Najlepšie detektory kovov 2024 – recenzie, test, porovnanie

Detektory kovov sú populárne zariadenia u takzvaných hľadačov pokladov. Niektorí to s hľadaním myslia vážne, iní to považujú za zábavu a krátenie si voľných chvíľ. Po detektoroch kovov často túžia aj deti alebo tínedžeri, ktorí v tom vidia dobrodružstvo. Detektory kovov majú, samozrejme, i profesionálne využitie a použiť ich možno pri viacerých typoch profesií. Rátajte však s tým, že profesionálny detektor kovov nie je lacnou záležitosťou.

Ako vybrať detektor kovov?

Ak ste zatúžili po hľadaní „pokladov“, ktorými môžu byť napríklad staré mince, rôzne šperky, nábojnice či predmety s historickou hodnotou, zbystrite pozornosť. Prezradíme vám, ako si vybrať hobby detektor kovov, čo všetko pred kúpou sledovať a na čo si dať pri výbere pozor. Nezabudli sme spomenúť ani obľúbených výrobcov a uviesť cenové kategórie. V článku nájdete tiež slovník pojmov, ktorý je vhodný pre každého hľadača pokladov, hodnotenia piatich vybraných produktov a odpovede na často kladené otázky.

Najlepšie hobby detektory kovov

Názov Hodnotenie Detail
Nokta Makro The Legend   ✔   PRE NÁROČNÝCH Zobraziť produkt
Shumee Detektor kovov   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTA Zobraziť produkt
Garrett ACE 250   ✔   DOBRÉ RECENZIE Zobraziť produkt
Duramaxx Angkor   ✔   DNES V AKCII Zobraziť produkt
Duramaxx Dr. Jones   ✔   VÝPREDAJ Zobraziť produkt

Najlepšie detektory kovu a káblov

Názov Hodnotenie Detail
Bosch GMS 100 M   ✔   DOBRÉ RECENZIE Zobraziť produkt
Makita DWD181ZJ   ✔   PRE NÁROČNÝCH Zobraziť produkt
KRT706400   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTA Zobraziť produkt
Extol Premium (8831321   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTA Zobraziť produkt
Strend Pro MK 08   ✔   NÁŠ TIP Zobraziť produkt

Detektory kovov – recenzie

Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, vybrali sme pre vás päť detektorov kovov. V krátkych recenziách sa dozviete, aké parametre a funkcie jednotlivé modely ponúkajú a zamerali sme sa aj na ich výhody a nevýhody. Každému hľadačovi pokladov vyhovuje niečo iné, aký detektor kovov je pre vás ten najlepší?

Čo je detektor kovov a ako funguje

Detektor kovu je zariadenie reagujúce na kov. Najjednoduchšie modely tvorí cievka a oscilátor. Princíp fungovania detektora je založený na tom, že ak sa v blízkosti cievky nachádza elektrický vodivý kov, indikujú sa doň vírivé prúdy. Týmto spôsobom vznikne magnetické pole striedavého charakteru. Cievka, ktorou je každý detektor kovov vybavený, toto magnetické pole zaznamená, čím odhalí kovový predmet.

Detektory kovov sa využívajú na letiskách a odhaľujú sa nimi zbrane či iné nepovolené kovové predmety. Svoje uplatnenie majú aj pri archeologickom a geofyzikálnom prieskume, pomocou nich sa odhaľujú napríklad rôzne archeologické vykopávky. Detektor kovov sa používa taktiež v stavebníctve a dokonca aj v potravinárskom priemysle na odhaľovanie kovových predmetov v potravinách. V neposlednom rade detektory kovov využívajú takzvaní hobby hľadači pokladov, prípadne deti pre zábavu a dobrodružstvo.

Hobby detektory kovov sú určené začiatočníkom, ktorí tužia nájsť „poklad“, prípadne deťom či tínedžerom pre zábavu. Prepracovanejšie modely ocenia pokročilí hľadači, ktorí majú s hľadaním skúsenosti a svoje hľadanie by chceli vylepšiť. Pomocou hobby detektora kovu je možné nájsť napríklad staré mince, nábojnice, odznaky, rôzne artefakty, kovové predmety rozličného charakteru, pričom niektoré z nich môžu mať aj historickú hodnotu. S hobby detektorom kovov nájdete aj zlaté šperky, netýka sa to však prírodného zlata, na to budete potrebovať špeciálny detektor, ktorý je finančne náročnou investíciou.

Typy detektorov kovov

Na trhu sa môžete stretnúť s univerzálnymi detektormi kovov, s hobby detektormi a s detektormi kovov, ktoré sú určené na prehľadanie osôb. Posledné menované sa často využívajú na letiskách, prípadne v inštitúciách, kde je nutná zvýšená bezpečnosť. My sa zameriame na hobby detektory kovov, ktoré môžeme deliť podľa viacerých kritérií, napríklad podľa použitej technológie spracovania, kde poznáme analógové a digitálne detektory kovov. Ďalej ich môžeme deliť z hľadiska využitia používateľom, a síce na detektory pre začiatočníkov a detektory pre profesionálov. V obchodoch nájdete taktiež detektory, ktoré sú primárne určené na hľadanie prírodného zlata a dokonca i detektory kovov do vody. Ku každému typu si povieme niečo bližšie.

Univerzálne detektory kovov

Univerzálne detektory kovov nie sú primárne určené na hľadanie „pokladov“, ale najčastejšie sa používajú pri rekonštrukciách domov, bytov či rôznych budov. Ich úlohou je detekovať kovy v stenách, aby napríklad nedošlo k prevŕtaniu dôležitých elektrických káblov, vodičov a podobne. Samozrejme, ich využitie je širšie, aj preto sa označujú ako univerzálne. Pri výbere univerzálneho detektora kovov myslite hlavne na maximálnu hĺbku lokalizácie pre všetky jednotlivé dostupné materiály, zamerajte sa aj na to, či je detektor schopný detekovať vodiče pod prúdom, sledujte hmotnosť prístroja aj jeho obstarávaciu cenu.

Univerzálny detektor kovu a káblov

Hobby detektory kovov

Hobby detektory kovov sú určené takzvaným hľadačom pokladov, prípadne sa s nami zabavia aj deti. Využívajú ich aj profesionáli na rozmanité činnosti, ktoré sú nutné pri ich profesii. Hobby detektory nájdete medzi analógovými i digitálnymi zariadeniami. Najčastejšie sa s nimi hľadajú rôzne „poklady“, mince, odznaky, nábojnice, zlato alebo šperky. Pri výbere hobby detektora zohľadnite pracovnú frekvenciu, čiže čo všetko je daný prístroj schopný detekovať. Rovnako sledujte hmotnosť prístroja, materiály, ktoré vie odlíšiť, akým spôsobom je napájaný a prídavné funkcie.

Analógové detektory kovov

Analógové detektory kovov nemajú LCD displej a spracovanie signálu neprebieha digitálne. Tie, ktoré sú určené pre začiatočníkov alebo hobby hľadačov, kúpite za prijateľné ceny a ponúknu vám základné funkcie. Nastaviť si môžete napríklad citlivosť, odlišovanie predmetov (diskrimináciu) alebo hlasitosť. Takéto prístroje sú vzhľadom na nízku obstarávaciu cenou ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí sa chcú hľadaniu venovať len pre zábavu, prípadne sa chcú s detektorom naučiť pracovať v teréne.

Analógové detektory pre profesionálov rovnako neponúkajú rozlíšenie cieľa na LCD displeji, no oproti lacným prístrojom ide o špičkové zariadenie. Detektory pre profesionálnych hľadačov sa vyznačujú skvelými rozlišovacími schopnosťami a výborným dosahom. Tieto prístroje majú veľmi rýchlu odpoveď na cieľ aj v miestach, kde sa nachádza mnoho kovového odpadu a vedia spoľahlivo rozlišovať jednotlivé predmety. Analógové detektory kovov pre profesionálov sa tešia veľkej obľube najmä kvôli nižšej obstarávacej cene oproti digitálnym detektorom, no rovnako pre ich presnosť a citlivosť, čo ocení každý hľadač.

Digitálne detektory kovov

Digitálne detektory kovov pracujú s digitálnym signálom, sú vybavené LCD displejom a tiež zvukovým rozlíšením feromagnetických a neferomagnetických kovov. Lacnejšie digitálne detektory sú častou voľbou začiatočníkov, keďže si ich oproti tým profesionálnym zoženiete za prijateľnejšiu cenu. Tieto detektory majú spravidla viacero funkcií, avšak hľadači ich vo väčšine prípadov nevyužijú, preto je podstatnejšie sa zamerať na schopnosť rozlišovania predmetov, citlivosť a výkon detektora.

Digitálne detektory kovov určené profesionálnym hľadačom majú LCD displej s grafickou indikáciu, pričom odpoveď na zaznamenaný predmet je veľmi rýchla. Pri tomto type detektorov sú samozrejmosťou rôzne užitočné funkcie či nastavenia, vďaka ktorým si hľadač nastaví detektor podľa svojich preferencií. Profesionálny digitálny detektor kovov umožňuje napríklad hľadanie na viacerých frekvenciách. Pri výbere sledujte najmä presnosť vyhodnotenia, citlivosť i výkon detektora.

Detektory kovov na zlato

Tieto detektory kovov sú primárne určené na hľadanie prírodného zlata. Zlatý šperk (napr. prsteň, retiazku, náušnice...) totižto dokážete nájsť aj s bežným detektorom kovov. Ako sme však načrtli, na hľadanie prírodného zlata potrebujete špeciálny detektor. Za takýto detektor zaplatíte aj niekoľko tisícok eur, dôvodom vysokej ceny je, že zlato, ktoré sa dá nájsť vo voľnej prírode, je často mikroskopickej veľkosti. Prístroj teda musí mať zodpovedajúce vlastnosti, aby vedel nájsť aj takéto miniatúrne kúsky.

Hobby detektor kovov

Detektory kovov na hľadanie vo vode

Detektory kovov, ktoré sú určené na hľadanie vo vode, disponujú vodotesnou cievkou, tá umožňuje detektor ponoriť do vody. Zväčša ide o hĺbku niekoľkých metrov, ak teda chcete hľadať aj pod vodou, skúste sa poobzerať po takomto type detektora. Na trhu sa stretnete aj s potápačským detektorom, avšak ten stojí nemalé peniaze, keďže ide o vysoko špecializovaný prístroj. Cena detektora do vody sa odvíja od toho, do akej hĺbky umožňuje hľadanie.

Slovník pojmov vhodný pre každého hľadača

Ak s hľadaním ešte len začínate, prípadne zvažujete, že by ste začali. Mali by ste poznať základné slovíčka a ich významy. Prehľad pojmov, ktoré sa týkajú detektorov kovov a tiež hľadania pokladov, nájdete nižšie.

  • Hľadač pokladov – výraz je prevzatý z anglického slovného spojenia „treasure hunter“ a označujú sa ním všetky osoby používajúce detektor kovov.
  • Elektromagnetické pole – vytvárajú ho všetky kovové predmety, ktorými prechádza elektrický prúd. Tento fyzikálny základ je podstatou fungovania väčšiny detektorov kovov.
  • Feromagnetické horniny – ide o horniny s vysokým obsahom kovov, ktoré môžu pre hľadača pokladov predstavovať problém. Lacné prístroje si totižto tieto horniny dokážu pomýliť a mylne ich vyhodnotia ako vzácny kov. Kvalitnejšie prístroje si s týmto problémom vedia poradiť, avšak rátajte s vyššou obstarávacou cenou. Prístroje, ktoré sú úspešné aj v oblastiach s výskytom hornín, sú zväčša vybavené takzvaným čadičovým filtrom.
  • Ground ballance – nastavenie vám umožňuje vyladiť si prístroj podľa typu pôdy, v ktorej hľadáte, resp. eliminovať jej vplyvy. Druh pôdy má na prácu s detektorom zásadný vplyv a je rozdiel, či hľadáte v ílovitej alebo kamenistej pôde. Niektoré lacnejšie a jednoduchšie detektory kovov majú toto nastavenie pevne dané od výroby, no pokročilejšie prístroje vám umožnia nastaviť si hodnotu ručne.
  • Diskriminácia – je typ rozlišovania a vďaka tejto funkcii si viete nastaviť, aké typy kovov má detektor pri hľadaní zachytiť. Hľadači často diskriminujú nežiaduce železné predmety, používateľ potom nie je zbytočne rušený planou signalizáciou a nemusíte kopať napríklad kvôli klincom alebo podobným železným kúskom bez hodnoty.
  • Sensitive – tento pojem vyjadruje citlivosť detektora a ide o základné nastavenie každého prístroja na hľadanie kovov. Citlivosťou sa určuje úroveň vyhodnocovania signálu, čo sa hodí v situáciách, keď sa pohybujete s detektorom kovov v blízkosti elektromagnetických polí. Tie by totižto mohli pôsobiť rušivo, no znížením citlivosti sa tento problém čiastočne vyrieši a hľadanie bude stabilnejšie.
  • Frequency – touto funkciou nedisponujú všetky detektory. Je vhodná, ak hľadáte v skupine alebo ďalší hľadač pokladov má rovnaký detektor ako vy. Pomocou funkcie frequency si zvolíte pracovnú frekvenciu, čím sa vyhnete tomu, aby sa jednotlivé detektory navzájom rušili.
  • Tone – táto funkcia umožňuje meniť tóny detektora kovov. Najčastejšie detektor obsahuje dva alebo tri tóny, prípadne ďalšie zvukové režimy, pomocou ktorých vám oznamuje nájdený predmet. Vy si tak môžete nastaviť intenzitu tónov podľa nájdeného predmetu, napríklad nízky tón vám oznámi nájdenie železného predmetu, stredný tón sa ozve vtedy, ak prístroj narazí na ostatné kovy a vysoký tón vás upozorní na zlato.
  • Identifikácia hĺbky – touto užitočnou funkciou disponuje väčšina kvalitnejších digitálnych detektorov kovov. Ide o grafickú identifikáciu hĺbky predmetu pod detektorom, vďaka čomu viete, v akej približnej hĺbke sa nachádza nájdený predmet. Niekedy sa môžete stretnúť aj s pojmom „coin depth“ (hĺbka mince).
  • Odozva – tento parameter patrí medzi hľadačmi k jednému z najpodstatnejších, pretože väčšina používateľov chce, aby bola odozva prístroja čo najrýchlejšia.
  • Zameranie cieľa – podľa tejto funkcie viete, kde máte kopať. Presnosť určenia cieľa vám ušetrí čas zbytočným kopaním a ak je odozva vášho detektora dostatočne rýchla, viete takmer presne určiť bod kopania. Presné zamerania cieľa sa dá dosiahnuť aj jednoduchou technikou do takzvaného kríža, keď cievkou detektora pohybuje z dvoch strán a tam, kde vznikne priesečník, začnete kopať.

Ako vybrať detektor kovov

Výber vhodného detektora kovov vôbec nemusí byť jednoduchý, preto sme pre vás spísali parametre a funkcie, na ktoré sa treba pred kúpou zamerať. Čo všetko by ste mali pred zaobstaraním detektora zvážiť a aké najdôležitejšie parametre sledovať?

Typ

Ako sme uviedli pri typoch detektorov, medzi hobby detektormi nájdete analógové detektory bez LCD displeja aj číslicové digitálne detektory s vyhodnotením na LCD displeji. Tie druhé menované sú vybavené aj zvukovou signalizáciu, čiže zachytený predmet máte signalizovaný dvojako (displej a zvuk). Siahnuť môžete po univerzálnom detektore, prípadne si vybrať detektor, ktorý je primárne určený na hľadanie prírodného zlata. Ak chcete hľadať aj pod vodou, vyberajte vodotesný detektor kovov. Typ detektora teda zvoľte podľa toho, čo s ním chcete hľadať a čo od neho očakávate.

Digitálny hobby detektor kovov

Hmotnosť

Hmotnosť detektora kovov patrí k zásadným parametrom, avšak nie k tým najdôležitejším. Keďže prístroj budete často prenášať z miesta na miesto a držať ho v rukách, malo by sa vám s ním pracovať čo najpohodlnejšie. Hľadanie pokladov je niekedy celodenná záležitosť a občas sa ocitnete aj v náročnom teréne, preto oceníte, ak bude hmotnosť detektora čo najnižšia.

Citlivosť

Citlivosť (sensitivity) detektora kovov sme už spomínali v slovníku pojmov. Táto funkcia umožňuje nastaviť a prispôsobiť si citlivosť prístroja pri hľadaní, vďaka čomu dosiahnete lepšie výsledky. Počet stupňov citlivosti je pri jednotlivých modeloch rôzny, závisí od kvality prístroja a často aj od jeho ceny. Vo väčšine prípadov platí, že hobby detektory určené začiatočníkom majú obmedzené možnosti nastavenia citlivosti, zatiaľ čo profesionálne detektory kovov si viete prispôsobiť presne podľa vašich požiadaviek.

Diskriminácia

Túto funkciu sme si taktiež už spomínali v slovníku pojmov a umožňuje detektoru kovov rozlišovať medzi feromagnetickými a neferomagnetickými kovmi. Proces hľadania je možné lepšie si prispôsobiť, čím v konečnom dôsledku dosiahnete s detektorom kvalitnejšie výsledky.

Hlasitosť

Detektor kovov vám oznamuje prípadný nález pomocou zvuku, pričom na väčšine modelov si viete prispôsobiť aj hlasitosť tónu a odlíšiť tak nájdené predmety. Hľadači zvyknú pri hľadaní používať slúchadlá, hľadanie je tak diskrétnejšie a zvuk zachytia napríklad aj v hlučnejšom prostredí. Ak však z akéhokoľvek dôvodu slúchadlá využívať nechcete, zamerajte sa pri výbere aj na to, či je detektor vybavený dostatočne kvalitným a výkonným reproduktorom.

Dosah

Dosah detektora kovov patrí k podstatným parametrom, pretože určuje, do akej hĺbky je detektor schopný detegovať kovový predmet. V parametroch prístrojov, prípadne v ich špecifikáciách, nájdete informáciu o maximálnom dosahu. Tento údaj je však orientačný, pretože detekovanie kovov závisí od mnohých faktorov.

Spôsob napájania

Detektor kovov môže byť napájaný rôznymi spôsobmi, pred kúpou si teda premyslite, aké napájanie vám viac vyhovuje. Niektoré modely sú vybavené akumulátorom, iné zas batériami. Tie lepšie a finančne náročnejšie modely vám dokonca ponúknu napájanie alebo nabíjanie pomocou USB kábla. Čo sa týka napájania, samozrejme, myslite aj na výdrž detektora, ako dlho dokáže byť v prevádzke na jedno nabitie.

Hľadanie pokladov s detektorom kovov

Ďalšie funkcie

Doplnkové funkcie majú vplyv na efektivitu hľadania a pohodlnú prácu s detektorom. Najčastejšie sa stretnete s rôznymi nastaveniami, vďaka ktorým si môžete detektor maximálne prispôsobiť, či s automatickými režimami. Rátajte s tým, že lacné hobby detektory vám ponúknu menej nastavení než drahšie modely. K praktickým funkciám patrí napríklad automatické naladenie detektora podľa konkrétnej pôdy. Na trhu sa stretnete aj s modelmi, ktoré umožňujú prepojiť detektor s aplikáciou nainštalovanou v smartfóne. Toto je, samozrejme, výsadou prepracovanejších detektorov kovov.

Príslušenstvo

K príslušenstvu detektorov patrí lopatka, pomocou ktorej nájdený predmet vykopete, a tiež slúchadlá, vďaka ktorým vám neunikne žiaden zvuk. Hľadanie cez slúchadlá je navyše diskrétnejšie, ste menej nápadní a pokiaľ hľadáte v skupine, nerušíte sa medzi sebou. Čo sa týka lopatiek, každý hľadač pokladov preferuje iný typ lopatky, avšak nie je problém dokúpiť si vlastnú lopatku, ak vám nevyhovuje tá, ktorá bola súčasťou dodávky prístroja.

Cena

Pre niekoho je rozhodujúcim parametrom cena detektora kovov. Tie sa líšia v závislosti od kvality prístroja, jeho parametrov a rôznych prídavných funkcií. Cena sa pohybuje od niekoľkých desiatok eur až po tisícky eur. Najdrahšie sú, samozrejme, digitálne detektory kovov pre profesionálne využitie.

Cena a obľúbení výrobcovia

Ako sme už naznačili, cena detektora kovov je rôzna. Najlacnejšie sú spravidla analógové detektory určené začiatočníkom, o niečo drahšie sú detektory bez LCD displeja pre profesionálov. Za nimi nasledujú číslicové detektory pre hobby hľadačov, ešte drahšie sú digitálne detektory určené profesionálom a najdrahšie sú potom špecializované detektory. Napríklad detektory určené na hľadanie prírodného zlata alebo potápačské detektory určené do väčších hĺbok pod vodou.

Lacný hobby detektor kovov kúpite za približných 60 až 70 eur, je vhodný pre začiatočníkov, ktorí si chcú vyskúšať hľadanie v teréne, prípadne po ňom siahnu deti. Hobby detektory kovov pod 100 eur ponúkajú aj rôzne obchodné reťazce, no nemôžete od nich očakávať prepracované funkcie. Ak chcete hľadanie pokladov len vyskúšať, prípadne detektor využívať na zábavu a skrátenie si voľných chvíľ, pokojne siahnite po detektore z cenovej kategórie pod 100 eur.

Ak to s hľadaním pomocou detektora kovov myslíte o niečo vážnejšie, vyberajte z cenovej kategórie okolo 200 eur. Tu už nájdete dostatočne kvalitné a spoľahlivé detektory kovov. Hoci ide o prepracovanejšie prístroje, naďalej sú určené začiatočníkom a hobby hľadačom.

Ak túžite po profesionálnom prístroji, ktorý má prepracované funkcie a pri hľadaní vám poskytne komfort, budete musieť siahnuť o niečo hlbšie do vrecka. Cena sa vyšplhá nad 200 eur a pri kvalitných prístrojoch to bude 800 až 1000 eur a viac. Profesionálne detektory kovov sa vám odmenia užitočnými a pokročilými funkciami, vďaka ktorým bude hľadanie presnejšie a rýchlejšie.

K obľúbeným značkám detektorov kovov patria DuramaxxMinelabGarrettDeepTechNokta či Teknetics. Kvalitné detektory kovov ponúkajú aj značky Bounty Hunter alebo Fischer.

Najčastejšie kladené otázky a odpovede (FAQ)

Ak vám náš sprievodca výberom vhodného detektora kovov neodpovedal na všetko, čo ste hľadali a chceli vedieť, skúste si prečítať odpovede na často kladené otázky. Možno práve tie vám dopomôžu ku kúpe detektora kovov, ktorý bude najideálnejšou voľbou pre vás či pre vaše ratolesti.

Môžem siahnuť po univerzálnom detektore kovov?

Ideálne je, ak si ujasníte, čo chcete s detektorom hľadať a podľa toho si vybrať typ detektora. Ak sa neviete rozhodnúť a chceli by ste hľadať rôzne predmety, rátajte s tým, že univerzálny detektor vám neposkytne také dobré výsledky, aké by ste od neho očakávali. Hoci papierovo je univerzálny detektor prispôsobený pre rozličné kovové predmety, v teréne zistíte jeho limity.

Aká je maximálna hĺbka odhaľovania kovových predmetov?

Tento parameter sa líši od konkrétneho modelu, avšak hĺbku, v ktorej je detektor schopný odhaliť kovový predmet, môže ovplyvniť viacero faktorov. Pri bežne dostupných modeloch sa ráta v desiatkach centimetrov. Zvyčajne do maximálnych 40 centimetrov.

Musím si k detektoru kovu dokúpiť slúchadlá?

Pokiaľ detektor kovu disponuje kvalitným integrovaným reproduktorom, dokúpenie slúchadiel nie je nutnosťou. Pokojne ho môžete používať bez nich, prípadne si k nemu pripojiť obyčajné slúchadlá, ktoré máte doma. Tu však treba sledovať koncovku, pretože niektoré detektory majú 3,5 mm jack a iné 6,3 mm jack. Každopádne, väčšina hľadačov preferuje používanie detektora so slúchadlami, vďaka nim sa vám bude pracovať lepšie a hľadanie bude o niečo diskrétnejšie. Drahšie modely detektorov majú slúchadlá priamo v balení. Ide o špeciálne slúchadlá, ktoré tlmia okolité zvuky, aby ste pri hľadaní neboli rušení nežiaducim ruchom.

Ktorý detektor kovov je vhodný pre deti?

Po detektore kovov často túžia aj deti alebo tínedžeri, pretože hľadanie „pokladov“ vnímajú ako zábavu a dobrodružstvo. Ideálne je vyberať taký detektor, ktorý má jednoduché ovládanie, nízku hmotnosť, ergonomické tvarovanie a nastaviteľnú výšku, aby sa s ním dieťaťu čo najpohodlnejšie pracovalo. Niektorí výrobcovia majú v ponuke detektory určené priamo deťom. Takéto detské detektory kovov sa vyznačujú profesionálnym vzhľadom, veľmi nízkou hmotnosťou (zvyčajne okolo 600 g), nastaviteľnou dĺžkou a ľahkým ovládaním. Detské detektory kovov spadajú do cenovej kategórie pod 100 eur.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(89.4%)
Dátum publikovania: 28.10.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 19.09.2023

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

10/07/2022 11:59
Gabriel

Garrett ACE 200i som si kúpil kvôli jednoduchému a pohodlnému ovládaniu, má veľký a prehľadný displej a detekcia kovov je pomerne rýchla. Plus dávam za prispôsobenie citlivosti, sú tu 4 stupne, čo je dostatočné. Plusom je vodotesná sonda. Za mínusy považujem menej funkcií, než PRO model. Prístroj je drahý a tak ma prekvapilo, že výrobca nedal v tejto cene do balenia aj slúchadlá.

11/10/2021 10:31
Valentín

Detektor kovov je hračka pre voľný čas. Mám Duramaxx MD-350 a hoci som ho v teréne ešte príliš neprevetral, už po rozbalení som prišiel na chybu. Matica na utiahnutie vysúvacej časti, ktorá sa používa na nastavenie dĺžky, nedrží ani po maximálnom možnom utiahnutí. Vysúvacia časť sa preto zatláča do vnútra vrchnej rúrky, čo je otravné a nepohodlné.

20/01/2021 23:25
Ikreni

Pomohlo. Ste dobrí v hodnotení. Díky.

Pridať komentár


Posledné články
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Napriek tomu, že umývačku riadu používate denne, na jej čistenie často zabúdate. Pristúpite k nemu až vtedy, keď umývačka... Prečítať článok