Najlepšie trampolíny 2024 – recenzie, test, porovnanie

Letné dní v nás doslova prebúdzajú energiu a chuť na športové aktivity. Skákanie na trampolíne sa za posledné roky prenieslo zo školných telocviční a posilňovní aj do našich domácich priestorov, či už v miestnosti alebo na dvore podľa veľkosti využitia. Ak aj vy zvažujete nákup trampolíny pokúsime sa vás usmerniť radami, ako pri výbere a nákupe postupovať.

Trampolína na doma

Prvou a dôležitou vecou je vaše rozhodnutie, akú veľkú trampolínu a na aký účel chcete. Chcete veľkú trampolínu na dvor, pre celú rodinu alebo menšiu vhodnú aj do vašej domácej posilňovne prípadne priestoru, ktorý máte vyhradený na fitness aktivity?

Najlepšie trampolíny

Názov Hodnotenie Detail
GoodJump 4UPVC 305 cm   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Stormred Pro 305 cm   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Domyos 300   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Aga Sport PRO 305 cm   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Stormred Pro 244 cm   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Trampolíny – recenzie

Detská alebo dospelácka trampolína? Ide o cvičebnú pomôcku, s ktorou sa zabavia všetky vekové kategórie. Pri výbere nie je dôležitá len značka (k najznámejším patrí Marimex), ale napríklad aj príslušenstvo či dostupnosť náhradných dielov. Bezpečné fitness alebo záhradné trampolíny zabavia počas leta celú rodinu. Pripravili sme krátke recenzie niekoľkých modelov, dúfame, že vám pri výbere tej najlepšej trampolíny budú nápomocné.

Ako vybrať trampolínu

Chcete si kúpiť trampolínu a neviete ako na to? V prvom rade si musíte určiť, kde chcete trampolínu používať. Chcete ju na cvičenie, alebo len na bláznenie v záhrade? Od toho sa následne odvíja jej veľkosť a možnosti využitia. Pri jej výbere sú dôležité tri hlavné parametre – veľkosť, bezpečnosť a doplnky.

Veľkosť trampolíny

Ide o najdôležitejší parameter pri výbere, vyberať si môžete z trampolín s priemerom od 90 do 460 cm. Najprv si preto ujasnite umiestnenie trampolíny, pretože treba ešte počítať aj s voľným priestorom aspoň jeden meter po obvodoch kvôli bezpečnosti. Na najväčšiu trampolínu s priemerom 460 cm tak budete potrebovať priestor okolo 6,5 metra. Do bytu vám postačí aj menšia trampolína do priemeru 140 cm. K dispozícii sú nielen okrúhle, ale aj obdĺžnikové verzie a dokonca aj skladacie trampolíny, ktoré si môžete po cvičení odložiť.

Deti na trampolíne

Najväčšie trampolíny majú nosnosť až 150 kg. Každý model trampolíny má uvedený údaj o maximálnom váhovom limite na obale, tento limit neradno prekračovať.

Zaistenie bezpečnosti

Trampolína je vhodná na cvičenie, ale aj na relax, je veľmi účinná pri rozvoji hrubej motoriky, posilňuje rovnováhu tela i správne držanie. Konštrukcia trampolíny prechádza radom bezpečnostných testov a podlieha bezpečnostným normám. Pred kúpou trampolíny si vždy overte, či vami vybraná trampolína príslušný atest má.

Trampolíny nad 140 cm by mali obsahovať základný bezpečnostný prvok – sieť. Jej použitie pomáha predchádzať nielen odreninám, ale aj vážnejším úrazom. K bezpečnostným prvkom patria tiež schodíky na vystupovanie na odrazovú plochu a ochranná sieť pod trampolínu, vďaka ktorej sa pod trampolínu nič nedostane.

Ak kupujete trampolínu pre dieťa, dôležitá je krycia časť pružín. Oceníte aj kotviace skrutky, ktoré trampolínu udržia na svojom mieste aj v prípade silnejšieho vetra.

Trampolína na von

Doplnky k trampolínam

Nielen jednotlivé bezpečnostné prvky, ale aj rôzne zaujímavé doplnky si môžete k trampolíne dokúpiť. V prípade, že trampolínu používate vonku, určite sa vám bude hodiť ochranná plachta, ktorá cvičebnú pomôcku ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

V ponuke sú taktiež rôzne odkladacie vrecká na mobily a šperky, obaly na skladacie trampolíny či pomôcky na cvičenie.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Trampolína vám poskytne zábavu, je však aj skvelým nástrojom na cvičenie. Rozdelenie trampolín i dôležité parametre už poznáte, samotný nákup je však už niečo iné. Ohľadom trampolín nám kladiete množstvo otázok, na tie najčastejšie sme sa rozhodli odpovedať. Zaujíma vás ešte niečo? Napíšte nám do komentárov pod článkom. Odpovieme čo najskôr.

Ktorá trampolína je bezpečnejšia? S vnútornou alebo s vonkajšou sieťou?

Za bezpečnejšiu sa považuje trampolína s vnútornou sieťou. Cvičiaci totiž nemá kontakt s tyčami, ktoré držia bezpečnostnú sieť, takže nehrozí náraz do tyče, navyše je cvičiači chránený pred prepadnutím nohy na pružiny.

Koľko nôh má mať trampolína?

Závisí to od veľkosti trampolíny. Menšie trampolíny majú 3 nohy, ktoré sú navrhnuté tak, aby polia medzi nimi a samotné nohy vytvárali dostatočnú oporu a zaistili stabilitu a pevnosť. Väčšie trampolíny (od cca 300 cm) by mali mať 4 nohy, aby rozostupy medzi nimi neboli príliš veľké.

Sú aj trampolíny s vyššou nosnosťou dostatočne pružné?

Nosnosť priamo nesúvisí so schopnosťou pruženia odrazovej plochy, udáva len jej maximálne zaťaženie. Pružnosť trampolíny ovplyvňuje počet a dĺžka pružín. Čím väčšia trampolína, tým má väčší počet pružín a tým je vačšie pruženie.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(88.8%)
Dátum publikovania: 10.10.2016
Dátum poslednej aktualizácie: 11.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

24/08/2022 07:54
Simona

Chceli sme trampolínu za prijateľnú cenu, ktorá bude zároveň priestranná a susedia nám poradili Domyos Essential 420 cm. S trampolínou sme spokojní my dospelí a aj naše deti. Konštrukcia sa zdá byť odolná a má úpravu proti korózii, čiže ani počas dažďa ju nemusíme skrývať. Odskok je kvalitný vďaka dobrým pružinám. Skákanie je pohodlné a dynamické. Plusom je ochranná sieť a pena na stĺpikoch aj pružinách.

18/10/2021 17:58
Deniska

Výbornú konštrukciu má trampolína Klarfit Rocketstart a super je aj krycia plachta. Nakoľko ide o nemeckého výrobcu, verím v dlhú životnosť, len škoda, že manuál nebol po slovensky a návod bol len veľmi strohý. Musela som si stiahnuť z internetu.

13/10/2021 07:57
Hana A.

Na terasu sa nám vošla trampolína aGa SPORT TOP, ktorá je veľmi fajn a pre dieťa úplne stačí. Trampolína je stabilná, rýchlo sme ju poskladali, hoci nemala dobrý návod. Spočiatku bola skákacia plocha trocha tuhšia, teraz už povolila, na zábavu je fajn.

11/08/2021 08:58
Vlado R.

Pred rodinným domom máme trampolínu Proteco Premium a sme s ňou spokojní. Vybrali sme si ju, pretože je dostatočne priestranná, aby na nej mohli skákať viacerí naraz. Má aj vnútornú sieťku a pružiny, čo je pre deti lepšie, pretože sa tým neničí ochrana pružín. Trampolína je fakt super, je krásna a dostatočne vysoká od zeme. Oceňujeme vysokú nosnosť, aj celkové spracovanie. Prvotné zostavenie trampolíny bolo pohodové vďaka podrobnému návodu. Občas si na nej zaskáčeme aj my s manželkou, je to fajn relax. Odporúčame aj ostatným, ak máte pred domom dostatočne veľkú plochu, keďže trampolína je naozaj obrovská. :-)

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok