Najlepšie reťazové píly 2018 - Veľké test a porovnanie

Okrem recenzií, ktoré pravideľne prinášame, vám teraz ponúkame rebríček tých najlepších píl, ktoré je možné na našom trhu zohnať. Preskúmali sme domáce aj zahraničné testy, spriemerovali ich, zohľadnili vaše skúsenosti a naše recenzie - výsledkom je tabuľka TOP 7 Elektrických a benzínových píl. Sú to nielen modely, ktoré patria k špiške na trhu ale zároveň modely s vynikajúcim pomerom ceny a výkonu.

Najlepšie benzínové reťazové píly

Najlepšie elektrické reťazové píly

Krátke recenzie

Stiga SP 46

Švédska značka Stiga, ktorá patrí k jedným z najväčších producentov záhradnej techniky v Európe, prináša odolnú reťazovú pílu s výkonom až 2,2 kW. Jej základ tvorí kvalitný benzínový motor od nemeckého výrobcu a 38 cm dlhá lišta. Pracuje sa s ňou veľmi dobre a to nielen kvôli ergonomicky tvarovaným držadlám, ale aj preto, že nie je príliš ťažká. Poradí si s bežnou prípravou dreva na vykurovanie, kvôli svojmu výkonu však nachádza uplatnenie aj v náročnejších podmienkach a na stavbách, kde uspokojí aj tých najnáročnejších. Píla má integrovaný automatický sytič, elektronické zapaľovanie a užitočnú bezpečnostnú brzdu.

Bosch AKE 30 LI

Reťazová píla od rokmi osvedčenej značky Bosch patrí medzi to najlepšie, čo si môžete zakúpiť. Jej 100% výkon zabezpečuje Li-ion akumulátor (pozor, nie vždy býva súčasťou balenia!), ktorý nabijete za 90 minút. Výhoda akumulátorových píl je zjavná – absencia benzínových výparov, žiaden kábel, bezproblémové štartovanie a okamžité používanie. Píla disponuje funkciou automatického mazania olejom. Olejová nádržka má objem 135 ml a na nedostatok oleja vás upozorní praktický indikátor. Bosch AKE 30 LI je navyše držiteľom najstaršieho nemeckého eko certifikátu (Der Blaue Engel), ktorý sa udeľuje iba výrobkom, ktoré sú absolútne šetrné k životnému prostrediu.

Bosch AKE 40-19 Pro

Tento model sa vyznačuje mimoriadne rozumným pomerom ceny vs. kvality. Špičková elektrická píla s výkonom 1,9 kW a 40 cm dlho lištou sa rýchlo postará o prípravu dreva či orezanie drevín. A to bez zbytočnej námahy. Jej tajomstvom je vysoká rýchlosť reťaze (13m/s), ale aj trojité chrómovanie reťaze, ktorý maximalizuje jej životnosť. Poistka Quick stop sa v prípade núdze postará o okamžité zastavenie prevádzky. Píla disponuje aj systémom, ktorý uľahčuje výmenu a napínanie reťaze. Na tento úkon v prípade kúpy píly Bosch nebudete potrebovať žiadne nástroje.

Hecht 945

Pre tých, ktorí preferujú riešenie bez kábla, máme tip na benzínovú pílu od českého výrobcu Hecht. 2-taktný motor s pozoruhodným výkonom 2,1 kW zjednoduší akúkoľvek prácu s drevom. 39 cm dlhá lišta od amerického výrobcu si poradí aj s polenami s väčším priemerom. Píla disponuje gumovými blokmi, ktoré sa postarajú o zmiernenie vibrácií, ale aj kvalitnou bezpečnostnou brzdou, primerom a sytičom, ktorý sa automaticky vypína.

Bosch AKE 35 S

Dostatočne výkonný model na domáce použitie možno nájsť aj v nižšej cenovej kategórií. Táto praktická elektrická píla má totiž výkon 1,8 kW. Rýchlosť reťaze 9 m / s na udržiavacie práce v záhrade úplne postačuje. Na 35 cm dlhej lište možno nájsť kvalitnú pochrómovanú reťaz. Aj tento model disponuje tzv. SDS systémom, uľahčujúcim napínanie a výmenu reťaze a to aj bez nástrojov. Samozrejmosťou je bezpečnostná brzda.

Bosch AKE 30 S

Náš posledný tip na nákup možno presvedčí tých, ktorí do nákupu píly nechcú investovať príliš veľa peňazí. Tento model je vhodný skôr na občasné udržiavacie práce ovocných sadov, orezávanie drevín a prípravu vykurovacieho alebo krbového dreva. A to najmä kvôli kratšej lište, ktorá má iba 30 cm. Výkon elektrickej píly je však aj napriek nízkej ceny veľmi prekvapivý (1,8 kW). Jeden z najlacnejších modelov od Bosch taktiež disponuje spomínaným SDS systémom a má aj všetky potrebné bezpečnostné prvky.

Vaše hodnotenie:
(87.8%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár