Najlepšie práčky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Testy práčok sú ideálnym odrazovým mostíkom pri výbere práčky. Spolahnite sa na výsledky svetových testov, ktoré sme pre vás zozbierali a roztriedili. Výsledná tabuľka s odporúčanými modelmi ponúka tie najlepšie práčky, aké sú v súčasnosti na trhu. Do úvahy sa, samozrejme, brala aj cena a užívateľské recenzie.

Voľne stojaca práčka

Okrem toho sme pre vás pripravili aj návod, ako si práčku vybrať. Treba si ujasniť, aký typ práčky chcete, potom sa môžete zamerať na jednotlivé parametre.

Najlepšie práčky s predným plnením

Názov Hodnotenie Detail
Samsung WW90T554DAE   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
LG FA94V5UVW0   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Philco PLD 106 E   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Whirlpool FFB 8469 BV EE   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
AEG LFR71862BC   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Najlepšie práčky s horným plnením 

Názov Hodnotenie Detail
Electrolux EW6TN4262   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Electrolux EW6TN3262IC   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Indesit BTW S60400 EU/N   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Whirlpool TDLR 6040L   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
AEG LTR8E373C   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Najlepšie práčky so sušičkou

Názov Hodnotenie Detail
Beko HTE7736CSXCW   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
AEG L9WBAN61BC   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Haier HWD80 B14979-S   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
LG F2DV5S8S1   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Haier HWD80-B14979-S   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Ako vybrať práčku

Automatická práčka je v domácnosti samozrejmosťou. Aj tá sa však môže pokaziť, prípadne ju budete chcieť vymeniť za novší model. Ak plánujete nákup novej práčky, ale neviete, čo pri jej výbere zvážiť, pomôžeme vám. Chcete plnenie spredu, či zhora? Na aké parametre sa musíte zamerať? Akú kapacitu bubna potrebujete? Odpovede nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Plnenie práčky

V prvom rade si musíte ujasniť umiestnenie práčky. V prípade, že ju chcete ako súčasť kuchyne, vhodnejšia bude s plnením spredu. Ak ju chcete mať v kúpelni či v suteréne, môžete si zvoliť plnenie zhora.

  • Plnenie spredu: Na práčku s predným plnením budete potrebovať o niečo viac miesta. Rozmery závisia zvyčajne od veľkosti bubna a kapacity pracej várky. Spredu plnené práčky sú stabilnejšie a disponujú väčšou kapacitou prania.
  • Plnenie zhora: Pokiaľ je priestor rozlohou obmedzený, práčka s horným plnením bude pre vás lepším variantom. Štandardizované rozmery slim práčok sú 85 x 40 x 60 cm podľa kapacity pracej várky. Pri nakladaní oblečenia do bubna sa nemusíte zohýbať, čo je výhodou týchto práčok.

Kapacita/hmotnosť pracej várky

Čím väčšia rodina, tým by mala byť práčka väčšia. Tento parameter je dôležitý z hľadiska objemu bielizne, ktorú zvyčajne periete. Ak chcete práčku pre seba, malokapacitný variant s bubnom, ktorý operie maximálne 3,5 kg bielizne, by vám mal stačiť.

Pračká s plnením spredu

V prípade bežnej 4-člennej rodiny je postačujúci objem 6,5 – 8 kg. Na výber však máte aj práčky, v ktorých naraz operiete pokojne aj 13 kg bielizne.

Energetická trieda

Podľa tohto parametra ľahko zistíte, aká je práčka energeticky šetrná, teda akú má spotrebu energie. Energetické triedy sa označujú písmenami od A po G. Práčka s označením A+++ vyjadruje energetickú triedu s najmenšou spotrebou energie.

Odstreďovanie

Počet otáčok sa pohybuje v rozmedzí od 600 do 2 000 (v závislosti od zvoleného programu), tento údaj vám prezradí, ako dokáže práčka bielizeň vysušiť – vyžmýkať. V prípade, že bielizeň vkladáte po praní do sušičky, nepotrebujete práčku s vysokými otáčkami. Tie oceníte v prípade, že chcete mať po vypraní bielizeň čo najsuchšiu. Nevýhodou príliš vysokých otáčok pri odstreďovaní je pokrčená bielizeň.

Hlučnosť a motor práčky

Pokiaľ periete v kúpeľni či v suteréne, hlučnosť vás nemusí veľmi zaujímať. Tichý chod práčky však oceníte v prípade, že ju máte v kuchyni. Najtichšie práčky dosahujú okolo 50 – 60 dB, treba počítať s tým, že pri odstreďovaní hlučnosť mierne porastie.

Pranie v práčke

S hlučnosťou súvisí motor daného modelu. Klasický uhlíkový motor, ktorý je poháňaný remeňmi, je lacnejší a odolný, časom však býva hlučnejší. Bezuhlíkový motor je riadený elektronicky, má menšie rozmery a zvyčajne je umiestnený priamo na bubne práčky. Je menej hlučný a odolnejší.

Funkcie a špeciálne režimy

Pri výbere práčky treba brať ohľad aj na to, čo všetko práčka ponúka a čo môže ponúknuť navyše. V každej práčke sú prednastavené programy alebo režimy (napríklad čierne oblečenie, nočné pranie, studené pranie, predpierka a podobne). Určite oceníte odložený štart, Eco režim či napríklad Wi-Fi.

  • Detská poistka: Mala by byť súčasťou každej práčky. Ide o funkciu, ktorá automaticky po spustení programu uzamkne dvierka i ovládací panel.
  • Odložený štart: Prať môžete vďak nemu aj keď nie ste doma. Nastavenie časovača, kedy sa má program spustiť, určite poteší.
  • Poistka proti úniku vody: Táto poistka chráni vašu domácnosť predtým, aby sste vytopili susedov. V modernejších práčkach je tento systém integrovaný už v prívodovej hadici a nazýva sa aj Aquastop. Akékoľvek poškodenie tesnenia alebo tlaku a prívod sa okamžite zastaví.
  • Eco režim – Ecobubble: Vďaka dlhšiemu režimu prania, no nižšej teplote vody, dokážu práčky ušetriť až 40 % energie . Pranie síce trvá dlhšie, no program vám peniaze vráti neskôr do peňaženky. Ďalšia „bublinková“ funkcia je Bubble Soak, s využitím aktívnej peny vám pomôže vyprať veľmi zašpinené prádlo.
  • 6. zmysel: Práčka na základe senzorov zistí, koľko bielizne sa nachádza v bubne a podľa toho upraví program tak, aby bol optimálny pre spotrebu vody a energie.
  • Wi-Fi: Pokiaľ má práčka Wi-Fi, môžete ju monitorovať za pomoci pripojenia na sieť. Vďaka „online“ systému môžete dokonca vykonať servis, resp. zistiť, kde je technický problém.
  • Automatické dávkovanie pracích prostriedkov: Pripravené nádržky stačí naplniť pracím prostriedkom a technológia za vás urobí zvyšok.
  • Ovládanie: Mechanické tlačidlá alebo otočné prepínače sú síce štandardom, ale modernejšie práčky sú ovládane pomocou kombinácie tlačidiel a displejov. Niekedy dokonca dotykového LCD displeja. Práve prostredníctvom displeja máte informácie o programe, čase alebo doplnkových funkciách.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Práčku nájdete takmer v každej domácnosti. Napriek tomu, že ide o jeden z najpoužívanejších spotrebičov, pri jeho výbere si človek nemôže byť vždy istý, že siaha po tom najvhodnejšom modeli. Odpovede na najčastejšie otázky ohľadom práčok nájdete na tomto mieste. Nejde o konečný zoznam. Ak ste sa nedozvedeli všetko, čo ste chceli vedieť, napíšte nám do komentárov pod článkom. Odpovieme čo najskôr.

Aký objem bubna práčky je vhodný pre 4-člennú rodinu?

Pre rodinu s deťmi je najvhodnejšou voľbou práčka s objemom 6 až 8 kg bielizne. Práčky s menšou kapacitou (do 5 kg) sú ideálne pre páry a ľudí žijúcich osamote. Rozhodujúci nie je len objem bubna, ale i to, či plánujete prať väčšie kusy bielizne (bundy, posteľnú bielizeň). Ak áno, vyberte si práčku s väčším objemom.

Je vhodnejšia samostatná práčka alebo model 2 v 1?

Pokiaľ máte dostatok financií i miesta na uloženie, odporúčame si kúpiť zvlášť práčku a zvlášť súšičku. Kombinovaná práčka so sušičkou má vyššiu spotrebu vody i elektrickej energie, jej nevýhodou je i vyššia kapacita pre pranie ako pre sušenie.

Súvisí počet otáčok práčky so sušením bielizne?

Počet otáčok má význam predovšetkým pre odstreďovanie bielizne. Čím väčší počet otáčok, tým bude bielizeň suchšia po vybraní z práčky a následne sušenie bude rýchlejšie. Na sušenie bielizne vplýva napr. aj to, nakoľko je práčka pri odstreďovaní zaplnená.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Najlepšie... Prečítať článok

Týchto 7 práčok nežerie ponožky

Týchto 7 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Najmenej poruchové práčky? Recenzie chvália Samsung, Bosch, AEG a Miele

Predstava, že by sme dnes mali ísť k rieke alebo potoku a ručne pláchať bielizeň vo vode, je absolútne nepredstaviteľná. Práve preto tu máme verných spoločníkov, akými sú práčky. Bez nich by sme sa síce zaobišli, no náš komfort by značne utrpel. O tom, aký má práčka pre domácnosť prínos,... Prečítať článok

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Ako vybrať najlepší prášok na pranie pre deti a dospelých? Recenzie chvália Ariel a Persil

Vybrať z dnešnej ponuky kvalitný prací prášok vôbec nemusí byť také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Už len formy pracích práškov človeka nútia premýšľať, ktorý variant je pre pranie najlepší. Klasický prací prášok, tekutý prací prostriedok alebo gélové kapsuly. Prací prášok je pre nás... Prečítať článok

AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňovanie škvŕn – recenzia, skúsenosti

AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňovanie škvŕn – recenzia, skúsenosti

Každý sa občas stretne s nepeknými škvrnami na odeve alebo bielizni, ktoré je obtiažne vyprať. Hneď, ako takýto fľak zbadáme, rozmýšľame, ako sa ho čo najefektívnejšie zbaviť. Vhodnou pomôckou je ultrazvukové pero na odstraňovanie škvŕn AEG. Vďaka nemu je boj so špinou jednoduchší aj... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(89.2%)
Dátum publikovania: 13.05.2016
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

18/05/2022 16:29
Danica

Som spokojná s práčkou Bosch WAU28T90BY, po starej, ktorá sa plnila zhora, som chcela konečne takú, ktorá bude mať predné plnenie. Práčku som si vybrala kvôli renomé značky a tiež preto, že výrobca ponúka na motor 10 ročnú záruku. Práčka perie fajn, môžem ju odporučiť aj vzhľadom na to, že je počas prevádzky tichá.

19/02/2022 21:08
tina

osobne mám skúsenosti so značkou beko, kupovali sme ju pár rokov dozadu v okay elektro

17/02/2022 21:20
majka

počas blackfriday sme kúpili v okay elektro beko, má ju aj švagriná a je dobrá

14/02/2022 15:45
zuzka

áno beko mam už zo 4 roky a veľká spokojnosť

12/02/2022 17:43
Kristínabenik

za mňa určite beko.

11/02/2022 12:33
janka

Môžem súhlasiť, mali sme elektrolux a top! teraz však rozmýšľam nad AEG keďže som počula dosť dobré recenzie.

11/02/2022 12:31
kikab

s elektrolux som aj ja spokojná. za mňa asi naj značka

10/02/2022 12:12
andrea

Ja som kúpila teraz cez akcie v okay práčku aj so sušičkou za dosť dobrú cenu, obdive sú značka AEG

06/02/2022 15:29
kikab

my sme si kúpili v okay AEG práčku aj spolu so sušičkou. Máme ju už 4 rok a super, tichá spoľahlivá

04/01/2022 08:36
Zoja

Pri kúpe sme sa rozhodovali, či kúpiť samostatne práčku a samostatne sušičku alebo zvoliť spotrebič dva v jednom, napokon zvíťazila druhá alternatíva aj kvôli úspore miesta. Máme AEG ÖKOMix a práčka je veľmi tichá, pojme veľké množstvo bielizne a po registrácii je na motor doživotná záruka. Perie aj suší výborne, má perfektné odstreďovanie a širokú škálu programov v ponuke. Vadí mi len, že tu nie je možnosť nastavenia individuálneho programu samostatného sušenia bielizne.

13/12/2021 10:16
Jana

Práčka AEG ProSteam je tichá, úsporná a zatiaľ som nepostrehla žiadne problémy. Používam ju pravidelne a páči sa mi, že výrobca poskytuje na motor doživotnú záruku. Na výber je množstvo programov a super je tiež možnosť skrátenia času prania. Perie vynikajúco, má veľký bubon a nechýba jej antialergický program, takže jej nemám čo vytknúť.

03/11/2021 16:57
Veronika

Veľmi dobre perie aj suší AEG Dualsense, ktorá je navyše tichá. Páči sa mi veľa ovládacích prvkov, vďaka ktorým je ovládanie rýchle a jednoduché. Cena je priaznivá a práčka mi sedela aj rozmermi. Za nevýhody vnímam, že štandardné programy sú dlhé a po sušení je nutné spustiť program čistenia, alebo bubon vyčistiť ručne.

03/11/2021 15:24
Natália

Klasická nerezová práčka Romo je pre mňa super. Mám ju rokmi overenú a perie veľmi dobre aj napriek nízkej cene. Nečakajte žiadne smart funkcie, ale malý praktický a pekný dizajn a tiež nízku spotrebu energie. Do malých kúpeľní je to ideálna voľba. Plusom je tichý chod motora a možnosť ohrevu.

03/11/2021 08:28
Valéria

Zaujala ma spredu plnená práčka Samsung, perie veľmi dobre, je tichá a navyše väčší objem bubna má výhodu v tom, že sem vložím aj veľké kusy, napr. deku. Páčia sa mi smart funkcie, ako možnosť ovládania z mobilu, rýchly program, para či aktívna pena. Niekomu môže prekážať automatický dávkovač pracích prostriedkov, ale ja som s tým ok. :-)

04/07/2021 13:39
Kika F.

Kúpila som si práčku Electrolux PerfectCare 600 EW6F528SC, pretože ma presvedčila nízka cena aj pozitívne reakcie používateľov. Nemilo ma prekvapila dĺžka prania, no bielizeň je vypratá kvalitne. Funkčne aj dizajnovo je práčka navrhnutá veľmi dobre. Páči sa mi nízka spotreba elektrickej energie, tichý chod, program na nastavenie času či dostatočne veľký bubon. Práčka sa jednoducho ovláda a plus dávam aj za zvukovú signalizáciu skončenia programu. Okrem spomínanej dĺžky prania jej nemám čo vytknúť.

06/07/2020 06:54
Poradca Zákazníka

Dobrý deň,
recenzie na viacerých stránkach, ktoré chvália Oravu, sú písané na zákazku jedným človekom. Treba si na túto skutočnosť dať veľký pozor pri rozhodovaní a nebrať ich veľmi vážne. Ide o lacnejšiu verziu značkových výrobkov. Menej náročnému zákazníkovi môže postačovať ale musí sa zmieriť s nižšou kvalitou a kratšou životnosťou

03/07/2020 17:15
bb

Dobrý deň, mali sme prvú spomínanú ale teraz potrebujeme ešte nejakú na chalupu zvažujeme - možno sa na túto značku spoĽahnúť ? Vďaka

29/01/2019 12:29
Naďa

V máji 2016 som si kúpila práčku Philco PLDS 1063 Crown a doplatila som si aj pozáručný servis na ďalších 36 mesiacov v FAST PLUS, spol. s r.o.. Po cca 2,5 roku prišlo prekvapenie:
V nedeľu večer (27.1.2019) na práčke doslova explodovalo sklo na dvierkach. Väčší kus skla vyletel von z práčky na dlažbu, ale ostatné malé kúsky sa vysypali do bubna práčky. Mali sme zrovna návštevu, tak mám aj svedkov, že skutočne nikto pri práčke nebol (našťastie), keď sa z kúpeľne ozvalo rinčanie skla. Neviem čo sa mohlo stať, opakujem, že pri práčke nikto nebol ani v tom čase neprala. Muselo tam nastať nejaké pnutie. Na práčke neboli od jej zakúpenia žiadne opravy, občas sa stalo, že na niektorom programe nežmýkala, ale to som neriešila.
S problémom som oslovila pozáručný servis a aj ZSE, kde máme pripoistené domáce spotrebiče (službu ZSE Asistuje Plus) . Odpoveď bola rovnaká:
S ľútosťou Vám oznamujeme, že Vaša reklamácia bola zamietnutá.
Dôvod:
Zákazka zamietnutá - fyzické poškodenie. Nevzťahuje sa záruka ani predĺžený servis.

Len pre informáciu: Nové sklo na dvere tejto práčky stojí 29,90€, práca opravára 70,-€, spolu s DPH 119,88€.
Po tejto skúsenosti naozaj nevidím dôvod priplácania si pozáručného servisu, lebo keď si človek lepšie prečíta zmluvu, tak vlastne zistí, že si po 2 rokoch používania výrobku nemôže uplatniť takmer nič. Som maximálne sklamaná...

17/11/2018 21:05
JozefSk

Skúsenosti s Bosch maxx7
Mal som túto práčku 8rokov. Po záruke nasledovali opravy:
špirála,
zámok dvierok + vypálená riadiaca doska - vedel som opraviť,
uhlíky motora,
2x rozobratie bubna kvôli vyčisteniu - smrdela a vyváranie a rôzne čistenie nepomohlo vždy po 3 rokoch,
gufero ložiska osi bubna = tretie rozobratie bubna,
nakoniec nevypúšťa vodu - čerpadlo je funkčné = porucha riadiacej dosky = výmena nad 100€, alebo oprava cca 50€, riziko ďalších porúch = do šrotu
Celkovo som sklamaný, prala síce dobre, ako iné práčky, ale keby som si tie opravy nevedel urobiť sám, už by som zaplatil druhú pračku. Nebola najlacnejšia.
Tentokrát skúsim AEG. Umývačku už mám 19rokov - tiež boli 3 opravy

14/11/2018 07:51
T

špiní prádlo akoby som do bieleho prádla nalial deci čiernej farby.
Celá práčka je čistá ako nová. KAZÍTKO

28/06/2018 22:33
Zuzana

Prosím, neviete ma niekto navigovat, ako vycistit filter práčky Elektrolux - vo vnutri bubna? Dakujem! Alebo mi poslat link, pripadne video s nazornym cistenim? Zatial som take nenasla :-( .

20/02/2018 21:25
Vlado

Mal som práčku LG F78U2QDN1. Išla bez problémov 2 roky a 4 mesiace. Ešte že som mal poistku na ďaľší 1 rok. Klakla a na základe poistky mi vrátili plnú cenu práčky, nakoľko servis sa vyjadril, že oprava by bola nerentabilná.

22/01/2018 16:33
Ľubomír

Pri zakúpení pračky Elektrolux EWT 1567 VIW za 451,-EUR som si predstavoval bezproblémový chod tohoto top výrobku.Musím povedať že som sklamaný , po naplnení pračky prádlom na bavlnu operie a začne pípať koniec programu bez toho aby vypláchalo a odstredilo , váha nepresiahla 6kg prádla!!! Už pomaly neviem aký program zvoliť aby to vypralo do konca! Na starej Elektroluxe spredu plnenej sa za 13 rokov nepretržitého prania nestalo že by bola sama vypla bez toho aby vyplákalo alebo neodstredilo! Čím inteligentnejšia a drahšia (s váhou na váženie prádla-pred každým praním si budem musieť odvážiť prádlo aby som náhodou neprekročil 10Dkg) tým horšia. Syn má ten lacnejší model okolo 320,- Eur a nemá s tým problém od oka tam nahádže prádlo a operie mu všetko až do konca. Takže na záver nie je všetko zlato čo sa blyští, s pozdravom výrobcovi operiem si radšej na potoku-Ľubomír.

18/05/2017 21:45
oskar

tak mame GORENJE W7530, Postrehy: privodna hadica nema hruby obal, takze pri napustani vody strasne to huci. Riesenim bolo pouzit staru privodnu hadicu. Po vyprani zostava spinava voda medzi dvoma gumami vo dverach co su. A celkom dost. to sme predtym pri whirlpoolke nemalil. Pise sa o 7 kg mnozstve bielizne, v skutocnosti to odporuca menej, asi polovicu, aj menej, pre jednotlive prania. takze asi vecsina tych recenzii je fiktivnych,
Inak ostatne OK, cena cca 230 je OK ale radsej by som kupil nieco ine

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok