Najlepšie trampolíny 2018 - Veľký test a porovnanie

Letné dní v nás doslova prebúdzajú energiu a chuť na športové aktivity. Skákanie na trampolíne sa za posledné roky prenieslo zo školných telocviční a posilňovní aj do našich domácich priestorov, či už v miestnosti alebo na dvore podľa veľkosti využitia. Ak aj vy zvažujete nákup trampolíny pokúsime sa vás usmerniť radami, ako pri výbere a nákupe postupovať. Prvou a dôležitou vecou je vaše rozhodnutie akú veľkú trampolínu a na aký účel chcete. Chcete veľkú trampolínu na dvor, pre celú rodinu alebo menšiu vhodnú aj do vašej domácej posilňovne prípadne priestoru, ktorý máte vyhradený na fitness aktivity?

Najlepšie Trampolíny pre rok 2018

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Marimex 305 cm (odporúčame) Najlepšie Zobraziť produkt
2. ACRA 244 cm Najlepšie Zobraziť produkt
3. inSPORTline Froggy PRO 366 cm Najlepšie Zobraziť produkt

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

inSPORTline Top Jump

Túto kvalitnú trampolínu od overeného českého výrobcu môžeme pokojne odporučiť. Vyrobená je s dôrazom na čo najväčšiu bezpečnosť. Konštrukcia a skákacia odrazová plocha sú vyrobené z vopred testovaných materiálov tej najvyššej kvality. Nekorodujúce galvanizované pružiny Super-High kvality, extrémne odolná konštrukcia Heavy-Duty a skákacia plocha s vysokým odrazom sú vlastnosti, ktoré radia trampolínu inSPORTline 430 cm medzi špičku. Je vhodná svojou veľkosťou do exteriéru a v sete sa nachádza všetko potrebné. Okrem kvalitnej konštrukcie a skákacej plochy obsahuje ochrannú sieť vo výške 200 cmschodíky pre bezproblémový nástup na trampolínu. Cela trampolína je zhotovená tak, že z bezpečnostného hľadiska sa nemôžete nijak zraniť pri skákaní. Nosnosť je 150 kg a otvor vstupu sa dá zaistiť suchým zipsom. Túto kvalitnú trampolínu vám odporučujeme, ak si chcete na záhrade vytvoriť relaxačné miesto alebo malé fitness centrum. Deti sa v ňom bezpečne do sýtosti vybláznia a pre vás bude ideálnym priestranným fitness miestom na zdravom vzduchu. Tento produkt má na vrch aj spoľahlivým servisom a výbornou dostupnosťou náhradných dielov.

inSPORTline PROFI Digital

Náš druhý tip od rovnakého výrobcu je zameraný na interiérové fitness aktivity ale aj pre detské hravé skákaniebáb ktoré si chcú zdokonaliť krivky. Trampolína o priemere 100 cm vám veľa priestoru nezaberie. Čo hodnotíme kladne je odolná nastaviteľná konštrukcia pevné držadlo s počítadlom. Držadlo si môžete nastaviť na požadovanú výšku. Kvalitná spracovanie a vysoká kvalita použitých materiálov spĺňa všetky európske bezpečnostné normy. Nosnosť je 100 kg a výška nad zemou po zložení dosahuje 30 cm. Veľmi sa nám páči jednoduchý počítač, ktorý vám meria čas, spálené kalórie a počet skokov za minútu. Nie je to síce 100% meranie ale orientačne si s tým určite vystačíte. Túto trampolínu môžete pokojne používať aj v byte.

 

Výborný pomer výkon/ cena

MasterJump 120 cm

Za výbornú cenu je na trhu kvalitná trampolína výrobcu Master Sport. Model Master Jump 120 je najobľúbenejšou trampolínou medzi užívateľmi. Určite aj kvôli dostupnej cene ale aj kvôli kvalitnému spracovaniu a materiálom, aké výrobca používa. Kvalitná konštrukcia z pevnej ocele plus výborné pružiny a špeciálny odrazový materiál skákacej plochy vás zaručene nesklamú. Pružinová časť je dokonale ukrytá pod plášťovým prstencom a táto trampolína spĺňa všetky bezpečnostné normy. Nie je síce vhodná na nejaké skupinové skákanie, ale v rámci domáceho cvičenia je ideálna. Ak radi cvičíte v pohodlí svojho domova je to dobrá voľba. Cena je prijateľná a kvalita na veľmi dobrej úrovni.

MasterJump 426 cm (+ ochranná sieť)

Druhý náš tip je model MaterJump 426 cm. Na trhu je v priemere 426 cm s ochranou sieťou a vo verzii s prívlastkom Super bez ochrannej siete. Práve verzia s ochrannou sieťou je vo výbornom pomere kvalita, výbava a cena. Získate tak kvalitnú trampolínu vhodnú na záhradu o priemere 426 cm a nosnosti 120 kg ukotvenej na robustnej konštrukcii z galvanizovanej ocele s dlhými pružinami bezpečne ukrytými pod ochranným golierom s preťahovacím okom, aby sa zamedzilo vytrhávaniu pripevňovacích gumiek. Čo je výhodou priamo vo výbave je aj ochranná sieť s výškou 271 cm. Za dostupnú cenu tak získate trampolínu so sieťou vo výbornej kvalite pre športové aktivity celej rodiny.

 

Špeciálny tip

Berg InGround Favorit 330 cm

Náš špeciálny tip patrí trampolíne Berg InGround Favorit. Zabudnite na trampolíny, ktoré sú nad zemou.Tento model o priemere 330 cm bude nad zemou len pár cm. Tak na zdvihnutie nohy jedného schodu. Ako je to možné? Táto trampolína sa ukotvuje dvomi spôsobmi.Položením na vašu záhradu a ukotvením alebo osadením pár cm do zeme, kde vyhĺbite len minimálne množstvo zeme. Materiál skákacej plochy je tak vysoko kvalitný a má takú pevnosť, že vám nedovolí dotknúť sa zeme. Mne osobne sa toto riešenie veľmi páči aj keď je to na zváženie, či si necháte na záhrade vyhĺbiť priestor aj keď len pár cm do zeme v priemere 330 cm. Každopádne sme vás chceli upozorniť aj na túto kvalitnú trampolínu od výborného výrobcu Berg.

 

Ako vyberať? Sledujte parametre

Veľkosť - Rozmery trampolíny sú dôležitým parametrom pri výbere. Na trhu nájdete trampolíny o priemere začínajúcom na necelom 1 m až do 5 m.
Interiérové trampolíny - Majú priemer max do 1,5 m. Sú vhodné na detský relax, ako aj na domáce posilňovanie a aktívne cvičenie.
Exteriérové trampolíny-Sú vhodné do záhrady alebo na väčší rovný pozemok a veľkosť ich premiéru dosahuje až 5 m.

 

Materiál a spracovanie - Pri výbere sa informujte o kvalite a pevnosti materiálov, overte si výrobcu a spracovanie z hľadiska bezpečnosti. Je dôležité aby skákacia plocha bola z materiálu, ktorý má hladký povrch a nespôsobí vám odreniny. Materiál by mať vysokú pevnosť v ťahu a pamäťový efekt. Pri vonkajších trampolínach musí byť skákacia plocha odolná voči vonkajším podmienkam.
Nosnosť a bezpečnostné prvky - Údaj o celkovej nosnosti si určite preverte, ako aj bezpečnostné prvky, ako je ochranná sieť okolo trampolíny pri väčších trampolínach.
Doplnky - Informujte sa aké doplnky sú už v základnej výbave. Pri niektorých modeloch ochranná sieť nie je súčasťou výbavy a musíte si ju dokúpiť, ako doplňujúce príslušenstvo. Ak máte možnosť výberu, preferujte set, ktorého súčasťou je už aj ochranná sieť. Vhodné sú aj schodíky pri trampolínach väčších rozmerov.

Vaše hodnotenie:
(88%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár