Najlepšie kočíky 2020 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Hľadáte testy kočíkov, aby ste si vybrali pre svoje dieťa len to najlepšie? Ak áno, tak ste na správnom mieste. Ponúkame vám nestranný a nezaujatý výber toho najlepšieho, čo je na trhu k dispozícii. Nie sme predajcovia a preto môžeme zostať objektívni.

Kočík s vaničkou

Zozbierali sme veľa rôznych testov, hodnotení a recenzií kočíkov, všetko sme spojili a výsledkom je tabuľka najobľúbenejších a najkvalitnejších kočíkov. Ak si vyberiete niektorý z nasledovných modelov, každodenné používanie bude pre vás radosťou.

Najlepšie kombinované kočíky

Názov Hodnotenie Detail
Kinderkraft VEO 3v1   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Kinderkraft Prime 3 v 1   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
EasyWalker Harvey 2 Set   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Petite&Mars 2v1 Grand II Platinum   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Anex m/type 2v1   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt

Najlepšie športové kočíky

Názov Hodnotenie Detail
Kinderkraft Sport Lite   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
JOIE Versatrax   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Petite&Mars Easy Heritage Folk   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Casualplay Cudu 3   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Valco Trend Sport   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Najlepšie golfové kočíky

Názov Hodnotenie Detail
Caretero golf Alfa   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
JOIE Brisk LX   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Funky Blue Stars   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Petite&Mars Musca   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Bomimi ELIO   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Kočíky – recenzie

S výberom kočíka sa potýka každá nastávajúca mamička. Vybrať kombinovaný alebo radšej zvoliť hlboký kočík a k tomu dokúpiť vajíčko? Budem potrebovať aj športový alebo golfový kočík? Vyznať sa v tom je, aspoň spočiatku, náročné. Aby sme vám to uľahčili čo najviac, pozreli sme sa na obľúbené modely kočíkov a pripravili pre vás krátke recenzie. Dúfame, že vám pomôžu sa zorientovať v problematike. Ak už máte osobné skúsenosti s niektorým z nasledujúcich či ďalších modelov, môžete sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

Ako vybrať kočík

Nákup kočíka je radostná záležitosť, ale aj napriek jemnej eufórii si treba zachovať chladnú hlavu pri výbere. Na trhu je veľké množstvo kočíkov v rôznych prevedeniach a farebných kombináciách. Kočík by mal vydržať nejaké to obdobie, minimálne rok a pol, preto sa musíte okrem dizajnu zamerať na jeho úžitkovosť, veľkosť, ovládanie a bezpečnosť. Prevedenie a výbava sa môžu podľa výrobcu značne líšiť, a preto je dobré zhodnotiť, čo je pre vás najlepšie a najvýhodnejšie.

Detský kočík

Prvou otázkou, ktorú si položíte, bude, aký typ kočíka kúpiť? Následne treba zohľadniť niekoľko dôležitých parametrov.

Typy kočíkov

v ponuke sú štyri druhy kočíkov, z ktorých si môžete vyberať. Určite budete potrebovať hlboký a športový kočík, prípadne kombinovaný kočík, ktorý je ich kombináciou.

Hlboký kočík

Tento typ kočíka je charakteristický pevnou konštrukciou vaničky. Je vhodný pre novorodencov, do obdobia dieťaťa, kým samostatne nesedí. Bábätku poskytujú dostatok pohodlia. Všetky hlboké kočíky sa dajú skladať, po zložení však majú rôznu veľkosť. Ako náhle bábätko sedí, môžete vymeniť hlboký kočík za športovú verziu.

Športový kočík

Je o niečo ľahší a skladnejší ako hlboký kočík. Dôležité pri jeho výbere je to, aby o sa dal dobre ovládať. Zamerajte sa na športové kočíky s polohovateľnou opierkou chrbta aj opierky pod nohami. Je vhodný pre dieťa od 6 mesiacov, keď už samostatne sedí. Výborný na prechádzky aj do terénu.

Bugina športový kočík

Golfový kočík

Skladá sa do dáždnika a je prevažne menší ako športový kočiar. Malé kolieska sú väčšinou bez odpruženia, opora chrbta nie je dostatočná a pre dieťa je dlhá jazda v ňom nepohodlná. Nie sú vhodné do terénu alebo snehu. Hodia sa len na krátke vzdialenosti.

Kombinovaný kočík

Kombinovaný kočík sa nazýva aj trojkombinácia, je možné ho upraviť na hlboký aj športový kočík a je obsahuje aj autosedačkou pre novorodencov. Vzhľadom na to, že kočík budete používať najmenej dva roky, mal by mať kvalitný podvozok a pevnú konštrukciu.

Hmotnosť, nosnosť a veľkosť kočíka

Pre dobrú manipuláciu si vyberajte kočík, ktorý má takú hmotnosť, pri ktorej vám nerobí jeho ovládanie problémy. Nezabudnite ku kočíku ešte pripočítať váhu dieťaťa a doplnkov. Dôležitá je totiž celková váha, ktorú budete musieť prenášať v MHD, autobuse či do schodov.

Nosnosť kočíka udáva, do koľko kg v ňom môžete dieťa voziť. Váha je parameter, ktorý určite budete zvažovať aj pri prenášaní kočíka v zloženom stave. S tým súvisí aj spôsob, akým sa kočík skladá. Určite oceníte jednoduchý systém skladanie jednou rukou.

Detský kočík s vaničkou

Výšku kočíka vyberajte aj vzhľadom na výšku otecka, aby sa nemusel pri kočíkovaní hrbiť. Vhodnejšie sú kočíky s nastaviteľnou výškou rukoväte. Pokiaľ čakáte bábätko v lete, vyberte si veľkosť kočíka tak, aby sa doň dieťa vošlo v zime aj s fusakom.

Typ a priemer kolies a podvozok

Typ a veľkosť kolies vyberajte podľa terénu, kde budete najviac kočík používať. Na mestské cesty stačia menšie a tvrdé plastové kolesá, do členitého a náročnejšieho terénu sa však poobzerajte po väčších a nafukovacích kolesách.

Podvozok by mal byť stabilný, hlboký kočík by sa mal dobré hojdať. Kojenci sú totiž zvyknutí na pohyb v tele matky a hojdanie je pre nich prirodzené. Pre pohodlnú jazdu je dobré mať aj kvalitné odpruženie kolies s otáčaním predných koliesok a možnosťou fixácie.

Úložný priestor

Nákup s bábätkom môže byť poriadne náročný. Aby ste sa vyhli tomu, že budete ovešaná taškami, mali by ste si zaobsatrať kočík s úložným priestorom. Výhodou je, ak je úložný priestor pod kočíkom uzatvárateľný, aby vám nevypadli veci na zem. Zároveň by však mal byť otvor v košíku dostatočne veľký, aby vám doň bez problémov vošla taška s nákupom

Polohovateľnosť

Pre pohodlný spánok dieťaťa je dôležitá aj polohovateľnosť opierky – od sedu až po ľah. Výhodou je nastavenie aj opierky na nohy. Jednotlivé kočíky sa odlišujú v mechanizme a nastavení polohovania. Najvhodnejšie preto je si polohovateľnosť vyskúšať už v obchode, aby ste vedeli, aký „patent“ vám najviac vyhovuje.

Športový kočík

Materiál

Medzi mamičkami sú obľúbené kočíky s textilným povrchom, ktorých jednotivé časti sú odnímateľné a dajú sa prať. Vybrať si však môžete aj z kočíkov z eko kože a koženky. Pokiaľ sa oň budete starať, vydrží vám aj takýto materiál dostatočne dlho. Pri kúpe sa zaujímajte o UV ochranu farby na látke, aby vám na slnku nevybledla, ale aj o to, či je nepremokavá.

Brzda

Zadná brzda je samozrejmosťou, ak máte tú možnosť, určite si vyskúšajte jej ovládanie. Niektoré kočíky majú ovládanie aj na konštrukcii. Výhodou je tiež ručná brzda.

Športový detský kočík

Vychytávky a doplnky

Pri kočíku určite oceníte možnosť pripevnenia autosedačky a otočenie po aj proti smere jazdy. Niektoré vaničky sú vybavené odvetrávaním, majú striešky s okienkom, aby ste mohli bábätko sledovať. Doplnková výbava sa sa líši podľa výrobcu. Niektoré modely majú prídavne vrecko na plienky, držiak na fľašu, pláštenku a nánožník. Súčasťou kočíka býva aj sieťka proti hmyzu, slnečník, deka či návleky na kolesá. Na tieto špeciálne detaily sa pri kúpe priamo opýtajte, aby vás potom neprekvapilo, že kočík neobsahuje niečo, čo ste očakávali.

Najčastejšie otázky a odpovede

Výber kočíka je radosť, ale aj starosť. Ako ho vybrať správne? Bude v ňom dieťaťu pohodlne? Bude sa s ním dobre manipulovať? Otázok ohľadom výberu je neúrekom. Ozrejmili sme vám parametre výberu, pri vstupe do obchodu sa vám však v hlave roja stále nové a nové otázky. Pokúsime sa vám na ne odpovedať. Odpovede na najčastejšie otázky ohľadom výberu kočíka nájdete na tomto mieste. Samozrejme, zoznam nie je konečný. Pokiaľ vám ešte niečo nie je zrejmé, pokojne nám napíšte do komentárov.

Je pri výbere dôležitá veľkosť koliesok?

Áno, veľkosť kolies je veľmi dôležitá. Aby ste nebojovali s každou prekážkou, vyberte si radšej kočík s veľkými kolieskami. Bude sa vám s ním o niečo ľahšie manipulovať.

Štvorkolku, alebo trojkolku?

V tomto prípade ide už tak trochu o vec vkusu. Avšak, ak vám záleží na tom, aby sa s kočíkom manipulovalo čo najľahšie, mali by ste uprednostniť trojkolku. Väčšina mamičiek, ktoré vyskúšali kočík s tromi aj so štyrmi kolieskami, sa zhoduje, že s trojkolkou sa manévruje o niečo ľahšie.

Existuje univerzálny kočík?

Bohužiaľ, nie. Každá mamička a každé dieťa je iné, každému teda niečo iné vyhovuje. Trojkombinácia je medzi novorodičkami najobľúbenejšia, pretože vydrží prvých niekoľko mesiacov.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Vaše hodnotenie:
(88.4%)
Dátum publikovania: 08.01.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 25.09.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/09/2019 10:33
Eva

My mame maly byt a pomerne velke dieta ... ako kociar mame anex cross v takej broskynovej farbe od baby-merci kvoli sluzbe nahradny kocik a trom rokom zaruky - kociar je skladny, prakticky, nikdy nezavadzia a mala v nom ma dostatok miesta aj na deku ci fusak

09/10/2018 21:31
Julka L.

Dobry den,
Mame doma priestorove obmedzenie a rada by som sa spytala, ci sa vyrabaju kociky so sirkou (rozpatie zadnych kolies) menej nez 59 cm? Vopred vdaka.

27/12/2017 15:20
lenka jorcikova

Prosim Vas o typ Na najvhodnejsi kocik pre vyslovne terennu jazdu Na strkovu cestu a luku a prevysenia. Najlepsie trojkombinacia.dakujem

28/10/2017 14:26
nikiH

ahojte, je to super stránka, ale kočíky ktoré tam spomínate mi prídu riadne drahé. určite sú kvalitné, ale mamička na materskej si nemôže dovoliť kúpiť 900 eurový kočík...

10/05/2017 01:53
Jana Murinova

Prosim Vas o nazor kocika Inglesina Otutto Deluxe sorento.

20/02/2017 11:09
Daniela Š.

Prosím Vás o názor na model Dada paradiso group chocolate max zo stránok baby merci. Inde som ho nevidela a páči sa mi dizajn a cena, tak by ma zaujímali aj Vami sledované parametre. Ďakujem DŠ

Pridať komentár