Najlepšie výrobníky sódy 2024 – recenzie, test, porovnanie

Výrobníky sódy boli na výslní v 90. rokoch minulého storočia. Vtedy išlo o klasické sifóny, ktoré mali minimum funkcií a ani ich vzhľad nebol príliš vábivý. Posledných pár rokov naberajú výrobníky perlivej vody opäť svoju popularitu. Teraz sa však pýšia prepracovaným dizajnom, možnosťou intenzity sýtenia aj ďalšími doplnkovými funkciami.

Ako vybrať výrobník sódy?

Vďaka výrobníku sódy si môžete dopriať pohár perlivej vody, domácu limonádu alebo vínny strik kedykoľvek, keď na ne dostanete chuť. Stačí vám k tomu čistá kohútiková voda a náplň potravinárskeho CO2 plynu v bombičke. O výrobu perlivej vody sa potom postará prístroj, ktorý spravidla stačí uviesť do chodu jediným stlačením príslušného tlačidla. Čerstvú domácu perlivú vodu tak môžete popíjať za niekoľko sekúnd. Príprava takejto vody je oveľa šetrnejšia k životnému prostrediu než kupovanie plastových fliaš s perlivou vodou.

Najlepšie výrobníky sódy

Názov Hodnotenie Detail
iSi Classic 1 l   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Drinkmate Aquadream   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
SodaStream Gaia   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Sodastream Terra   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
SodaStream ART   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt

Výrobníky sódy – recenzie

Na trhu nájdeme viacero výrobcov, ktorí majú vo svojej ponuke výrobníky sódy. Ku kráľom však už roky patrí spoločnosť SodaStream, tá má vo svojom portfóliu mnoho výrobníkov, ktoré sa líšia dizajnom, funkciami, ovládaním aj dodávaným príslušenstvom. Pozreli sme sa na výrobníky sódy tejto spoločnosti, ktoré patri medzi používateľmi k obľúbeným a kladne hodnoteným. Ako obstáli jednotlivé modely sa dočítate v krátkych recenziách nižšie.

Ako funguje výrobník sódy?

Hoci výrobníky sódy prešli vývojom, ich princíp fungovania ostal po roky nezmenený. Výroba sódy spočíva v tom, že do uzatvorenej nádoby s vodou, ktorá môže byť plastová alebo sklenená, sa vháňa potravinársky oxid uhličitý (CO2). To sa deje pomocou bombičky so stlačeným plynom, ktorú je možné po minutí obsahu opätovne naplniť. Jedna bombička zvyčajne vystačí na výrobu až 80 litrov perlivej vody. V minulosti boli bombičky jednorazové, teraz však nemusíte zakaždým kupovať nové, ale pôvodnú si dáte naplniť, prípadne prázdnu bombičku vymeníte za plnú. Retro modely (klasické sifónové fľaše) nemali možnosť dávkovania oxidu uhličitého, museli ste sa preto uspokojiť s jednou intenzitou sýtenia. Súčasné prístroje však umožňujú túto intenzitu ovládať, a preto si môžete vychutnať jemne, stredne aj silne perlivú vodu.

Výroba sódy v jednoduchých krokoch

Ako sme naznačili v úvode, výroba sódy so súčasnými prístrojmi je veľmi jednoduchá a intuitívna. Postup výroby prebieha nasledovne.

 1. Do výrobníka sódy vložíte bombičku naplnenú CO2 plynom
 2. Vodou z kohútika naplníte špeciálnu fľašu, ktorú ste dostali k prístroju
 3. Fľašu uchytíte k prístroju (niektoré sa len nasunú a zacvaknú, iné sa skrutkujú)
 4. Zvolíte si intenzitu sýtosti vody (pri automatických modeloch stlačením jedného tlačidla, pri mechanických počtom stlačení alebo dĺžkou držania tlačidla)
 5. Po dokončení výroby sódy si ju môžete dochutiť sirupmi, šťavou z ovocia atď. (alebo piť len čistú perlivú vodu)

SodaStream výmena bombičky s CO2 plynom

Správne použitie výrobníkov sódy

Hoci je ovládanie výrobníkov sódy jednoduché, treba dodržiavať určité bezpečnostné pravidlá, keďže manipulujete s fľašou, ktorá je pod tlakom. Pred výrobou sódy si preto vždy pre istotu skontrolujte, či oxid uhličitý z fľaše neuniká a či je výrobník sódy v bezchybnom stave. Fľaša, v ktorej dochádza k sýteniu, by nemala byť poškodená a ak máte vo výrobníku sklenenú fľašu, tú by mala chrániť kovová nádoba, do ktorej sa uzavrie. Preto je vhodné používať výrobníky s pretlakovým bezpečnostným ventilom. Ten v prípadne nadmerného sýtenia automaticky vypustí prebytočný oxid uhličitý, čím sa zabráni prípadnej explózii fľaše.

Typy výrobníkov sódy

Pri výbere vhodného výrobníka sódy by ste mali zvážiť niekoľko parametrov. Na úvod si treba zodpovedať, aké množstvá perlivej vody chcete vyrábať a ako často budete prístroj používať. Z toho vyplynie, aký typ výrobníka je pre vás vhodnejší. Výrobníky sa v základe delia na domáce a komerčné. Komerčné sú ideálne do kaviarní, reštaurácií, rôznych gastro prevádzok, barov a podobne. Domáce zas využijete na občasnú (každodennú) výrobu sódy v menších dávkach.

Komerčné verzus domáce výrobníky

Komerčné výrobníky sódy sú drahé prístroje veľkých rozmerov, ktoré sú svojou konštrukciou pripravené na veľkú záťaž. Vedia byť v prevádzke niekoľko hodín denne a nevadí im, ak sa vyrába jedna sóda za druhou. Sú oveľa rýchlejšie než domáce výrobníky a dokážu naraz vyrobiť až 5 litrov sýtenej vody. Majú objemnejšiu bombičku na oxid uhličitý, aby nedochádzalo k ich rýchlemu vyprázdneniu.

Sifón – výrobník sódy

Domáce prístroje na výrobu perlivej vody majú menšie rozmery, veľkostne ich môžeme prirovnať napríklad k varnej kanvici. Vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom sa ľahko prenášajú a môžete ich so sebou zobrať na chatu alebo kamkoľvek cestujete. Domáce modely dokážu naraz vyrobiť maximálne 1 liter sýtenej vody. Ak potrebujete väčšie množstvo sódy, či už kvôli návšteve alebo rodinnej oslave, nasýtiť musíte viac várok za sebou. Tieto výrobníky zvládnu jednu fľašu za niekoľko sekúnd, preto na chutný perlivý nápoj nemusíte dlho čakať.

Mechanické verzus automatické výrobníky

Domáce výrobníky sódy sa ďalej delia na mechanické a automatické. Mechanické modely nepotrebujú prívod energie, a tak ich nemusíte zapájať do elektrickej siete a nepotrebujete k ich prevádzke ani žiadne batérie. Fungujú na ručný pohon a sýtenie sa vykonáva stlačením tlačidla na to určeného. Intenzitu sýtenia potom určuje počet stlačení tlačidla alebo dĺžka držania tlačidla (líši sa v závislosti od modelu). V tomto prípade sa viac stlačení rovná vyššej perlivosti.

Automatické modely potrebujú pre svoje fungovanie zapojenie do elektrickej zásuvky. Nie sú teda vhodné na prenášanie, avšak výroba sódy je s nimi jednoduchšia. Stačí len navoliť intenzitu perlivosti (spravidla sú na výber tri úrovne: jemne, stredne a silne perlivá) a stlačiť tlačidlo. Sýtenie následne prebehne automaticky. Automatické výrobníky sódy sú o niečo drahšie než mechanické.

Ako vybrať vhodný výrobník sódy

Mnohí spotrebitelia pred kúpou pozerajú najmä na cenu. No vhodnejšie je vybrať kvalitný prístroj, ktorý vám bude bez problémov slúžiť roky. Pri výbere treba sledovať, či sa fľaša do výrobníka skrutkuje alebo len zasúva, jeho funkcie, dizajn, typ a objem fľaše, dodávané príslušenstvo a ďalšie. V nasledujúcich riadkoch sa na parametre pozrieme bližšie.

Biely mechanický výrobník sódy

Materiál a dizajn

Výrobníky sódy sú z plastu alebo z nerezovej ocele. Tie plastové ponúkajú mnoho farieb, stretnúť sa môžete s klasickou čiernou a bielou, ale nájdete aj modré, zelené, červené či ružové. Nerezové modely sú drahšie, pôsobia však luxusne a, samozrejme, sú aj odolnejšie. Keďže bude výrobník sódy umiestnený na kuchynskej linke, je vhodné vybrať si taký dizajn, ktorý ladí k vášmu vybaveniu. Neodmysliteľnou súčasťou každého výrobníka je i fľaša, na ňu sa pozrieme v nasledujúcich odsekoch.

Systém uchytenia fľaše

Na trhu môžete nájsť výrobníky so skrutkovacou fľašou. Ide o lacnejšie prístroje, pri ktorých je nutné fľašu zasunúť pod výrobník a následne dobre zaskrutkovať. Existujú aj modely, do ktorých sa fľaša len zasunie a potom zacvakne. Poznáme tiež samostatne fungujúce fľaše, ktoré však nie sú v súčasnosti rozšírené, pretože takýmto princípom funguje retro model, takzvaný sifón. Skrutkovanie fľaše nie je ťažké ani časovo náročné, no pri častom používaní môže spotrebiteľa obťažovať.

Typ a objem fľaše

Fľaša je súčasťou každého výrobníka sódy. Najčastejšie sa stretnete s plastovými, ale luxusnejšie modely dodávajú k prístrojom sklenené. Plastové sa vyrábajú v rôznych dizajnových i farebných prevedeniach. Ľahšie sa prenášajú, preto si ich môžete bez problémov zobrať so sebou na výlet alebo na športovisko. Na druhej strane sa plast horšie čistí a mnohí používatelia tvrdia, že voda z plastových fliaš má pachuť. Sklenené fľaše sú plne recyklovateľné, majú vyššiu váhu a sú krehkejšie (náchylnosť na rozbitie). Oveľa jednoduchšie ich však vyčistíte a v mnohých prípadoch ich môžete umývať aj v umývačke riadu. Ako sme už načrtli, pri sklenených fľašiach zákazníci vyzdvihujú hlavne lepšiu chuť sódy.

Keďže sa vo fľaši vyrába perlivá voda, jedna je zakaždým súčasťou balenia. Treba však myslieť aj na prípad, že sa vám fľaša poškodí, prípadne rozbije (ak ide o sklenenú). Pred kúpou konkrétneho prístroja by ste si teda mali zistiť, či je možné dokúpiť si ďalšie fľaše a aká je ich obstarávacia cena.

Fľaša k výrobníku sódy

Rovnako dôležitým parametrom je objem fľaše. Pri domácich výrobníkoch sa pohybuje od 0,5 až po 1 liter. Ak je vo vašej domácnosti viacero členov, prípadne k vám často chodia návštevy, vhodné je vybrať prístroj s väčšiu fľašou. Ak však bývate sami a na sódu dostanete chuť len občas, postačí aj fľaška s objemom 0,5 litra.

Typ a objem bombičky

Pri výrobe sódy hrá najdôležitejšou úlohu oxid uhličitý (CO2), ktorý sa nachádza v bombičkách. Retro modely výrobníkov sódy v podobe klasických sifónových fliaš fungujú na jednorazové kovové bombičky. Tie dokážu nasýtiť jeden liter vody a bombičku je nutné po jednom použití vyhodiť. V súčastnosti sa však najčastejšie stretávame s vymeniteľnými bombičkami, ktoré sú viac ekologickejšie. Takéto bombičky dokážu vyrobiť až 80 litrov perlivej vody, pričom ich môžete opätovne doplniť. Spotrebovanú bombičku si u autorizovaného predajcu dáte naplniť alebo ju vymeníte za novú. Pri veľkých výrobníkoch sódy sa môžete stretnúť s bombičkou, ktorá dokáže vyrobiť až 135 litrov vody. Na bežné domáce použitie sú postačujúce bombičky s objemom 80 litrov. Pred kúpou prístroja si zistite, aká je cena nových náplní, aby ste potom neboli nemilo prekvapení.

Funkcie prístroja

Pri rozhodovaní, aký typ výrobníka sódy zvoliť, by ste mali zvážiť aj jeho funkcie. Tie sa líšia od modelu k modelu. Pozrieme sa na najbežnejšie funkcie, ktoré by mal výrobník sódy obsahovať, aby vám ešte viac uľahčil a spríjemnil výrobu perlivej vody.

Intenzita sýtenia

Staré retro sifóny ponúkali len jednu intenzitu sýtenia, pri moderných si však sýtosť môžete nastaviť a na výber máte z troch stupňov. Rozhodnúť sa tak môžete, či chcete nápoj jemne, stredne alebo silne sýtený. Pri mechanických strojoch ovládate stupeň sýtosti počtom stlačení tlačidla, prípadne držaním tlačidla. Platí, že čím dlhšie tlačidlo držíte, tým dostanete perlivejšiu vodu. Pri automatických stlačíte len príslušné tlačidlo a o ostatné sa postará prístroj.

Retro výrobník sódy

Pretlakový ventil

Pretlakový ventil je bezpečnostná poistka. Funguje tak, že keď vo fľaši dôjde k nahromadeniu veľkého množstva plynu, ventil ho vypustí. Je to teda akýsi strážca oxidu uhličitého, ktorý zabráni tomu, aby sa nádoba pod tlakom poškodila. Pretlakový ventil vypustí prebytočný plyn do okolia.

Uzáver s tesnením

Kvalitný výrobník sódy by mal mať vo svojej výbave aj špeciálne tesnenie. Takýto uzáver na fľaške zabráni tomu, aby z nej unikal oxid uhličitý. Tento prvok zabezpečí, že vo vašej perlivej vode zostanú dlhšie bubliny a nevyprchajú z nej tak rýchlo. Voda si zachová svoju perlivosť a bez obáv si ju môžete zobrať so sebou napríklad na výlet, do práce alebo na športovisko.

Príslušenstvo a sirupy

Väčšina výrobcov dodáva k výrobníkom sódy len základné príslušenstvo. To pozostáva zo samotného prístroja, jednej fľaše a naplnenej bombičky. Na trhu sa však môžete stretnúť aj s limitovanými edíciami. Pri kúpe takýchto edícií získate navyše ďalšie fľaše, väčšinou menšieho objemu než je hlavná fľaša, prípadne aj poháre a pri športových verziách uteráky. Ak si kúpite prístroj so základným vybavením, no časom si k nemu budete chcieť dokúpiť ďalšie fľaše, zistite si vopred ich cenu.

Sirup na prípravu sódy

Popri čistej perlivej vode si môžete s výrobníkom sódy vychutnať aj osviežujúcu limonádu. Na to slúžia sirupy, ktoré si dokúpite samostatne. K osvedčeným značkám, predovšetkým k SodaStream, je možné dokupovať originálne sirupy. Na výber máte z množstva tradičných i netradičných príchutí. V ponuke nájdete ovocné sirupy, sirupy s cukrom aj bez cukru, sirupy s príchuťou coly, tonicu, energetického nápoja alebo zeleného čaju. Sirupy sa predávajú v baleniach od 350 do 750 ml. Najlacnejší zoženiete za necelé 3 eurá. Sirupy sú v ponuke samostatne aj vo zvýhodnených baleniach.

Cena a obľúbení výrobcovia

Lacný výrobník sódy kúpite za sumu približných 30 eur. Konštrukčne ide o jednoduché prístroje, ktoré majú vo výbave len jednu fľašu a neumožňujú nastavenie intenzity sýtenia. Takéto výrobníky ponúkajú skôr menej známe značky, ktoré nie sú dostatočne preverené spotrebiteľmi.

Modely strednej triedy začínajú na sume 50 eur, tu môžete rátať s výbavou i funkciami navyše. V tejto cenovej kategórii je samozrejmosťou nastavenie intenzity sýtenia, pričom máte na výber z troch stupňov (jemne, stredne a silne perlivá voda).

Výrobníky sódy najvyššej triedy presahujú hranicu 100 eur. V tomto prípade získate kvalitný prístroj vyrobený z ušľachtilých materiálov, ktorý navyše svojím dizajnovým prevedením ulahodí oku a poteší nejednu gazdinku v domácnosti. Najdrahšie sú komerčné (profesionálne) výrobníky sódy, ktorých cena sa môže vyšplhať na sumu nad 1000 eur.

Pokiaľ túžite po kvalitnom výrobníku sódy, no zároveň doň nechcete veľa investovať, skúste sledovať akcie jednotlivých obchodov a výrobcov. Prípadne sa môžete poobzerať po internetových bazároch.

K výrobcom, ktorí dominujú v kategórii výrobníkov sódy, už roky patrí spoločnosť SodaStream. Najlacnejší SodaStream kúpite od necelých 53 eur a ide o model SodaStream JET White. K ďalším osvedčeným a spotrebiteľmi prevereným značkám výrobníkov sódy patria značky Lime Bar, Orion, Tescoma alebo Syphon.

Benefity výrobníkov sódy

Výrobník sódy je jednoduché zaradenie, ktoré sa ovláda ľahko a intuitívne. Ide o šikovného a praktického pomocníka v domácnosti, vďaka ktorému si pripravíte vždy čerstvú perlivú vodu alebo limonádu a to prakticky behom niekoľkých sekúnd. Väčšina výrobníkov ponúka nastavenie intenzity sýtenia, preto máte nápoj presne taký, na aký máte chuť. K hlavným výhodám používania výrobníkov sódy patria tieto:

 • lacnejšia alternatíva ku kupovaným vodám (liter vody z výrobníka stojí približne 0,10 eura),
 • pohodlná a rýchla príprava (perlivú vodu máte vyrobenú behom niekoľkých sekúnd),
 • šetrenie životného prostredia (nevzniká odpad z množstva plastových fliaš),
 • čerstvá perlivá voda kedykoľvek (nemusíte ísť do obchodu a nosiť ťažké fľaše),
 • regulácia nasýtenia vody (nápoj si zakaždým pripravíte taký, na aký máte chuť),
 • možnosť výroby limonády (pomocou sirupov si vodu ochutíte podľa vašich predstáv).

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Výrobník sódy je jednoduché a praktické zariadenie, ktoré si nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Aby ste mali rozhodovanie, či si takýto prístroj kúpiť alebo nie, o čosi ľahšie, prinášame vám aj odpovede na zopár najčastejšie kladených otázok.

Ako dlho trvá príprava sódy?

Perlivú vodu vyrobenú pomocou výrobníka sódy môžete piť za niekoľko sekúnd. Príprava je teda veľmi rýchla.

Je možné perlivú vodu dochutiť?

Sýtenú vodu z výrobníka sódy si môžete akokoľvek dochutiť. Na výber máte z množstva sirupov, prípadne môžete použiť šťavu z čerstvého ovocia alebo pre väčšie osvieženie kocky ľadu. Pozor, vodu dochucujte až vtedy, keď je hotová. Do výrobníka dávajte vždy len čistú vodu.

Môže sa fľaša na vodu čistiť v umývačke riadu?

Túto informáciu si treba zistiť v príbalovom letáku konkrétneho prístroja, prípadne v jeho návode na obsluhu. Väčšinu plastových fliaš, ktoré sú k výrobníkom dodávané, sa totižto neodporúča umývať v umývačke riadu. Naopak, pri sklenených fľašiach nemusíte mať obavu a môžete ju umiestniť do umývačky. Aj pri tomto type fľaše si však informáciu radšej vopred preverte.

Kde doplniť alebo vymeniť bombičku?

Osvedčení výrobcovia ponúkajú výmenu spotrebovanej bombičky za novú, prípadne naplnenie pôvodnej. Cez internet si jednoducho zistíte, kde sa nachádza najbližšia špecializovaná predajňa. V prípade výrobcu SodaStream je na území Slovenska viac než 500 takýchto predajní. Problém s výmenou teda nebudete mať.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(89.2%)
Dátum publikovania: 11.08.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

06/04/2023 16:29
Martin

môj druhý sodastream a syphón rovnaký problém, článok zavádza . Všetok CO2 ide preč do atmosfery, do 15 sekund po streku je flaša bez tlaku. Skušal som opraviť, ale táto časť, kde to robí je nerozoberateľná. Soda nie je ani len velmi jemne perlivá, ked dáte 10 strekov naraz ... tak tá sekunda vám vyrobí jemne perlivú sódu-
Česká sodá to nerobila, ale už ju neviem kúpiť.

23/08/2022 10:42
Viera

SodaStream Crystal White má trocha chatrné riešenie z plastu a menší objem nádoby 0,7 litra. Plusom je jednoduchá manipulácia a obsluha. Sklenené nádoby sú veľká výhoda, no trocha ťažšie sa otvára priestor pre fľašu. Voda je chutná, výroba sódy rýchla a pomerne tichá. Predpokladám, že táto sklenená fľaša vydrží o niečo dlhšie než plastová verzia. Teda pokiaľ sa nerozbije. Jediná moja výčitka je fakt, že objem fľašky je malý.

15/08/2022 07:01
Lenka

No neviem, asi je to vecou vkusu a možno aj konkrétneho produktu. Výrobník sódy s rýchloupínaním mám už dva roky a funguje dobre, som s ním spokojná.

14/08/2022 20:41
Jozef

Vaše hodnotenie je presný opak pravdy. Skrutkovanie hodnotíte ako negatívum a rýchloupínanie je pozítívum. Nuž ja vlastním aj takú aj onakú výrobňu súdu, a rýchloupínak sa pri dennom po pol roku používaní nenávratne poškodí a prepúšťa CO2 mimo flaše a náhradné diely sa nepredávajú. (nedomyslený úchyt.) skrutkovacie úchyty sú pevné, stabilné aj po dlšej dobe ako nové. zn. Syphon sa ani nezaradil do vyhodnotenia a pritom zo všetkých uvádzaných modelov najlepšý, Je skrutkovacím systémom, napúšťavací mechanizmus lachkým stlačením, presne fungujúce ventily, pičom tvar flaše umožňuje na tri krátke stlačenia silnú sódu, nie ako sódastream, ktorý len na 5 až 6 stlačení priemernú sódu. Horeuvedené hodnotenie nie je ne mieste.

15/06/2022 09:39
Vierka

Orion AquaDream som dostala ako darček, ale som spokojná. Dobre sa s ňou manipuluje, je ľahučká a dobre perlí. Super je, že už nemusím vláčiť fľaše a bombička sa dá vymeniť za plnú. Je to praktická vec a zatiaľ funguje bez problémov. Originálne balenie neobsahuje bombičku CO2, takže tú treba dokúpiť. Fľaška je vybavená systémom FAST LOCK, čiže upnutie do výrobníka je rýchle a pohodlné. Pekný je aj dizajn v červenej farbe.

10/06/2022 23:42
Jaroslav

Klamanie zákazníkov voda je síce super, ale to uvádzané množstvo není možné vyrobiť.maximalne z jednej bombički je 35-40 litrov potom to už len siči ale neokislucuje .80l.zabudnite.

28/12/2021 19:29
Valéria

Orion AquaDream je šikovný výrobník, s ktorým sa dobre manipuluje. Je ľahučký a veľmi dobre perlí. Nemusím vláčiť fľaše z obchodu a bombička sa dá jednoducho vymeniť za plnú. Z mojej strany maximálna spokojnosť, za tú cenu som získala praktického pomocníka do kuchyne. Výrobník sódy navyše pekne vyzerá, mám ho v červenej farbe a okrem vody si viem spraviť aj chutnú perlivú malinovku.

13/12/2021 17:43
Tamarka

Výrobník perlivej vody AARKE Carbonator II - Copper je krásny dizajnový kúsok, ktorý poteší snáď každého. Kombinácia celokovového tela a štíhleho tvaru vyzerá luxusne v každej kuchyni. Potešilo ma, že súčasťou balenia bola netoxická litrová fľaša z kvalitného plastu. Ovládanie prístroja je jednoduché a pripravená sóda je chutná.

17/11/2021 17:08
Radka

Domáca sóda je najlepšia, vystriedali sme už niekoľko výrobníkov a momentálne máme SodaStream Spirit. Z jednej náplne je možné vyrobiť niekoľko litrov bublinkovej vody. Manipulácia je úžasne jednoduchá a takáto príprava vody je oveľa ekologickejšia. Nemusím nosiť z obchodu fľašky s vodou. Pomer ceny a kvality je super, je to výborný set s troma fľaškami.

25/07/2021 11:15
Hanuška

Už dlhšiu dobu používame výrobník sódy SodaStream JET White a sme s ním spokojní. S prístrojom sa veľmi dobre manipuluje a sóda má dobrú chuť. V našej domácnosti sa používa denne, preto je využívaný naplno. Odkedy ho máme, nekupujeme minerálky v obchode, pretože si perlivú vodu vieme vyrobiť v pohodlí domova. Príprava sódy je rýchla a navyše tým chránime životné prostredie, keďže nekupujeme vody balené v plastových fľašiach. Verím, že výrobník nám bude aj naďalej slúžiť. Akurát sa chystám objednať ďalší kus pre dcéru a jej rodinku. Odporúčam každému, kto má rád perlivú vodu - sódu. :-) Určite nebudete sklamaní.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok