Najlepšie práčky 2018 - Veľký test a porovnanie

Testy práčok sú ideálnym odrazovým mostíkom pri výbere práčky. Spolahnite sa na výsledky svetových testov, ktoré sme pre vás zozbierali a roztriedili. Výsledná tabuľka s odporúčanými modelmi pre rok 2016 ponúka tie najlepšie práčky, aké sú momentálne na trhu. Do úvahy sa samozrejme brala aj cena a užívateľské recenzie.

 

Test - najlepšie práčky s predným plnením

ModelHodnotenieCenaRecenzie
AEG ProSteam L7FBE48SC Najlepšie 219,- Zobraziť produkt
Gorenje W 6503/S Najlepšie 228,- Pozrieť v eshope
Samsung WF 70F5E0W2W Najlepšie 268,- Pozrieť v eshope

 

 

Test - najlepšie práčky s horným plnením

ModelHodnotenieCenaRecenzie
Electrolux EWT1367VIW Najlepšie 365,90 Zobraziť produkt
Whirlpool AWE 50510 Najlepšie 219,- Pozrieť v eshope
AEG Lavamat L86560TL4 Najlepšie 518,- Pozrieť v eshope

 

 

Test - najlepšie práčky so sušičkou

ModelHodnotenieCenaRecenzie
LG F84A8YD Najlepšie 749,- Pozrieť v eshope
AEG L99695HWD Najlepšie 1099,- Pozrieť v eshope

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Miele WKG 130 WPS

Automatická práčka Miele WKG 130 WPS s predným plnením bielizne patrí do úspornej energetickej triedy A+++, takže výrazne ušetríte na nákladoch za energie. Na jedno pranie vám dokáže vyprať až 8 kg špinavej bielizne pri 1600 otáčkach za minútu. Oceníte špeciálny program WaterProof proti vytopeniu, ako aj automatické dávkovanie pracieho prostriedku TwinDos a množstvo skvelých pracích programov. Najzaujímavejšímje program expres 20 minút, impregnácia outdoorového oblečenia a program perín. Kvalitná práčka od overeného výrobcu so životnosťou až zhruba 20 rokov s nízkou hlučnosťou pri praní je výbornou voľbou.

 

 

Výborný pomer výkon/ cena

LG F 7188 QD0

Spredu plnená automatická, voľne stojaca práčka LG F 7188 QD0 v modernom prevedení je určená pre každú domácnosť. Patentovaný motor Direct Drive umožňuje výber zo 6 rôznorodých pohybov prania. Kapacita práčky na jedno pranie je 7 kg bielizne. Chod práčky je úsporný, vďaka čomu je zaraďovaná do energetickej triedy A+++. Vďaka programu Baby Care vhodná pre mladé rodiny s malými deťmi na pranie detského oblečenia. Výhodný nákup v pomere výkon/ cena.

Whirlpool AWS 63013

Táto výborná spredu plnená práčka Whirlpool AWS 63013 patrí do energetickej triedy A+++,a tak výrazne šetrí náklady na prevádzku. Oceníte kompaktné mimoriadne úzke prevedenie, ktoré zaručuje, že sa zmestí aj do menších kúpeľní. Program6.zmysel si sám nastaví optimálny výkon, množstvo energie, vody a pracieho prostriedku pre každú praciu dávku. Výborný pomer výkon/ cena a hlavne kompaktné rozmery pre práčku plnenú spredu z nej robia výhodný nákup.

 

Čierny Peter

Electrolux EWC 1350

Práčka, ktorú ešte nájdete na trhu za nízku cenu v dopredaji. Bohužiaľ, ani výborná výpredajová cena nie je dostatočným lákadlom. Kapacita bielizne na jedno pranie je iba 3 kg a výrazne sú aj hodnoty hlučnosti prania aj odstredenia. Za cenu, za akú sa dopredáva sa radšej rozhliadnite po novšom modeli od tohto inak kvalitného výrobcu.

Candy AQUA 1042D1

Podobne je na tom tento model s maximálnou náplňou bielizne na jedno pranie síce o niečo vyššou, ale 4 kg je naozaj málo. Rovnako je na tom aj hlučnosť, ktorá je dosť vysoká. Práčka nie je ani čo sa týka spotreby energie šetrná, patrí do triedy A+.

Zoznam článkov

Vaše hodnotenie:
(89.2%)

Obľúbené produkty


Komentáre

20/02/2018 21:25
Vlado

Mal som práčku LG F78U2QDN1. Išla bez problémov 2 roky a 4 mesiace. Ešte že som mal poistku na ďaľší 1 rok. Klakla a na základe poistky mi vrátili plnú cenu práčky, nakoľko servis sa vyjadril, že oprava by bola nerentabilná.

22/01/2018 16:33
Ľubomír

Pri zakúpení pračky Elektrolux EWT 1567 VIW za 451,-EUR som si predstavoval bezproblémový chod tohoto top výrobku.Musím povedať že som sklamaný , po naplnení pračky prádlom na bavlnu operie a začne pípať koniec programu bez toho aby vypláchalo a odstredilo , váha nepresiahla 6kg prádla!!! Už pomaly neviem aký program zvoliť aby to vypralo do konca! Na starej Elektroluxe spredu plnenej sa za 13 rokov nepretržitého prania nestalo že by bola sama vypla bez toho aby vyplákalo alebo neodstredilo! Čím inteligentnejšia a drahšia (s váhou na váženie prádla-pred každým praním si budem musieť odvážiť prádlo aby som náhodou neprekročil 10Dkg) tým horšia. Syn má ten lacnejší model okolo 320,- Eur a nemá s tým problém od oka tam nahádže prádlo a operie mu všetko až do konca. Takže na záver nie je všetko zlato čo sa blyští, s pozdravom výrobcovi operiem si radšej na potoku-Ľubomír.

18/05/2017 21:45
oskar

tak mame GORENJE W7530, Postrehy: privodna hadica nema hruby obal, takze pri napustani vody strasne to huci. Riesenim bolo pouzit staru privodnu hadicu. Po vyprani zostava spinava voda medzi dvoma gumami vo dverach co su. A celkom dost. to sme predtym pri whirlpoolke nemalil. Pise sa o 7 kg mnozstve bielizne, v skutocnosti to odporuca menej, asi polovicu, aj menej, pre jednotlive prania. takze asi vecsina tych recenzii je fiktivnych, Inak ostatne OK, cena cca 230 je OK ale radsej by som kupil nieco ine

Pridať komentár