Najlepšie elektrické natáčky na vlasy 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Starostlivosť o vlasy a rôzne úpravy vlasov poznali ženy už v antike. Zmienka o prvých natáčkach, ktoré sa nahrievali, sa objavila v roku 1930 a odvtedy sa tento systém úpravy vlasov udomácnil a teší sa stále veľkej obľube medzi dámami.

Elektrické natáčky

Aj keď na trhu nájdeme mnoho výrobkov, ktoré si rovnako poradia s natočením a úpravou vlasov, natáčky si svoje miesto stále držia. Samozrejme, že prešli vývojom a zmenili nielen dizajn, materiál, z akého sú vyrobené, ale aj spôsob nahriatia. Medzi najobľúbenejšie v súčasnosti patria natáčky s elektrickým nahrievaním. Podľa čoho si vybrať tie správne natáčky? V prvom rade sa, samozrejme, riaďte dĺžkou a kvalitou vašich vlasov.

Najlepšie elektrické natáčky

Názov Hodnotenie Detail
Remington H9100 PROluxe   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
BaByliss RS035E   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Remington KF 40   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
ProfiCare PC-LW 3028   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
BaByliss Pro BAB3031E   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Elektrické natáčky – recenzie

Natáčky s elektrickým nahrievaním sú určené predovšetkým pre dámy s dlhými vlasmi. Prirodzené vlny či malé kučierky si môžu vytvoriť aj pomocou papilotiek, "ježkov" alebo vyhrievaných natáčok. Oproti nim však majú elektrické natáčky viacero výhod (rýchle zahriatie, vhodné pre účesy rôznych dĺžok, dlhotrvajúce kučery a pod.), ktoré z nich robia vhodnú voľbu pre každú ženu, ktorá sa o svoje vlasy pravidelne stará a chce, aby vlasy získali požadovaný tvar za krátky čas. Keďže sú elektrické natáčky o niečo drahšie ako iné typy natáčok, rozhodli sme sa ich vyskúšať za vás. Dúfame, že vám naše recenzie pomôžu sa rozhodnúť pre vhodný model. Ak už máte s elektrickými natáčkami skúsenosti, podeľte sa o ne v komentároch a pomôžte tak ďalším nerozhodným záujemcom.

Veľkosť natáčok

Výber elektrických natáčiek je pomerne široký, preto je vhodné vedieť, na čo sa pri výbere produktov zamerať. Zaujímať by ste sa mali o hrúbku a priemer natáčok. Veľké hrubé natáčky sú vhodné pre objemné vlny, menšie pre kratšie vlasy a kučery, najlepšie je sada rôznych veľkostí s priemerom 20, 25 a 32 mm. Dôležitým údajom je aj počet natáčok v sade. Rozhodovať by ste sa mali podľa dĺžky vašich vlasov, v jednej sade môžete nájsť od 8 až do 30 natáčok.

Ako vybrať elektrické natáčky?

Rýchlonahrievanie

Výborná je funkcia rýchlonahrievania, oceníte ju, keď budete potrebovať ušetriť nejaký ten čas. S tým súvisí signalizácia nahriatia, podľa ktorej budete vedieť, či sú už natáčky dostatočne nahriate a môžete ich použiť. Zaujímať by ste sa mali aj o spôsob prichytenia – vyberať si môžete medzi štipcami, klipsňami, prípadne kombináciou oboch. Dôležitým faktorom výberu je tiež povrch natáčok, v ponuke je kvalitný keramický povrch, povrch s turmalínom či teflonový povrch. Posledným z dôležitých parametrov je ionizátor. Je to funkcia na minimalizovanie elektrizujúcich vlasov.

Ako používať elektrické natáčky?

Najväčšou výhodou elektrických natáčok je to, že šetria čas. Stačí polhodina a vy budete mať krásny vlny, vaše vlasy získajú objem aj bez toho, aby ste ich museli fénovať. Ako ich však používať?

  • Elektrické natáčky používajte vždy iba na suché vlasy.
  • Nahriatie trvá cca 10 minút. Na každej natáčke je kontrolka, ktorá sa v príapde, že sú natáčky zohriate, sfarbí dobiela.
  • Na natáčky si natočte vlasy a nechajte pôsobiť 10 minút. Pokiaľ máte hrubšie nepoddajné vlasy, vyhraďte si na to min. 15 minút.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Elektrické natáčky do vlasov si nekupujete každý deň, preto si treba poriadne premyslieť, čo od tohto produktu očakávate. Obľúbení výrobcovia (Remington, BaByliss, Valera) a hlavné parametre výberu sú vám známe. Otázok ohľadom elektrických natáčok máte stále dosť. Na tie najčastejšie sme sa rozhodli odpovedať. Zaujíma vás ešte niečo? Napíšte nám do komentárov pod článkom.

Môžem elektrické natáčky použiť aj na vlhké vlasy?

Elektrické natáčky treba používať iba na suché vlasy, aby nedošlo k ich poškodeniu. Už za 20 min. budeme mať vďaka nim krásne vlny, aké sa vám nepodarilo dosiahnuť pomocou kulmy či žehličky.

Z akého materiálu sa vyrábajú elekrické natáčky?

Natáčky majú najčastejšie keramický, teflónový alebo turmalínový povrch. Každý z týchto materiálov by mal byť dostatočne šetrný k vlasom. Najobľúbenejšia je keramika, ktorá sa síce dlhšie zahrieva, ale rovnomerne potom teplo do vlasov uvoľňuje.

Majú všetky elektrické natáčky funkciu ionizácie?

Ide síce o pomerne bežnú funkciu, ale nemusia ňou disponovať všetky modely. Ak chcete, aby natáčky odstraňovali statickú elektrinu z vlasov, ešte pred kúpou sa zaujímajte o to, či vami vybraný model túto funkciu má.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(88.8%)
Dátum publikovania: 03.07.2019
Dátum poslednej aktualizácie: 11.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/08/2022 10:50
Želmíra

Som spokojná s Remington KF40E, mali by šetriť vlasy, ale keďže ich nepoužívam dlho, neviem to posúdiť. Kučery sú však výborné a za 15 minút hotové. Úprava vlasov je teda dobrá a rýchla. Vlasy držia pekne tvar a ak ich niečím zafixujem, vydržia aj dosť dlho. Hodia sa na dlhšie i kratšie vlasy, takže určite odporúčam.

03/12/2021 10:17
Katka

Neodporúčam natáčky VALERA QUICK 24, pretože už pri prvom použití som ostala v pomykove. Natáčky som nevedela chytiť do ruky, pretože plastové okraje, ktoré majú slúžiť na úchyt, boli extrémne horúce, že som sa ich nemohla dotknúť. Najskôr som musela počkať, kým vychladnú, no tým chladli aj samotné natáčky. Kučery mi potom vydržali krátku dobu.

01/10/2021 19:10
Zdenka

Používam klasické natáčky, no chcela by som vyskúšať elektrické. Viete mi povedať nejaké praktické postrehy? Používa ich niektorá z vás? Oplatí sa to kúpiť? Ďakujem.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok