Najlepšie slúchadlá Beats 2024 – recenzie, test, porovnanie

Milovníkov hudby poteší mať svoje obľúbené skladby neustále so sebou. Pre diskrétne počúvanie sú nutné slúchadlá. Zážitok z hudby však poskytnú len tie, ktoré produkujú kvalitný zvuk bez skreslenia a rušivých vplyvov okolia. Vo svete slúchadiel je zárukou kvality značka Beats, ktorá okrem skvelého zvuku a výrazných basov ponúka svojim používateľom i jedinečný dizajn a ďalšie doplnkové funkcie.

Ako vybrať Beats slúchadlá

Napriek tomu, že ide o pomerne mladú značku, za krátku dobu sa spoločnosť Beats dokázala vypracovať na špičku a jej slúchadlá patria k jedným z najuznávanejších. Používatelia majú na výber zo širokej palety produktov vrátane káblových, bezdrôtových i športových slúchadiel. V čom spočíva čaro slúchadiel Beats a prečo sa oplatí nad nimi premýšľať?

Najlepšie slúchadlá Beats

Názov Hodnotenie Detail
Beats Studio3 Wireless   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Beats Studio Buds+   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Beats Solo3 Wireless   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Beats Fit Pro   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Beats Flex   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Slúchadlá Beats – recenzie

Uvažujete nad slúchadlami Beats? Vzhľadom na to, že ide síce o kvalitné, ale drahšie slúchadlá, netreba siahnuť po prvých, na ktoré narazíte. Práve preto sme pre vás pripravili recenzie niekoľkých modelov tejto značky, aby ste mali pri výbere všetky potrebné informácie ako na dlani.

O značke Beats

Značka Beats nie je vo svete slúchadiel žiadnym nováčikom. Spoločnosť Beats Electronics založil v roku 2006 známy raper a hip-hopový producent Andre Young, ktorý vystupuje pod pseudonymom Dr. Dre. Spolu s ním do spoločnosti zainvestoval aj ďalší spoluzakladateľ Jimmy Iovine. Už krátko po svojom vzniku si slúchadlá vybudovali medzi fanúšikmi hudby skvelé meno a začali konkurovať najväčším výrobcom slúchadiel na svete. K úspechu slúchadiel prispel originálny dizajn i špičková kvalita zvuku, za ktorou stojí využitie najmodernejších a najvyspelejších technológií. Kvalitu slúchadiel Beats ocenila aj spoločnosť Apple, ktorá firmu Beats Electronics v máji 2014 odkúpila za 3 miliardy dolárov a slúchadlá sa tak stali súčasťou oficiálneho portfólia firmy Apple. To slúchadlám pridalo ešte viac na atraktívnosti a vo veľkom po nich začali siahať aj fanúšikovia Apple produktov. Na vývoji väčšiny modelov slúchadiel sa i ďalej podieľa ich zakladateľ Dr. Dre. Čím sú slúchadlá Beats také výnimočné a čo ich odlišuje od konkurencie?

Synonymum kvality

Slúchadlá Beats predstavujú medzi fanúšikmi hudby synonymum kvality, ich zvuk je sýty, dynamický, bez skreslenia a dôraz sa kladie na výrazné basy. Ak máte radi hudbu, kde práve basy a dynamika hrajú prím, tieto slúchadlá budú pre vás skvelou voľbou. Slúchadlá sú ideálnym spoločníkom nielen pri počúvaní hudby, ale napríklad aj pri pozeraní filmov, počúvaní audiokníh alebo podcastov. Vďaka tomu, že zvuk je čo najviac prirodzený, vychutnáte si s nimi i hovorené slovo na maximum.

Jedinečný dizajn

Obľúbenosť slúchadiel podčiarkuje ich jedinečný dizajn, ktorý sa výrazne odlišuje od iných výrobcov. Kto má rád individualitu a eleganciu, príde si na svoje. Výrazné logo Beats (b) je viditeľné už na prvý pohľad. V portfóliu majú zastúpenie jednoduché modely i prepracovanejšie robustné kúsky. Nech už zvolíte akýkoľvek typ Beats slúchadiel, môžete si byť istí komfortným nosením, odolnou konštrukciou aj slušnou izoláciou okolitého hluku. Väčšina slúchadiel má nízku váhu, preto sa dobre nosia i prenášajú v čase, keď ich práve nemáte na ušiach. Okrem originálneho dizajnu máte na výber z mnohých farebných variantov, či ide o tmavé, svetlé, matné, lesklé alebo pastelové farby.

Kompatibilita so zariadeniami

Slúchadlá Beats si dávajú záležať na tom, aby boli kompatibilné so všetkými inteligentnými telefónmi, tabletmi či notebookmi. K dispozícii sú klasické káblové modely i bezdrôtové, ktoré sa k zariadeniam pripájajú prostredníctvom technológie Bluetooth. Pri káblových slúchadlách sa môžete stretnúť s dvoma typmi konektorov. Niektoré modely majú klasický 3,5 mm jack konektor, iné disponujú Lightning konektorom pre pohodlné pripojenie k zariadeniam Apple (iPhone, iPad). Čo sa týka bezdrôtových slúchadiel Beats, hoci fungujú s akýmkoľvek Bluetooth zariadením, mnohé majú čipy W1 a H1, ktoré používa Apple vo svojich AirPods, a preto je pripojenie k zariadeniam Apple oveľa jednoduchšie i komfortnejšie.

Slúchadlá Beats Flex

Skvelá skladnosť

Skvelá skladnosť slúchadiel je predpokladom toho, že ich budete mať neustále pri sebe, preto výrobca na tento fakt myslel a k väčšine svojich modelov dodáva aj štýlové prenosné puzdro. Menšie modely sú obľúbené medzi športovcami a ľuďmi, ktorí sú neustále v pohybe či na cestách. K obľúbeným skladným modelom patria napríklad slúchadlá Beats by Dr. Dre Powerbeats3 Wireless alebo Beats by Dr. Dre Flex. Aj náhlavné slúchadlá sa dajú zložiť tak, aby v taške či kabelke zabrali minimum miesta. Navyše, slúchadlá cez hlavu predstavujú najpohodlnejšiu voľbu s vysokým výkonom.

Odolné materiály

Slúchadlá Beats sú skonštruované z odolných a kvalitných materiálov. Najmä modely určené športovcom sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti potu, vode, vlhkosti i UV žiareniu. Tieto slúchadlá sú preto stvorené pre použitie vonku a neublíži im ani dážď či vysoký športový výkon, pri ktorom sa riadne zapotíte. Popri odolnosti sa kladie dôraz aj na pohodlnosť. Slúchadlá sú skonštruované tak, aby nikde netlačili ani pri dlhom nosení. Komfort maximalizuje ergonomické tvarovanie slúchadiel. Skvelým príkladom odolných a komfortných slúchadiel je napríklad model Beats by Dr. Dre Powerbeats Pro.

Dlhá výdrž batérie

Výdrž batérie na jedno nabitie v prípade bezdrôtových slúchadiel je kľúčový parameter, ktorý zaujíma väčšinu používateľov. Spoločnosť Beats preto kladie na výdrž veľký dôraz a do slúchadiel sa snaží zakomponovať úsporné technológie, ktoré šetria baterku. Mnohé Beats slúchadlá majú inteligentné senzory, ktoré vedia, kedy máte slúchadlá nasadené a kedy nie. Keď si ich vložíte do uší, začnú automaticky hrať a naopak, keď si ich z uší vyberiete, prehrávanie sa pozastaví a slúchadlá sa prepnú do režimu spánku. Väčšine modelov nechýba ani unikátna technológia rýchleho nabíjania Fast Fuel, ktorá dokáže v priebehu niekoľkých minút dodať energiu na 3 hodiny ďalšieho používania. Napríklad slúchadlá Beats by Dr. Dre Solo Pro Wireless vedia byť v prevádzke až 40 hodín a po vybití im 10-minútové nabíjanie dodá energiu na 3 hodiny počúvania hudby.

Najlepšie slúchadlá 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie slúchadlá 2024 – recenzie, test, porovnanie

Keď kupujete slúchadlá podľa popiskov v obchode a spoliehate sa na rady od predavača, je to vždy ako lotéria. Máte 50% šancu, že kúpite kvalitný model a 50 % šancu, že si zvolíte zle hrajúci produkt. Práve preto sme pre vás pripravili výber toho najlepšieho, čo v oblasti slúchadiel v momentálne dobe na trhu nájdete. Ak si vyberiete ktorýkoľvek z týchto modelov, na 100% si zvolíte... Prečítať článok

Množstvo typov slúchadiel

Aby si každý prišiel na svoje, spoločnosť Beats vyrába slúchadlá vo viacerých prevedeniach. V ich portfóliu nájdete slúchadlá cez hlavu v káblovom i bezdrôtovom prevedeníslúchadlá do uší (drôtové i bezdrôtové) a taktiež športové slúchadlá. Za kvalitnú značku sa však platí, a tak počítajte s tým, že slúchadlá sú o čosi drahšie než modely od menej prestížnych značiek. Najlacnejšie Beats slúchadlá sú dostupné za menej než 40 eur, naopak cena najdrahších Beats slúchadiel atakuje sumu 400 eur. Ide o široké cenové rozpätie, preto by si mal vybrať každý. Čím sa vyznačujú jednotlivé typy Beats slúchadiel?

Slúchadlá cez hlavu Beats

Nahlavné slúchadlá Beats sa vyrábajú v káblovom i bezdrôtovom prevedení. Vyznačujú sa robustnou konštrukciou s čistým dizajnom a skvelým zvukom. Napriek väčšej veľkosti i vyššej váhe sú dostatočne skladné a bez problémov sa zmestia do tašky alebo batohu. Slúchadlá cez hlavu sú navrhnuté pre maximálne pohodlie používateľa, preto majú mäkké polstrované náušníky s praktickou ventiláciou a čelenka sa vie vďaka nastaviteľným posuvníkom prispôsobiť tvaru hlavy. Na hlave i ušiach držia veľmi dobre a sú skvelou voľbou aj pre hráčov počítačových hier. Vďaka zabudovaným mikrofónom môžete komunikovať so svojimi spoluhráčmi a zároveň maximalizovať svoj herný zážitok.

Slúchadlá Beats PowerBeats Pro

Slúchadlá cez hlavu sa vyznačujú skvelou filtráciou okolitých zvukov, ktoré by mohli narúšať hudobný zážitok. Konštrukcia slúchadiel je preto vyvinutá tak, aby slúchadlám dodávala vysokú mieru izolácie od vonkajších šumov a ruchov. Najefektívnejšie potláčanie hluku získate s modelmi, ktoré disponujú technológiou Pure ANC (Adaptive Noise Canceling). Príkladom sú slúchadlá Beast Solo Pro WirelessBeats Studio alebo Beats Solo 3 Wireless. Zaujímavosťou technológie Pure ANC je, že ju môžete použiť nielen pri počúvaní hudby, ale aj pri relaxácii v rušnom prostredí.

K jednoduchým slúchadlám cez hlavu bez technológie Pure ANC patria napríklad Beats EP. Rovnako platí, že používateľom poskytujú kvalitný zvuk, zabudovaný mikrofón, čistý a originálny dizajn a bonusom je aj nízka obstarávacia cena, ktorá sa drží pod sumou 40 eur. Pri káblových slúchadlách odpadá nutnosť dobíjania a jediným mínusom je limitácia dĺžkou kábla.

Slúchadlá do uší Beats

Slúchadlá do uší sú diskrétnejšie a hodia sa tým, ktorí sú neustále v pohybe, no zároveň si chcú na cestách vychutnávať svoju obľúbenú hudbu. V tejto kategórii rovnako nájdete káblové i bezdrôtové Bluetooth modely. Káblové slúchadlá do uší sú lacnejším variantom oproti bezdrôtovým modelom. Popri nižšej cene si však naďalej zachovávajú kvalitu zvuku. Jedinou nevýhodou môže byť zamotávanie kábla či limitácia jeho dĺžkou. Výrobca Beats však myslel na všetko a väčšina drôtových modelov má plochý kábel, ktorý sa menej zamotáva. Samozrejmosťou je zabudovaný mikrofón, pohodlnosť nosenia či dobrá izolácia okolitých zvukov.

Bezdrôtové slúchadlá do uší sú extrémne ľahké, v ušiach ich takmer nie je cítiť, a preto ich môžete mať na sebe pokojne celý deň. K obľúbeným modelom patria napríklad Beats Flex s dizajnom okolo krku, ktoré sa vyrábajú v mnohých sviežich farbách. Poteší dobrá výdrž batérieskvelý dosah Bluetooth pripojenia aj nižšia obstarávacia cena oproti iným modelom. Slúchadlá do uší dodáva výrobca so štyrmi rôznymi veľkosťami štupľov, vďaka čomu si každý vyberie tie, ktoré najviac pasujú do jeho uší. Slúchadlá poskytujú maximálny možný komfort.

Športové slúchadlá Beats

Športové slúchadlá cielia na ľudí s aktívnym životným štýlom. Tomu je uspôsobený ich dizajn aj celkové prevedenie. Slúchadlá sú ľahko prenosné, majú nízku váhu, perfektne držia v ušiach aj pri prudších pohyboch a ich ergonómia je prispôsobená tak, aby nikde netlačili. Samozrejmosťou je skvelý dosah Bluetooth signálu, ktorý je stabilný a s minimom výpadkov. Vďaka Beats slúchadlám sa preto hudba stáva neoddeliteľnou súčasťou každého športového tréningu.

Slúchadlá Beats určené pre športovcov majú špeciálnu konštrukciu s ergonomickým háčikom, ktorý sa vkladá za uši. Háčik je možné prispôsobiť veľkosti i tvaru ucha a koncovky, ktoré sa vkladajú priamo do zvukovodu, sú dostupné vo viacerých veľkostiach. Slúchadlá ponúkajú vyvážený zvuk, ktorý podčiarkujú výrazné basy a reprodukcia hudby i hovoreného slova je bez skreslenia. Vďaka tomu, že dokonale sedia v ušiach, vedia dobre izolovať okolitý ruch a sú komfortné i počas dlhého nosenia. Bonusom športových Beats slúchadiel je odolnosť proti vode, potu či UV žiareniu.

V rámci športových slúchadiel majú používatelia na výber z dvoch najobľúbenejších variantov. Prvým sú úplne bezdrôtové slúchadlá Beats Powerbeats Pro s ovládaním priamo na slúchadlách a druhým sú slúchadlá Beats Powerbeats3 Wireless, ktoré prepája káblik. Napriek kábliku ide aj v tomto prípade o bezdrôtové slúchadlá, ktoré sa k mobilu pripoja prostredníctvom Bluetooth. Beats Powerbeats3 Wireless majú na kábliku šikovný RemoteTalk ovládač, ktorým si nastavíte všetko podstatné. Oba modely športových slúchadiel majú zabudované mikrofóny pre pohodlné vybavovanie telefonátov a podporujú i hlasové ovládanie.

K pozitívam športových Beats slúchadiel patrí aj podpora režimu rýchleho nabíjania Fast Fuel. Tento režim vie za niekoľko minút predĺžiť výdrž slúchadiel od jednej hodiny až do troch hodín v závislosti od konkrétneho modelu. Skvelou funkciou týchto slúchadiel je tiež automatické zapínanie a vypínanie, ktoré počas športovania šetrí čas. Po vložení slúchadiel do uší začne hrať vaša obľúbená hudba a po zložení sa skladba pozastaví. Slúchadlá sa zároveň prepnú do režimu spánku, čím sa šetrí aj baterka.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

V závere vám prinášame odpovede na časté otázky spotrebiteľov. Tie sa týkajú najmä kompatibility slúchadiel so zariadeniami. Nakoľko spoločnosť Beats Electronics prešla pred niekoľkými rokmi pod firmu Apple, niektorí majú obavy, či je možné slúchadlá pripájať aj k mobilom s Androidom. Ako to teda je?

Prepojím bezdrôtové slúchadlá Beats aj so smartfónom, ktorý má Android?

Bezdrôtové slúchadlá Beats prepojíte s akýmkoľvek smartfónom, tabletom alebo notebookom, ktorý podporuje Bluetooth technológiu. Bez problémov ich môžete používať so zariadeniami, ktoré majú operačný systém Android, avšak budete ochudobnení o niekoľko funkcií (napr. hlasové ovládanie, rýchle spárovanie podržaním pri mobile a podobne).

Môžem používať hlasového asistenta, aj keď nevlastním iPhone?

Hlasový asistent, ktorý sa automaticky aktivuje po vyslovení frázy „Hey Siri“, je dostupný len pre produkty Apple. Môžete ho preto používať len vtedy, ak máte slúchadlá spárované s iPhonom, iPadom, Macom alebo hodinkami Apple Watch.

Čo znamená Lightning konektor?

Niektoré káblové slúchadlá Beats disponujú namiesto klasického 3,5 mm jacku konektorom Lightning. Ide o konektor, ktorý vyvinula spoločnosť Apple a používa ho pri svojich produktoch (iPhone, iPad). Konektor má obojsmerný port a prenáša digitálny signál i elektrické napätie. Slúchadlá s týmto typom konektora preto pripojíte len k Apple zariadeniam.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(90.2%)
Dátum publikovania: 21.04.2021
Dátum poslednej aktualizácie: 12.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

19/07/2022 15:17
Tomáš

Slúchadlá Beats by Dr. Dre Solo Pro Wireless majú super zvuk, potláčanie okolitých zvukov funguje vynikajúco. Plus dávam za kvalitu spracovania aj pevnosť. Veľkým plusom je jednoduchosť fungovania s Apple produktmi, spárovanie, ovládanie a podobne. Chip je od Apple. Dizajn aj farby sú krásne. Samozrejme, mínusom je cena.

12/10/2021 19:26
Andy

Skvelý zvuk a výbornú výdrž batérie majú slúchadlá Beats by Dr. Dre Studio3 Wireless. Oceňujem skvelé tlmenie okolitého zvuku / hluku a rýchle nabíjanie. Cena je primeraná kvalite spracovania aj ponúkaným funkciám.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok