Zoot.sk - skúsenosti a recenzia

Urobte si radosť. Len tak.

Slogan jedného z najúspešnejších eshopov nemôže byť výstižnejší. Na Zoot-e si totiž možno spraviť radosť nákupom módneho oblečenia, topánok a doplnkov od desiatok svetových značiek. Netrvalo dlho a spoločnosť vytvorila aj svoju vlastnú značku ZOOT Original. Na webe možno aktuálne vyberať z viac než 300 000 položiek.

Česká verzia eshopu funguje od roku 2010 a stojí za ňou dvojica skúsených podnikateľov Ladislav Trpák a Lukáš Kružberský. Na Slovensku zoot začínal ako startup - bol totiž jedným z neprehliadnuteľných kontajnerov na Šafku. Eshop sa nám predstavil až v auguste 2014. 

Koncept webu sa líši od všetkého, čo sme doposiaľ poznali. Jeho cieľom je zmeniť zaužívané spôsoby online nakupovania módy a ukázať, že sa to dá aj inak. Bez starostí s vrátením peňazí za tovar, ktorý človeku nesadne. 

Hodnotenie eshopu

Komentáre k slovenskému eshopu by ste na portáli heureka.sk hľadali márne, preto sme sa pozreli na českú heureku. Služby zoot-u sú na nej hodnotené veľmi pozitívne - zákazníkom sa páči moderný web, dlhá lehota na vrátenie peňazí, rýchlosť vybavenia objednávky, poštovné zdarma, široký sortiment tovaru a množstvo značiek. Ďalej aj výborný prístup na predajniach, ochota pri vybavovaní reklamácií, možnosť vyskúšať si tovar pred jeho zakúpením a rýchle vrátenie peňazí.

 

Negatívne reakcie sa týkajú najmä kvality tovaru a sú zverejňované zákazníkmi, ktorým bol doručený poškodený tovar alebo k jeho poškodeniu došlo už po veľmi krátkej dobe nosenia. Niektorým chýbajú aj dôkladnejšie popisky tovaru a iní sú nespokojní s lehotou dodania tovaru.

Poštovné zdarma na úplne všetko!

Zoot.sk je jediný eshop, ktorý celoročne ponúka dopravu zdarma. A to na celý sortiment! Balíček je doručovaný kuriérskou spoločnosťou. Druhou možnosťou je objednať si tovar na tzv. Výdajňu radosti (2x v Bratislave, 1x v Žiline, Banskej Bystrici, Nitre, Prešove a Košiciach), kde si zákazník môže všetko vyskúšať a zakúpiť si iba to, čo mu naozaj sadne a zapáči sa mu naživo. 

Vrátenie tovaru je taktiež zdarma! Ku každej objednávke je totiž pribalená predplatená nálepka "Spätná zásielka", ktorú je nutné nalepiť na balíček a zaslať na adresu zoot-u. Tovar je možné vrátiť aj osobne - na Výdajni radosti. Lehota na vrátenie je neuveriteľných 90 dní!

Hodnotenie článku:
(81.6%)

Komentáre

20/03/2017 17:04
Janinka

Zdravím, všetkých, čo radi nakupujú cez internet. Som zo stránky zoot.sk nadšená. Naozaj krásne a neokukané kúsky. Mám len dobré skúsenosti. vracala som tovar už viackrát. Peniaze boli vrátené tak, ako deklarovali. Ja môžem len a len ODPORÚČAŤ. Mám veľmi príjemný pocit z nakupovania a doslova radosť z toho, čo nakupujem. Držím palce celému tímu, ktorí sa starajú o túto stránku. Rada sa vraciam k nákupom , jediné mínus je to, že v meste , kde bývam ,nie je Výdajňa radosti, takže tovar nemôžem vyskúšať. Ešte raz veľká vďaka všetkým, ktorí pracujú na tejto stránke. Len takto ďalej.

28/02/2017 10:21
Katka

Tak ja som s nimi skončila. Bola som pravidelný zákazník, avšak stále je problém s vrátením peňazí. Človek sa takmer musí prosikať, aby mu vlastné peniaze za vrátený tovar vrátili. Urgujem ich už štvrtý krát.

27/12/2016 18:31
Jana

Ja som vyuzila vratenie tovaru do 90dni 9.11.,no zatial ziadna odpoved ani peniaze, ktore by mali prist do 14 dni po obdrzani tovaru.

15/11/2016 20:40
Lucia

zoot je super nakupujem tam už dlho, občas sa mi stalo že mi veľkosť úplne nesadla no s výmenou nebol žiaden problém môžem iba odporučiť. Tiež sa dajú poshanať kupóny na zľavu čo je iba plus.

Pridať komentár