Najlepšie detské hodinky s GPS 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Inteligentné hodinky s GPS pre deti sa čoraz častejšie objavujú i na rukách našich slovenských drobcov. Aj napriek mnohým odporcom tohto spôsobu „špehovania“ sa im však určite nedá uprieť, že ide o veľmi praktickú bezpečnostnú pomôcku.

Ako vybrať detské hodinky s GPS?

Nájsť tie najlepšie detské smart hodinky s GPS nie je tou najjednoduchšou výzvou. Preto sme si pre vás pripravili podrobný návod, ako na to.

Najlepšie detské hodinky s GPS

Názov Hodnotenie Detail
Forever JW-100   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBA Zobraziť produkt
Vtech Kidizoom DX7   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTA Zobraziť produkt
Carneo TIK&TOK HR+   ✔   NÁŠ TIP Zobraziť produkt
Wotchi WD36P   ✔   DNES V AKCII Zobraziť produkt

Detské hodinky s GPS – recenzie

Vo chvíli, keď sme si „preštudovali“ niekoľko popiskov k detským smart hodinkám s GPS, veľmi rýchlo sme pochopili, že budete potrebovať viac, než návod na ich výber. Preto sme si pre vás pripravili aj recenzie niekoľkých konkrétnych produktov.

Ako fungujú GPS hodinky pre deti

Základnou funkciou smart hodiniek s GPS je sledovanie aktuálnej polohy vášho dieťaťa. Hodinky prostredníctvom aplikácie spárujete s vaším mobilným telefónom a následne môžete na virtuálnej mapke sledovať, kde sa vaše dieťa nachádza. Samozrejme, poloha nie je 100 % presná, „značka“ na mape sa väčšinou zobrazuje trochu oneskorene. Okrem toho však môžu detské smart hodinky disponovať aj množstvom ďalších funkcií, ako je možnosť telefonovania či videohovoru, „odpočúvania“, posielania zvukových správ atď.

Smartphone verzus detské hodinky s GPS

Aplikácie na sledovanie mobilného telefónu nie sú žiadnou horúcou novinkou, preto si možno niektorí z vás položia otázku: „na čo investovať niekoľko desiatok eur do hodiniek s GPS, keď už moje dieťa sledujem cez smartphone?“ Áno, to je veľmi dobrá otázka. Samotní výrobcovia a predajcovia detských inteligentných hodiniek s GPS ich prezentujú a obhajujú nejako takto: „môžete mať neustály prehľad o pohybe vášho dieťaťa, môžete s ním telefonovať alebo sms-kovať, no bez toho, aby vaše dieťa celý deň „čumelo“ na displej smartphonu, prevolalo celý kredit, surfovalo po sociálnych sieťach...“

Inak povedané, GPS hodinky by mali spĺňať tú istú funkciu ako smartphone, zároveň však vášmu dieťaťu nemusíte kupovať telefón už vo veľmi útlom veku a bojovať so závislosťou na sociálnych sieťach či kontrolovať stránky, ktoré navštívilo.

Špehovať, či nešpehovať? To je otázka

Neustála kontrola nad tým, kde sa vaše dieťa nachádza či dokonca odpočúvanie jeho rozhovorov s kamarátmi a učiteľkou. Nie je divu, že mnohí rodičia, ale i odborníci nie sú GPS hodinkami vyslovene nadšení. Práve naopak, ich používanie pokladajú za nesprávne až zvrátené. Na druhej strane je tu obrovská skupina ľudí, ktorá ich používanie obhajuje jednoznačne a jednoslovne: „BEZPEČNOSŤ!“

Spárovanie detských hodiniek s SPS so smartfónom

Názor si musíte urobiť sami. My vám však môžeme povedať jedno. Keď dieťaťu na ruku pripevníte GPS hodinky, nikto vás nebude nútiť sledovať bodku na mape 24 hodín denne. Ani vtedy, keď budú disponovať funkciou „odpočúvania“, nie ste povinní odpočúvať každé slovo vašej ratolesti. Otázku, či je používanie GPS hodiniek rozumné, by ste si preto mali preformulovať na otázku, či ich viete rozumne používať vy. Ak áno, určite ich nemôžeme označiť za nezdravé, prehnané či zvrátené.

Ako vybrať najlepšie detské hodinky s GPS

GPS hodinky pre deti sú v našich končinách pomerne neprebádanou oblasťou, preto existuje i pomerne málo návodov na ich výber. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na typy hodiniek, ich bezpečnostné, ale i rôzne praktické či zábavné funkcie a, samozrejme, poradíme vám v tom, ako vybrať tie najlepšie detské hodinky s GPS.

Typy GPS hodiniek pre deti

Hodinky s GPS môžu slúžiť iba na sledovanie polohy vášho dieťaťa alebo môžu disponovať aj ďalšími funkciami, ktoré sme si načrtli vyššie. Prvou otázkou, ktorú by ste si mali položiť pri ich výbere, je preto práve to, čo presne od hodiniek očakávate. Chcete iba vedieť, kde sa vaše dieťa nachádza, chcete s ním cez hodinky aj telefonovať alebo chcete, aby úplne nahradili mobilný telefón?

Detské hodinky s lokátorom

Základné modely detských hodiniek s GPS sú vybavené iba GPS lokátorom a, samozrejme, zobrazujú aktuálny čas. V preklade, keď ich má dieťa pripnuté na ruke, môžete sledovať iba jeho polohu. Telefonovanie, videohovor či zasielanie zvukových správ možné nie je. Toto riešenie patrí k najlacnejším a zároveň i menej obvyklým.

Detské hodinky s GPS lokátorom a možnosťou volania

Pozor, detské hodinky s GPS lokátorom a možnosťou volania nie sú to isté ako hodinky s telefónom, ku ktorým sa dostaneme o chvíľku. Cez tieto hodinky síce s vaším dieťaťom môžete telefonovať, avšak iba vtedy, keď ich prostredníctvom Bluetooth prepojíte s mobilným telefónom vášho dieťaťa. Fungujú, v podstate, úplne rovnako ako klasické smart hodinky pre dospelých.

V tomto prípade je teda otázka, či sa oplatí investovať do ich kúpy, keď už dieťa vlastní smartphone, naozaj na mieste. Z rodičovských recenzií sme však usúdili, že keď dieťaťu zazvoní nielen telefón, ale i hodinky, ktoré má na zápästí, existuje menšia šanca, že si váš telefonát nevšimne.

Detské hodinky s GPS a telefónom

Detské hodinky s GPS a telefónom sú najčastejšie využívaným typom detských GPS hodiniek. Ich prostredníctvom môžete sledovať aktuálnu polohu dieťaťa a zároveň s ním telefonovať, pričom dieťa nemusí vlastniť smartphone. Pri výbere si všimnite najmä to, či daný model slúži iba na jednosmerné alebo i obojsmerné telefonovanie, teda či môže volať iba dieťa vám alebo vy dieťaťu, alebo či spolu môžete „normálne“ telefonovať.

Detské hodinky s GPS a telefónom

Volacie hodinky pre deti budú fungovať iba vtedy, keď do nich vložíte SIM kartu s predplatenou mobilnou tarifou. Väčšinou do nich môžete navoliť niekoľko čísel, pričom dieťa môže volať iba na ne. Za minimum sa dajú pokladať 2 a za ideál aspoň 5 predvolených čísel. Do niektorých zariadení však môžete zadať i viac ako 20 telefonických kontaktov.

Akousi pokrokovejšou verziou volacích hodiniek sú modely, cez ktoré môžete uskutočniť aj videohovor. Aby mohli hodinky disponovať touto funkciou, musia podporovať 4G sieť a mať integrovanú kameru. Preto zvyknú byť i o niečo drahšie. Podobne ako pri hodinkách s možnosťou volania si aj v tomto prípade všimnite, či ide o jednosmerné alebo i obojsmerné videohovory.

Hodinky s možnosťou posielania správ

Hodinky, cez ktoré môžete sledovať polohu vášho dieťaťa a zároveň cez ne posielať textové či hlasové správy, sú zlatou strednou cestou. Aj v tomto prípade budete potrebovať SIM kartu s aktívnou tarifou na telefonovanie, respektíve sms-kovanie. Niektoré modely na „chatovanie“ využívajú iba aplikáciu, teda mobilné dáta.

INFO: Hlasové správy, ktoré môžete posielať vy dieťaťu, ale i dieťa vám, sú zväčša časovo obmedzené, napríklad na 30 s.

Niektoré hodinky sú vybavené i takými chatovacími aplikáciami, do ktorých si vaše dieťa môže „pridať priateľov“, teda iné deti, ktoré taktiež vlastnia rovnaké hodinky, pričom žiadosť o priateľstvo im musíte schváliť vždy vy. Takéto modely teda zastúpia Facebook či iné sociálne siete, avšak s tým rozdielom, že máte omnoho lepšiu kontrolu, s kým je vaše dieťa v kontakte.

Bezpečnostné funkcie GPS hodiniek pre deti

Okrem vyššie spomínaných funkcií, môžu detské hodinky s GPS disponovať aj ďalšími bezpečnostnými a praktickými funkciami. Keďže tie však väčšinou iba dopĺňajú možnosti, o ktorých sme hovorili vyššie, nebudeme ďalej hovoriť o typoch hodiniek, ale iba samostatných funkciách. Najprv sa pozrieme na tie, ktoré súvisia s bezpečnosťou.

Funkcia SOS

Funkcia SOS, ako napovedá už názov, patrí k základným bezpečnostným funkciám detských smart hodiniek s GPS. V praxi môže vyzerať rôzne. Najčastejšie sa stretnete s SOS tlačidlom, ktoré dieťa stlačí v prípade akejkoľvek núdze. Druhou možnosťou je SOS volanie, ktoré je možné uskutočniť stlačením 1 či 2 vami nastavených čísel. V oboch prípadoch však cez aplikáciu dostanete upozornenie.

Mnoho rodičov túto funkciu vníma prehnane. A áno, ak by sa vaše dieťa dostalo do situácie, v ktorej vám nemôže zatelefonovať ani napísať textovú správu, znamenalo by to, že je naozaj zle – únos, vážny úraz atď. Bez toho, aby sme my alebo vy maľovali čerta na stenu, však určite nie je na škodu, ak hodinky takýmto tlačidlom disponujú. Predsa len, človek nikdy nevie. Navyše, funkcia SOS vášmu dieťaťu pomôže aj vtedy, ak si náhodou nebude dať vedieť rady s ovládaním hodiniek.

Funkcia geofencing – bezpečná zóna

Funkcia geofencing je veľmi praktická a taktiež patrí k akémusi základu. V mobilnej aplikácii, ktorá slúži na ovládanie hodiniek, si vyznačíte takzvanú bezpečnú zónu, teda oblasť, v ktorej sa vaše dieťa pohybuje bežne a v ktorej sa zároveň pohybovať môže (napr. škola, budova, kde má tanečný krúžok, domov, byt starých rodičov). Ak dieťa túto zónu prekročí, aplikácia vás na to upozorní.

Detské hodinky s GPS s SOS tlačidlom

Bezpečný príchod do cieľa a rodičovský zámok

Touto funkciou, bohužiaľ, nedisponuje príliš veľa detských hodiniek s GPS. Ak by ste však na také narazili, určite vám ich kúpu odporúčame. V praxi ide o to, že si v aplikácii nastavíte cieľové body, do ktorých má vaše dieťa doraziť. Keď sa tak stane, dostanete upozornenie, vďaka čomu nemusíte všetko „držať v hlave“.

Rodičovský zámok slúži na to, aby bolo možné hodinky vypnúť len cez aplikáciu, ktorá je vo vašom telefóne. Ide o veľmi praktickú záležitosť, keďže máte istotu, že vás dieťa „neodstrihne“, či už náhodou alebo zámerne. Oceníte ju taktiež v prípade odcudzenia hodiniek.

Skrytý odposluch a fotografovanie

Veru tak, niektoré hodinky môžu bez hanby konkurovať pokrokovým špionážnym zariadeniam. Funkcia skrytého odposluchu funguje veľmi jednoducho. Prostredníctvom aplikácie môžete na diaľku odpočúvať vaše dieťa, a to bez toho, aby o tom čo i len tušilo. Niektorí výrobcovia poskytujú rodičom ešte o niečo prepracovanejšiu formu špionáže v podobe fotografovania na diaľku. Cez takéto hodinky teda môžete dieťa nielen počuť, ale i vidieť.

POZOR: Funkcia skrytého odposluchu zasahuje do súkromia vášho dieťaťa celkom zásadným spôsobom. Preto, ak sa rozhodnete pre kúpu takýchto hodiniek, používajte ich so zdravým rozumom.

Praktické a zábavné funkcie detských hodiniek s GPS

Detské hodinky s GPS patria do kategórie smart zariadení, preto by nemali byť zamerané iba na bezpečnosť, ale vášmu dieťaťu poskytnúť aj rôzne možnosti zábavy či praktické funkcie. Je však pravda, že niektorí rodičia majú na celú vec iný pohľad. Funkcie, ako fotoaparát či krokomer považujú skôr za zbytočnosť. Ak teda patríte do tejto skupiny, poobzerajte sa radšej po modeloch so základnými bezpečnostnými funkciami.

  • Integrovaný fotoaparát a kamera: Cez tieto hodinky môže dieťa fotografovať alebo natáčať krátke videá. Niektoré modely disponujú aj možnosťou ich zasielania. Pri výbere si všimnite kvalitu objektívu (rozlíšenie) a nezabudnite ani na dostatočnú pamäť zariadenia.
  • Krokomer: Nájdete ho na väčšine smart detských hodiniek. Krokomer mnohí vnímajú ako súčasť motivácie k pohybu.
  • Budík: Hodinky s budíkom sú taktiež veľmi praktické. Pri výbere si všimnite najmä to, či si ho dieťa môže nastaviť samo alebo tak môžete urobiť iba vy cez aplikáciu.
  • Pripomienky: Túto funkciu ocenia najmä staršie deti. Funguje rovnako ako „pripomienky“ v mobile.
  • Svetlo: Pri hodinkách rozlišujeme 2 typy svetiel, a to svetlo, ktoré slúži na podsvietenie obrazovky, a svetlo, ktorým si dieťa môže zasvietiť „do priestoru“.
  • Emoji: Chcete si s vaším dieťaťom posielať „smajlíkov“? Nájdite preň hodinky s funkciou emoji.

Technické parametre

Ak vás ohúria funkcie niektorých z detských hodiniek, neponáhľajte sa a poriadne si preštudujte taktiež ich technické parametre, ako je výdrž batérie, typ lokalizácie či odolnosť voči vode a nečistotám. Všetky z nich totiž priamo súvisia aj s ich kvalitou.

Typ lokalizácie

Pri výbere detských hodiniek s GPS narazíte na informácie typu: „zariadenie využíva 2 režimy GPS“, „hodinky majú GPS, LBS, GSM a Wi-Fi lokalizáciu“. Mnohí z vás tieto informácie s najväčšou pravdepodobnosťou „preskočia“, pretože ich nebudete pokladať za dôležité alebo im nebudete absolútne rozumieť. Opak je však pravdou. To, aký druh lokalizácie využívajú dané hodinky, má priamy vplyv na presnosť určovania ich polohy.

Detské smart hodinky s GPS lokátorom

INFO: Ani to najpokrokovejšie zariadenie nedokáže polohu hodiniek určiť na meter presne. Odchýlka sa v priemere pohybuje medzi 5 až 40 m, čo je zároveň prijateľné.

GPS je systém, ktorý na lokalizovanie zariadenia využíva niekoľko desiatok (cca 30) satelitov obiehajúcich okolo zemegule. GPS prijímač v hodinkách z nich zachytáva signály, pričom vždy spolupracuje aspoň so 4 satelitmi, ktoré sú pri ňom v danej chvíli najbližšie.

LBS (Location-Based Service) je sledovací systém, ktorý na určenie polohy využíva signál mobilného telefónu (hodinky so SIM kartou vysielajú podobné signály), pričom sledovanie zariadenia prebieha prostredníctvom signálu, ktorý vysielajú mobilné GSM veže miestneho poskytovateľa mobilnej siete (napr. Telekom, Orange). LBS systém je preto menej presný.

GSM systém sa v podstate od toho LBS veľmi nelíši. Zjednodušene povedané, poloha zariadenia je taktiež určovaná prostredníctvom veží daného mobilného operátora. Keď sa zariadenie nachádza v oblasti, ktorá je pokrytá „jeho“ mobilnou sieťou, jeho sledovanie prebieha cez ňu. Wi-Fi lokalizácia alebo takzvaný WPS, WiPS či WFPS systém je geolokalizačný systém, ktorý na určovanie polohy zariadenia využíva signály z najbližších Wi-Fi hotspotov. Výnimočne narazíte aj na zariadenia, ktoré využívajú GLONASS. Ide o ruský družicový navigačný systém, ktorý spolupracuje s 24 družicami kolujúcimi okolo zemegule.

INFO: Pri výbere hodiniek si všimnite aj údaj o intenzite odosielania aktuálnej polohy. Kvalitnejšie hodinky odosielajú svoju aktuálnu polohu do aplikácie každých 3 až 5 min., tie menej kvalitné iba každých 15 či dokonca až 30 min.

Asi sme vám trochu zamotali hlavu, že? Predošlé riadky boli venované najmä tým, ktorí sa chcú do problematiky lokalizovania polohy hodiniek ponoriť trochu hlbšie. V praxi však ide o to, že hodinky, ktoré využívajú GPS, LBS aj Wi-Fi lokalizáciu dokážu ich polohu určiť presnejšie. Kombinácia GPS a LBS je menej presná.

INFO: Ak dané hodinky disponujú funkciou histórie pohybu, môžete si i spätne overiť, kde presne sa vaše dieťa pohybovalo v daný dátum a čas.

Kapacita batérie

Väčšina výrobcov detských smart hodiniek s GPS garantuje, že na jedno nabitie vydržia v plnej prevádzke 2 až 3 dni. Na základe mnohých recenzií však usudzujeme, že tento údaj až tak úplne nekorešponduje s realitou. Ak budete neustále využívať GPS a popritom s dieťaťom telefonovať, drvivú väčšinu hodiniek budete musieť dobíjať každý deň. Za minimálnu kapacitu batérie, ktorú je možné považovať za dostačujúcu, môžeme označiť 400 - 500 mAH. Samozrejme, čím viac mAH, tým lepšie.

POZOR: Pri hodinkách nájdete zväčša iba údaj o takzvanej pohotovostnej výdrži batérie. Ten hovorí o tom, ako dlho vydržia zapnuté bez využívania ich funkcií.

Úložný priestor

Nie, nehovoríme o tom, či sa vám hodinky zmestia „do vačku“, ale o ich úložnom priestore, teda o kapacite ich pamäte. Všeobecné pravidlo znie, že modely s 2 GB RAM a viac by mali byť pre vás aj vášho drobca úplne postačujúce. Samozrejme, ukladanie fotografií či videí si vyžaduje o niečo väčšiu pamäť.

Vodotesnosť a odolnosť voči nečistotám

Deti a elektronika, to nie je tá najlepšia kombinácia pod slnkom. Preto vám určite odporúčame siahnuť po hodinkách, ktoré sú vodotesné. Na škodu nie je ani ochrana voči nečistotám, resp. voči prachu. Tento údaj nájdete pod označením IP, za ktorým sa nachádzajú 2 alebo 1 číslicaPrvá z nich označuje odolnosť voči nečistotám. Aby boli hodinky naozaj prachuvzdorné, musia byť označené číslom 6. Druhá číslica hovorí o odolnosti voči vode.

Odolnosť detských hodiniek s GPS voči vode a prachu

  • IPx3 – hodinky sú odolné iba voči kvapkám vody, teda voči dažďu
  • IPx4 – hodinky odolajú špliechajúcej vode vo všetkých smeroch
  • IPx5 a 6 – hodinky sú odolné voči tryskajúcej alebo intenzívne tryskajúcej vode
  • IPx7 – hodinky odolné voči dočasnému ponoreniu
  • IPx8 – hodinky prežijú trvalé ponorenie, sú teda vhodné aj na plávanie či kúpanie

Materiály

Hodinky prichádzajú do priameho kontaktu s pokožkou vášho dieťaťa, preto sa určite zamerajte aj na informácie o použitých materiáloch. Najdôležitejšou súčasťou je remienok, ktorý by mal byť zdravotne neškodný a hypoalergénny. Bohužiaľ, mnohí výrobcovia zákazníkov o použitých materiáloch a ich „pôvode“ neinformujú do detailov.

Prevedenie, dizajn a odolnosť voči mechanickému poškodeniu

Rovnako tak dôležitým parametrom je i celkové prevedenie hodiniek. Mali by byť robustné, odolné voči nárazu a ich displej by mal byť pokrytý špeciálnou fóliou, ktorá ho ochráni pred prasknutím či rozbitím. Zamerajte sa taktiež na veľkosť displeja, ktorého uhlopriečka by mala predstavovať aspoň 1,3 palca. Hodinky by na druhej strane nemali byť príliš ťažké, pričom za prijateľnú hmotnosť môžeme považovať cca 50 g. Dizajn hodiniek môže byť rôzny, keďže ich však bude nosiť vaše dieťa odporúčame vám, aby ste sa o ňom poradili práve s ním.

Ochrana osobných údajov (GDPR)

Téma ochrany osobných údajov v online svete je dnes viac než horúca a neobchádza ani inteligentné hodinky pre deti, čo je zároveň veľmi pozitívne. Predstava, že sa informácie o polohe vášho dieťaťa môžu dostať do rúk kohokoľvek, vám asi na pocite bezpečia nepridajú. Pri ich nákupe si preto vyhľadajte informáciu, ktorá sa týka GDPR, poprípade sa o nej informujte priamo u predajcu. Ak má daný výrobok certifikácie, ako ISO 9001, ISO 27001 či ISO 14001, môžete ho pokladať za bezpečný.

Nano SIM karta k hodinkám

Žiadne inteligentné hodinky s GPS nebudú fungovať bez správnej nano SIM karty. Tú si musíte zväčša dokúpiť samostatne u vami vybraného mobilného operátora a do hodiniek ju vložiť ešte pred ich zapnutím a spárovaním so smartphonom. Samozrejme, k niektorým modelom SIM-ku dostanete „zdarma“ už pri kúpe.

Dieťa so smart hodinkami s GPS

Aby GPS hodinky skutočne fungovali, nano SIM karta musí mať aktivovanú dátovú tarifu, aktívne dáta a hlas a deaktivovaný PIN kód. Ak nie ste v tejto oblasti úplne doma, odporúčame vám, aby ste poradili priamo v predajni vášho operátora.

Jazyk

Jazyk, v ktorom je možné ovládať hodinky a aplikáciu, je detailom, na ktorý by ste zabudli možno i vy. Väčšina zákazníkov sa totiž spolieha na to, že slovenčina je samozrejmosťou. Na mnohých hodinkách však môžete nastaviť iba angličtinu a iné jazyky, pri ktorých však existuje iba malá šanca, že ich bude vaše dieťa ovládať. Pri nákupe si preto pozorne všimnite údaj o možnostiach nastavenia jazykov.

POZOR: To, že je v slovenčine dostupná aplikácia, ešte nemusí znamenať, že to platí aj pre samotné hodinky.

Detské hodinky s GPS: návod na ich používanie

Keď sme si prezerali rôzne recenzie na detské hodinky s GPS, pochopili sme, že mnohí rodičia si ich používanie nazačiatku predstavovali trochu inak, ako je to v realite. Preto sme si pre vás pripravili krátky návod na používanie detských hodiniek s GPS. Ide však len o akési základné kroky. Každý produkt sa môže mierne líšiť, preto určite nezabudnite na dôkladné preštudovanie návodu.

  1. Hodinky vyberte z obalu. Na ich displeji bude s najväčšou pravdepodobnosťou nalepená ochranná fólia, ktorú je potrebné dať dole.
  2. Teraz si do vášho smartphonu stiahnite aplikáciu, ktorá je kompatibilná s daným modelom GPS hodiniek. Aplikácie sú zväčša dostupné zadarmo v Google Play pre zariadenia s OS Android alebo v App Store pre tých, ktorí používajú OS iOS. Niektorí výrobcovia používateľom dávajú možnosť načítania QR kódu z návodu či obalu od hodiniek, cez ktorý si stiahnete aplikáciu.
  3. Pred samotným spárovaním hodiniek budete musieť pri väčšine z nich prostredníctvom aplikácie zrealizovať aj registráciu, teda vytvoriť účet, pomocou ktorého budete ovládať váš smartphone aj hodinky. Nejde o nič náročné. Kliknete na ikonku „registrovať“, zadáte váš email a celý úkon dokončíte zadaním kódu, ktorý vám príde na e-mail.
  4. V tejto chvíli môžete do hodiniek vložiť nano SIM kartu.
  5. Pomocou tlačidla ON/OFF zapnite hodinky. Ešte predtým, ako sa pustíte do ďalších úkonov, na nich nezabudnite nastaviť jazyk.
  6. Teraz môžete pristúpiť k párovaniu hodiniek so smartphonom. Tú je možné zrealizovať viacerými spôsobmi, najčastejšie sa však stretnete s možnosťou oskenovania QR kódu z displeja hodiniek do telefónu alebo so zadaním IMEI čísla, ktoré sa zväčša nachádza na obale od produktu.
  7. Keď sú hodinky úspešne spárované, zapnite aplikáciu na vašom smartphone, v nastaveniach nájdite možnosť vloženia vášho telefónneho čísla, to do nej následne zadajte, prejdite na hlavnú stránku aplikácie, no a na tej by ste už mali vidieť hodinky v podobe značky na mape.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Otázok ohľadom detských hodiniek s GPS by bolo určite ešte mnoho. My sme si pre vás vybrali niekoľko z nich, ktoré zákazníkov „trápia“ najčastejšie.

Od akého veku sú vhodné hodinky s GPS?

Na túto otázku vám nevieme odpovedať úplne presne. Vo všeobecnosti sa ich nosenie odporúča od veku okolo 5 rokov. Samozrejme, do úvahy musíte vziať aj individuálne schopnosti a vlastnosti vášho dieťaťa.

Sú hodinky s GPS kompatibilné s každým OS?

Drvivá väčšina hodiniek je kompatibilná s OS iOS a Android, takže áno, dá sa povedať, že sú kompatibilné so všetkými OS.

Je možné vymeniť remienok na hodinkách?

Na väčšine z nich áno. Tento údaj si však všimnite ešte pri nákupe, a to najmä vtedy, keď hodinky objednávate zo zahraničných e-shopov. Náhradné remienky totiž nemusia byť dostupné aj u nás.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Zoznam článkov

Ako zmerať a vybrať veľkosť hodiniek – dĺžka remienka, veľkosť puzdra

Ako zmerať a vybrať veľkosť hodiniek – dĺžka remienka, veľkosť puzdra

Pri kúpe smart hodiniek je potrebné si uvedomiť, že nejestvuje žiadna univerzálna veľkosť, ktorá sadne každému. Nebavíme sa pritom len o veľkosti remienka, ale o celkových proporciách hodiniek. Veľkosť ciferníka síce môže byť na prvý pohľad vecou vkusu, ale je dôležité pozrieť sa na to, ako... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(89.4%)
Dátum publikovania: 20.10.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 19.09.2023

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

18/07/2022 17:41
Eva

CARNEO TIK&TOK HR+ sú výborné inteligentné hodiny. Kúpila som ich synovi aj dcére. A sú s nimi spokojné. Pre deti je to praktické a zároveň zábavné. Môžu si merať športové aktivity a tiež tep, kvalitu spánku atď. Cena je prijateľná, ovládanie jednoduché a výdrž batérie celkom dobrá. Škoda, že tu chýba GPS.

13/06/2022 12:04
ISO

ISO 9001 je manažment kvality, ISO 14001 je environmentálny manažment, takže tieto dva certifikáty nezaručia nič v oblasti informačnej bezpečnosti. ISO 27001 je o informačnej bezpečnosti, čiže jedine relevantný vo vzťahu ku GDPR.

16/01/2022 18:52
Peter

Skvely clanok, dakujem!

12/10/2021 18:25
Denisa U.

Vrátila som hodinky TCL MOVETIME Family Watch 40, pretože na ruku môjho syna boli príliš veľké. Hodinky však fungovali podľa očakávania, škoda tej veľkosti, hodia sa skôr pre väčšie deti.

12/01/2021 20:00
Marek Meszaros

Mne sa pacia hodinky na www.klarion.eu. Bateria 1080mAh a ulozisko do 40GB, pocuvanie hudby, sledovanie videi, whatsapp, youtube...

Pridať komentár


Posledné články
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Napriek tomu, že umývačku riadu používate denne, na jej čistenie často zabúdate. Pristúpite k nemu až vtedy, keď umývačka... Prečítať článok