Najlepšie trampolíny 2020 – Veľký test a porovnanie

Letné dní v nás doslova prebúdzajú energiu a chuť na športové aktivity. Skákanie na trampolíne sa za posledné roky prenieslo zo školných telocviční a posilňovní aj do našich domácich priestorov, či už v miestnosti alebo na dvore podľa veľkosti využitia. Ak aj vy zvažujete nákup trampolíny pokúsime sa vás usmerniť radami, ako pri výbere a nákupe postupovať.

Trampolína na doma

Prvou a dôležitou vecou je vaše rozhodnutie, akú veľkú trampolínu a na aký účel chcete. Chcete veľkú trampolínu na dvor, pre celú rodinu alebo menšiu vhodnú aj do vašej domácej posilňovne prípadne priestoru, ktorý máte vyhradený na fitness aktivity?

Najlepšie trampolíny 2019

Názov Hodnotenie Detail
GoodJump   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
inSPORTline Sun   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Spartan 426   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Ako vybrať trampolínu

Chcete si kúpiť trampolínu a neviete ako na to? V prvom rade si musíte určiť, kde chcete trampolínu používať. Chcete ju na cvičenie, alebo len na bláznenie v záhrade? Od toho sa následne odvíja jej veľkosť a možnosti využitia. Pri jej výbere sú dôležité tri hlavné parametre – veľkosť, bezpečnosť a doplnky.

Veľkosť trampolíny

Ide o najdôležitejší parameter pri výbere, vyberať si môžete z trampolín s priemerom od 90 do 460 cm. Najprv si preto ujasnite umiestnenie trampolíny, pretože treba ešte počítať aj s voľným priestorom aspoň jeden meter po obvodoch kvôli bezpečnosti. Na najväčšiu trampolínu s priemerom 460 cm tak budete potrebovať priestor okolo 6,5 metra. Do bytu vám postačí aj menšia trampolína do priemeru 140 cm. K dispozícii sú nielen okrúhle, ale aj obdĺžnikové verzie a dokonca aj skladacie trampolíny, ktoré si môžete po cvičení odložiť.

Deti na trampolíne

Najväčšie trampolíny majú nosnosť až 150 kg. Každý model trampolíny má uvedený údaj o maximálnom váhovom limite na obale, tento limit neradno prekračovať.

Zaistenie bezpečnosti

Trampolína je vhodná na cvičenie, ale aj na relax, je veľmi účinná pri rozvoji hrubej motoriky, posilňuje rovnováhu tela i správne držanie. Konštrukcia trampolíny prechádza radom bezpečnostných testov a podlieha bezpečnostným normám. Pred kúpou trampolíny si vždy overte, či vami vybraná trampolína príslušný atest má.

Trampolíny nad 140 cm by mali obsahovať základný bezpečnostný prvok – sieť. Jej použitie pomáha predchádzať nielen odreninám, ale aj vážnejším úrazom. K bezpečnostným prvkom patria tiež schodíky na vystupovanie na odrazovú plochu a ochranná sieť pod trampolínu, vďaka ktorej sa pod trampolínu nič nedostane.

Ak kupujete trampolínu pre dieťa, dôležitá je krycia časť pružín. Oceníte aj kotviace skrutky, ktoré trampolínu udržia na svojom mieste aj v prípade silnejšieho vetra.

Trampolína na von

Doplnky k trampolínam

Nielen jednotlivé bezpečnostné prvky, ale aj rôzne zaujímavé doplnky si môžete k trampolíne dokúpiť. V prípade, že trampolínu používate vonku, určite sa vám bude hodiť ochranná plachta, ktorá cvičebnú pomôcku ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

V ponuke sú taktiež rôzne odkladacie vrecká na mobily a šperky, obaly na skladacie trampolíny či pomôcky na cvičenie.

Krátke recenzie

Vaše hodnotenie:
(88%)
Dátum publikovania: 10.10.2016
Dátum poslednej aktualizácie: 02.06.2019
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár