovač na odpočet zvyšného času do konca procesu a udržiavanie teploty hrianky pokiaľ ju nevyberiete. Nemusíte sa báť ani opekania plnených toastov. Jedinečný hriankovač s nezameniteľným vzhľadom. Jediným záporom je vysoká cena ale v pomere výkon, funkčnosť, kvalita materiálu a spracovania plus luxusný dizajn je adekvátna.

Porovnanie hriankovačov

ModelPríkon (W)Počet hrianokOpekanie z jednej stranyRozpekač pečivaRegulácia stupňa opečeniaRozmrazovanieCena od (€)
Catler TS4011 1100 2 Áno Odnímateľný Áno, 5 stupňov Áno  109
Philips HD2630/20 1000 2 Nie Zabudovaný Áno, 7 stupňov Áno  27
Tefal Delfini TT130130 800 2 Nie Zabudovaný Áno, 7 stupňov Áno  23
Catler TS4010 970 2 Áno Odnímateľný Áno, 9 stupňov Áno  60
Electrolux EAT7100R 900 2 Nie Nemá Áno, 7 stupňov Áno  40
Tefal TT356110 850 2 Nie Nemá Áno, 7 stupňov Áno  27
Sencor STS 2651 850 2 Nie Nemá Áno, 7 stupňov Áno  16
Sencor STS 2652RD 850 2 Nie Zabudovaný Áno, 7 stupňov Áno  18
Bosch TAT6104 900 2 Nie Odnímateľný Áno, 6 stupňov Áno  24

Ak sa neviete rozhodnúť, tak vám môžno pomôže naše odporúčanie. A tým je hriankovač Catler TS4010, ktorý má okrem vysokého príkonu snáď všetky funkcie, ktoré v súčasnosti možno od hriankovaču požadovať. Jeho cena je vzhľadom k funkčnosti veľmi priajateľná. Bonusom je príjemný moderný dizajn, ktorý zaručene oživí aj vašu kuchyňu a fakt, že ide o víťaza českého dTest-u.

 

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Príkon - Ten sa pohybuje od 800 W až po 2 200 W. Za dostatočne vysoký príkon pri hriankovači sa považuje hodnota okolo 1 000 W.

Funkcie a výbava - Nastavenie programov, doplnkové funkcie, ako kontrola stupňa opečenia, automatické vyhodenie a signalizácia. Plusom je program nahrievania, rozmrazovanie alebo možnosť jednostranného opekania.

Zásuvka na odrobinky - Mala by sa dať ľahko vysúvať a mať aj určitú hĺbku, aby sa omrvinky z nej nevysypávali.

Dĺžka pripojovacieho kábla - Overte si dostatočnú dĺžku. Nemali by chýbať ani protišmykové nožičky.

Vaše hodnotenie:
(90.8%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár