Najlepšie elektrické natáčky na vlasy 2020 – recenzie, skúsenosti

Starostlivosť o vlasy a rôzne úpravy vlasov poznali ženy už v antike. Zmienka o prvých natáčkach, ktoré sa nahrievali, sa objavila v roku 1930 a odvtedy sa tento systém úpravy vlasov udomácnil a teší sa stále veľkej obľube medzi dámami.

Elektrické natáčky

Aj keď na trhu nájdeme mnoho výrobkov, ktoré si rovnako poradia s natočením a úpravou vlasov, natáčky si svoje miesto stále držia. Samozrejme, že prešli vývojom a zmenili nielen dizajn, materiál, z akého sú vyrobené, ale aj spôsob nahriatia. Medzi najobľúbenejšie v súčasnosti patria natáčky s elektrickým nahrievaním. Podľa čoho si vybrať tie správne natáčky? V prvom rade sa, samozrejme, riaďte dĺžkou a kvalitou vašich vlasov.

Najlepšie elektrické natáčky

Názov Hodnotenie Detail
Remington KF40E   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Remington H5600   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
H9100 E51 PROluxe Rollers   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Babyliss 3060   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
ProfiCare PC-LW 3028   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Veľkosť natáčok

Výber elektrických natáčiek je pomerne široký, preto je vhodné vedieť, na čo sa pri výbere produktov zamerať. Zaujímať by ste sa mali o hrúbku a priemer natáčok. Veľké hrubé natáčky sú vhodné pre objemné vlny, menšie pre kratšie vlasy a kučery, najlepšie je sada rôznych veľkostí s priemerom 20, 25 a 32 mm. Dôležitým údajom je aj počet natáčok v sade. Rozhodovať by ste sa mali podľa dĺžky vašich vlasov, v jednej sade môžete nájsť od 8 až do 30 natáčok.

Ako vybrať elektrické natáčky?

Rýchlonahrievanie

Výborná je funkcia rýchlonahrievania, oceníte ju, keď budete potrebovať ušetriť nejaký ten čas. S tým súvisí signalizácia nahriatia, podľa ktorej budete vedieť, či sú už natáčky dostatočne nahriate a môžete ich použiť. Zaujímať by ste sa mali aj o spôsob prichytenia – vyberať si môžete medzi štipcami, klipsňami, prípadne kombináciou oboch. Dôležitým faktorom výberu je tiež povrch natáčok, v ponuke je kvalitný keramický povrch, povrch s turmalínom či teflonový povrch. Posledným z dôležitých parametrov je ionizátor. Je to funkcia na minimalizovanie elektrizujúcich vlasov.

Ako používať elektrické natáčky?

Najväčšou výhodou elektrických natáčok je to, že šetria čas. Stačí polhodina a vy budete mať krásny vlny, vaše vlasy získajú objem aj bez toho, aby ste ich museli fénovať. Ako ich však používať?

  • Elektrické natáčky používajte vždy iba na suché vlasy.
  • Nahriatie trvá cca 10 minút. Na každej natáčke je kontrolka, ktorá sa v príapde, že sú natáčky zohriate, sfarbí dobiela.
  • Na natáčky si natočte vlasy a nechajte pôsobiť 10 minút. Pokiaľ máte hrubšie nepoddajné vlasy, vyhraďte si na to min. 15 minút.

Vaše hodnotenie:
(89.4%)
Dátum publikovania: 03.07.2019
Dátum poslednej aktualizácie: 15.11.2019
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár