Zobraziť ostatné kategórie sprievodcu

Ako vybrať darčeky pre domácich miláčikov - Vianočný sprievodca 2020

Domáci miláčikovia sú taktiež členmi rodiny, pod vianočným stromčekom by preto nemal pre nich chýbať darček. Či už sa radíte ku klasikom a doma vám robí spoločnosť najlepší prateľ človeka – pes, alebo máte doma mačku, chameleóna, škrečka, rybičky, agamu či hada, mali by ste im ukázať, že na ne myslíte aj počas sviatkov. Vybrať darček pre zvieratko je pomerne jednoduché a najviac ho definuje to, akého tvora máte doma. Inšpirujte sa našou darčekovou ponukou a váš domáci miláčik bude spokojný.

V prvej časti nájdete zoznam obľúbených kategórií, ktoré postupne dopĺňame o novinky. V druhej časti sa nachádzajú tipy na darčeky, s ktorými isto zabodujete.

 

Ako vybrať darček pre domáceho miláčika

Domáce zvieratá, ktoré sú členmi rodiny, si taktiež zaslúžia pod stromček (na narodeniny alebo len tak) malú pozornosť. Počas roka nám prinášajú veľa radosti, preto by sme na ne nemali pri rôznych oslavách a sviatkoch zabúdať. Aj ony totiž dokážu vnímať sviatočnú atmosféru a z darčeka sa tešiť.

Ako vybrať darček pre domáce zvieratko

Hoci k najčastejším domácim zvieratám patria psy a mačky, týka sa to nielen ich. Pozornosť si zaslúžia aj rybičky, chameleóny, agamy či zajačikovia, teda každé zvieratko, ktoré s vami žije v jednej domácnosti a prináša vám radosť.

Niečo na zahryznutie

Najlepším darčekom pre zvieratá je nejaká pochúťka. Vyberte im niečo, čo obľubujú, avšak nedostávajú to stále. Psy a mačky dokážu vycítiť nervozitu predsviatočných príprav, potom taktiež oceniť domácu pohodu. Najvhodnejšou potravou pre psy a mačky sú granuly. Obohatiť sa dá rôznymi pochúťkami, ktoré však nie sú určené na dlhodobú konzumáciu, ale raz za čas ich môžete zvieraťu dopriať.

Žiadne zvieratko neurazíte maškrtami. Ak si trúfate, môžete ich vyrobiť aj sami. Na internete určite nájdete recepty na psie sušienky či dobroty pre mačky.

Hračky

Hračky má rado asi každé zvieratko. Psík či mačka sú prirodzené hravé tvory a majú rady všetko, čo sa dá hrýzť, schovať a hľadať, posúvať... Jedny z najlepších hračiek sú tie so šnúrkami, ktoré sa dajú ťahať a jednoducho posúvať. Najlepšie je, ak aj pískajú.

Pes s pískacou hračkou

Pre mačky sú skvelou voľbou škrabadlá, ktoré slúžia na oddych, na hranie a zároveň na skracovanie pazúrikov.

Hlavolamy

Táto kategória sa týka predovšetkým psíkov, ktorým môžete inteligentnou hračkou skrátiť dlhé chvíle bez vás, rozvíjať motoriku a myslenie či trénovať čuch. Hlavolamy obsahujú posuvné časti, zásuvky alebo vyberacie okienka, do ktorých treba schovať maškrty (psie sušienky, granuly). Chlpáč si ponamáha mozgové závity, keď bude hľadať k dobrotám cestu.

Praktické darčeky

Keď môžu dostávať praktické darčeky ľudia, prečo nie aj zvieratká? Na sviatok im môžete dopriať novú vôdzku, obojok, topánočky, ktoré chránia labky pred mrazom a posypovovou soľou, misku proti prevrhnutiu či bundičku alebo overal. K praktickým darčekom sa radia i vitamíny, minerály a doplnky výživy, krém na ošetrenie labiek i voňavý šampón.

Ak máte doma akvárium či terárium, vaše rybičky, chameleón, žaba, korytnačka by možno ocenili novú dekoráciu alebo miesto na skrývanie. Prípadne väčšie akvárium či terárium.

Praktický darček - dekorácia do terária

Extra darčekom len tak pre parádu je motýlik pre psíka. Dostupné sú v rôznych farbách, takže budú svedčať každému hafanovi.

Pelech

Psy a mačky potrebujú svoje miesto, kde sa po dlhom dni môžu zvaliť a oddychovať. Ak už doma pelech máte a ešte ho netreba vymeniť, možno by sa vám nejaký hodil na chatu či do auta, ak často cestujete a zviera beriete so sebou.

Netradičné darčeky

Chcete mať o vašom domácom miláčikovi prehľad, aj keď ste v práci? Domáce kamery vám umožnia zvieratko sledovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek, zaznamenať si ho na video i robiť fotografie. Pokiaľ si vyberiete kameru s mikrofónom a reproduktorom, budete sa môcť svojmu miláčikovi aj prihovárať.

Vrhač loptičiek - vhodný darček pre psa

Pre mačky a psov môžete zaobstarať napr. dávkovač krmiva s ovládaním na diaľku cez smartphone a pre psíka vrhač loptičiek. Hodí sa všetkým chovateľom, ktorých štvornohý miláčik je neunaviteľný a neustále by sa chcel hrať.


Pridať komentár