Najlepšie karaoke sety 2024 – recenzie, test, porovnanie

Hľadáte oživenie vašich rodinných osláv, chcete u vášho dieťaťa podporovať záujem o hudbu alebo sa po večeroch nudíte a máte chuť si trochu zaspievať? Viete, čo potrebujete? Karaoke set! Toto zariadenie si získalo popularitu na celom sveet, vrátane našich zemepisných šírok.

Ako vybrať karaoke

Prečítajte si, čo je to vlastne karaoke, ako ho vybrať a pri akých príležitostiach sa dá využiť.

Najlepšie karaoke mikrofóny a sety

Názov Hodnotenie Detail
Blow Infinity column   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Teddies Bluetooth mikrofón   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Auna Kara Liquida BT   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
GoGEN Maxipes Fík Maxi   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Eljet Performance   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt

Karaoke sety – recenzie

Povedali ste si, že idete do toho? Ste odhodlaní začať vašu súkromnú spevácku kariéru a relaxovať prostredníctvom hudby alebo chcete zabaviť vaše ratolesti? V tom prípade vám určite padnú vhod naše recenzie niekoľkých karaoke setov.

Japonská zábavka v západnom šate

Karaoke sa do našich končín dostalo z Japonska. Karaoke, alebo japonsky カラオケ, je kombinácia dvoch slov: „kara“ – prázdny a „ōkesutora“ – orchester. Tento spôsob zábavy, pri ktorom amatérsky spevák spieva populárnu pieseň spolu s hudobným podmazom, vymyslel v roku 1971 hudobník Daisuke Inoue, ktorý si však na svoj účet tento počin nikdy nepripísal oficiálne.

Prvé karaoke bary sa začali v Japonsku objavovať už začiatkom 70. rokov. Je zaujímavé, že v západnej kultúre vyzerajú takéto podniky trošku inak. V Japonsku sa v karaoke baroch nachádzajú samostatné a zvukovo izolované miestnosti, v ktorých je spievajúci sám. Cieľom takejto zábavky je odreagovanie sa. U nás samozvaný spevák neraz obťažuje všetkých prítomných. Česť výnimkám.

Čo je to karaoke set

Ak sa chcete odviazanému spevu oddávať doma, musíte si zaobstarať vhodné zariadenie, ktorým je karaoke set. Ten, laicky povedané, zmieša dva zvuky, teda váš hlas a hudbu, navyše vám zobrazí príslušný text na monitore. Existuje viacero typov karaoke setov, ktoré môžu mať rôznu kvalitu, spôsob prehrávania hudobného podkladu a príslušenstvo. Na to, ako vybrať vhodné zariadenia, sa preto pozrieme v nasledujúcich riadkoch.

Karaoke set pre celú rodinu

Podľa čoho vyberať karaoke

Predtým, ako sa pri výbere dostanete ku konkrétnym parametrom, by ste si mali položiť niekoľko otázok, na základe ktorých bude vaše rozhodovanie jednoduchšie. Karaoke môžete využívať na rodinných oslavách, môže ísť o formu speváckeho tréningu alebo takto zabavíte vaše deti. V závislosti od toho si vyberajte aj konkrétne zariadenie.

  • Karaoke pre deti sa musí ovládať jednoducho, kvalita reproduktorov nie je až taká dôležitá a jeho rozmery by mali byť primerané tomu, aby ho dieťa zvládlo pohodlne prenášať. Ak máte doma dvoch drobcov, určite vyberajte modely s dvoma mikrofónmi. Predídete tak zbytočným škriepkam.
  • Ak sa chcete tejto zábave venovať na rodinných oslavách či stretnutiach s priateľmi, zamerajte sa hlavne na počet mikrofónov. Kvalita zvuku by mala byť aspoň na priemernej úrovni. Pozerajte aj na výkonnosť reproduktorov, a to v závislosti od počtu ľudí, ktorí sa budú na takýchto show zúčastňovať a tiež od konkrétneho miesta. Čím hlučnejšie prostredie, tým kvalitnejší zvuk potrebujete.
  • Študujete na konzervatóriu alebo máte vlastnú kapelu a karaoke má slúžiť na tréning? V tom prípade chcete určite kvalitný zvuk a možnosť prepojenia karaoke setu so slúchadlami. Hlasitosť pre vás asi nebude rozhodujúca, ibaže by ste ho chceli využívať aj priamo na koncertoch.
  • Karaoke na komerčné účely je úplne iná vec. Ak by ste si chceli otvoriť bar, musíte sa poobzerať po namakanejšom zariadení, s minimálne 2 mikrofónmi, skutočne výkonnými reproduktormi a kvalitným zvukom. Takéto kúsky stoja, samozrejme, omnoho viac a na klasické domáce účely sú zbytočné.

Dôležité parametre pri výbere karaoke setu

Všetky parametre karaoke setov sú, v podstate, dôležité. I keď sa to tak nemusí javiť, na to, aby ste si vybrali správne, nemusíte byť zvukárom ani IT špecialistom. Stačí si usporiadať priority, vedieť, čo si všímať a samotný výber bude už iba detailom.

Hardvérový verzus softvérový karaoke set

Karaoke si môžete kúpiť v dvoch podobách. Hardvérové karaoke sety sú prístroje, ktoré sa dajú chytiť do ruky, pripojíte do nich mikrofón, vyberiete si hudbu a spievate. Softvérové karaoke si stiahnete online do mobilu, tabletu či počítača. V podstate ide o aplikácie, ktoré sú dostupné za poplatok, ale i zadarmo. Hardvérové karaoke sú drahšie, avšak i kvalitnejšie, preto sa hodia aj na väčšie akcie. Tie softvérové slúžia skôr na súkromné účely či tréning.

Karaoke pre deti

Veľkosť karaoke setu

Karaoke môže vážiť 1, ale i 10 kilogramov. Tento parameter je dôležitý hlavne z hľadiska toho, či sa ho hodláte prenášať alebo umiestniť na fixné miesto. Väčšina domácich setov má stredne veľké rozmery aj váhu, preto sú v tomto smere univerzálne. Veľkosťou by ste sa však určite nemali nechať pomýliť. Väčšie neznamená lepšie.

TIP: Lacnou a veľmi maličkou alternatívou ku klasickým karaoke setom sú karaoke mikrofóny s vlastným reproduktorom. Väčšinou sú bezdrôtové, majú Bluetooth a o niečo slabší výkon, niekedy však i horší zvuk.

Podpora formátov

Na to, aby ste mohli spievať, potrebujete najprv do karaoke setu „dostať“ konkrétnu skladbu. Tak ako pri iných zariadeniach na prehrávanie hudby, aj karaoke podporujú len niektoré formáty.

  • CD+G sety dnes patria k už trochu zastaralým zariadeniam. Jediný spôsob, ako ich používať, je kúpa CD s karaoke hudbou a textami. Táto alternatíva je teda náročnejšia aj z hľadiska ceny, keďže musíte neustále dokupovať CD-čka. Ak však hľadáte karaoke pre deti, môže ísť o dobrú voľbu.
  • Druhým typom sú sety so vstavanými skladbami. Ich výhodou je, že nemusíte dokupovať žiadne CD-čka ani sťahovať hudbu z internetu, na druhej strane ste však obmedzení výberom skladieb. Takáto alternatíva je vhodná na občasné využívanie, napríklad na toľkokrát spomínaných rodinných oslaávách, postačujúca je aj pre deti.  
  • MP3+G karaoke prehrá hudbu v MP3 formáte, spolu s ňou vám však i automaticky zobrazí text. Preto sa nemusíte trápiť jeho samostatným sťahovaním a nastavovaním.
  • Multifunkčnejšie sú sety, ktoré dokážu prehrať akýkoľvek formát. Cez niektoré prístroje je možné spustiť len špeciálne upravené skladby, z ktorých sú vokály už odstránené, iné ich vedia stíšiť samy. Druhá možnosť vám poskytuje viacero možností, hudbu nájdete rýchlejšie, drobnou nevýhodou je nutnosť samostatného vyhľadania textov.

Karaoke set s monitorom a bez neho

Menšie a lacnejšie sety nemusia mať obrazovku na prehrávanie textu. Tie preto musíte prepojiť s akýmkoľvek monitorom (počítač, tablet, televízor). Bohužiaľ, aj zariadenia s vlastnou obrazovkou ju majú väčšinou veľmi maličkú, prepájaniu sa teda nevyhnete. Dostatočne veľké monitory, na ktoré pri speve uvidíte aj z 2-metrovej vzdialenosti, sa nachádzajú hlavne na profesionálnych modeloch určených na komerčné účely. Jediným prípadom, kedy by ste si mali zaobstarať nepochybne kúsok s vlastným monitorom, sú karaoke pre deti.

Dieťa s mikrofónom

Kvalita a počet mikrofónov

1 mikrofón je základ, 2 sú príjemným bonusom. Výnimočne natrafíte aj na karaoke sety, ku ktorým si musíte mikrofóny dokúpiť samostatne. Z hľadiska kvality by vám mali všetky bežne predávané produkty vyhovovať. Ak hľadáte niečo profesionálnejšie, venujte tomuto parametru určite väčšiu pozornosť.

Všimnite si tiež to, ako je možné mikrofóny prepojiť. Tie s káblom sú v niečom, predsa len, trošku obmedzujúce. Druhou možnosťou sú modely bezdrôtové, ktoré k setu pripojíte cez Bluetooth. Ich najväčšou nedokonalosťou býva prerušovanie signálu a súbežné vypadávanie zvuku.

Kvalita reproduktorov a zvuku  

Reproduktory nie sú, na rozdiel od mikrofónov, nevyhnutnou súčasťou každého karaoke setu. Nájdete ich iba na produktoch vo vyššej cenovej kategórii. Tie, ktoré vlastný reproduktor nemajú, s ním musíte prepojiť externe. Drahšie karaoke sety majú hlasnejšie reproduktory, z ktorých „vychádza“ kvalitnejší zvuk, tie lacnejšie sú na tom horšie. V tomto smere vám asi nič nové nepovieme.

Na spev vo dvojici sa zaobídete aj s menej výkonnými hračkami, na početnejšie stretnutia už potrebujete niečo výkonnejšie. Celkom príjemným bonusom sú karaoke sety vybavené možnosťou úpravy hlasu. Počas spevu si v nich viete nastaviť rôzne ozveny alebo iné vychytávky, ktoré urobia aj z úplného hudobného antitalentu hotovú super star.

Možnosti prepojenia s inými zariadeniami

Karaoke set musíte prepojiť minimálne s mikrofónom, takýto vstup teda nájdete na každom zariadení. Na niektorých sa však nachádzajú aj iné vstupy a výstupy, najčastejšie USB, HDMI, RCA alebo špeciálne „otvory“ na prepojenie s iPadom. Načo slúži táto funkcia? Karaoke set s väčším množstvom vstupov môžete prepojiť s viacerými zariadeniami, napríklad s televíziou, tabletom, notebookom či výkonnejšími reproduktormi. Praktickou verziou sú tiež sety s Bluetooth. Tie sú kompatibilné so všetkými zariadeniami, ktoré ho majú tiež, a to vrátane bezdrôtových mikrofónov.

Karaoke mikrofón

TIP: Ak si zakúpite karaoke bez vstupu, ktorý potrebujete, môžete to vyriešiť pomocou redukcie.

Cena karaoke setov

Presnú cenu vám nepovieme, isté rozmedzie však áno. Karaoke sety pre deti stoja od cca 40 eur. Modely s priemernou až podpriemernou kvalitou a 1 alebo 2 mikrofónmi, ktoré nemajú vlastný monitor ani reproduktory, kúpite i za 20 eur. Akousi zlatou strednou cestou sú zariadenia v cenovej kategórií od 60 do cca 150 eurProfesionálne stroje s kvalitnými reproduktormi, dvoma mikrofónmi, rôznymi vychytávkami a veľkou obrazovkou, to už je väčšia investícia. Ich cena sa pohybuje od 300 eur vyššie.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Ešte stále nemáte v súvislosti s výberom karaoke setu úplne jasno? Tu je niekoľko najčastejších otázok aj s odpoveďami, ktoré zvyknú trápiť záujemcov o tieto hudobné hračky.

Môžem si na karaoke sete pustiť hudbu z mobilu?

Áno, ale iba vtedy, keď daný karaoke set podporuje príslušný formát a je s telefónom prepojiteľný. To isté platí aj pri prehrávaní hudby z MP3, CD či DVD prehrávača, tabletu alebo notebooku.

Existujú karaoke sety s viac než 2 mikrofónmi?

Pri našom hľadaní sme na ne nenarazili, preto si dovolíme povedať, že ide skôr o výnimku alebo mašinky vyrobené na mieru.

Čo robiť, keď sa pokazí mikrofón? Môžem si dokúpiť iný?

Samozrejme, že áno, musíte si však vybrať taký, ktorý je možné s karaoke prepojiť. Nie je síce obvyklé, aby mikrofóny so setom „neladili“, pre istotu si to však overte ešte pred kúpou.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(90.8%)
Dátum publikovania: 12.06.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 12.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

10/07/2022 08:59
Anna

Mikrofón Shure SV100 bola rozumná voľba. Vyzdvihujem dobrý pomer ceny a výkonu. Mikrofón je super. Nemám nič, čo by som mu chcela vytknúť. Jeho využívanie je viacúčelové, hodí sa na spev aj hovorové slovo. Môžem ho odporučiť aj ostatným.

11/10/2021 09:23
Zuzi

Karaoke mikrofón WS 858 vyzerá super hlavne vzhľadovo. Oceňujem, že tu nie sú žiadne káble, ale funkčne je to skôr mikrofón vhodný len pre deti na hranie. Prípadne aj pre dospelých len tak pre zábavu. Sklamalo ma, že v balení nebol prepojovací kábel do mobilu, ktorý bol deklarovaný v popise, no v balíku nie je.

21/09/2021 09:07
Alena

Dcérke som kúpila karaoke mikrofón Bontempi a veľmi rada sa s ním hráva. Je to jednoduchý mikrofón s prednahratými pesničkami a aplauz efektom. Dá sa tu nahrávať a potom si nahraté pesničky púšťať. Zaujímavé sú aj svetelné efekty. Mikrofón napájajú 3 batérie, ale nie sú súčasťou balenia, musela som ich hneď dokúpiť samostatne.

20/02/2021 21:00
Martin

Viete mi odporučiť mikrofón, ktorý je možné jednoducho spojiť so smart tv s usb vstupom. Na domáce párty. Ďakujem.

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok