Najlepšie kočíky 2020 – Veľký test a porovnanie

Hľadáte testy kočíkov, aby ste si vybrali pre svoje dieťa len to najlepšie? Ak áno, tak ste na správnom mieste. Ponúkame vám nestranný a nezaujatý výber toho najlepšieho, čo je na trhu k dispozícii. Nie sme predajcovia a preto môžeme zostať objektívni.

Kočík s vaničkou

Zozbierali sme veľa rôznych testov, hodnotení a recenzií kočíkov, všetko sme spojili a výsledkom je tabuľka najobľúbenejších a najkvalitnejších kočíkov. Ak si vyberiete niektorý z nasledovných modelov, každodenné používanie bude pre vás radosťou.

Najlepšie kombinované kočíky

Názov Hodnotenie Detail
Inglesina Quad Cab 4 v 1   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Vario Black Line   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Babystyle Oyster 2   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Najlepšie športové kočíky

Názov Hodnotenie Detail
Kinderkraft Sport   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Zopa Move Night   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Kinderkraft Sport Lite   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt

Najlepšie golfové kočíky

Názov Hodnotenie Detail
Inglesina Golf Blink   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Petite & Mars Musca   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
4Baby Golf   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt

Ako vybrať kočík

Nákup kočíka je radostná záležitosť, ale aj napriek jemnej eufórii si treba zachovať chladnú hlavu pri výbere. Na trhu je veľké množstvo kočíkov v rôznych prevedeniach a farebných kombináciách. Kočík by mal vydržať nejaké to obdobie, minimálne rok a pol, preto sa musíte okrem dizajnu zamerať na jeho úžitkovosť, veľkosť, ovládanie a bezpečnosť. Prevedenie a výbava sa môžu podľa výrobcu značne líšiť, a preto je dobré zhodnotiť, čo je pre vás najlepšie a najvýhodnejšie.

Detský kočík

Prvou otázkou, ktorú si položíte, bude, aký typ kočíka kúpiť? Následne treba zohľadniť niekoľko dôležitých parametrov.

Typy kočíkov

v ponuke sú štyri druhy kočíkov, z ktorých si môžete vyberať. Určite budete potrebovať hlboký a športový kočík, prípadne kombinovaný kočík, ktorý je ich kombináciou.

Hlboký kočík

Tento typ kočíka je charakteristický pevnou konštrukciou vaničky. Je vhodný pre novorodencov, do obdobia dieťaťa, kým samostatne nesedí. Bábätku poskytujú dostatok pohodlia. Všetky hlboké kočíky sa dajú skladať, po zložení však majú rôznu veľkosť. Ako náhle bábätko sedí, môžete vymeniť hlboký kočík za športovú verziu.

Športový kočík

Je o niečo ľahší a skladnejší ako hlboký kočík. Dôležité pri jeho výbere je to, aby o sa dal dobre ovládať. Zamerajte sa na športové kočíky s polohovateľnou opierkou chrbta aj opierky pod nohami. Je vhodný pre dieťa od 6 mesiacov, keď už samostatne sedí. Výborný na prechádzky aj do terénu.

Bugina športový kočík

Golfový kočík

Skladá sa do dáždnika a je prevažne menší ako športový kočiar. Malé kolieska sú väčšinou bez odpruženia, opora chrbta nie je dostatočná a pre dieťa je dlhá jazda v ňom nepohodlná. Nie sú vhodné do terénu alebo snehu. Hodia sa len na krátke vzdialenosti.

Kombinovaný kočík

Kombinovaný kočík sa nazýva aj trojkombinácia, je možné ho upraviť na hlboký aj športový kočík a je obsahuje aj autosedačkou pre novorodencov. Vzhľadom na to, že kočík budete používať najmenej dva roky, mal by mať kvalitný podvozok a pevnú konštrukciu.

Hmotnosť, nosnosť a veľkosť kočíka

Pre dobrú manipuláciu si vyberajte kočík, ktorý má takú hmotnosť, pri ktorej vám nerobí jeho ovládanie problémy. Nezabudnite ku kočíku ešte pripočítať váhu dieťaťa a doplnkov. Dôležitá je totiž celková váha, ktorú budete musieť prenášať v MHD, autobuse či do schodov.

Nosnosť kočíka udáva, do koľko kg v ňom môžete dieťa voziť. Váha je parameter, ktorý určite budete zvažovať aj pri prenášaní kočíka v zloženom stave. S tým súvisí aj spôsob, akým sa kočík skladá. Určite oceníte jednoduchý systém skladanie jednou rukou.

Detský kočík s vaničkou

Výšku kočíka vyberajte aj vzhľadom na výšku otecka, aby sa nemusel pri kočíkovaní hrbiť. Vhodnejšie sú kočíky s nastaviteľnou výškou rukoväte. Pokiaľ čakáte bábätko v lete, vyberte si veľkosť kočíka tak, aby sa doň dieťa vošlo v zime aj s fusakom.

Typ a priemer kolies a podvozok

Typ a veľkosť kolies vyberajte podľa terénu, kde budete najviac kočík používať. Na mestské cesty stačia menšie a tvrdé plastové kolesá, do členitého a náročnejšieho terénu sa však poobzerajte po väčších a nafukovacích kolesách.

Podvozok by mal byť stabilný, hlboký kočík by sa mal dobré hojdať. Kojenci sú totiž zvyknutí na pohyb v tele matky a hojdanie je pre nich prirodzené. Pre pohodlnú jazdu je dobré mať aj kvalitné odpruženie kolies s otáčaním predných koliesok a možnosťou fixácie.

Úložný priestor

Nákup s bábätkom môže byť poriadne náročný. Aby ste sa vyhli tomu, že budete ovešaná taškami, mali by ste si zaobsatrať kočík s úložným priestorom. Výhodou je, ak je úložný priestor pod kočíkom uzatvárateľný, aby vám nevypadli veci na zem. Zároveň by však mal byť otvor v košíku dostatočne veľký, aby vám doň bez problémov vošla taška s nákupom

Polohovateľnosť

Pre pohodlný spánok dieťaťa je dôležitá aj polohovateľnosť opierky – od sedu až po ľah. Výhodou je nastavenie aj opierky na nohy. Jednotlivé kočíky sa odlišujú v mechanizme a nastavení polohovania. Najvhodnejšie preto je si polohovateľnosť vyskúšať už v obchode, aby ste vedeli, aký „patent“ vám najviac vyhovuje.

Športový kočík

Materiál

Medzi mamičkami sú obľúbené kočíky s textilným povrchom, ktorých jednotivé časti sú odnímateľné a dajú sa prať. Vybrať si však môžete aj z kočíkov z eko kože a koženky. Pokiaľ sa oň budete starať, vydrží vám aj takýto materiál dostatočne dlho. Pri kúpe sa zaujímajte o UV ochranu farby na látke, aby vám na slnku nevybledla, ale aj o to, či je nepremokavá.

Brzda

Zadná brzda je samozrejmosťou, ak máte tú možnosť, určite si vyskúšajte jej ovládanie. Niektoré kočíky majú ovládanie aj na konštrukcii. Výhodou je tiež ručná brzda.

Športový detský kočík

Vychytávky a doplnky

Pri kočíku určite oceníte možnosť pripevnenia autosedačky a otočenie po aj proti smere jazdy. Niektoré vaničky sú vybavené odvetrávaním, majú striešky s okienkom, aby ste mohli bábätko sledovať. Doplnková výbava sa sa líši podľa výrobcu. Niektoré modely majú prídavne vrecko na plienky, držiak na fľašu, pláštenku a nánožník. Súčasťou kočíka býva aj sieťka proti hmyzu, slnečník, deka či návleky na kolesá. Na tieto špeciálne detaily sa pri kúpe priamo opýtajte, aby vás potom neprekvapilo, že kočík neobsahuje niečo, čo ste očakávali.

Krátke recenzie

Vaše hodnotenie:
(88.6%)
Dátum publikovania: 08.01.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 17.06.2019
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/09/2019 10:33
Eva

My mame maly byt a pomerne velke dieta ... ako kociar mame anex cross v takej broskynovej farbe od baby-merci kvoli sluzbe nahradny kocik a trom rokom zaruky - kociar je skladny, prakticky, nikdy nezavadzia a mala v nom ma dostatok miesta aj na deku ci fusak

09/10/2018 21:31
Julka L.

Dobry den,
Mame doma priestorove obmedzenie a rada by som sa spytala, ci sa vyrabaju kociky so sirkou (rozpatie zadnych kolies) menej nez 59 cm? Vopred vdaka.

27/12/2017 15:20
lenka jorcikova

Prosim Vas o typ Na najvhodnejsi kocik pre vyslovne terennu jazdu Na strkovu cestu a luku a prevysenia. Najlepsie trojkombinacia.dakujem

28/10/2017 14:26
nikiH

ahojte, je to super stránka, ale kočíky ktoré tam spomínate mi prídu riadne drahé. určite sú kvalitné, ale mamička na materskej si nemôže dovoliť kúpiť 900 eurový kočík...

10/05/2017 01:53
Jana Murinova

Prosim Vas o nazor kocika Inglesina Otutto Deluxe sorento.

20/02/2017 11:09
Daniela Š.

Prosím Vás o názor na model Dada paradiso group chocolate max zo stránok baby merci. Inde som ho nevidela a páči sa mi dizajn a cena, tak by ma zaujímali aj Vami sledované parametre. Ďakujem DŠ

Pridať komentár